Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Perlica, jak się na tego Z-flipa zdecydujesz to daj znać jak to ci się sprawuje. Myślałam o nim ale dużo opinii jest, że równie źle się mieści do kieszeni jak duże telefony. Choć przy Note to może być, że będzie łatwiej. Ja powoli rozglądam się za następcą mojego Asusa ale wszystko jest koszmarnie wielkie. A iPhone nie chcę, bo ja na tel też często pracuję i to musi mi działać z komputerami różnymi bez problemu.
epk, ale jak to się nie mieści do kieszeni? Koleżanka ma ten telefon i to malutka kosteczka, mieści się wszędzie, bo sprawdzałam.
Może myślisz o Z- Fold? ten jest spory.
Na pewno nie kupię telefonu za 5 koła, bo mnie nie stać :-( , choc i tak potaniał, bo wcześniej był za 7 tysi. A w abonamencie kosztuje tyle samo, ale na raty, więc też bez sensu.
Perlica, nie chodzi o wielkość tylko o grubość po złożeniu, że niby nie wchodzi w kieszeń jeansów np. Ja często tak noszę tel i musi mi wchodzić w takie ciasne kieszenie nawet jak trochę wystaje. 3 jest na bank na tyle gruba, że jak go oglądałam to właśnie nie wcisnęłam go do kieszeni w jeansach nie mówiąc o ciasnej kieszeni w kurtce. 4 nie widziałam na żywo.
epk, aaaa, to tego nie brałam pod uwagę, bo nie noszę nic w dżinsach. Wszystko w nerce albo kieszeni kamizelki.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 stycznia 2023 11:34
zembria, ja mam s20, bom cebula i wzięłam starszy model. Jaśniejsza fota z ulicy to tryb automatyczny, ciemniejsza to pro. Maluch też pro.

Prawda jest taka, że przy obecnych możliwościach sprzętowych do takich rzeczy jak internet, z dobrym telefonem sobie poradzimy bardzo dobrze. Jest nawet fotograf, który się w fotografii mobilnej specjalizuje
https://instagram.com/hashtagalek?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Reszta to umiejętności, dobre oświetlenie i obróbka. Mam znajomą, która nie ogarnia np aparatu i zawsze foty lepsze wychodzą jej telefonem, po prostu. Zasady są dość uniwersalne, reszta to praktyka i poznanie swojego sprzętu.

Perlica, no ale flip to dość specyficzny model :P eSki są naprawdę fajne. Foto porównań iPhone vs samsung jest sporo w necie i uważam, że to kwestia li jedynie profilu kolorystycznego. Plus, ja samsungi lubię, ze swoim nie mam problemów żadnych.
20230105_165803.jpg 20230105_165803.jpg
20230105_165726.jpg 20230105_165726.jpg
IMG_20230103_191407_897.jpg IMG_20230103_191407_897.jpg
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
10 stycznia 2023 12:03
Ja sama jestem samsungowa dość mocno (obecnie mam trzeci telefon z rzędu tej marki, teraz s21+) i generalnie jestem zadowolona z aparatu, ale jak zobaczyłam zdjęcie nocne jakie robi Iphone 13 Pro to lekko pozazdrościłam możliwości 😉

Muszę też dodać, że w iphonie, o którym piszę (wybaczcie, nie znam się na innych ich modelach) jest tryb kręcenia filmów nazwany "filmowy" i to też robi naprawdę świetną robotę, bardzo podobają mi się filmy kręcone przy użyciu tej opcji.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 stycznia 2023 12:28
madmaddie, Też niczego sobie ten S20, muszę przemyśleć zakup, ale chyba jak już miałabym przeznaczyć taki budżet to dopłacę do s22
I zawinę w wszelkie możliwe folie i etui, żeby nic mu się nie stało przy moim trybie życia 😅
Pati2012, z końskich kanałów to fajne rcko go pro robił "Weź wdech" na youtube. I on tlumaczy co i jak.
Zagraniczny kanałkoński gdzie gość kręci fenomenalne ujęcia koni to "Josep Necomb" i jego "Exclusive dressage imports".

