Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 lutego 2023 11:36
Mesz i lucerna z jar-paszu/złotowitalu - warto?
Tak tylko wspomnę, że tego hovelera konie niezbyt chciały jeść (bo mój to prawie wcale i oddawałam michę innym 🤡😉, finalnie zostało mi pół worka, którego nawet myszy nie chciały ruszyć, bo się wgryzły, ale nie zauważyłam, aby cokolwiek było obsypane wokół xD
I nie robi takiego fajnego śliskiego gluta jak siemię, tylko jakiś taki bigos wychodzi.
Budyn ja w takich wypadku kupuje i mieszam z workiem meszu z Sukcesu - on zawsze jest piekny glut i koniom wchodzi, doskonale poprawia wszelkie inne wynalazki

Jestem tez szczerze zaskoczona Gold fiber z Chrupkiej, myslalam ze konsystencja bedzie bardziej wyslodkowa a jest piekna gesta i sliska, nawet po zalaniu zimna woda

Moj wciaga nosem ale on ogolnie malo wybredny jest
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 lutego 2023 12:38
Constantia, w składzie lucerna i marchew, czyli 2 z 3 rzexzy ktorych nam nie wolno jeść.
Mesz i lucerna z jar-paszu/złotowitalu - warto?
Pati2012,

Sieczka z lucerny z jar-paszu jest trudna do rozbicia i bardzo nierówna. Ma dość twarde łodygi i bardzo dużo pyłu. Do podawania na mokro/z olejem jest ok, ale na sucho to, moim zdaniem za dużo pyłu. Kończę paczkę i zacznę się rozglądać za inną.
zembria, A może Apetizer z PŻ? U nich też na zamówienie można zmienić skład, tylko wtedy cena rośnie - ja zmieniałam co prawda składniki w musli i jak się bardzo drogich dodatków nie wybiera to nie wychodzi najgorzej.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 lutego 2023 21:09
SzalonaBibi, ok dzięki, to biorę eggersmanna
Słuchajcie, mam zagwozdkę🤔 karmię od jakiegoś czasu kobyłę Natur Solo, no i otwieram sobie dzisiaj nowy worek, a tam w paszy owies 🙈 aż specjalnie zaczęłam czytać skład na worku, bo przecie czasami te firmy składy zmieniają, ale nie. W składzie dalej owsa nie ma. Czy można coś z tym zrobić? Miał ktoś podobny przypadek? No bo, jakby nie było, ważne jest dla mnie żeby tego owsa tam nie było...
NowaJa, o kurcze, będę na dniach otwierać nowy worek to aż się boję bo nigdy tego nie było
sweetie, no mnie zatkało szczerze mówiąc, nie wiem to wygląda trochę tak jakbym miała inna paszę tam wsypaną, bo tego owsa jest sporo, spróbuję załączyć zdjęcie, ale robione moim telefonem, to nie wiem czy będzie coś widać.
IMG_20230221_211223_328.jpg IMG_20230221_211223_328.jpg
NowaJa, reklamuj wraz z numerem partii. Jak w każdej fabryce możliwy błąd i zapakowano inną paszę pewnie.
NowaJa,
A ja dzisiaj otworzyłam worek Natur Solo, a tam pasza „skamieniała”
Rozkruszyłam wszystko w rękach, pachnie ładnie, ziołowo. No ale nie wiem, czy mogę to kucykowi dać
Miał tak ktoś?
Chyba jutro zadzwonię do Hippovetu…
Dziewierz, akurat taka skamieniała to często jest, szczególnie jak w strecz zapakowana do wysyłki. Ciężko ją miarką nabrać, trzeba rozkruszyć najpierw.
NowaJa,
Czyli kucykowi mogę dać
Ale i tak zadzwonię jutro
Dziewierz, u tej paszy to typowe że się zbiera w grudy akurat
NowaJa, na tym zdjęciu to szczerze to średnio podobna do siebie
Jakiś czas temu pisałam o samodzielne mieszanie paszy, po wyliczeniach, porównaniach i konsultacjach wreszcie udało mi się zakupić wszystkie komponenty (a trochę tego jest! większość z jar-paszu, reszta allegro).
Dziś powstał pierwszy worek 10kg, jutro zobaczymy czy Królewna zaakceptuje, ale pachnie naprawdę super. Przyznam, że zabawa też fajna, ale ja uwielbiam ważyć i bawić się w takie rzeczy, więc to trzeba lubić.
Pochwalę się fotką sprzed chwili. 🙂
332643454_563291679090218_2515929060372409686_n.jpg 332643454_563291679090218_2515929060372409686_n.jpg
Melanie, Wygląda fajnie, podzielisz się składem?
Poncioch, dzięki!
Jasne, od razu podam z proporcjami: sieczka z traw 13%, lucerna granulowana 15%, trawa granulowana 15%, makuch z wiesiołka 5%, makuch lniany 5%, makuch z czarnuszki 6%, makuch z ostropestu 5%, susz owocowy 3%, otręby ryżowe 7%, płatki grochu 2%, marchew suszona 2%, soja mikronizowana 7%, jęczmień mikronizowany 2%, kukurydza mikronizowana 2%, nasiona słonecznika 7%, pestki dyni 1%, nasiona kopru włoskiego 2%, chleb świętojański 2%, węglan wapna, chlorek sodu.

