PSY

epk, silne są na pewno , skoro używane do ciągnięcia.
Przewrócić jest super łatwo jak się rozpędzi taki pies znienacka, przynajmniej mnie tak przewróciła moja suka 20 kg wagi 😜 tylko na flexi.
W życiu bym nie powiedziała,że to takie ostre psy.
Czy ktoś może karmił psa mokrą karmą Hill's Canine Mature Adult 7+ ( kurczak) ?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 marca 2023 09:40
Watrusia, chcesz jako bytową? Skład jest straszny, już lepiej kupić maxi natural w biedrze
Saklawia, no właśnie też tak wyczytałam, ale zdziwiło mnie, że wet mi tego nie powiedział i sie zastanawialam jaka była tego przyczyna. Już z nim to wyjaśniłam, umknęło mu, że gówniaka to pierwsza dawka ever była... 🙄
madmaddie, mój musi mieć do 4% tłuszczu. Je teraz animonda integra protect kurczak, chcę mu zmienić, coby nie jadł ciągle tego samego, a niestety nie za bardzo stać mnie na puchę za 18 -20 zł , bo ją wciąga jedną dziennie. A to psiak po przejściach, starszy i z wiekiem wychodzi mu bokiem wcześniejsze życie.

Czy ktoś stosował olejek CBD u psa z padaczką? Były jakieś efekty?
Mam psa który dosłownie wychodzi z szelek, obroży.podczas spaceru się zapiera i sprytnie wychodzi z nich. Mamy szelki i zwykłą obroże. Czy jest jakiś typ obroży który mu w tym przeszkodzi ? Bardzo potrzebuje wakacji więc muszę psa oddać do hotelu i mieć pewność że im gościu nie zwieje na spacerze
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 marca 2023 17:32
espérer, obroża polzaciskowa i szelki antyucieczkowe
Mogłabym prosić o polecenie jakiegoś suplementu na stawy? Mam geriatrię w domu.
shewolf, ja kilka sprawdziłam, a i tak najlepiej sprawdza się Aniflexi z GameDoga 🙂
shewolf, też polecamy Aniflexi Fit z GameDoga 🙂
shewolf, mi się super sprawdziła kuracja z cortaflexu.
Efekt przeszedł oczekiwania, bo pies po kontuzji poważnej biegał cały sezon coursingów bez problemu, a jest bardzo wrażliwy i natychmiast pokazuje dyskomfort.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 marca 2023 09:10
Perlica, dawałaś koński? w jakiej ilości?
Pati2012, czemu koński? psi w dawce psiej z opakowania
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 marca 2023 11:47
Perlica, nie znałam psiej wersji 😉
Pati2012, zamawiam w Febro, właśnie mi jutro przyjdzie.
Daję jedną butelke rocznie, na początku sezonu biegowego czyli teraz.

Ja akurat używam ten produkt:
https://www.febro.pl/product-pol-5059-Canine-Inflamex-Solution-500-ml.html

Ale jest też cortaflex typowy.
https://www.thesun.co.uk/news/21807877/dog-attacks-police-horses-park/?fbclid=IwAR22HWwmnSFmB8ZI2id66zY206fRYdbrQRsYbz5ZPI6SIn1ZjSJw9eB9c_E

