Siodło skokowe

flygirl, Wydaje mi sie, że oznaczenie jest tylko na podtybince nawet w ciemno będzie to jakas wiedza 🙂 dzięki!

Hermes, no to słabo 🙁 niemniej moj koń ma podobno do bólu prostą budowę więc mam nadzieję że jeśli się zdecyduje to bedzie ok 💩
flygirl, u pracodawcy masz raczej modele na zamówienie robione. Nie ma ich w normalnej sprzedaży...
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 marca 2023 19:11
azzawa, nasze tez były, proste jak konstrukcja cepa😅
Gaga nie wydaje mi się, one są dość klasyczne i jest ich chyba 6 albo 7, różnią się lekami na pewno, No ale 100% pewności nie mam, że to zwykle modele, zapytam. Antares jest każdy robiony indywidualnie, bo teraz Wojtek jest ich ambasadorem.
flygirl, tak mi mówili nasi sprzedawcy Kentaura , jak szukałam siodła (wtedy staliśmy w jednej stajni). Ponoć właśnie dla Wojtka był jakiś nie-seryjny model. Mi nie podpasował 😉 ale ja nie skaczę 160 (jeszcze mnie nie pogięło 😉 )
Aaa to bym na to nie wpadła, bo w porównaniu do tego jak są porobione te Antaresy, to Kentaury wychodzą bardzo pospolicie.😅
jeszcze pytanko Euroriding/Prestige Roberto - ktoś zna to siodło? W internecie praktycznie brak informacji i nie mogę sie doszukać czy ma wypełnienie wełniane czy lateksowe 🤔
azzawa te egzemplarze, które ja widziałam miały wypełnienie wełniane, co nie znaczy, że nie wychodziły też z lateksowymi panelami (prestige ma dużo modeli w których dostępne są obie opcje).
Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy jest duża różnica w szerokości twistu między Daw Mag GP a Ikonic Evo 02?

Obecnie mam na młodego konia Daw Maga GP, ale on się tak zmienia, że mam trochę dość, bo więcej szukania siodła niż jazdy...
Myślałam, żeby kupić mu nowego Ikonica, żeby chociaż trochę sobie ułatwić, ale nigdy nie miałam z nimi styczności.
Możecie podpowiedzieć czy duży szok przeżyje po takiej przesiadce? 🙄 Kocham mojego GP 😩
IskraADHD, twist w Ikoniku jest obrzydliwy. Jezdzilam w różnych siodlach ale tak szerokiego to w żadnym się nie spotkałam.
Ja na moją trudna plecami obecnie mam Seabis, tez system wymiennych łękow a duzo milsze dla tyłka. Podobnie już lepiej mi leżało Pessoa niż Ikonik.
IskraADHD, ja polecam po prostu spróbować. Mi się mega dobrze w Ikonicu siedzi, a byłam team Meredith. No i te wymienne łęki na młodej to zbawienie, a już 3 razy łęk wymieniałam.
czy ktoś posiada siodło acavallo i może coś na ich temat powiedzieć? Ciekawy system mając kilka różnych koni. Nigdy nie widziałam na żywo tego siodła, a nie ukrywam ze bardzo mnie ciekawi.
Zależy mi na miękkim siedzisku. Na co dzień miłuję się w siodłach Prestige, ale jednak nie ma regulacji lęku, a jak już kupować, wolę coś co posłuży mi w wielu przypadkach.

