strzyżenie / golenie koni

Dzięki za opinie 🙂

Na razie owca ostrzyżona dużym heningerem z ostrzami dla "brudnych koni z padoku", bo tylko te nie poszły do ostrzenia i się ostały 😂 ale bardzo ładnie wyszło. Jedynie bez nóg, przynajmniej dylemat rozwiązał się za mnie.
Andisem bym chciała sobie dogolić jak będzie potrzeba w styczniu i potem w lecie już lecieć (niestety zwierz ma takie futro, że w robocie bez całorocznego golenia nie da rady). Mikołaj ma go na liście 😎
Co polecacie do golenia głowy? Spróbowałam camry, ale widać wyraźnie różnicę między goleniem zwykłą maszynką (używam xperience), a tym jak goli camry, sierść jest dużo krótsza. Szukam czegoś co nie kosztuje tysiaka, a nie goli tak krótko jak camry. Jeśli ktoś ma coś do polecenia będę wdzięczna 😀
valley, a na jakiej długości goliłaś camry?
Ja kiedyś dogalałam nogi i na 2mm wyszło tak samo jak cały koń na 2mm
Iskra de Baleron, na najdłuższej możliwości, czyli 2mm. w Heinigerze mam ostrza 31/15, 2-4mm
Kastorkowa   Szałas na hałas
21 stycznia 2023 21:38
Polecam robić camry ale z włosem nie pod włos. Ja się nauczyłam nią już też ładnie cieniować jak golę głowę do połowy, żeby nie było takiego odcięcia czy nogi tak samo i wychodzi super. Tylko polecam takie rzeczy golić z włosem na różnych długościach i się pobawić.
valley, gol camry z nakładką 3mm. W pudełku masz plastikowe nakładki na ostrza.
_Gaga, tej opcji nie zdążyłam spróbować, bo koń mi wytracił maszynkę i głowica jest do wymiany.. ale na forum panuje opinia ze zostawia wtedy brzydkie ślady.
Ja tak robię i kompletnie przenigdy żadnych śladów nie było. Wrzucam ostatnie zdjęcie kilka dni po goleniu (jak widać dobrze się bawiliśmy 😉 )
Coś poszło nie tak ze zdjęciem
Post został usunięty przez autora
Pytanie do osob używających camry albo adlera. Czy ktos tak jak ja trafił na trefny model w ktorym bardzo szybko upierniczył się kabel od zasilacza? W chamskim miejscu zaraz przy wtyczce do maszynki i nie dalo się tego już załatać :/ chcialam dokupić sam zasilacz(nie musi być oryginalny) ale wszędzie są tylko klasyczne "ósemki" (camry/adler jest ścięta z jednej strony i nie pasują) 😑
Albo może ktoś ma zalegającą zepsutą maszynkę i chciałby odsprzedać zasilacz 🌷
azzawa, kabel od zasilacza u mnie okej. Ale jeden z akumulatorków się rozpadł. Więc jakbyś znalazła gdzieś martwy egzemplarz to chętnie się podłączę. Pisałam o tym kiedyś, ale nikt się nie znalazł.
azzawa ten kabelek to śmiech. Naprawiłam sobie sama (jakby - dorobiłam wtyczkę) takimi zaciskanymi elektrycznymi mini końcówkami i otoczką termokurczliwą.
Kurde, nie pocieszacie
Mam pytanie do obeznanych w temacie
Czy jak ogolę teraz konia, to konieczne jest zakładanie derki na muchy czy obejdzie się bez tego?
Koń chodzi w stadzie, gdzie derka nie przetrwa, dlatego zastanawiam się jak to jest z tym goleniem w lecie.
wabankowa, a jak z poparzeniami słonecznymi? Bo jednak sierść chroni skórę przed słońcem.
wabankowa, - ja goliłam i puszczałam bez derki swojego, karego. Fakt, nie chodził na cały dzień, tj albo w miejsce, gdzie miał cień/wiatę, albo w najgorszy upał był ściągany.
Koń kary, na pastwisku od 6 rano do 12, chyba że upału nie ma to dłużej.
Myślałam tylko w sumie o takim goleniu jak na zdjęciu, ale chyba sobie jednak w tym roku daruję i w przyszłym sezonie pomyślę na nowo 😅
14aebcce72dcf69868df4feccf7fac23.jpg 14aebcce72dcf69868df4feccf7fac23.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 lipca 2023 12:01
wabankowa, A dlaczego chcesz go golić tak w ogóle? No zima, to kumam, ale latem? Jaki to ma cel?
zembria, dużo osób goli latem, nie wiem po co, jedyne co mi przychodzi do głowy to mniej syfu, bo nie może się piach pod sierścią schować?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 lipca 2023 12:38
Fokusowa, No ale ta sierść letnia to taka, że samą miękką szczotką się machnie 2x i koń czyściutki jest. Po płukaniu wodą też parą minut i suchy. Ja się nie spotkałam z goleniem latem, dlatego dopytuję.
Niektórzy golą konie latem ze względu na mocne reakcje alergiczne na muchy a raczej konieczność ubierania koni w derki siatkowe - koń pod derką zbyt mocno się poci i w celu ograniczenia pocenia goli się konie. Na ile takie golenie się sprawdza to nie wiem �‍♀️
zembria, - niektóre nawet w lecie mają dość długą sierść, taka genetyka 😉 Nie każdy ma taką króciutką jak opisujesz. Ja swojego goliłam, bo po 15 minutach jazdy dyszał jak parowóz. Kilka lat twmu przebadałam gada od uszu po ogon (płuca, serce, krew, wyniki metaboliczne), no i nic, siłę ma, a dyszy, dlugo wraca oddechem, nie wiadomo o co chodzi. Ogoliłam przypadkiem przed zawodami, bo akurat była moja kumpela z maszynką. Miało być po 30 stopni i słońce, startu nie przesunę na wieczór, to mówię, będzie mu lżej choć tak. Przestał dyszeć 🤦 Od tamtego momentu goliłam co rok na lato, odpuściłam w zeszłym roku, bo wychodził z kontuzji i minutą kłusa to wiadomo, nie zmachał się. W tym o dziwo radzi sobie całkiem nieźle póki co, ale też nie wiem, czy przed zawodami w sierpniu go jednak nie machnę.
Nie ma syndromu metabolicznego, po prostu jest hm, mało szlachetny, on ma takie inne to futro, bardziej misiowate, gęstsze, dłuższe. Taki urok 🤷

