Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)

Wynajem koniowiozu na kilka h w sobotę i kilka h w niedziele w 11-12.02. Jest gdzieś opcja? U kogo? (Bądź na dobę ale potrzebny tylko tak jak powyżej)

KRAKÓW
Od biedy transport konia ale budżet ograniczony…
Rolia, nie koniowóz, ale przyczepę można wynająć w sklepie horsequal. A z transportu polecam Transport koni Kraków - Paweł Włodarczyk
Gdzie ubezpieczacie się jako przewoźnicy zwierząt i jaki jest orientacyjny koszt roczny?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
02 lutego 2023 16:42
Jakie są teraz, średnio, ceny za km przewozu konia ( i przyczepą i/lub koniowozem) ?
Będę wdzięczna za info 🌻 .
Aleks, też się podpinam, u mnie najprawdopodobniej trasa z Poznania do W-wy
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 lutego 2023 11:36
Rudaska8), u mnie trasa krótka, jakieś 50km w jedną stronę, potrzebuje jechać we dwie w odstępne 4 dni. Interesuje mnie średni koszt bo nie wiem czy bardziej będzie się opylać wypożyczyć auto z hakiem z wypożyczalni i samemu sobie zaciągnąć (mam B+E) czy korzystać z usługi komercyjnej transportu. Problem w tym, że i tak przewoźnik musiałaby do nas dojechać z Gdańska bo u nas w okolicy to ni ma, a to dodatkowe 50km na pusto 😒 .

Także będę bardzo wdzięczna za info jaki jest średni koszt transportu konia za km obecnie 🌻 .
Aleks, Może warto policzyć czy się będzie opłacało wypożyczyć koniowóz u Pawła P&H Speed - Transport Koni
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 lutego 2023 21:32
melehowicz, no tylko nie mam informacji o koszcie, więc trudno mi liczyć. Ten Pan jest z Gdyni (okolic), ja potrzebowałabym transport na trasie Malbork-Elbląg, także nie wiem. Wypożyczenie auta, które pociągnie moją przyczepę mam od 80zł za dobę pod nosem, więc zakładam, że to i tak może być tańsza opcja.

Poczekam jeszcze, może ktoś tu poda orientacyjny koszt z jakim się trzeba liczyć w obecnych czasach. Ja nigdy do tej pory nie korzystałam z takich usług, nie musiałam.
Aleks, ja rok temu za trasę 100 km + dojazd przewoźnika płaciłam 400 zł za koniowóz, koleżanka w sierpniu zeszłego roku wiozła tym samym przewoźnikiem, tą samą trasę i zapłaciła 450 zł.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
04 lutego 2023 04:43
Aleks, napisz do nokia6002 - wyceni transport i pewnie tanio będzie, bo to jej okolice
Korzystał ktoś kiedyś z takiej pomocy do załadunku konia do przyczepy jak na zdjęciu? Da się tym zaladowac konia w pojedynkę gdy normalnie stawia opory? Z lonżą za zadem wchodzi, ale do tego potrzeba kogoś do pomocy, a zastanawiam się czy taka pomoc jak ze zdjęcia będzie wystarczająca żeby wprowadzić konia samemu. No i pytanie jak to w praktyce zrobić.. ?
IMG_20230319_195516.jpg IMG_20230319_195516.jpg
jaki polecacie kurs konwojenta online?

edit: ile taki kurs jest ważny? to są jakieś licencje roczne czy jak to wygląda?
uprawnienia sa bezterminowe
mindgame, tu robią https://star.edu.pl/, poszukaj w szkoleniach weterynaryjnych, tam są dość dobrze opisane te kursy, uprawnienia robisz raz i masz bezterminowo.
Chciałam zapytać bo wciąż rozważam ten kurs konwojenta zwierząt- czy jeśli wiozę swoje konie powyżej 65 km od domu muszę go mieć? Czy jeśli powiem, że jade na wypas wciąż mi on potrzebny? Kto sprawdzi czy koń jest mój?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 maja 2023 19:48
W towarzyskich nokia pisała, że miała niedawno kontrole, ale że była 30km od domu to ostatecznie mandatu nie dostała.

