COPD

Witam,jaka sciółke polecacie do boksu wyłozonego matami? szukam czegos ekonomicznego i dobrze chłonącego wilgoć.Obecnie koń ma sypniętą niewielka ilośc peletu słomianego.Rano w boksie jest śmierdząca breja....myślę o zakupie ściółki lnianej sprawdzi się ?
zoyabea, maski znajdziesz na fb- maski do inhalacji dla koni. A nebulizator mam medel professional.
Witam,jaka sciółke polecacie do boksu wyłozonego matami? szukam czegos ekonomicznego i dobrze chłonącego wilgoć.Obecnie koń ma sypniętą niewielka ilośc peletu słomianego.Rano w boksie jest śmierdząca breja....myślę o zakupie ściółki lnianej sprawdzi się ?
cudmucha,
Bo pellet trzeba polac woda zeby sie spulchnil jak wyslodki 😉
No i każdej sciolki trzeba dac konkretną warstwę niestety, żeby kon nie stal na gnoju
uszatkowa   Insta: kingaielif
20 stycznia 2023 22:04
Epikea, to mi się zawsze wydawało mega dziwne i jakieś takie sprzeczne. Ściółka która powinna pełnić funkcję wchłaniacza wilgoci obficie polewana wodą. Dla mniejszych zwierząt ściółka też często ma formę "granulek" a jej nie polewmay wcześniej.
Witam,jaka sciółke polecacie do boksu wyłozonego matami? szukam czegos ekonomicznego i dobrze chłonącego wilgoć.Obecnie koń ma sypniętą niewielka ilośc peletu słomianego.Rano w boksie jest śmierdząca breja....myślę o zakupie ściółki lnianej sprawdzi się ?
Lniana albo torf
cudmucha,
uszatkowa, bo to brzmi dziwnie ale serio wtedy jest lepiej. Sciółka sie "ubija" na taki materac jakby
Materac nie u każdego konia sie sprawdza 😉 mój rozgrzebuje więc siki wybierane były codziennie bo stac w oparach amoniaku przy koniu oddechowym to raczej nie bardzo.....teraz mam grube maty więc sciólki nie musi być dużo bo koń nie spi na gołym betonie .Sypnięty jest worek peletu na koniec boksu i tyle tzw kącik toaletowy .O ile z kupami sie sprawdza robi tylko tam to niesty sika duzo i robi się z peletu breja.Kupiłam len zobaczymy jak sie sprawdzi.
A ja zapytam was o opinie na temat EQUINOX INHALE czy faktycznie warto stosować jako "dodatek"? Czy jest jakaś różnica? Ktoś z was miał styczność i podzieli się wiedzą? Zdjęcie do podglądu
Screenshot_20230125-173140_Google.jpg Screenshot_20230125-173140_Google.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 stycznia 2023 18:17
Potrzebuję na szybko kupić coś rozrzedzającego wydzielinę, syrop najchętniej. Coś skutecznego, i żeby z wysyłką 24h było 🤐 Wyjeżdżam w piątek na 10 dni, a koń w średniej formie. Muszę coś tu zostawić naszemu petsitterowi naczelnemu, żeby tylko do paszy dolał. Koń bedzie co najwyżej na łąkę chodził i tyle, nie ma możliwości żeby jakiś dodatkowy ruch miał w tym czasie wiec z odglucaniem na bieżąco będzie ciężko.
Jakieś pomysły?? Coś skutecznego i na szybko. Cena nie gra roli w tym wypadku.
zembria, a ludzkie z apteki typu flegamina/ambrosol?
zembria, miodunka, ale to zioło, albo horseline respirol intro w syropie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 stycznia 2023 18:44
sweetie, dopiero co 2 dni temu skończyłam dawać ACC, jak wrócę to pewnie też bedzie musiał dostać. Nie chce stale dawać, bo nie bardzo można. Wolałbym coś naturalnego na ten okres zanim wrócimy.
Syrop tymiankowy złożony?
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
01 lutego 2023 10:09
zembria, spróbuj syrop na kaszel z topvet. Kupuje na allegro ze Smartem za 75zł. Skład podobny do ludzkich syropów na kaszel, a cena za litr przyjemna. Przetestowany na 3 koniach z różnymi problemami i póki co nie narzekam i zamawiam kolejny.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lutego 2023 10:22
Wzięłam Respirol w Horse-line tym razem. Dzięki za typy dziewczyny 🌷
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 lutego 2023 07:34
Mignął mi w jakimś sklepie ostatnio syrop z Acetylocysteiną, a że koń mi się zbuntował na acc dolewane do żarcia, to chciałabym kupić to, tylko nie mogę teraz znaleźć tego, poratujecie?
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
17 lutego 2023 09:03
zembria, ACC classic ale tylko 20mg/ml - mało.
Na jeżynowe ACC 600 też ma focha? Kula to wylizywał do ostatniej kropelki i o więcej żebrał.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 lutego 2023 09:06
-Alvika-, Mi mignął koński syrop gdzieś. Jeżynowego nie probowałam, sprawdzę! Sprawdze też oryginalne acc dziś, bo zawsze wciągał bez marudzenia, teraz mam acc z flegaminy więc może o to chodzi, że to konkretne jest ochydne.
zembria, - może być, koń mojej mamci uznaje ambroksol tylko firmy takeda, bananowy, innymi pluje jak lama.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
17 lutego 2023 09:30
keirashara, mój Kula uznawał TYLKO bananowe wapno z sanosola. Kupowałam w aptece na całe kartonowe palety, a babki pytały tylko, czy to dla jakiegoś przedszkola idzie 🤣