Jak zawszena TTB możn liczyć. Masakra, posiadanie takich psów powinno być zakazane po prostu.
Perlica, wygląda to strasznie, ale TTB, to naprawdę fajne psy, tylko często trafiają do mało fajnych, a nawet patologicznych właścicieli. Powinny być jakieś testy i badania psychologiczne dla osób chcących mieć TTB lub psa w typie TTB. Dobrze, że to był koń, a nie np. dziecko.
Mam nadzieję, że właściciela spotka jakaś surowa kara :/.
ajstaf, to prawda, znam kilka bardzo fajnych.
Jednak tak właśnie widzę, że one są często brane przez dziwnych ludzi, kompletnie nie odpowiedzialnych.
I jak pisałam to wielokrotnie, jak ktoś nie panuje nad JRT czy jamnikiem to zupełnie co innego niż nad takim American Bully.
To coś w sumie tak jakby dawać ludziom broń bez szkolenia i testów, bo jak widać ten pies jest jak maszyna.Niesamowite jak ten pies deptany , kopany przez tego konia ma to zupełnie gdzieś.
Znam taką akcję z opowiadań znajomej i też pisałam tu, jak TTB skoczył do gardła (szyji) koniowi i nie chciał puścić, a nawet obroży nie miał żeby jakkolwiek go odciągnać.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 marca 2023 20:40
Z tego, co kojarzę, to w UK będzie to potraktowane jako atak na funkcjonariusza, więc koleś porządnie beknie.
Perlica, ja miałam w swoim życiu 2 psy w typie AST, obydwa z odzysku (suka ze schroniska, a samiec miał przede mną 5 właścicieli, a miał 2 lata jak go wzięłam). Suka z agresją lękową, więc trochę zachodu koło niej było, ale samiec był najmądrzejszym i najbardziej zrównoważonym psem jakiego miałam. Nie tolerował innych samców, ale był przy tym odwoływalny i ogarniał słowa "nie wolno". Nawet jak jakiś samiec do nas podchodził, ale powiedziało się "nie wolno", to tylko warczał. Ale też ten pies miał w swojej historii ugryzienie dziecka u jednego z poprzednich właścicieli. Owszem nie przepadał za dziećmi, ale co się musiało stać żeby ugryzł, to nie wiem, to serio był mega zrównoważony pies. U mnie miał kontakt z dziećmi, ale zawsze pod nadzorem; znajomi mieli psa samca i często się spotykaliśmy, ale jak się miało psy na oku, to się tolerowały. Bardzo miło tego psa wspominam 🙂. No i w ogóle nie wyobrażam sobie, że mogłabym dopuścić do takiej sytuacji jak na filmie.

Te psy zwyczajnie mają pecha, że często trafiają do nieodpowiednich ludzi i z tym powinno się coś zrobić, bo to tak jak pisałaś z tą bronią.

Lanka_Cathar,  i bardzo dobrze, właściwie praktycznie nic nie zrobił żeby jakoś ogarnąć tą sytuację.
Post został usunięty przez autora
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 marca 2023 21:07
TTB wcale nie powodują najwięcej pogryzień. Po prostu najwięcej się o tym pisze.
Będę miała czas znaleźć statystyki to rzucę.
madmaddie, Ale nikt nie napisał że powodują najwięcej pogryzień.
Pogryzienie przez inne rasy a TTB to jest różnica w skutkach kolosalna czy dla psów innych czy ludzi.
Atak TTB kończy się po prostu czasami najgorzej jak to możliwe.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
24 marca 2023 22:57
Aj Perlica, od razu że TTB powinny być zakazane, bla bla bla. Nie wiem coś Ty się tak uwzięła na tą grupę, co kilka miesięcy chyba walisz takimi tekstami.

Przede wszystkim, to w UK hodowla psów jest zupełnie, dramatycznie nieuregulowana, 90% w tym kraju to pseudo rozmnażające psy psychicznie niestabilne, które nigdy w życiu nie powinny być rozmnażane.
Tyczy się to zwłaszcza TTB, i od kilku lat zwłaszcza American Bully (na które wybuchła "cudowna" moda wśród pewnej części społeczeństwa...), bo UK jest krajem do bólu (społeczno)klasowym, i ta klasowość okropnie też przenika do posiadania/"hodowli" konkretnych ras psów. Więc tutaj niestety najbardziej przez pseudo cierpią TTB (ale również pewne rasy molosów), rozmnażane dla naprawdę sporej kasy przez tak zwaną underclass (tzw. the feral class...), którzy akurat szczycą się posiadaniem psów agresywnych.

Po drugie, to w tym kraju strasznie kuleje socjalizacja psów, a już zwłaszcza w rękach pseuduchów i właścicieli z underclass. To samo tyczy się wszelkiego podstawowego posłuszeństwa i wychowania... No cóż, nie wiem jak ludzie, którzy sami w życiu nie przestrzegają żadnych zasad społecznych i spędzają swój żywot na aktywnym łamaniu ich jako styl życia/"kariera zawodowa", mieliby nauczyć czegoś innego swojego psa.