Poobserwuj tez na IG Natalia story (czy jakoś tak), laska pokazuje jak kręcić telefonem i co można wycisnąć z niego.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 stycznia 2023 15:13
martva, ja rozważałam szarpnięcie się na trzynastkę ze względu na te możliwości filmowe. Ale cena zbyt zaporowa jednak.
Szukam słuchawek dousznych. Mniej więcej takich jak na zdjęciu - w takim prehistorycznym kształcie. Wszystkie te nowe cuda z gumkami wypadają mi natychmiast z uszu, rozmiar gumki nie ma znaczenia, tych śmiesznych z wąskich głośniczkiem w ogóle nie jestem w stanie nosić. Miałam kiedyś gumkowe ale z zausznikiem - wypadały rzadziej, ale i tak wypadały. Więc szukam tego co mi się od x czasu sprawdza, bo została mi już tylko jedna para z jakiegoś starego telefonu, koszmarnie pożółkłe, no ale leżą dobrze...
Chciałabym, żeby jakość dźwięku była okej. To nie ma być do słuchania orkiestry symfonicznej, tylko do wykładów w biegu - więc żeby nie trzeszczało.

Przepatrzyłam allegro i dużo takich słuchawek ma mocno mieszane opinie, często że trzeszczy i jakość fatalna. Może macie jakieś pomysły, gdzie szukać, żeby trafić na coś w miarę sensownego?
Screenshot_2023-01-11-14-40-31-69_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg Screenshot_2023-01-11-14-40-31-69_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg
Karla.03, serio i absolutnie bez uszczypliwości ale: próbowałaś zdjąć gumkę? Często te nowe dziwne słuchawki są zwykłymi słuchawkami tylko gumki takie designerskie. Po ich zdjęciu okazuje się że to to samo co przed laty.
FurryMouse,

Ale że z takich zdjąć gumkę? To pod tym zostaje taki wąski bolec z głośniczkiem, chyba że mówisz o jakichś innych niż ja myślę
Screenshot_2023-01-11-15-41-49-42_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg Screenshot_2023-01-11-15-41-49-42_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
11 stycznia 2023 20:35
Karla.03, próbowałaś słuchawek tych iphonowych z mini jackiem? One mają podobny kształt do tego z obrazka no i nie wiem czy są jakieś wybitnie drogie bo już dawno iPhone nie mają wejścia na nie więc może akurat nawet okazyjnie może da się wyrwać. Jakość też spoko, ja mialam już kilka par które raczej gubiłam (a nie że się popsuły), do dziś mam jedne co już chyba z cztery lata ciuram na codzień bez zarzutu
JARA dziękuję 😉
donkeyboy,

Ciorałam przez 6(?) lat słuchawki z iphone'a 4s i 5s na zmianę, te z okrągłym głośniczkiem, jakościowo muszę przyznać że podziwiam, wyprałam obie pary 2+ razy każda, ale one wlaśnie miały okrągłą słuchawkę. Mi okrągłe lecą umiarkowanie z uszu, w sensie jak ruszę głową normalnie to już nie mam 1 lub obu słuchawek xd.

Szukam dziubka. Jak nie znajdę sensownych takich z tym dziubkiem, to pewnie skończę kupując te iPhony, gdzieś mi mignęły za 40zł, ale marzy mi się dziubek... Założyłam pierwszy raz te pożółkłe cosie dzisiaj, nawet nie wiem z jakiego telefonu to, bo zatarte, i się zdziwiłam że słuchawki mogą nie być tak koszmarnie upierdliwe.
Karla.03, z tego co widzę np. JBL ma w ofercie różne modele słuchawek dousznych w tym "retro" kształcie, np. model Tune 205, 205BT. JBL Endurance Run ma taki cienki głośniczek z gumką, ale zdaje się że ma taką część, którą można zaczepić o małżowinę. Ew. Sony MDR-E9LP. Możesz sobie pogooglować różne firmy i zobaczyć na ich stronach jakie słuchawki mają w ofercie, wtedy łatwo sobie przefiltrować wizualnie potencjalne modele.

