Siatka na siano - z małymi oczkami

borkowa., moje na dzień dobry dostały tą z busse z oczkami 3.5cm, myślałam, że będą się męczyć , ale tak się wkręciły, że zamiast luzu preferują bawić się z siatką 🤣 kwestia minut jak opracowały szybkie pobieranie siana z niej 😉
Jeżeli mowa o wielkości oczek to uważam, że wszystko zależy od konia. Moja ma 155 cm w kłębie i jest z tych zżartych, przeczyć nie będę. Oczka 3x3 ją wkurzały. Szarpała siatkę, rzucała nią. Czasami próbowała przednimi nogami w niej grzebać. Stanęło na 5x5. I to był strzał w dziesiątkę.
borkowa., jeżeli duży koń to polecam zacząć od oczka 8 cm, jeśli z tych mniejszych to 4 cm. Ogólnie jeśli koń nigdy wcześniej nie jadł z siatki to zalecane jest zacząć od większych oczek żeby koń mógł się przyzwyczaić do nowego sposobu pobierania siana. Frustracja i spinanie się konia który nie radzi sobie bo oczka są za małe nie jest niczym dobrym
Mam stadko kucy różnej wielkości i jedzą z podwójnych siatek z oczkami 2,5cm z piece of hay. Ponad rok temu kupiłam ślązaka ponad 170cm i ponieważ odrazu dołączył do stada to również jadł z tych siatek od pierwszego dnia. W poprzedniej stajni miał siatki z dużym oczkiem. Poradził sobie bez problemu. Więc to kwestia konia.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
30 stycznia 2023 22:54
Hej, orientuje ie się może czy siatka Piece of Hay "na balot wielkości 120-140cm" będzie ubierała się bezproblemowo na baloty 140? Czy lepiej zamówić 140-160?
megi007, w poprzedniej stajni miał siatkę z dużymi oczkami więc już miał okazję się nauczyć. Ale fakt że trafiają się konie które i z 2 cm oczek załapią od razu ale to chyba wyjątek od reguły zwłaszcza jeśli chodzi o duże konie 😉

Siesiepy, jeżeli wyjdzie że musi być ta większa to koszt kosmos. Przy drugiej polecanej przeze mnie firmie masz siatkę dedykowaną na balot 140 i taniej niż ta mniejsza wersja od PoH. Moim zadaniem są mocniejsze, jakby grubsze 😅
kupiłam dwie - 5,5 i 3,5 dziś mają dotrzeć, więc zobaczę co to będzie 😉
Siesiepy   Ponczek bez rączek
31 stycznia 2023 13:40
jul-rose, chodzi o Hay Hey? 🙂
Siesiepy, Nie, Hay Hey nie próbowałam. Chodziło mi o Bentlie 🙂
Czy ktoś ma na pastwisku takie rozwiązanie z torba na siano na ziemi https://pieceofhay.pl/produkt/torba-na-siano-jasiek-80x80cm/
uszatkowa   Insta: kingaielif
06 lipca 2023 20:52
espérer, o takiej formy jeszcze nie widziałam, w sensie zapinanej na zamek. Prostokątne poduchy na rzepy bardzo mi się sprawdzały, choć wiadomo od błota ten rzep się zapychał i koń kombinował jak bokiem wyjadać 😁. Ta uważam że super patent, pod warunkiem, że koń nie podkuty.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
18 września 2023 13:57
hej hej
Czy ma ktoś może link pod którym mogłabym kupić taką torbo-siatkę na siano?? Ona od góry jest jeszcze zamykana na suwak.

https://pieceofhay.pl/produkt/torba-na-siano-waterproof/?wmc-currency=PLN

Ze stroną tego sklepu coś mój komputer się nie chce dogadać i nie jestem w stanie zamówić, a obsługa nie odpowiada. Szukam innego miejsca, bo na pewno to nie jest jedyny sklep...?
jeśli nie znajdziesz -ja ich w końcu złapałam na fb, mam dokładnie tą torbę ale ile sie naczekałam, obsługowo bardzo słabo ale torba fakt bardzo fajna
Odświeżam wątek
Mój kucyk wykończył siatkę Busse Professional (dużą)
Chciałam kupić kolejną-bo to moje ulubione siatki - a tu zonk -nigdzie nie ma, podobno producent przestał je produkować😭
Co kupić? Żeby były małe oczka (w Busse były 3,5x3,5) i żeby kostka siana wlazła? Ta Busse była naprawdę pojemna
Help!🙏
Dziewierz, podobne oczka ma start large nylon i któryś waldhausen.
Pojemnością nie dorównują, ale snopek wchodzi bez problemu.
dzikadermi, Dziękuję🌷
Zamówiłam Waldhausen Deluxe
Jak przyjdzie i obmacam to zdam relację
Potrzebuję koniecznie coś wielkościowo zbliżone do Busse
Czemu przestali produkować?! 🤦🤷😭
Dziewierz koniecznie podziel się wrażeniami bo ja też kocham te Busse, mam narazie jedną w zapasie ale chciała bym mieć alternatywę.
Rudzielc_23,
Dzielę się
Doopa
Siatka porządnie zrobiona, mocna
Ale!
O połowę mniejsza niż Busse 😭😭😭
Witki mnie opadli😕
Poszukuję siatek na siano z małymi oczkami. Do tej pory korzystam z busse ale niestety nie ma już nigdzie.. czy ktoś coś ciekawego potestował? Siatka musi zmieścić całą kostkę siana (raczej większą niż mniejszą) i być w miarę porządna.
Muszę zrobić zapas siatek na padoki..
My zamowilismy Symara do stajni i jestesmy bardzo zadowoleni ze stosunku jakosci do ceny, tylko obawiam sie ze nie maja takich typowych malych oczek
Ja mam koleje. Z symara i je uwielbiam. Te ich uchwyty są słabe ale ja od razu zapinam za karabinek do siatki i żyją kilka lat bez problemu. Ja zamawiałam u nic oczka 10x10 i 5x5 i zrobili bez problemu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się