PSY

madmaddie, przypomniało mi się, bo robiłam moim badania wczoraj no i mamy jakąś mega wysoką t4, jak na mojego ( czyli wiadomo że poniżej minium, no ale dużo powyżej poziomu detekcji) , więc jestem w lekkim szoku. Wydaje mi się, że to działanie tych alg z Game Dog bo cały czas je podaję, także dziękuję za trop.

madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 grudnia 2022 08:16
Perlica, ja bez potrzeb odwiedzania Dubiela, ale znajomi zadowoleni 🙂
co do alg - cieszę się. Ja bez przekonania dawałam, bo wet mi powiedział, że mogę, ale raczej nic to nie da. A wyniki się ładnie unormowały.
madmaddie, ja po prostu jestem team Aneta Bocheńska, aczkolwiek mam nadzieję jej nie odwiedzać.
Jednak patrząc na zeszły sezon coursingowy było ogólnie we wszystkich rasach bardzo dużo kontuzji i akcji, łącznie z kilkoma bardzo dotlkliwymi pogryzieniami.
Gniadata   my own true love
03 stycznia 2023 19:46
czy ktoś coś słyszał, ktoś coś wie czy w Wawie jest jakieś miejsce gdzie zrobią mi szele bezuciskowe na wymiar? psyn ma wąską i mało głęboka klatkę piersiową i wszystkie bezuciski i niektóre guardy mu wiszą pod szyją 🙁 czy to w ogóle wykonalne, żeby coś dopasować? czy lepiej trzymać się tych guardow, które nie wiszą (ale z kolei się kręcą po całym psie)?
Gniadata, jedna znajoma z Warszawy ma charta i też problem z dopasowaniem szelek i korzysta z usług Pomerdana.pl już jedne szelki im zrobiła, ale coś nie dokońca grało, więc zaczęła robić od nowa z jakąś zmianą, więc jest w 100% dopasowana do klienta, umawia się na przymiarki, wszystko musi być idealnie pod psa itd. Jest z Warszawy 🙂 Więc może warto zajrzeć 🙂
Gniadata   my own true love
04 stycznia 2023 10:52
macbeth, ooo, już patrzę! dziękuję!
Co ja odkryłam, może ktoś jak ja jest spod kamienia i jeszcze nie wie a lubi podcasty. Na Spotify jest kanał? (Nie wiem jak się nazywa użytkowników na tej platformie) "Kocham Psy". Rozmowy ze znanymi psiarzami z różnych dziedzin. Wkręcam się 😅
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
14 stycznia 2023 12:21
Może ktoś jeszcze z ReVoltowiczów utknął dziś w Brodnicy i ma koncepcję co ciekawego można zrobić przez najbliższych kilka godzin z psem?
-Alvika-, byłam w tamtym roku. Nic tam nie można 🤣
Tam nawet nie było co zjeść dla ludzia😁
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
14 stycznia 2023 22:50
Perlica, dla ludzia, to miejscowi zaciągnęli mnie na sushi (nigdy nie pogardzę). Była jeszcze pizzeria, gdzie nie było problemu ze stadem psów między stołami - ale nazwy nie pamiętam teraz.
Padnięta jestem, mamy 2x Junior Winner i 1x BOB. W BISie (3x nom) nic nie ugraliśmy, ale szczyl wygląda jak wygląda, więc nie liczyłam na zachwyty 😎
Za to za 2-3 lata to może być bardzo fajny pies na BISy.
-Alvika-, gratulacje dla was!
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
17 stycznia 2023 16:36
szam, dziękuję!
Młody docelowo i tak ma być głównie wyścigowym piesem, ale miło byłoby również własną próżność czempionatami połechtać 😎 (a jak nie własną, to hodowcy...)
-Alvika-, Gratuluję pod raz drugi, ale już pisałam pod postem pochwalonym hodowcy Twojego ;-)
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
17 stycznia 2023 18:58
już pisałam pod postem pochwalonym hodowcy Twojego ;-)
Perlica, wrócić z ringu nie zdążyłam, a już miałam te foty wysyłać 😅
Hej wam, dawno mnie nie było 🙈

Wpadam po polecjaki. Szukam karmy dla seniora/light z niska zawartością tłuszczu.
Dodam ze pies alergik, wiec najlepiej monobialkowa. Drób odpada.

Rozważę sucha i mokra z przyzwoitym składem.