Ogólnie docelowo chcę wyrzucić kukurydzę i jęczmień (mimo, że de facto to 4%), ale moja wrzodowa i im mniej skrobi tym lepiej.
sweetie,
Skarmiłam już kilka worków, ale takie cuda pierwszy raz spotykam
Stąd zadziwienie…😎
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 lutego 2023 07:37
darkangel89, Dzięki! Nie widziałam tej paszy wcześniej, skład faktycznie spoko wygląda. Na ten moment już kupiłam Spillersa, ale zapiszę sobie i ten Polski Żłób w odwodzie na przyszłość.
I też się zdziwiłam, podobnie jak Nowa Ja, bo skład na worku tego Spillersa Speedy Mash Fibre jest inny niż na stronie... :/ Lipa, po to kurka się człowiek głowi co kupić, patrzy, analizuje, żeby dostać to co chciał, a nie inny produkt. Tyle szczęścia w nieszczęściu, że nie ma tam nic czego nie powinien jeść.
Też sama robiłam mieszanki... w betoniarce mieszałam 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 lutego 2023 08:44
tajnaa, Betoniarka jest super do tego! Wygodnie, potem się łatwo zsypuje do pojemników.
To prawda 🙂
Melanie, fajny skład, dużo włókna, co widać od razu na zdjęciu 🙂 makuchy różnorodne (też podaję, ale tylko na sucho, bo próba dorzucenia makuchów do meszu skończyła się klęską). Białko z soi ma korzystny profil aminokwasowy. Smakowicie 🙂
Melanie, a liczyłaś ile mniej więcej finansowo wychodzi taki worek?
tajnaa, przydałaby się, ale ostatecznie mieszam w piwnicy i za betoniarkę to by mnie już chłop z domu wyrzucił. 😂

Poncioch, dzięki! No właśnie na tym mi zależało i tak prócz tego do paszy ma jeszcze miarkę sieczki do każdego dania, więc tego też jest całkiem sporo, a sieczka tylko na trawach - z lucerny zrezygnowaliśmy nie licząc tego granulatu co do paszy przemieszałam.

budyń, tak, mam dokładne wyliczenia, 20 kg przy tym składzie to 82 zł. A składowo opierałam się trochę na paszach w granicy 130-170 zł, więc no przebitka jest.
Dzięki. Fajnie wygląda ta pasza i faktycznie cenowo dużo przyjemniej 🙂
Jakbym miała gdzie trzymać półprodukty, to bym przemyślała, czy dalej karmić gotowcami. Cenowo wychodzi super. Skład pod kontrolą.
Poncioch, cenowo takie pasze wychodzą jeszcze lepiej jak się znajdzie w swojej okolicy centralę nasienną i przynajmniej to co można (jęczmień, kukurydza id.) kupić po 100kg. To raptem 4 worki więc paszarnia/garaż jak ktoś ma zaplecze da radę.ostatecznie jakaś dobrze od deszczu izolowana skrzynka na balkonie.
anetakajper   Dolata i spółka
23 lutego 2023 11:39
kotbury, zwłaszcza że zboża poszły mocno w dół, a paszki jak stały tak stoją na wysokim poziomie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się