In memoriam

Wszystkim bardzo dziękuje.
Gaga - tez nie było żadnych objawów? Nie rozumiem jak w niespełna dwie godziny zastałam konia w takim stanie. Czy coś przeoczyłam…
Saklawia, przykro mi bardzo.
A ile lat miała Twoja klacz? Jakieś choroby inne ? Leki?
W marcu miała by 11. Była ze mną od 6 lat. Nigdy. Od chorowała. Nawet żadnej kołki nie było. Odrobaczana, szczepiona, nigdy nie rodziła. Od dłuższego czasu nawet pod siodłem nie chodziła. Żyła z kucykiem w wolnowybiegowej stajni
Saklawia, żadnych. Do południa galopowała sobie ze stadem po pastwisku, po południu zaczęła się pokładać, po czym przelewała się przez ręce tak bardzo, że bałam się że dowiozę do kliniki. No i bym nie dowiozła, bo w kilka godzin było po frytkach. Koń zdrowy (poza kontuzją sprzed 7 lat), w fajnej formie jak na emerytkę. Z tym, że Kataira miała 24 lata, w tym roku skończyłaby 25... Też zadbana mega, pasze, kowal, fizjo, odrobaczenia, szczepienia, wyniuniana bardzo... pyk i jej nie ma 😢
Saklawia, oj to klacz w kwiecie wieku.
Tymbardziej rozumiem,że to szok dla Ciebie.
Trzymaj się.
Dokładnie „ pyk i nie ma”. Nie ogarniam. Leżę od trzech dni w łóżku, nie wiem jak mam pójść do pracy.
Nie mogę patrzeć na kucyka który został sam. Nie może być sam. Powinnam szukać innego konia ale raz ze teraz cena konia to jakieś kosmiczne sumy a dwa czy ja jestem w stanie patrzeć na inne konie.
Tak wiec boje się komuś dać tego kuca bo jest po ochwacie. Łażę za nią, obserwuje, masuje i smaruje. Komu będzie się chciało to robić… dojeżdżać nie dam rady. No i wcale nie jest powiedziane ze inne konie ja zaakceptują.
Moja klacz umarła w stajni, kucyk boi się tam wchodzić mimo ze minęło już kilka dni.
Saklawia, minęło dopiero kilka dni, podejrzewam że jest bardzo ciężko, z czasem będzie trochę łatwiej. Kucyk też przetrawi sytuację.
Może adoptuj jakiegoś konia ? Do towarzystwa, darmowa dzierżawa. Chyba że potrzebujesz konia do jazdy.
Z drugim koniem może być łatwiej, raz dla kucyka, dwa dla twojej psychiki, żeby zająć czymś myśli. Przy nowym koniu jest trochę zajęcia, boks nie będzie pusty, dojdzie opieka i "martwienie się" codziennością.
Nie oczekuj, że nagle przestaniesz tęsknić i będzie jakby nic się nie stało. Z czasem będzie łatwiej, ale dziura zostaje niestety, albo stety. Choć to trudne to ja lubię pamiętać.
Sonika, konia kupię. Nie chodzi o sport ale o zwykła rekreację. Nie wezmę konia z fundacji, mam jakiś awers do takich współpracy.
Zastanawiam się tylko jak długo mogę trzymać kucyka bez towarzystwa. Bo tak szybko nie zbiorę środków na nowego konia.
Czy są jakieś schematy/ramy czasowe ile zwierze stadne może być same? Czy jak kupię jej jakaś owce to zredukuje jej stres czy tylko wprowadzę zamieszanie? Naprawdę nie wiem co zrobić żeby było dobrze.
