własna przydomowa stajnia

Raz jeszcze-
U nas też łebki od wkrętów wystają celem zaczepienia siatki 😉 tu podrzucam wyjściową inspirację- jak zobaczyłam cenę to postawiłam na DIY 😆
Screenshot_20230206-223833_Chrome.jpg Screenshot_20230206-223833_Chrome.jpg
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
07 lutego 2023 07:17
domiwa chyba musi być mały rozmiar zdjęcia, ja zrobiłam zdjęcie a potem screen ekranu I przycięłam.


To mój ładowacz
Screenshot_20230207_071416_Gallery.jpg Screenshot_20230207_071416_Gallery.jpg
Dzięki dziewczyny. Będę coś konstruować. Tylko muszę mieć mobilny stojak. Nakładam po kolei jak mi idą baloty pod wiata. Nie mam jak mieć w jednym miejscu. Ale dzieki wam koncepcję już mam. Te sklepowe to ceny jak za zboże...
siwaaa, ja mam pospawany z prętów zbrojeniowych 12mm. Coś jak to na zdjęciu tylko ma 4 nogi i jedno pełne koło u góry.
Lekkie, mobilne, stabilne. Działa już 3 lata.
78731BE5-A4FD-4E2B-96A8-727CF711483C.jpeg 78731BE5-A4FD-4E2B-96A8-727CF711483C.jpeg
Iskra de Baleron, ooo właśnie takie coś będę kombinowała. Postawie w każdym miejscu. U góry wkręty jak u dziewczyn i będzie dzialalo. Już się cieszę jak dziecko, robota szybciej pójdzie.
W tym roku jest szansa że w końcu uda się coś ruszyć z polem gdzie planujemy budować dom. Jest też 10 h i to miało być docelowo dla koni. Jednak jest to ziemia co roku siana przez mamę mojego partnera. Przez to że jest obsiane, to jak przygotować taką ziemię pod wybieg dla koni? Jest miejsce gdzie jest normalna trawa, jak dobrze pójdzie to w tym roku będziemy stawiać płot. Dać takiej ziemii odpocząć dwa lub trzy lata i zasiewać trawą? Pytam o wasze doświadczenia. Ziemia to IV typ.
konikmorski, pastwisko warto zakładać rok, lub dwa przed wypasem. Jeśli zatem chcesz wiosną 2024 wpuścić tam konie - warto założyć je w tym roku i dbać, jak o łąkę.
_Gaga w tym roku będą ostatnie zbiory z tego pola. Nie wiem tylko ile jest tego terenu z trawą. Nie trzeba robić jakiś badań gleby? Czytam w wolnej chwili ten wątek.
Pytanie z zupelnie innej beczki.
Aktualnie mam przed stajnią wysypany żwir, ktory w naszym pyrzypadku ma więcej minusów niż plusów. Myślimy o wylaniu przed stajnią betonu lub asfaltu i tutaj pojawia sie pytanie. Co jest lepsze? Chyba wszystkie stajnie które odwiedzilam miały wylany beton, więc zastanawiam sie czy asfalt się w ogóle nadaje. Macie może jakieś doświadczenie?
Asfalt jest kuszacy, bo wyjdzie mi +/- o połowę taniej niż beton, ale nigdzie nie widziałam jego użycia przed stajnia dlatego zastanawiam sie czy użycie go ma sens, czy lepiej nie oszczędzać.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
07 lutego 2023 14:05
BGreen, dwie strony wstecz pisaliśmy o pomysłach na utwardzenie terenu, osobiście bym obawiała się poślizgnięcia zarówno na betonie jak i na asfalcie, dodatkowo asfalt przy upałach strasznie się nagrzewa i śmierdzi oraz potrafi się pocić (wychodzi smoła).
BGreen, my mamy beton, z gruszki, taki mocno "żwirkowy", po wylaniu nie został "wygładzony" tak jak się robi standardowo z wylewkami. Dzięki temu ma taką fajną strukturę i nie ma obawy że się koń poślizgnie. Minus - trochę się gorzej zamiata 😉
Istnieją jakieś alternatywy (nie mówię o samoróbkach) zamknięć bramek ogrodzeń elektrycznych - tych takich rączek ze sprężyną? Kolejny raz koń mi nie wyhamował i puściła ta sprężyna strzelając w powietrze i uwalniając towarzystwo ;/ Mam pastuch na grubej lince i ona wytrzymuje, a te rączki strzelają i mam fobię teraz że za którymś razem strzeli np kogoś w oko.
olq, mówisz o tych rączkach ze sprężynką w środku? Jeśli tak, to są rączki bez sprężynki. Ja wymieniam sukcesywnie wszystkie po kolei na właśnie te bez sprężynki.
TRATATA, nie chodzi mi o tymczasowe utwardzanie padoków o którym rozmawialiśmy dwie strony temu, to mam ogarnięte. Chodzi mi o sam teren przed stajnią bo aktualnie nie mam nawet miejsca żeby na twardej nawierzchni umyć koniom nogi po zejściu z padoku. O tym jak wygląda sprzątanie ze żwiru po dostawie siana w ogóle nie wspomne...
Cenna uwaga jeśli chodzi o zapach asfaltu w cieplejsze dni.