Ten pies z filmiku niestety robi to, do czego TTB były hodowane przez wieki - bull baiting, itd. Od setek lat mają genetycznie wkodowane ignorowanie bólu i jeszcze większe nakręcanie się na walkę ze strony ofiary. Sorry, ale nawet Twoje psy są drapieżnikami i łowcami, tylko u nich to się objawia inaczej niż u TTB. Z tym, że każdy genetycznie zrównoważony TTB, który otrzymał odpowiednią socjalizację, w życiu nie posunąłby się do tego, do czego ten pies na filmiku.
A że ten konkretny pies nie otrzymał odpowiedniej socjalizacji/wychowania myślę, że nie podlega dyspucie, patrząc na to, jak długo właściciela ani widu, ani słychu podczas tego zdarzenia...

Z tym, że każdy pies to drapieżnik, ma instynkt łowiecki, i błąd w Twoim myśleniu jest pogrzebany w tym, że myślisz, że żadnej innej rasy nie byłoby stać na takie zachowanie... hm, ja myślę że gdyby były równie źle "hodowane" i otrzymały równy brak socjalizacji i wychowania, to byłoby na takie zachowanie stać wiele ras psów. W UK zagryzania owiec są popełniane przez cały wachlarz ras...

Czy mi się wydaje, czy w jakiejś poprzedniej dyskusji na temat TTB też przytaczałaś jakieś przykłady z UK? Bodajże statystyki ugryzień czy coś? UK jest kompletnie niemiarodajne przez tak silną klasowość społeczną i korelację z posiadaniem konkretnych ras psów wśród konkretnych klas społecznych (a myślę, że nie masz zielonego pojęcia o tych zjawiskach w UK). O ironio, to w UK pit bulle, amstaffy, itd. są nielegalne.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 marca 2023 23:27
Becia23, dla mnie TTB to jedne z fajniejszych psów do życia. Wiekszosc bez debilnych wkrętek, stabilne, uczuciowe, chętnie pracujące. Z psów przychodzących na szkolenie to mój top (oprócz niezdrowej miłości do sznaucerków miniaturek). I nawet bym wzięła staffika do obi, aleeeeee nie mogę mieć psa z którym nie da się uprawiać pasienia. Tak poza tym - uwielbiam.

Sklep petkarma miał ostatnio jazdę z TTB XD
Becia23, na nic się nie uwzięłam, wyrażam swoją opinię. Pewnie, że nie musisz się z nią zgadzać.
W wielu krajach społeczeństwo jest tak głupie i prymitywne, że nie powinno posiadać bez testów i pozwolenia broni, a tego typu pies to praktycznie jak granat bez zawleczki z uwagi na to co piszesz wyżej.
A,że jak przytaczasz całkiem słusznie nie ma rady na bezmózgich ludzi to powinien być zakaz, bo jak inaczej można wyeliminować takie akcje jak te z filmu?
Przykład z owcami jest kompletnie nie trafiony, bo duża większość ras za kolano jest w stanie uśmiercić owcę, to super łatwy cel jednak, ale to nie człowiek.
Każdy pies to drapieźnik, no ale nie każdy jest w stanie zabić człowieka.
Jest tyle ras psów na świecie,że naprawdę można wybrać coś nie przypominające bomby.
Nigdy nikt nie wie jak potoczy mu się życie i czy potem szczeniak , którego sprzedał jako hodowca nie trafi w niepowołane ręce , a potem przez brak socjalizacji zagryzie np dziecko.
Ja bym się z tym bardzo źle czuła.

Nie wyobrażam sobie by np seter , flat, jamnik czy york czy choćby jakiś chart zagryzł człowieka lub dziecko. Nie ma takich przypadków.
Upolować mogą co najwyżej kota, niektóre pewnie sarnę i to by było na tyle.

