własna przydomowa stajnia

polecam poidło podgrzewane
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 stycznia 2023 08:42
TRATATA, a tam sie loguje poprostu przez profil zaufany? No mnie wyrzuca ze strony 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
16 stycznia 2023 08:49
Pati2012, ja mam numer producenta i login (bo to chyba ten sam co do wniosków o dopłaty) ale mieli, mieli I nic się nie dzieje. Przez profil też to samo.
anetakajper   Dolata i spółka
16 stycznia 2023 08:51
TRATATA, aplikacja IRZ działa już dobrze, tyle, że nie ma tam koniowatych, żeby zrobić jakikolwiek ruch typu zgłoszenie, przemieszczenie itd.


Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 stycznia 2023 08:59
TRATATA, pytanie czy nie będąc zarejestrowanym w agencji można się zalogować w ogóle tam? Żeby zgłosić wszystko online, a niekoniecznie papierowo?
Bo mam komunikat: "Próba zalogowania nie powiodła się. "
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
16 stycznia 2023 09:45
Pati2012, musisz wystąpić o nadanie numeru producenta (papierowo lub epuap z podpisem kwalifikowanym). Wtedy otrzymasz ten numer i hasło do logowania do aplikacji. Potem już resztę przez aplikację

anetakajper rano próbowałam to się nie udało, chciałam przynajmniej siedzibę stada ogarnąć.

Edit. No i nadal nie mogę się zalogować, hmmm.
TRATATA, z automatycznym poidłem był problem przy pierwszej próbie aklimatyzacji koni 😁 nasz adopciak zrywał go dziesiątki razy a efekt to zalana przestrzeń 😅 muszę poczytać może jakoś zabudować poidło automatyczne by się dało albo jakieś zabezpieczenia są na takie delikwenty 😅 ja już wstępnie też chciałam zgłosić tylko nie dość że adopciak to jeszcze mówili że bezwzględnie muszę mieć paszport i nie wiedzą co w mojej sytuacji zrobić mam zato chipa i nie jest to dla nich istotne 🤣 dodatkowo twierdzą że moja klacz bez chipa bezwzględnie ma być zachipowana .. dzisiaj dzwonie do pzj bo nie chce mi się wierzyć że muszę zakładać 19-letniej klaczy chipa.. 🙄 ale co tydzień co innego mi mówi ARIMR dlatego może za jakiś czas będą mieli faktyczną wiedzę..
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
16 stycznia 2023 10:18
Triers, zamontuj osłonę poidła, moja gruba się czochra o poidło ale mamy na wylot przez ścianę zamontowane to nawet nie drgnie. Tylko Ty masz drewniane to jakieś wzmocnienie trzeba dać.

A z tym ARiMR to ja nie wiem, chyba trzeba czekać aż się unormuje. Na rolniczym forum widziałam zrzut ekranu i jak komuś udało się zalogować to widać, że jest już "kaflek" koniowate.

Na e-wniosek bez problemu się loguje. Nie wiem już o vo kaman.
anetakajper   Dolata i spółka
16 stycznia 2023 10:34
TRATATA, ja też się loguję i też jest kafelek koniowate, za to w zakładce utwórz dokument brak koniowatych.

Można poczekać, gorzej jak coś padnie, sprzeda się lub urodzi :/
Zrzut ekranu (4).png Zrzut ekranu (4).png
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
16 stycznia 2023 10:44
anetakajper, no kiszka, nic nie można zrobić a i na pomoc nie ma co liczyć.
TRATATA, anetakajper, Najpierw działalność trzeba założyć tzn wniosek o nr stada - tak by wynikało z kolejności.
anetakajper   Dolata i spółka
16 stycznia 2023 13:07
melehowicz, ale ja mam nr stada 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
16 stycznia 2023 13:19
melehowicz, a ja mam numer producenta i z tego co czytam to można się zalogować tym samym hasłem co do aplikacji e-wniosek i dodać uprawnienia do IRZ. Problem tylko, że po wpisaniu danych do logowania mieli, mieli i nic się nie dzieje dalej niezależnie czy loguję się z kompa czy z telefonu.