Myśle o karmie z insektów. Czy może ktoś podawał?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 stycznia 2023 22:04
ashtray, ja karmię Britem insekty i białe ryby, ale ma 13% tluszczu. Hepatolog mojego psa uznał, że 13% to maks jaki mój pies powinien przyjmować. Z zaznaczeniem, że w tym wieku i przy 25% białka należy monitorować nerki.

Sama w sobie karma super smakowita.
Meh. Pora chyba przestawić się na mokra karmę. Te wypadają zdecydowanie lepiej pod kątem % tłuszczu. Trochę się wstrzymuje, bo raz się sparzyłam. Dawałam mokra przez kilka miesięcy i było Ok. Aż pewnego dnia zapalenie ucha, nawracające biegunki. Skład się nie zmienił, a z dnia na dzień wszystko się wywróciło.

Czytam składy tych insektowych i jakoś nie jestem przekonana. 13% to jednak niewiele mniej niż nasza obecna karma. Ogólnie pies czuje się dobrze, nie ma objawów trzustkowych, ale wyniki krwi na granicy 😑 wiec trzeba coś zmienić.

Ktoś dawał Pokuse Feel the wild? Spodobała mi się pod względem składu chyba najbardziej.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 stycznia 2023 08:52
ashtray, ja daje mokra karmę Dolne Noteci Superfood (tluszcz jakies 7,5%) plus trochę suchej karmy i warzywa. Oczywiście nie na raz tylko w 5 posiłkach 😉
Dostałam prikaz od psiego dietetyka by dawać mokre max 5% tłuszczu i wyszedł nam łupież z niedoboru NNKT. A daję obecnie Rocco z zooplusa monoproteinowe, niby nie najlepsza karma składem, ale jedyna po której nie mamy ryzyka sensacji żołądkowo-jelitowych. Ostatnia próba zmiany skończyła się sraczko-żygawką, mimo stopniowego przestawiania. No nic, zostanie na podrobach z Rocco...
Dolinę Noteci daje tez moja mama swojej chi i tez sobie chwali wiec może to jest opcja. Oby 💩 byly eleganckie 😁
ashtray, My właśnie jesteśmy na Fitmin Purity Rice Senior&Light Venison&Lamb - nie monobiałkowa, ale drobiu brak. Tłuszcz 10%
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 stycznia 2023 11:46
W niedzielę na mnie na Wiśniowej rzucil sie skundlony maliniak, właściciela bardzo to bawiło 😉
JARA, też nie brzmi wesoło. Ale nic ci się nie stało?
Jak to bawiło ?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 stycznia 2023 14:05
Pies był puszczony luzem, szedł przed właścicielem. Spotkaliśmy się z psem na rogu, ten obejrzał się za siebie i z warkotem na mnie. Odwróciłam się do niego bokiem i tylko doskoczył mi do plecaka, bo przez mój "unik" nie trafił mi w twarz i odpuścił.
Właściciel wyszedł zza rogu ucieszony, szeroko się uśmiechnął i poszedł dalej.
JARA, nawet nie wiem jak to skomentować.
Perlica, ten pies podbiegł do naszych na polu. Nim się zorientowaliśmy, że bez opiekuna to już zdążył się obwachać z moim gówniakiem. Po chwili doszła babeczka, która go odławiała dla schroniska. Z tego co wiem sytuacja się nagminnie powtarza i nikt z tym nic nie robi. Mieliśmy szczęście, że nie okazał się agresorem. Bardzo kulturalny pies. Ale wiesz jak nie wiesz...
VideoCapture_20230203-150358.jpg VideoCapture_20230203-150358.jpg
falletta, no właśnie opisane to w artykule, że on ponoć jest łagodny, bo młody.
NIe ma kto co z tym zrobić, kiedyś o tym pisałam już, można dostać ewentualnie mandat i to by było na tyle.
Perlica, ja się nie znam na określaniu wieku psa, ale też mi się wydawało, że młody. Miłe miał zamiary i prezentował młodzieńczy wigor. Bardzo fajne robił wrażenie. No ale jak się dowiedziałam od babeczki, że to uciekinier to wzięliśmy psy pod pachę i oddaliliśmy prędkim krokiem 🤣
To jest kosmos, że pies notorycznie właścicielowi z posesji spieprza w mieście i nikt z tym nic nie robi...
JARA, ... Nie mam pojęcia jakbym się zachowała. Ale ludzie są beznadziejni... dobrze, że masz refleks
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się