Wpadło mi w ręce ostatnio siodło Ikonic hybryda, ale siedzisko twarde ;/
crookers, nasza lokalna saddlefitterka je ma od niedawna. Biorąc pod uwagę cenę to niestety obawiam się ze nie są zbyt miękkie
Ikonic jedynie elite jest w miarę, ale szeroki twist mnie dobija. Mi pasuje jeszcze Seabis ale tylko najwyższy model.
Może Pessoa? One są miekkie
Post został usunięty przez autora
Hej, orientuje sie ktos moze czy w siodłach devoucoux jest możliwość zmiany łęku? ciężko znaleźć info w internecie🙈
ola16755, nie. Ale rymarz ci o ten -/+ jeden rozmiar powinien ogarnąć.
xxagaxx, dzieki wielkie!!
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
19 października 2023 22:44
Droga r-v - w siodłach skokowych jestem typowym żółtodziobem, ale może podpowiecie- jaka marka/model siodła pasowałyby na konia:
> z potężnymi i rozbudowanymi łopatkami
> raczej wysokim kłębem
> fajnymi (bo szerokimi i długimi) za to prostymi plecami.

Potrzebuje tropu - w czym szukać i do kogo dzwonić ewentualnie po nowe/używkę (chętniej używkę, bo spodziewam się, że dziad nie powiedział mięśniowo ostatniego słowa) .
bjooork,
Zobacz sobie czy Kent&Masters by Ci nie pasowalo 🙂 na mojego konia o podobnej budowie t jedne z niewielu siodel ktore pasuja
Maja dodatkowo wymienne leki i welniane wypelnienie wiec mozna super dopasowywac jak sie kon zmienia
Bjooork wiele siodeł będzie pasować jak koń ma miejsce na plecach więc sky is the limit czyli to kwestia Twojego budżetu.
Help
Szukam siodła wszechstronnego lub skokowego , najchętniej z niezbyt wysuniętą do przodu tybinką
Na konia szerokiego ale wykłębionego, z wielką łopatką i krótkim grzbietem.
Coś z dłuższymi sztycami
I musi mieć mięciutkie siedzisko, bo inaczej moje kości kulszowe umierają
Och, i w rozmiarze 18”, ewentualnie większe 17,5”
Nie DawMag (bo w DM siedzę na krawędziach terlicy i umieram po 15 minutach stępa)
Graal?
Takie rzeczy tylko w Erze?
Na co w ogóle patrzeć?
W budżecie tak do 4 tysie około. To ma być drugie siodło, żeby czasami zarzucić zamiast ujeżdżeniówki…
Dziewierz, w Thorowgood/Kent&Masters możesz mieć wysoki kłąb i obniżone panele skoro jest szeroki. W zeszłym roku nowy thorowgood 4500 kosztował, Kent 5500.
Dziewierz, Ja na mojego konia. Z opisu grzbiet praktycznie identyczny, mam siodło skokowe firmy GFS. To angielska niszowa firma. Nic innego nie leży na nim. Przymierzałam Erre, Prestige, Equipe, Daw Mag... kupiłam używkę w dobrym stanie. Nówki też nie zabijają ceną. Najwygodniejsze siodło świata. Nawet zawodnicy GP którzy czasem skaczą mi konia je uwielbiają.
Albion High head?
Dziewierz, tez bym probowala Kenta, wymienne łęki i całkiem spoko siedziska maja Seabis, ale tu ciężej o uzywke.
Dziękuję dziewczyny🌷
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
29 października 2023 00:26
Dziewierz, podeślę ci Kulę w skokówce GFS. Naprawdę fajne siodło!
Hej,
Na które siodła patrzeć w kontekście „wymagających” kości kulszowych? Szukam czegoś co pod tyłkiem będzie mięciutkie.
Mam obecnie Cwd 03, trochę mi się spadło z wagi i prawdopodobnie będę się za czymś rozglądać. Koń w plecach równy, prosta linia grzbietu - także tutaj bez większych bolączek w dopasowaniu.

Z góry dzięki 🙂
_Karolina_, nie znam przyjemniejszych dla zadka siodeł niż CWD. Brunki też bywają spoko, ale zalezy czy ktoś wziął opcję z miękkim siedziskiem 😀
xxagaxx, dokładnie cwd są najmilsze dla tyłka, jeśli to jest kryterium dla Ciebie najważniejsze.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się