Prestige

Klami Ten pan który jest teraz jak najbardziej ogarnia  😉 mój koń miał duże problemy po źle dopasowanym siodle, a od momentu kiedy u nich kupiłam nic się pod tym względem nie dzieje, jest naprawdę super profesjonalistą  😉
Czy ktos sie orientuje- dawne Prestige Appaloosa to teraz?  ALbo podobne skokowe ... Oraz jak to wypada z lekami na konia bez klebu okraglego jak beczka...
reins2006, - Prestige 😉 Appaloosa to tylko ucięta nazwa marki, modele mogą być różne różne niestety

charlieeee właśnie będę poprawiać moje siodło, jakie nazwisko ma Pan o kórym pisałaś że ogarnia? 🙂
Hej 🙂
Posiadam siodło Prestige X-Helen D K z terlicą X-Tree od dwóch lat. Jakiś czas temu po jeździe zauważyłam, że siodło się rozpruło przy panelach (jesteśmy w trakcie rehabilitacji i jeździmy tylko stępem i kłusem). Pokazałam to znajomym w stajni, zrobiliśmy test terlicy opierając tylny łęk o siebie i przyciągając przedni - siodło w znacznym stopniu się wygina, naprawdę mocno według mnie i innych, bardziej doświadczonych osób.

Siodło wysłałam od razu do osoby (nie jest to bezpośredni dystrybutor Prestige), od której je kupiłam, natomiast w serwisie stwierdzono, że terlica nie jest złamana i że specjalnie jest taka elastyczna. Nie wiem, jakoś nie do końca jestem pewna, że terlica może się wyginać aż tak mocno. Przyznam, że przez te dwa lata jak mam to siodło nigdy nie sprawdzałam terlicy, dopiero po zauważeniu rozprucia. Ostatnio miałam też możliwość sprawdzenia siodła innej marki ze stwierdzoną pękniętą terlicą i mimo to, nie wygina się ono tak jak moje. Zagadkowe jest też to rozprucie.

Od razu powiem, że nie wysłałam siodła bezpośrednio do Equishopu, ponieważ nie kupowałam go u nich i chcieli je przyjąć tylko jeśli będzie zareklamowane przez osobę, od której siodło bezpośrednio kupiłam. Natomiast osoba ta twierdzi, że z siodłem jest wszystko w porządku, a rozprucie można naprawić.

Jestem trochę w kropce i nie wiem co robić w tej sytuacji, dlatego mam pytanie do osób, które posiadają siodło Prestige z terlicą X-Tree lub miały z nimi styczność  - czy Wasze siodła też są aż tak „elastyczne”?

Przepraszam za długi post, ale już kompletnie zgłupiałam i nie wiem co robić.
Tu jeszcze zdjęcie przedstawiające rozprucie (stało się to przy obu panelach).


Będę bardzo wdzięczna jeśli podzielicie się swoimi spostrzeżeniami 🙂
charlieeee, potwierdzam. U nas dwaj Panowie z equishopu się świetnie spisali.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
05 grudnia 2019 09:47
Będzie u mnie w sobotę rano Pan Paweł Kostrzewa z dopasowaniem siodła, jeśli ktoś jest zainteresowany wizytą to chętnie podzielę koszty dojazdu 🙂 Będzie w Stajni Goplana, okolice Tłuszcza 😉
Jest sens kupować 16 letniego Leonarda?
pakota, zależy w jakim stanie, ale te siodła są świetne, mają dobrą skórę i nie widziałam chyba ani jednego, które wyglądałoby na swój wiek.
epk, Właśnie byłam zaskoczona jak się dowiedziałam, że ma 16 lat, wygląda maksymalnie na 5 letnie używane kilka razy w tygodniu:o Ale pomacam je dopiero w piątek
Odkopuję wątek bo nikt tu dawno nie zaglądał 😋

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy/ użytkowników siodeł skokowych prestige. Czy ktokolwiek z Was ma w siodle łęk 37?
Lub lepiej, poszerzał z 34 na 37?

Dokładnie chodzi o model siodła xMeredith. Niby przedstawiciel prestige mówi, że da się zrobić ale trochę się boję bo to jednak aż 3 rozmiary 😦

Nigdy bym nie pomyślała, że trafi mi się tak szeroki koń, wcześniej myślałam, że 34 to już dość szeroki łęk 😅
Bardzo dawno temu poszerzyłam o trzy rozmiary, nic strasznego się nie stało 🙂
Gillian, Czuję się w takim razie trochę uspokojona 😇 Moja saddle fitterka mówi, że idealnie byłoby tak 37/38 więc dobrze wiedzieć, że raczej nie będzie miało to negatywnego wpływu na resztę siodła.

Znajoma ma mi jeszcze pożyczyć do przymiarki jej szerokiego Antaresa ale jak on nie będzie pasował to wezmę tą Mereditkę do poszerzenia 🙈
Odkopuję 🙂
Pytanie może trochę dziwne.
Poszukuje siodło skokowe prestige. Koń łęk 32 gorzej ze mną. 18 jest trochę duża a 17 mała, 17.5 byłoby super- które modele ze względu na budowę są "większe " ?😎
siwa844 Ja mam Meredith 18' i polecam gorąco. Siodła ujeżdżeniowe mam w rozmiarach 16' (LuckyDressage) i 17' (Helen), a mimo to, w teoreteycznie dużo na mnie za dużej skokówce Meredith, odnajduję się bez problemu i jestem w stanie jeździć normalnie nawet w pełnym siadzie😉
Ethelwen, Z Twoim siodłem wszystko jest dobrze 🙂 mam to samo. Pamietam, ze jak Pan od Prestige przyjechał do mnie z testowymi siodłami w trakcie wyboru modelu pokazywał mi, ze specjalnie wygina się ta terlica na tym testowym. Wygiął je tak w ręku, że byłam w szoku 😨 Zamówiłam i moje gnie się tak samo
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 stycznia 2023 08:50
Szarlotka., Ethelwen, A możecie wrzucić jakieś zdjęcie pokazujące jak mocno to pracuje?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się