Saklawia, jeśli budżet jest kluczowy, to rozważ do czego potrzebny Ci koń. Koń po dużej kontuzji może już nie wrócić do sportu, tak samo 17-18 letni koń po sporcie. Ale rekreacyjnie potuptaja jeszcze x lat. Tylko te, jeśli nie są wałem to zwykle idą pocztą pantoflową do dobrego domu (i czasami w dzierżawę nie sprzedaż)
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
09 stycznia 2023 06:24
Saklawia, u nas półtora roku temu 9 letnia klacz też w przeciągu godziny "się zawinęła".. miała źrebaka niespełna 5 miesięcznego. Jak wyjeżdżałam na zawody to jeszcze mnie pogoniła z padoku, a po wejściu do boksu zjadła trochę siana, przewróciła się i padła od razu, źrebaczek leżał przy niej 🙁
Jest mi ogromnie przykro, trzymaj się! A co do towarzystwa to może wrzuć na fb ogłoszenie, że tymczasowo przyjmiesz konia do towarzystwa, zawsze się ktoś znajdzie i będziesz miała czas na uzbieranie funduszy 🙂
Saklawia, strasznie mi przykro, takie niespodziewane odejście zawsze jest straszne 😔 napisałam do Ciebie wiadomość, może będę mogła chociaz tymczasowo pomóc z towarzystwem dla kucyka...
Saklawia, niekoniecznie fundacje. Czasem nawet osoby prywatne szukają dobrych domów dla swoich kontuzjowanych czy starszych koni. Sami mamy dwa w pensjonacie, które zostały oddane za koszty utrzymania ( kobylka nienadająca się pod siodło ale wałach w pełni sił)
Kwestia poszukania.
"Zmarł Bartosz Żechowski, jeździec wyścigowy związany z Wrocławskim Torem Wyścigów Konnych – Partynice."
Dla mnie prywatnie kolega z klasy, z czasów Technikum Hodowli Koni w Krzyżowicach. Smutna wiadomość 🙁
https://www.torpartynice.pl/odszedl-bartosz-zechowski/?fbclid=IwAR3nLamNxRqDhme8ibdKXJvHhBBcIoq4SfJoBu1WibUUcbz7OZVbP2KTHn0
MATRIX69, bardzo smutna.
Dla mnie kolega ze stajni partynickiej. Uczyłam go jeżdzić i jak się uczył to kiedyś na torze spadł głową w piach na torze i tak jakoś do niego to przylgnęło to zdarzenie, bo sobie to zawsze przypominaliśmy.
Ogólnie byłam wtedy nastolatką, a Bartek gówniarzem i krzyczałam na chłopaków jak mi spadali na przejażdżce 😂
Potem jak zajeżdżałam konia sportowego, już dobre 15 lat później to Bartek mieszkał obok stajni pensjonatowej , bo wtedy pracował w innej stajni wyścigowej to mi przychodził pomagać z ziemi przy zajeżdżaniu tego konia, bo on się bał męzczyzn i wpadał w panikę, więc nie miał kto na lince prowadzić za bardzo. Barte miał taki spokojny charakter , że jego nie bał wcale 💗
A no własnie Bartek zawsze będzie mi się kojarzył z Partynicami i wyścigami, zawsze jak byłam w dzień wyścigowy ze znajomymi a Bartek jechał wyścig to stawiałam na niego i chwaliłam się znajomym, że stawiam na kolegę z klasy...
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 stycznia 2023 21:28
Glock's Flirt został dziś uśpiony.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 stycznia 2023 15:57
Stakkato...
Contarghos
Facella, widzialam właśnie. Ale 30 to ładny wiek. Dziadek mojej walniętej 😔
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
28 stycznia 2023 14:46
Shutterfly
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 stycznia 2023 22:05
Iron Man van de Padenborre

Czemu mam wrażenie, że ostatnio co rusz wpadam do tego wątku...
Parzival 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 lutego 2023 06:57
Ehhh 😓
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 lutego 2023 19:04
Duke, pierwszy koń GP Jessiki von Bredow-Werndl
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
17 lutego 2023 21:27
Pan Paweł Kostrzewa, z prestige, właśnie przeczytałam na fb
Gillian   four letter word
18 lutego 2023 08:09
:-(
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 marca 2023 21:57
Primmore's Pride uśpiony w wieku 30 lat.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 marca 2023 22:15
Dzień wcześniej Oratorio i zawał na trasie crossu 😓
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 marca 2023 15:37
Duke de Niro
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 kwietnia 2023 09:51
Hanowerski Rotspon, ojciec m.in. matki Showtime'a. Podobno odszedł z przyczyn naturalnych w wieku 28 lat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się