Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Sivrite, super. Dziekuje. 🙂
Wszystkie trawokulki trzeba moczyć? Czy są jakieś nie pęczniejące?
Jaka pasza dla starszego konia na utrzymanie wagi? Przeżuwa raczej dosyć powoli (zęby robione), wigoru ma więcej niż niejeden 6latek ale potrzeba czegoś żeby jednak forma była 🙂 W miarę możliwości nie do moczenia i tak żeby nie zbankrutować 😅
arabek,
Baileysa nie trzeba moczyć
i Muhldorfera
Dziewierz, dziękuję 🙂
Szukam opinii na temat pasz firmy Lira, dokładniej wysłodki Omega Fiber. Karmi ktoś może tym?
ja karmie, mój niejadek mówi ze smaczne, szybko sie robi i wystarcza zimna woda do zalania
secretary,
Ja karmię dwóch emerytów jako dodatek do trawokulek 🙂 Super się sprawdza, coś tam się gluci, taka przyjemna konsystencja wychodzi. Chłopaki przepadają!
I zalewacie to zimną wodą tak jak jest napisane na opakowaniu? Dostałam worek tego na spróbę, chciałam dać źrebnej klaczy i ogierom w trakcie sezonu rozrodczego jako dodatek i jestem właśnie ciekawa opinii.
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
04 marca 2023 19:07
secretary, karmie Omega Fiber prawie całą stajnie. Od koników polskich po seniorów WLKP.
Świetny dodatek, fajnie tuczy w większych ilościach. Jedyny problem to brak równowagi Ca:P
Osobiście stosuje zawsze z lucerną granulowaną i dodatkiem Calvetu. Wychodzi fajna ekonomiczna pasza 😉 szczególnie teraz kiedy ceny wariują
tak , zalewam zimną wodą
secretary, u nas też stosują w stajni zarówno dla starszych koni oraz dla przypadków które trzeba trochę podtuczyć 🙂 super się sprawdza, zalewamy zimną wodą 🙂
To super, w takim razie będę kupować. Mam lucernę swoją, sama robię sieczkę. Chciałabym to dawać z dodatkiem zbóż na kolację. Zastanawiam się jeszcze czy to przejdzie w formie meszu z dodatkiem siemienia lnianego w formie posiłku na ciepło, będę testować :-)
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
05 marca 2023 08:29
secretary, z dodatkiem zbóż to jeszcze więcej fosforu będziesz miała. Kup jakiś Calvet czy inne wapń w innej formie. bo na dłuższą metę będzie kiepsko.
W formie meszu jest takie sobie, spróbuj ich mesz. Mega się gluci i jest naprawdę warty ceny, jesli6nie szukasz w produkcie tablicy mendelejewa (elektrolitów, ziółek i innych cudów)
Zeeet17, Mam węglan wapnia, kiedyś dostałam bo znajoma zamówiła za dużo. 🙃
Mój koń wybitnie sprawdza moją cierpliwość więc przychodzę do Was po radę zanim go wyślę na kabanosy za to wybrzydzanie 😝
Potrzebuje paszy bez owsa, dobrze tuczącą (ale by na jeden posiłek nie wychodziło więcej niż 1-2miarki paszy), MUSLI z jak najmniejszą ilością granulatu, nie do zalewania.
Mój koń wychodzi z założenia, że granulki są ble i koniec tematu.

Macie pomysł na coś co nie zmusi mnie do żebrania pod sklepem jak tym dłużej będę karmić?
Piaffallo, a mogą być otręby owsiane/jęczmienne? Jeśli tak to może Mebio Build Up? Bez otrębów owsianych jest Mebio Basic, ale nie wiem na ile on tuczący.
Piaffallo, A samemu skomponować musli, sieczka, kukurydza, susz, co tam koń lubi?
Też bym poleciła Mebio Build Up - jest łatwo dostępny i smaczny - mój wybredzioch wcina chętnie.
siwaaa boję się takich experymentow bo nie chce by czegoś m w diecie zabrakło...
Spróbuję build upa, tam nie ma zbyt dużo granulek prawda?
Build Up to jedyna pasza którą mój koń wciąga do zera bez zająknięcia - a testowałam już wiele pasz. Granulek tam niewiele. I pachnie super.
Dziekuje juz zamowione 🙂 A dajecie wg dawkowania na etykiecie czy po mniejszej porcji też widzieliście efekty u koni?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
06 marca 2023 13:49
Piaffallo, ewentualnie ST. HIPPOLYT Vital Fibre? Moje jedzą i w sumie nawet niejadki wpierdzielają. Jak będziesz chciała to mogę odsprzedać poł worka czy coś 🙂
Hermes, ja przez polecenie kogoś właśnie na forum zaczęłam karmić tą vital fiber moją klacz po operacji i oprócz braku mięśni wygląda nawet dobrze po prawie już 9 miesiącach stępa 🙈😅 także polecam jeśli ktoś szuka paszy z małą dawką energii 😜
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
07 marca 2023 21:10
arlyn, No mój stoi na niej od lipca 2021😅 dostaje jej stosunkowo mało, a wyglada obecnie jak paczek, mimo roztrenowania
Jakie drożdże paszowe wychodzą teraz najkorzystniej? Jest to w ogóle sens podawać razem z probiotykiem?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2023 10:35
patrycjasz, Na allegro czy olx, worki po 20/25 kg wychodzą najtaniej. Jest sens dawać z probiotykiem jak najbardziej, bo drożdże to prebiotyk, czyli stanowią pożywkę dla "dobrych bakterii". Oba preparaty uzupełniają się wzajemnie i będą stanowić kompleksowe wsparcie.
zembria,
Te worki po 20-25 kg dadzą radę w skarmianiu na 1 konia? W sensie nie zepsuje mi się to? Dotychczas kupowałam małe opakowania ale to się po prostu nie opłaca.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2023 10:49
patrycjasz, na jednego konia, to faktycznie będzie słabo. Ja dla 1-2 koni brałam 5kg worki, od tych samych sprzedawców, co mają duże opakowania. Drożdży daje się 100, no max 150g dziennie, także wiekszy wór Ci się zepsuje zapewne.
zembria, dzięki za wsparcie dobra kobieto, znajdę coś mniejszego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się