Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

LaPolanola   La Equitacion Artistica en España
30 stycznia 2023 16:20
Już wysyłam
Hejka 🙂
Chciałabym podzielić się niezwykłą historią swojego źrebaka 😍
Diament urodził się 19.04.2023 r. w 286 dniu ciąży (teoretycznie granica szans na przeżycie źrebaka to 300 dzień ciąży), ważąc ok 20 kg (rodzice to duże konie), prawie bez sierści (pierwsze kilka tygodni leżał pod kołderkami z termoforami). Po 10 dniach życia zachorował na ciężkie zapalenie płuc, które ledwo przeżył, później miał duże problemy z przednimi nóżkami. Przez 53 dni był karmiony z butelki mlekiem zdajanym co godzinę od mamy 🙂 Co ciekawe klacz bez problemu pozwała się doić ludziom dając zazwyczaj spore nadwyżki mleka. 54 dni po porodzie Diamencik zaczął sam ssać i już następnego dnia nie byliśmy wstanie nic zdoić od kobyły (martwiliśmy się czy Maluch je wystarczająco dużo) i od tego czasu klacz daje mleko tylko źrebakowi 😉
Krótkie urywki z jego życia wrzuciłam na youtuba w postaci filmików short. Mam jeszcze sporo do wrzucenia ale od marca (mama Diamenta miała przedwczesną laktację już 5 tyg przez przedwczesnym porodem i od tego czasu była monitorwana) mieszkam w stajni a to dziura ze słabym Internetem 😂 Nie są to profesjonalne nagrania ale mam nadzieję że komuś dadzą nadzieję w podobnym na pozór beznadziejnym przypadku. Sama szukałam podobnych udokumentowanych przypadków ale nie wiele udało mi się znaleść...

Zapraszamy do oglądania 🙂

https://www.youtube.com/@olapaciora/featured
Odkopuje. Jakich kamer używacie do robienia filmów koni, na sprzedaż i na własny użytek? Go pro + statyw? Top srajfon nadal jest mocno zależny od operatora, bo stabilizacja obrazu jest kiepska mimo że rozdzielczość mega daj rade. Nasze obecne moce filmótwórcze nie sprawdzają się, więc albo maz musi mieć nowy telefon (ja muszę mieć pancerniaka i mam, a one mają słabe aparaty) albo musimy kupić kamerę. Do 10k zł max, więc profesjonalne kamery są poza budżetem
karolina_, ja używam Nikon Z6 II i bardzo polecam. W granicach 12 tys kupisz nowego z podstawowym obiektywem, ale zawsze możesz kupić z drugiej ręki jeśli do 10 tys ma być
karolina_, jeśli chodzi tylko o stabilizację, to może coś w stylu gimbala do telefonu by wystarczyło? Mały koszt względem przeznaczonego budżetu na temat, a może ogarnąć problem stabilizacji w znacznym stopniu. No, chyba że gimbala już macie i nie wystarcza 😉
Jest jeszcze opcja do telefonów Pivo Pad Silver - system samo śledzący konia. Ciekawa sprawa, o ile pivo nie stwierdzi, że tło jest ciekawsze od konia. Jeśli ma się dobrą jakość filmu z telefonu to warto o tym pomyśleć 😊 chociaż zakup aparatu z porządnym obiektywem daje również opcje robienia świetnych zdjęć 😁
Pivo raczej się nie sprawdzi do filmów sprzedażowych, z tego co oglądałam filmiki nim nagrywane, to raczej nie będzie to fancy i glamour opcja 🙂
Poncioch, jeśli nie ma się ręki ogólnie do tworzenia filmów to nawet profesjonalnym sprzętem nie nagra się nic fancy i glamour. Jeśli ktoś ma tę smykałkę do tworzenia takich treści to nawet zwykłym telefonem zrobi film z efektem WOW 😉
patkahm, nie jak masz problem z ostrością w przyblizeniach.
Poncioch głównie o stabilizację i filmowanie pod odpowiednim kątem - źrebięta filmuje się trzymając telefon nisko, inaczej optycznie są wbite w ziemię bo kamera jest znacznie powyżej ich pleców i nogi są pod mocnym kątem.

Aparat to ciekawy pomysł, tylko u mnie słabo z czasem na obróbkę zdjęć i uczenie się obsługi lustrzanki bo proste nie są
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
11 sierpnia 2023 07:07
karolina_, to może współpraca z jakimś fotografem?
Pati2012, współpracujemy w zakresie zdjęć, ale filmów nie robi niestety
odkopuje. Czy coś jeszcze mamy na rynku jeśli chodzi o nagrywanie treningu?
Pivo, Pixem? Jak rozumiem oba śledzą konia na podstawie rozpoznawania kształtu, ale wystarczy że jeździmy z kims na hali, placu i juz nas zgubi. Czy są jakies inne opcje? Nie wiem, że mamy tracker na ręku? Czy trzeba się pogodzić że tylko na pustej hali działa?
Ale chyba jedno z tych rozwiązań wymaga jeżdżenia z opaską lokalizującą cię.
kotbury, już wyczytałam że Pixem. Ale nie znalazłam info czy gubi w tłumie. Na pewno do Pixema trzeba więcej się narobić żeby dobrze rozstawić sprzęt, bo tam są dodatkowe elementy do ustawienia .
xxagaxx, ej, jest w Pl wypożyczalnia sprzętu foto (kmery i aparaty). Czyli, że możesz przed zakupem testować. Jak ci się nie podoba to odsyłasz.
Może uderz do nich czy mają/albo dla ciebie zorganizują?
kotbury, a nie wiedziałam, poszukam zaraz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się