zembria, dawałam tabletki musujące - ale efekt musowania mija szybko i jest bardzo pitne. Z Kulą zaczynaliśmy na saszetkach Tussicom 600, tam nawet bąbelki mu nie przeszkadzały - wciągał to jak uzależniony. Szkoda, że już je wycofali.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 lutego 2023 09:33
-Alvika-, mój Tussicom też wcinał bez marudzenia zawsze. Mam juz recepte na acc optima to sprawdze, czy zje. Rano acc flegaminy okazało się absolutnie niejadalne, nawet z ulubionym meszem i startym burakiem (a to żarł nawet z silną infekcją wirusową gardła).

Zapomniałam spytać weta, czy syrop prawoślazowy mogę dawać razem z acetylocysteiną? Chodzi mi o zazębienie się obu kuracji bardziej, żeby wejść z syropem na dzień czy dwa przed skończeniem acc.
Tussicom ma właśnie ten sam środek czynny co ambroksol o ile dobrze pamiętam 😉 na tussicom był foch na żłób na conajmniej tydzień 🙄
-Alvika-, - u nas tak Abroksol na kartony szedł 😂 ale ten jedyny slyszny, żaden inny.
Mignął mi w jakimś sklepie ostatnio syrop z Acetylocysteiną, a że koń mi się zbuntował na acc dolewane do żarcia, to chciałabym kupić to, tylko nie mogę teraz znaleźć tego, poratujecie?
zembria,

Jak nie musi byc syrop
https://animalia.pl/m/maxavita-maxabreathe-900g/szczegoly/37384/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 lutego 2023 09:45
Epikea, tego karegorycznie nie możemy- lucerna.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
17 lutego 2023 09:51
U nas kiedyś były jaja, jak mąż dostał na receptę tussicom 200 (smak pomarańczowy), ale nie wykupił - no bo po co, jakiś tussicom jest zawsze w kuchennej szafce. I zafundował sobie jedną porcję końskiego tussicomu, ale 600, malinowego. No bo kto ma numerki jakieś patrzy... Matko, jak go zalało (wiem, nie powinnam, ale... 😂😂😂😉.
Za to koń był zdegustowany smakiem 200tki (miała się recepta zmarnować?) i uznał, że kopytem nie tknie, bo pomarańczki są na pewno silnie trujące. Weszło dopiero z większą ilością chevinala, bo jego zapach i smak zabijał u Kuli wszystko.
zembria, A czysty NAC wsypać do żarcia?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 lutego 2023 10:33
siwaaa, Myślałam też o tym ,ale czy N-acetylocysteina, to to samo co acetylocysteina?
zembria, to ta sama subst. W 1 kaps. Masz tyle co w 1 tabletce acc
Screenshot_20230217_101413.jpg Screenshot_20230217_101413.jpg
Screenshot_20230217_101134_pl.allegro.jpg Screenshot_20230217_101134_pl.allegro.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 lutego 2023 10:43
siwaaa, O! Dobrze wiedzieć! W razie potrzeby pójdę w te stronę. A dawałaś to może? Zjadliwe?
zembria, tak, z kapsułki wsypywałam do mokrego żarcia. Dziad niejadek jakoś zjadał. Na początku kupowałam z ostrovit u proszek i miareczka odmierzałam. Teraz mam w zapasie kapsułki, ale nie ma takiej potrzeby już. Za to w domu dla ludu się przydają czasem. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się