Te z dziubkiem, które wymieniłaś mam osobiście, dodawane były do pudełka z Samsungami. Nie są jakieś wybitne, zdarza im się zatrzeszczeć, ale wydaje mi się że w tym pułapie cenowym raczej będzie ciężko o takie, które nie będą. Do słuchania w autobusach, w drodze, są w porządku jeśli ktoś nie szuka niesamowitych doznań. Tutaj trochę ciężko stwierdzić i doradzić co oznacza "jakość dźwięku okej", bo jest to mocno subiektywne i jednak najlepiej sprzęt audio dobierać pod odsłuchaniu, co jest trudne ze względów higienicznych na słuchawkach dousznych 🙁
Karla.03, mi wszystkie słuchawki lecą z uszu - jaki by nie miały kształt. Więc się poddałam i kupiłam jednak takie z zausznikami:
https://tiny.pl/wj8xx
One te zauszniki mają regulowane więc da się je idealnie spasować. Jeżdżę w nich konno i nie raz nawet pociągnę za kabelek i nie ma opcji, żeby spadły. Nie trzeszczą.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
11 stycznia 2023 23:28
To ja was zapytam jeszcze w temacie słuchawek: ktoś widział słuchawki na kablu z wyjściem USB-C/digital audio? Niestety, nawet moje ukochane zenki (Sennheiser Urbanite) są wykrywane przez tel jako analogowe i du.... 😭
Karla.03, moja culpa, myślałam o takich 🙂
sluchawki.jpg sluchawki.jpg
Pati2012, skoro robisz zdjęcia lustrzanką to jest jeszcze opcja kupienia bezlusterkowca. To świetne aparaty i dodatkowo coraz częściej są przeznaczone do nagrywania filmików do vlogowania. Co prawda jest to opcja droższa niż telefon, ale masz dwa w jednym. Np Nikon Z30. Kosztuje ok 3 tyś zł.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 stycznia 2023 08:46
Pati2012, Mój małż ma tego Samsunga S22 i robi na prawdę fajne fotki na trybie auto, pewnie jakby się zagłębić i pogrzebać to byłoby jeszcze lepiej. Ogólnie jest bardzo zadowolony z tego telefonu.
Dziękuje wszystkim za pomoc 🙂

epk, bardzo ciekawe słuchawki, nigdy takich nie widziałam, to może być to 😍
Karla.03, ostatnio miałam problem, żeby je ciągnąc za sam sznurek zdjąć. Serio siedzą mocno.
Naszła mnie myśl, kupując samochód trzeba zapłacić podatek (2% wartości) czy kupując konia też tak jest ?
Tak, każda umowa kupna sprzedaży pow 1000 zł.
Sonika, no nie, zależy od kogo kupujesz konia.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 lutego 2023 22:56
Jeśli nabywasz jakikolwiek przedmiot o wartości RYNKOWEJ powyżej 1000zl na umowę cywilno prawna należy odprowadzić podatek od czynności cywilno prawnych w wysokości 2%.

Kom, siodło, pies, samochód, obraz itp.
Zwolnione z tego są zakupy na fakturę.
Czy znacie może bezpłatne aplikacje, dzięki którym można wysłać komuś swoją aktualna lokalizacje ?
Tak żeby np. w terenie jakby coś się stało czy jak jedziemy gdzieś w nieznane miejsce, z niepewnymi osobami jednym kliknięciem wysłać współrzędne np. do chłopaka czy siostry.
Mapy google mają taką opcję.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 lutego 2023 23:52
Sonika, mapy google pozwalają na udostępnianie lokalizacji w czasie rzeczywistym.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się