kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

RobaczekM, - po angielsku spokojnie 🙂 Weta konkretnego nie polecę, ale słyszałam dobre opinie. Może zadzwoń, albo właśnie na wspomnianej grupie na fb wybadaj?
Przecież po angielsku mówią na pewno, a i po czesku może się dogadać Polak z Czechem
Dziękuje bardzo, jak tylko ogarniemy do końca kopyta (mam nadzieje że niedługo, bo już jesteśmy tym wykończeni) to zadzwonie umówić kucyka.
Zwykły koński wet ogarnie co nam potrzeba, typu szczepienia i co jeszcze? Nie ma chyba wiekszych problemów z przewozem koni, nie?
RobaczekM, do Czech musisz mieć Coginsa, ważne pół roku
RobaczekM, o ile z tym angielskim i dogadaniem się między Polakami i Czechami, to bym nie przesadzala, ale akurat w klinice powinni mówić po angielsku - poza tym, z tego co wiem, to klinika ma także klientów z Polski, także na spokojnie, Polak to nic nowego😉. Ja bym tam próbowała. Masz chyba najbliżej (bo Ty gdzieś w okolicach Krakowa stacjonujesz...?).
Sankaritarina tak tak, my z okolic Krakowa. Chyba nigdzie nie mam tak blisko 🙂 ewentualnie Proszowice ale tam nie maja takiego sprzętu z tego co wiem.
No nic, ogarniemy kopyta i zorganizujemy kolejną wycieczkę (już czwarta 🤦😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 stycznia 2023 17:25
Przerażające i potwornie smutne…
RobaczekM,

A do jakiej kliniki w Ostrawie? Jakieś namiary ?
Ile wynosi zapotrzebowanie u konia na selen i miedź?
arabek, to jest sprawa bardzo indywidualna (jak i u ludzi) bo zależy od wielu rzeczy -
poziomu tychże już " w koniu", czy nie ma chorób/infekcji, które bardziej zużywają te pierwiastki, w jakim treningu jest koń- czy niejako wszystkiego zużywa więcej.

U ludzi (kobiet) to nawet dzień cyklu ma znaczenie.
Czy mogę dodać babkę plesznik do meszu(ogólnie całego posilku), czy lepiej oddzielnie? Zadziała odpowiednio?
Ja daję razem. Nie wiem, czy mój koń by to w ogóle przełknął bez okraszenia.
Czy ma ktoś może jakąś książkę o chorobach koni przy sobie ? Potrzebuje źródło do magisterki na temat ilości oddechów koni w spoczynku i podczas wysiłku. Gdyby ktoś był uprzejmy podzielić się skanem strony na maila będę zobowiązana 🌷🌷🌷
Post został usunięty przez autora
Hej, przychodzę z pytaniem o polecenie dobrej książki lub artykułów na temat żywienia koni.
Coś dla laika, chcącego zagłębić się w temat układania końskiej diety - co posiada jakie składniki, jak wszystko komponować.
Z góry dzięki!
Milla, żywienie koni Meyera....

Na jakiej zasadzie PZJ powołuje do kadry w skokach? Trzeba jakieś konkretne wyniki uzyskać w ciągu roku?

Edit. Zawodnik to jedno, ale na jakiej zasadzie wybierają które jego konie?
Gdzie kupujecie zioła dla koni? Możecie polecić jakieś miejsca gdzie są dobre ceny i oczywiście jakość Ok.
Allegro i equiherbs 🙂
U mnie taki sam zestaw, chociaż najczęściej na allegro 🙂 Zazwyczaj z wysyłką smartem wychodzi po prostu taniej niż z equiherbsów.
flygirl, + mnie ciekawi mnie dlaczego niektórzy mają jednego konia a inni więcej ?
I na jakiej podstawie zawodnik startuje na danym koniu, jeśli ma kilka, sam wybiera ?
Sonika, flygirl, starty po prostu dla kadry muszą się pokryć z chęcią uczestnictwa zawodnika w planie startowym. Wybiera się te konie które moga sprostać uczestnictwie w tymże planie i takie które mają wyniki.
Perlica, w Ostrawie mowa po Polsku 🙂 Ja i moje konie osobiście polecamy Ostrave. Maja tam rezonans ? kumpela musi z kobyła zrobić rezonans i wet polecił Buk ale to daleko od nas
Aniii95, - Herbapol, sklep zielarski stacjonarnie, allegro.
Czy istnieje jakiś specjalny rodzaj piasku na ujeżdżalnie ?
Przy tych ulewach płyniemy, na piaskowym lonzowniku koniom zapadają się nogi aż po nadpęcie, nie ma szans na kłus. A w stajniach w okolicy normalne galopują, skaczą, nie zapadają się.
Jakaś mieszanka piasku z ziemią ?
Dobry drenaż i kwarc z fizeliną.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
17 stycznia 2023 21:26
To ja mam z kolei inne pytanie o ujeżdżalnie. U nas zmroziło strasznie i dla mnie nasza zewnętrzna ujeżdżalnia - moim osobistym zdaniem, na mój "chłopski rozum" - jest zdatna może do spaceru w stepie i tyle bo pod roztopioną wierzchnią warstwa jest mróz i "beton". Ale widzę że inni pensjonariusze jeżdżą, galopują, no robią co tam se chcą. Więc zastanawiam się czy może przesadzam i chciałabym zweryfikować swoje podejście do tematu i spytać się na co zwracacie uwagę przy ocenie czy ujeżdżalnia się nadaje do jazdy czy nie (w mroźnych warunkach)
Ja jeżdżę na dworze w ujemne temperatury tylko jeśli ziemia nie jest zmarznięta (czyli przy lekkim -1 do -3). U nas podłoże jest różne na placach.
Na jednym jest dość zbite i twarde, a na drugim jest dość kopne. I o ile na tym pierwszym nie ryzykowalabym więcej niż spacerku, to to drugie po przejściu kilku kółek robi się elastyczne i takie akurat i można sobie śmiało pojeździć, a jeszcze jak słońce swieci to ziemia tez puszcza na tyle, że czuć jak się ugina. Ale przy większych mrozach i podłożu niezdatnym (zmarznietym) do jazdy to zostaje tylko hala.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
18 stycznia 2023 08:43
martrix, dzięki, po przeczytaniu twojego opisu stwierdzam że jednak nie przesadzam 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się