Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
23 sierpnia 2022 20:40
Mój akurat nie sika w przyczepie, ale faktycznie zsikał mi się kiedyś koń koleżanki od razu jak wszedł i było to niefajne.
Hej, będę jechać z koniem autostradą i zastanawiam się czy zaciągać tylną roletę czy nie? Ma być koło 10-12 stopni. Co polecacie?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 listopada 2022 12:53
Ja zaciągam, ale mój koń nie czuje się komfortowo z tym, że kierowcy ciężarówek potrafią podjechać bardzo blisko do przyczepy. Jak jest opuszczona roleta to stoi spokojnie.
Aleks, Ja nigdy nie zaciągam.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 listopada 2022 13:38
diuk, zdarzyło mi się nie zaciągnąć, już nie pamiętam skąd wracałam, ale było bardzo gorąco i doszłam do wniosku, że trudno, przeżyjemy. Przeżyliśmy, ale nie stał spokojnie jak zwykle tylko wiercił się. Preferencje, każdy jakieś ma. Przy prędkościach autostradowych i temp 10-12 stopni ja i tak bym opuściła roletę, ale nie zakładałbym derki. W ten weekend jedziemy, nie autostradą co prawda, temp 8-9 stopni i roletę opuszczę tak czy siak.
Przy 16 stopniach i zaciągniętej rolecie koń mi się upocił, był to kwiecień. Ale jednak raczej zaciągnę. Jedyne co mi przychodzi do głowy że jak roleta jest otwarta to widać konia i może wtedy inni kierowcy będą z większą wyrozumiałością podchodzić do mijania nas, albo do bardzo wolnej jazdy na rondach.. czy się tylko łudzę?
mindgame, taaa jasne…
Ja zamykam bo moj koń boi się tirów zaraz za przyczepą.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 listopada 2022 19:57
czy się tylko łudzę?
mindgame,

tylko się łudzisz, niestety ...
Dzięki za odpowiedzi🙂 wszystko zatem jasne😉
Nevermind   Tertium non datur
03 listopada 2022 21:03
mindgame, Koń mógł po prostu spocić się z nerwów, znam takiego gagatka. Chyba, że to jedna wyjątkowa sytuacja
Gdzie wykonuje się przegląd przyczepy? Normalnie w stajni diagnostycznej? Czy są jakieś specjalne miejsca?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 listopada 2022 21:36
shewolf Na normalnej stacji diagnostycznej.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 listopada 2022 07:38
Ja roletę zawsze zaciągam, bo mój koń inaczej wychodzi 🤐🤣
shewolf, Przegląd normalnie na stacji takiej samej jak osobówki.
Mój koń znalazł rozwiązanie i wystawił kitę za trap przy zaciągniętej rolecie 🤣
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 listopada 2022 15:11
Mój koń znalazł rozwiązanie i wystawił kitę za trap przy zaciągniętej rolecie 🤣
mindgame,

Mój ostatnio też tak zrobił i ... zgubiliśmy ochraniacz na ogon (samonośny) 🙄 .
Jechałam go zawieźć na obóz treningowy dzień przed rozpoczęciem i musiałam jeszcze wrócić do domu. Wracając więc, szczęśliwie znalazłam go na poboczu drogi ... także bez strat się obeszło, ale wkurza mnie, że on tak robi. Jutro jadę znowu i z samonośnego się zrobił taki na szyję, nie da się widać inaczej 😉 .
Tu więcej osób zagląda więc powtórzę się z pytaniem z innego wątku 🙂

Czy przewóz zwierząt/transport koni jest podmiotowo zwolniony z bycia płatnikiem VAT?
Tłumaczenie: Czy trzeba być na vacie by usługowo wykonywać transport zwierząt/wypożyczanie przyczepy, czy przysługuje do tego ulga czyli do tych 200 000zł obrotu w roku można być zwolnionym z płacenia VATu?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 stycznia 2023 20:40
Czy znacie jakieś firmy przerabiając busy na koniowozy? 🙂
Horsetrans może? Ewentualnie jeszcze w Slupcy Broniarczyk.
Pati2012, Wpisz: koniowozy Tuchola to ci wyskoczy.
UWAGA Uwaga!!!! od 1 stycznia ciągniemy przyczepy o DMC wg wpisu w dowodzie rejestracyjnym!!! Koniec z przelicznikiem 1,33
Czyli ogólnie rzecz biorąc będzie łatwiej i prościej.



Dzień dobry mam takie pytanie, czy ktoś z was robił może ostatnio kurs konwojenta zwierząt i chciałby się podzielić wrażeniami jak było? Ewentualnie czy da radę zrobić w jeden dzień kurs konwojenta i kurs dezynfekcji środków transportu, kiedyś widziałam łączone te kursy ale coś nie mogę teraz znaleźć. Kończę robić C+E i jak by dobrze poszło to chętnie bym w lutym zrobiła te kursy z transportu zwierząt bo nie wiem kiedy będzie mi się chciało znowu uprawnienia poszerzać, może nigdy 😂 Będę wdzięczna za każdą opinię 🙏💐💐💐
Ja jak robiłam ten kurs konwojenta i kierowcy to wygladał tak - było nas około 20 osób z dwie godziny mieliśmy wykład, potem każdy dostał test każdy miał go zrobić samodzielnie, ale wiadomo jak to w grupie i później każdy lżejszy o 350 zł otrzymał uprawnienia. 😀

I na bank ten kurs można zrobić online 🙂
No to trochę tak jak myślałam tylko cena jest teraz wyższa 😉 Chyba się skuszę właśnie chciałam stacjonarnie i przez pandemię nie było. Dzięki za info.
edit. dopisek: A jak to jest na tym kursie uczyłaś sie tylko o transporcie koni czy też o innych gatunkach? Ja już te wytyczne unijne czytałam przy okazji kwalifikacji zawodowej kierowcy i troche tego jest, plus każdy gatunek ma inne wymagania.... no i w sumie to ja chcę tylko koniowate wozić po co mi wiedza na temat drobiu na przykład?
MATRIX69, kurczę ja go robiłam jak od razu przepisy weszły, ale pamiętam, że były zahaczane też transporty innych zwierząt - na pewno krów 🙂
Bajahorses, dzieki, już mi inna użytkowniczka wytłumaczyła na priv co i jak, tak więc w lutym idę na ten łączony kurs stacjonarnie w Ostrowie Wielkopolskim, drogo bo prawie 8 stówek, ale uprawnienia nie wygasają, nie trzeba ich odnawiać więc opłaca się. Jesli byłby ktoś chętny na wycieczkę na taki kurs z Wrocławia do Ostrowa Wlkp. to polecam się jako transport, moja skodzia mało pali 😉
MATRIX69, o kurde to faktycznie fest podrożało 🙁
Bo to 2 kursy w jednym Transport zwierząt + dezynfekcja środków transportu. sam transport zwierząt 550 zł. No tanio nie jest, ale mogłam się spiąc i już w 2019 r zrobić jak zdałam E+B, za lenistwo i nieogar się płaci 😉
Szukam transportu dla jednego konia z okolic Krakowa do okolic Lipska ,ktoś może cos polecić?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się