Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

JARA Hmm może się nie zrozumieliście, raczej lepszy nie będzie bo nie doczyści tego co doczyszcza nitka, prawidłowo zastosowana 🙂
Podstawa to szczotkowanie + nitkowanie, można do tego jak najbardziej stosować jeszcze irygator, ale na pewno nie rezygnować z nitki na rzecz irygatora. Oczywiście jest grup pacjentów dla których irygator też jest konieczny.
Dwa dni temu wieczorem miałam wyrywanego zęba, założona do środka żelatyna. Wczoraj rano zrobił mi się większy skrzep niż po wyjściu od lekarza i trochę go wypadło, dzisiaj mam wrażenie że wypadła reszta i w środku widać jakby kość.
Od samego początku nie bolało, nie było spuchnięte, czerwone czy cokolwiek, nadal nic kompletnie ( opórcz takiego swędzenia jak przy wyrzynaniu zębów) się nie dzieje.
Jedyne co to jak biorę głowę w dół to czuję tam pulsowanie.
Oczywiście jutro jest 11 listopada nie ma nikogo kogo możnaby zapytać.

Nie wiem czy się martwić ? Wszędzie w necie wyskakuje ten suchy zębodół, boje się tego tym bardziej że przez najbliższe dwa dni nie dostanę pomocy.
Czy możliwe że skrzep się wypłukał i nic z tego nie będzie. Zagoi się po prostu?
Z jednej strony boję się jeść żeby tam nie wchodziły resztki a z drugiej już prawie 3 dni nic nie jadłam i nie dam rady dłużej żyć na jogurtach
Sonika, suchy zebodół tak boli że nie da się tego przeoczyć.

Nie leciała ci krew wcale w trakcie wyrywania zęba,że tak się boisz o ten zębodół?
Perlica, w czasie bardzo delikatnie leciała, bardzo szybko przestała.
Sonika, ja miałam tak, że nie leciała wcale,mimo że chirurg grzebał narzędziem żeby leciała i nic 🤣
Nic z tym nie było.
olka411   olka411 Ban permanentny
13 listopada 2023 11:50
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
Słuchajcie pięknie sobie załatwiłam zęby po płukaniu płynem z Chlorheksydyną, może ktoś też miał takie skutki uboczne w postaci plam na zębach? Czy to się cofnie po odstawieniu płynu czy muszę szukać wybielania zębów?
espérer, odstaw płyn, wszystko powinno samo wrócić do normy. To przejściowy "skutek uboczny".
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
03 kwietnia 2024 20:25
Zejdzie 😉 jak chcesz przyspieszyć to idź na profesjonalne czyszczenie zębów do higienisty.
Tylko ja właśnie robiłam piaskowanie i skaling raptem 3 mc temu 🙁 ale chyba tak się to skończy bo wygląda to tragicznie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się