ciąża, wyźrebienie, źrebak

kasia2107rafal, oo tak już to słyszałam że mam staruchy, bo ta 17 , a arabka za tydzień kończy 18 , i też będzie w tym roku zazrebiona. Ja jestem zdania, że jak są w dobrej formie to czemu nie. Arabce robiłam morfologię nie dawno, wszystko ksiazkowo, także wiek to tylko liczby 😉
kasia2107rafal, ja również nie mam takiego doswiadczenia, a i za klacze hodowlane robią u mnie moje kobyły po sporcie czyli już raczej starsze wiec miło by bylo gdyby teoria nie sprawdzała się. Choć doświadczenia osób, które miały takie zdanie nie podważę.
16 lat to nie tak dużo ale jeśli u 24 latki przerosły to jest to juz argument🙂
Nie straszcie mnie tu bo ja chcę w tym roku dać 17 letnia klacz pod Easy Game 😂 już mnie portfel boli jak czytam że ma z tego być karaczan, jeszcze niesprzedawalny traken do tego
Dla mnie gdyby tak było to byłaby to świetna sprawa bo mam kobyłę ponad 180 cm i już wiekową, ale to tak nie działa. U mnie wzrost ogiera to było główne kryterium, nie więcej niż 168 cm a i tak mam dużego "młodego", chociaż na szczęście nie tak dużego jak mamuśka.
Ostatnie źrebaki były średnio po 10cm wyższe od matki. Ale to oo 😉
CC43F0D5-D606-4F05-A1C1-87DF1A74368C.jpeg CC43F0D5-D606-4F05-A1C1-87DF1A74368C.jpeg
Dzisiaj u nas po naciśnięciu cycki prezentują się tak.
Same w sobie są okazałe, wieczorem niewiele mniejsze, strzyki się rozdzieliły, ale wydzielina nadal przezroczysta.
Termin na 4 marca.
20230301_094304.jpg 20230301_094304.jpg
ash   Sukces jest koloru blond....
01 marca 2023 10:09
Dominika, no ładnie już wyglądają, ładnie.
Jest pierwsza klaczka po Toulonie, gniada, bardzo skromnie malowana ale duża, szlachetna i silna. No i po terminie. Fotki pewnie niedługo pojawią się na facebooku, chyba że pozwolą mi udostępnić tutaj to wstawię😄
secretary, od razu dawaj znać gdzie można zobaczyć 😍 kurczaki jak to skromnie malowana ? Ja tu liczę na malowańca 😅😅😅
kasia2107rafal, Mini gwiazdeczka na czole i 3
białe stopki pod pęcinkę 😄
secretary, to kopia mojej klaczy która nim inseminowałam 😅 też ma mini gwiazdę na głowie tylko że stópki ma na czterech więc mam nadzieję że on te stópki podciągnie wyżej u źrebaka 😅
Że duży zrebak to się nie dziwię ,bo mojej zostały 3 miesiące ma bebzon wielki i mam nadzieję że wyzrebi się równie bezproblemowo jak w zeszłym roku .
Zobaczcie co znalazłam podczas zamawiania sprzętu do serowarstwa 🙂
https://serowar.pl/pl/p/Paski-lakmusowe-do-mierzenia-pH-100-sztuk/580#galleryName=productGallery,imageNumber=1
Ciekawe czy to zdałoby egzamin z tego porównywania ph mleka 🙂
U mnie te paski do badania moczu fajnie się sprawdziły. Macie może jakieś doświadczenie z tymi paskami ?
Aaaa już widziałam dwa pierwsze maluchy po Toulonie 😍 malowane na trzy nóżki ,ta klaczka rzeczywiście ma te skarpetki krótkie ale drugi źrebak już całkiem ładne i odmiana na głowie też większą 😍 ja już jestem zakochana i nie moge się doczekać swojego malucha �
Jak by ktoś chciał zobaczyć to zdjęcia są na FB na Equi-Quest Stallions stanówka
Kto tak ma, że wchodzi tu codziennie, żeby zobaczyć co się wykluło 🤣🙂😉

Skoro u mnie w tym roku się nie udało 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 marca 2023 13:39
elita17, Ja 🤠 I to co roku! Mimo, że sama nawet żadnej klaczy nie posiadam 😅 Uwielbiam źrebole i strasznie mi tego brakuje!
Ja tak samo jak zembria, choć mam tylko wałacha to uwielbiam pająki 💕
Ja też, chociaż tylko wałach na stanie 😂 marzy mi się kieeedys w przyszłości zakup barokowej, szerokiej jak szafa kobyły PRE z linii Paco Martí albo Escalera i produkcja małych małych czołgów iberyjskich, więc staram się czytac wątek na bieżąco żeby się doedukować zawczasu 😁
Mój pająk jest takim brojem że głowa mała 😂 jeszcze z tydzień i trzeba go będzie nagrać
Ja wchodzę i czekam na maluchy 😍
Ja podczas czekania na swoje pająki wchodzę tu paręnaście razy dziennie czy się jakiś nowy nie wykluł 🤣
Uwielbiam te maluchy 😍 zawsze gdy zobaczę nowego pająka to cieszę się jak dziecko i od razu dzień piękniejszy 😁
No to pająk, co prawda dzisiaj ma już ok. miesiąca
70BBF9AA-8EF1-43D0-872B-8DE31537181E.png 70BBF9AA-8EF1-43D0-872B-8DE31537181E.png
U nas było w nocy baby boom. Jedna kobylka o 20 wczoraj , a w nocy o 3 kolejna. Bilans: klaczka i ogierek, oba gniade i ładnie malowane.
ogurek, ooo co za brzydal 😍 niech się zdrowo chowa 🍀

matrix to dawaj zdjęcia 😍
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 marca 2023 07:43
Ejj, no właśnie! Gdzie są zdjęcia? Tu podobno pająk, tam pająk, a fotek brak!
U kumpeli się będzie za miesiąc kluło coś, codziennie ją pytam jak tam cycki 🤣
To ja wrzucę pająka, ponad 2 tyg przed terminem. Mama bułana, źrebię ma pręge grzbietową, jest szansa że będzie bułano-srokate? 🤔
IMG_20230303_085337.jpg IMG_20230303_085337.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 marca 2023 09:21
secretary, cudny! Napisz coś więcej, co to za konik.
secretary, ale świetny brzydal 😍
Niech się zdrowo chowa 🍀
Właśnie chciałam też zapytać od razu po kim takie cudeńko ?
Po M-Komandorze :-) Bardzo zastanawia czy będzie jasnogniade czy takie ciemnobułane po mamie z dodatkiem srokacizny :-)
secretary śliczny pająk 🙂
secretary, Jaki cudak!!!!!!!!!!! 😍😍😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się