Jeśli jeździsz z końmi powyżej 50km od domu powinnaś mieć konwojenta. Ponieważ paszport nie jest dowodem własności konia, powinnaś mieć ze sobą umowę kupno-sprzedaż. Jeśli natomiast konie, które przewozisz nie są Twoje to z automatu powinnaś mieć licencje. To są moje informacje z kursu od policjantów, którzy min. go prowadzili.
Dzięki.
Orientujecie się kto z warszawskich przewoźników ma koniowóz na 5 koni?
BUCK   buttermilk buckskin
16 maja 2023 08:43
może: Equinetrans Horse Transport & Logistic Agnieszka Dziuba
BUCK, dziekuje
do czego jest potrzebny ten kurs z dezynfekcji środków transportu? właśnie zapisuję się na kurs konwojenta i zastanawiam się w jakiej sytuacji brak tego kursu z dezynfekcji może narobić mi problemów przy przewożeniu własnego konia?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
14 czerwca 2023 14:13
mindgame, on jest potrzebny jak świadczysz usługi transportu, prowadzisz firmę zajmującą się transportem zwierząt.
Aleks, dzięki za odpowiedź.
A czy transport własnego konia, własnym samochodem z własną przyczepą do kliniki traktowany jest jako komercyjny?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
22 czerwca 2023 10:17
mindgame, nie jest traktowany jako komercyjny, ale nawet jeśli wieziesz własnego konia własnym zestawem, ale jedziesz dalej niż do 50km od domu to już licencje przewoźnika powinnaś mieć.
Aleks, dzięki za odpowiedź. Dalsza część postu nie jest w żadnym razie skierowana personalnie do ciebie, tylko piszę, co się właśnie dowiedziałam, może komuś się przyda.

Dzwoniłam właśnie do Inspekcji Transportu Drogowego i Pan powołał się na ustawę rady unii europejskiej z 2004 roku i zapewnił mnie, że jak jadę sobie ze swoim konikiem swoim zestawem i robię to turystycznie/hobbystycznie to nie potrzebuję tej licencji konwojenta. Odniósł się dokładnie do rozporządzenia nr 1/2005, r.1. art.1. ust. 5. gdzie jest zapis: "Niniejsze rozporządzenie nie stosuje się do transportu zwierząt nie mającego związku z działalnością gospodarczą oraz do transportu zwierząt bezpośrednio do lub z gabinetów lub klinik weterynaryjnych, odbywającego się z polecenia lekarza weterynarii".

Patrząc na stronę: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/transport-zwierzat
interpretowałabym poniższe zapisy tak:

"Transport w celach komercyjnych obejmuje w szczególności transport, który bezpośrednio lub pośrednio ma na celu osiągniecie korzyści finansowych. Przykładem takiego transportu jest:
[...]
- przewóz na wystawy, pokazy i konkursy" - dotyczy przewozu zarobkowego, czyli jak firma transportowa wiezie mi konia na zawody i ja jej za to płacę to musi mieć licencję konwojenta.

- "Zezwolenie dla przewoźnika nie jest wymagane, gdy:

->przewóz zwierząt nie jest związany z prowadzoną działalnością, np.: przewóz własnego konia, własnym środkiem transportu w celach rekreacyjnych; przewóz w celach niehandlowych zwierząt domowych towarzyszących podróżnym;
[...]
->przewóz jest dokonywany na maksymalną odległość 65 km, liczoną od miejsca wyjazdu do miejsca przeznaczenia; [...]" - tutaj jeden zapis nie musi iść w parze z drugim zapisem, tak samo jak zapis dot. rolników itd.


Tak więc temat trochę pokręcony. Z tego co rozumiem i się dowiedziałam z ITD to jednak nie trzeba mieć licencji konwojenta żeby wozić sobie swojego konia swoim zestawem na własne potrzeby. Zwłaszcza jak nie prowadzi się działalności gospodarczej i nie zarabia na tym.


Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
22 czerwca 2023 12:49
mindgame, spoczko, fajnie że to napisałaś, na pewno jest to wyjaśniające i pomocne. Absolutnie nie traktuje tego personalnie, kurs robiłam kilka lat temu, mogę mieć niepełne informacje. Wtedy był zamysł UE by licencje musiał posiadać każdy, widocznie nie zostało to zrealizowane. Tak na prawdę ITD w ogóle nie jest zainteresowana kontrolą zestawów prywatnych, w sensie że samochód cywilny ciągnie przyczepę. Co innego jeśli koniowóz jest oznakowany jako komercyjny. Gorzej jest w przypadku Policji, która czasem nie ma wystarczających informacji czy faktycznie powinniśmy mieć licencje czy nie. Samemu więc dobrze wiedzieć na co sie powoływać w razie czego.
Jak się fachowo nazywają te belki za zadem i przed klatką piersiową?
Mam w przyczepie golasy, chciałabym dokupić profilowane okładziny albo całe nowe drążki z gumą/pianką...
Szukam, szukam i nic 🙄
NowaJa, dzięki!
Jak przewieźć konia stojącego na 3 nogach do kliniki? Możliwy jest jakiś transport na podwieszeniu? Są jakieś firmy zajmujące się takimi transportami? Az 5h jazdy..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się