Edit. Mając numer producenta można z aplikacji złożyć wniosek o siedzibę stada i to chciałam zrobić tylko nie idzie.
Czy może mi ktoś pomóc i krok po kroku podpowiedzieć gdzie i co?
Mam gospodarstwo, nie wystąpiłam (od 10 lat) o nadanie jego numeru. Czy numer producenta to to samo? Gdzie to znaleźć, żeby wniosek złożyć przez internet. Szukam i ni cholery nie mogę się dopatrzeć.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
16 stycznia 2023 13:47
https://www.gov.pl/web/arimr/wniosek-o-wpis-do-ewidencji-producentow2

Jeśli składasz wnioski o dopłaty to musisz już mieć ten numer i login, jeśli nie to wniosek o nadanie trzeba złożyć. Na spisie rolnym numer gospodarstwa był inny więc to chyba nie to samo co numer producenta.
Dzięki. Szukałam do wypełnienia i wysłania on-line a to trzeba wersję do druku. Ciekawe co uda mi się załatwić zdalnie. I tak pojadę do ARiMR przy okazji i dopytam. Podejrzewam, że co oddział to inne interpretacje mogą być.
TRATATA, u mnie to samo, mieli i wyrzuca, info, ze logowanie się nie powiodło, więc chyba trzeba dać temu chwilę, system nie jest gotowy, a najgorsze jak coś się w stajni wydarzy..
A czy to nie jest tak że gdyby tfu tfu zdarzyło się padnięcie to nie wystarczy wysłać informacji do PZHK i ARMiR. Termin zostanie dotrzymany, a że oni nie gotowi to ich problem...
Potwierdzenie wysłania danych i info sobie wydrukować, zachować i czekać wszystko zacznie działać.
Iskra de Baleron, W przypadku padnięcia informacje wysyła firma utylizująca.Posiadacz/właściciel musi zadbać o to by zlecić to legalnie działającej firmie i mieć aktualny wpis o własności w paszporcie.Chociaż to ostatnie ma znaczenie tylko dla dotacji do utylizacji.
melehowicz, to tym bardziej nie rozumiem o co ten szum?
Iskra de Baleron, ja się jakoś tym nie stresuje, zrobiłam screen z próby logowania, i tyle, spróbuje za kilka dni i tyle
https://www.gov.pl/web/arimr/wniosek-o-wpis-do-ewidencji-producentow2

Jeśli składasz wnioski o dopłaty to musisz już mieć ten numer i login, jeśli nie to wniosek o nadanie trzeba złożyć. Na spisie rolnym numer gospodarstwa był inny więc to chyba nie to samo co numer producenta.

TRATATA,

Nie mam możliwości wpisania PESELu. Aktywne są tylko pola REGONu i NIPu. Regonu nie mam, nipu od dawna mieć nie trzeba i teraz pewnie nie znajdę.
Da się to jakoś ugryźć czy jednak wycieczka do miasta jest nieunikniona?
Iskra de Baleron, Też mnie to dziwi.
melehowicz, z tego, co zrozumiałam (może źle) po rozmowie ze związkiem kłusaczym - aktualnie posiadacz powinien zgłaszać również padnięcie konia. A szum jest zapewne stąd, że straszy się konkretnymi karami za niedotrzymanie terminów zgłoszeń, a system nie działa i zgłaszać się nie da.
_Gaga, zawsze „były” kary za brak zgłoszenia czy to zakupu, czy sprzedaży, czy narodzin. Bodajże 500zl.
Iskra de Baleron, a teraz to 30sto krotność średniego wynagrodzenia, więc raczej sporo... stąd zapewne pomysł aby wszystko dokładnie kontrolować. 500 plus samo się nie sfinansuje 😉
anetakajper   Dolata i spółka
17 stycznia 2023 07:19
Iskra de Baleron, Jak się spóźniłaś ze zgłoszeniem np. przemieszczenia bydła to sobie wchodzili na dopłaty i sobie pobierali karę. A jak zgłosiłeś padnięcie tylko do firmy utylizacyjnej, a nie powiadomiłeś (nie pamiętam teraz czy to piwu, czy agencji) to przyjeżdżali z piwu na kontrolę.
Hmm, czyli reasumując - do tej pory "wszyscy" wiedzieli że powinni ale kary były niskie i nieegzekwowane to się ludziom "nie chciało" 😉
Teraz kontrolę przejmie sprawniejszy w nakładaniu i ściąganiu kar podmiot więc "wszyscy" szturmem ruszyli porządkować sprawy.

Dobrze zrozumiałam?

Żarty na bok, znajoma swoje zaległe zgłoszenia wysłała do PZHK i oni jej normalnie przyjęli i import koni i wyźrebienia.

Ja mam dwa źrebaki do których miał przyjechać PHZK gdy dostanę paszporty z DE, przyszły w grudniu dopiero, na wizytę czekam.
Do ARMiR pojadę jak się trochę uspokoi, bo na bezproduktywną wycieczkę szkoda mi czasu.
_Gaga, Zawsze ratuje nas znajomość aktów prawnych - trzeba czytać ich oryginały. Każdy inny przekaz może być obarczony błędem. W przypadku śmierci konia bez względu na okoliczności art 36 ustawy rozstrzyga watpliwości.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
17 stycznia 2023 07:39
SzalonaBibi, najlepiej chyba wydrukować, wypełnić i dostarczyć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się