NowaJa Mamy betonowy chodnik w okół stajni właśnie taki nie wygładzony. Jest super, konie sie nie ślizgają, tylko zastanawiałam sie czy mozna przyoszczedzić i wylać asfalt, ale chyba jednak zostane przy betonie. Dzięki!
BGreen, no asfalt to raczej średni pomysł, na nim konie potrafią się solidnie poślizgnąć nawet w stępie, a do tego właśnie przy upałach smród i może się kleić.
BGreen, - asfalt to zły pomysł, byłam w stajni gdzie na około był asfalt i konie właśnie często się ślizgały, na pochyłej części czuć było wyraźnie dyskomfort w poruszaniu, szczególnie się w dół. Przy deszczu dramat, raz koleżanki koń na dupie zjechał. Co prawda akurat nie topił się, za to co roku pękał przy mrozach, robiły się dziury. Często go smołowali na węższych pęknięciach, ale to trochę jak plaster na urwaną kończynę działało 😅
W zeszłym roku u nas pod blokiem, jak się dobrze nagrzał asfalt, to ja (całe 50kg masy) zostawiałam odciski sandałami. W życiu nie położyłabym tego gdziekolwiek. Szczęśliwie po tym lecie powstały już tak spektakularne dziury, że położyli nam kostkę.
dzięki, będzie więc beton 🙂
NowaJa, no właśnie o to mi chodzi, żeby nie bylo tej sprężyny 😀 tylko jakoś nie umiem takich znaleźć, podrzuciłabyś jakiś link?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
08 lutego 2023 21:07
Post został usunięty przez autora
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
08 lutego 2023 21:31
Moze teraz : nasz stelaz
Screenshot_2023-02-08-21-29-07-438_com.miui.gallery.jpg Screenshot_2023-02-08-21-29-07-438_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2023-02-08-21-29-18-970_com.miui.gallery.jpg Screenshot_2023-02-08-21-29-18-970_com.miui.gallery.jpg
Witam
U nas glina wiec przed wejsciem do stajni położyliśmy kostkę. Polecam.jest wytrzymała i nie śliska. A jakby juz trzeba to można sypnac żóltym piaskiem.
W boksie polecam maty gumowe. mogą byc uzywane z olx.
Mam pastuch z linki bialo niebieski i slupki z bali świerkiwych korowanych. Spręzynowe bramki uwazam ze są niebezpieczne juz 2 razy mi się źrebak w to zaplątał.
Ja mam brame z desek kupionych w tartaku. I zeby bramki nie gryzly bo gryzły jest u gory linka pod prądem.
I polecam też taką szczotkę drogowkę przykrecic do pala jako drapak. Bardzo to lubią używać.
anetakajper   Dolata i spółka
13 lutego 2023 11:04
Czy na halę łukową namiotową bez fundamentu (na słomę)10/10, albo 10/9 potrzebuję pozwolenia na budowę, czy tylko zgłoszenie ?
anetakajper, pozwolenia, chyba że nie jest trwałe związana z gruntem, to zgłoszenie jako budynek tymczasowy ale wtedy co pół roku musisz ją przestawiać (mogą to sprawdzić). Na zgłoszenie jak jest to siedlisko to możesz postawić wiatę do 50m2, dwie takie wiaty dadzą Ci ten sam metraż
anetakajper   Dolata i spółka
14 lutego 2023 06:55
karolina_, Dzięki wielkie. Tak myślałam. albo będę kombinować z 2ma wiatami, albo będę zmuszona ogarnąć to pozwolenie :/ a naprawdę mi się nie chce :/
Aneta, liczyłaś może koszt takiej wiaty tak wstępnie ? Jakiś projekt masz, czy będziecie budować tak z głowy ? My w tym roku też, będziemy stawiać wiatę. I zastanawiam się czy stawiać jedną duża ok 70m2 (ale z wypowiedzi karoliny wychodzi, że nie można takiej duzej, Tak? )
Albo właśnie postawić dwie. Zastanawiam się nad średnim kosztem i ewentualnym projektem.
Projektu się boję, ze względu na męża. On jest tak bardzo dokładny, że aż do przesady i będzie mi tą wiatę budował dwa lata 🤣🤣
anetakajper   Dolata i spółka
14 lutego 2023 09:34
nokia6002, Chciałam postawić normalną halę namiotową łukową na gruncie. Koszt 30-40 tysi 10/10 zależy co się chce. https://www.profinamiot.pl/hale-lukowe/12121.html?gclid=CjwKCAiA_6yfBhBNEiwAkmXy58zbk2y-FEvSAPvamtXaM895z-CXTAs1l3FjKrkmRTC6fIeq8d56hRoCrxEQAvD_BwE
Helpunku - mam w tej chwili ogrozenie z pastucha na solidnych dębowych słupach, które stoją co 4 m. Niestety jeden gagatek radośnie zaczął z tego pastucha wychodzić/wyskakiwać/diabli wie co on robi i jak więc muszę to czymś wzmocnić. Potrzebuję zatem rozkminić jakie grube i jak szerokie deski/kantówki potrzebuję, żeby na tych 4 m zachowały sztywność i dały radę z owym gagatkiem😀 Ktoś coś?
olq, Tu deska nie za wiele pomoże. Proponuję podwyższyć ogrodzenie z pastucha, albo zacząć od sprawdzenie jak działa dotychczasowe i ewentualnie zamontować linkę na górze lub lepiej na izolatorach na wysięgniku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się