No i czasem siwe faktycznie się goli ze względów czystości/estetyki, bo łatwiej plamy z ogolonego zmyć.

wabankowa, - jak do 12 to golić i się nie zastanawiać, mój spokojnie dawał radę na golaska 😁 a był po całości, tylko bez nóg. Jedyne co, to jeśli nie odrośnie Ci do jesieni to możliwe, że będziesz musiała mu coś cienkiego wrzucić w momencie jak się ochłodzi, a on jeszcze się nie ofutrzy. Mnie tak raz minusy na początku października zaskoczyły.
zembria, o nieeee, zapraszam do mojego, możesz dłubać szczotką i dłubać, a i tak całego piachu nie wyciągniesz, no nie ma opcji! 😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 lipca 2023 14:26
Kurcze, nawet jak miałam w pracy haflingery, to one latem miały króciuteńką sierść. Zimniaczek 30letni miał dłuższą ale to on jeden 😂
zembria, - no widać śląska kluska mniej szlachetna niż haflinger 😜 problemu też nie było kiedyś, w normalne lata, ale jak od kilku lat miesiącami jest po 30 stopni, słońce j zero deszczu no to się zrobił 🙄
Ja właśnie golę w lato dlatego ze muszę ubierać derkę siatkową i tak mu lepiej w upał, do tego ma dość gęstą nawet letnią sierść.
Ja teraz też rozważam ogolenie jednej sztuki, nie ma jakiejś strasznie długiej sierści, ale poci się dosyć mocno, jak byliśmy teraz na zawodach i miała boks w namiocie to stała w nim cała zgrzana 🙈 brałam ją możliwe najczęściej na spacery do cienia, ale no jednak i tak sporo w tym boksie przez trzy dni stała. W robocie jest elektryczna, więc też szybko i obficie się poci. A że to jest w sumie pierwsze lato gdzie tak intensywnie pracuje, to golenie wydaje mi się idealnym rozwiązaniem.
Jako że sezon derkowy zbliża się bezlitośnie, poszukuję maszynki na własny użytek (golenie 2-3 koni). Poprzednio miałam Heiniger progress, jednak maszynka umarła 😅.
Co powiecie o tej ? Warto nie warto?
https://germapol.pl/pl/p/Andis-FHC-ShowEdge-dwubiegowa-maszynka-do-strzyzenia-koni-i-bydla/23115741
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
28 września 2023 18:58
Poszukiwana maszynka na własny użytek, golenie dwóch/max trzech koni. Myślałam nad tą z Juli za 350zl - myślicie że spełni ona jakiekolwiek wymagania? Bez golenia nóg i głowy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się