Mnie to po prostu przeraża, że jest tych psów bardzo dużo, a ludzie są jacy są. Ludzi nie zmienisz, więc możesz zmienić psy.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 marca 2023 00:49
Staffiki rule 😀 😀
TTB są niesamowite, trzeba tylko być świadomym, do czego były kiedyś hodowane (tak jak ze wszystkimi rasami) i odpowiednio je zsocjalizować. To są psy tak niesamowicie pro-ludzkie i kochające ludziów, że bardziej się już nie da. Poza tym, ja się czasem dziwię, że nie są chętniej używane do psich sportów - ktoś tu kiedyś opisywał, jak musiał swojego owczarka dłuuugo uczyć szarpania się i budowy motywacji... TTB szarpią się zanim zaczną chodzić xD


Perlica, specjalnie dla Ciebie, żebyś zrozumiała, że nawet w UK każdy, absolutnie każdy pies niezależnie od rasy jest groźnym drapieżnikiem bez opamiętania w rękach debili i bez odpowiedniej kontroli:

Foxhoundy rozszarpują kota w prywatnym ogrodzie podczas legalnego angielskiego polowania:
https://www.independent.co.uk/news/uk/crime/hunt-dogs-cat-mini-kill-hounds-b1973967.html

Lurcher (no patrz Ty się, nawet charty potrafią rozszarpywać) naszczuty przez właściciela zabija kota sąsiada:
https://www.dailymail.co.uk/video/news/video-2043020/Video-Horrifying-moment-man-deliberately-encourages-dog-attack-cat.html

Dwa psy (co najmniej jeden też wygląda na charta) zabijają kota:
https://www.hulldailymail.co.uk/news/hull-east-yorkshire-news/moment-two-dogs-kill-cat-8176289

To tak na szybko...


Tymczasem te okropne ludojady staffiki, co to powinny być zakazane:
https://metro.co.uk/2022/09/19/stella-the-rescue-who-became-uks-first-staffie-police-sniffer-dog-retires-17403692/


https://www.staffordshire.police.uk/news/staffordshire/news/2022/september/pawsome-police-dog-cooper-retires/


https://www.rspca.org.uk/local/west-hatch-animal-centre/latest/detail?newsTitle=boris-the-staffie-becomes-a-police-dog&newsId=5982


Tak na serio Perlica, ja myślę, że dobrym pomysłem by było, żebyś sobie kupiła jakąś porządną encyklopedię ras psów i zaznajomiła się z historią/pierwotnym przeznaczeniem różnych ras. Niby masz psy, niby coś tam w psim świecie się udzielasz, a co chwilę wpadasz tutaj do wątku z nowym zaskoczeniem, że pies tej czy tamtej rasy zaatakował i poważnie zranił innego psa. No szok horror.
Nie rozumiem, jak będąc właścicielem 2 psów i udzielając się w psim świecie, można być tak nieświadomym tego, że psy są drapieżnikami, tolerowanie każdego innego psa jest nienaturalne, wszystkie mają zęby, i niektóre rasy są bardziej skłonne do ich używania.

Owczarki niemieckie i belgijskie używane są w policji i wojsku, bo takie łagodne maskotki są na pewno i zamiast zębów i popędu łupu i szarpania mają waciki w pysku...


Pozdrawiam z moją krwiożerczą suką z szczękościskiem i naciskiem szczęk 100 ton...
20220110_225057(1).jpg 20220110_225057(1).jpg
20230312_205923.jpg 20230312_205923.jpg
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 marca 2023 01:07
Perlica, jeszcze tak tylko - jak Ty żeś skoczyła z ataku na konia (zwierzę!!!) na zagryzanie ludzi i dzieci?!
WTF?!

Cycki opadają.
A te staffiki z pechowymi, mętnymi startami w życiu w policji pracują i ludzi i dzieci nie zagryzają, kurde no!

Idź poznaj kilka TTB (z normalnych hodowli i z normalnymi właścicielami) i wróć tu i mi powiedz, czy naprawdę jakakolwiek agresja do ludzi w tej rasie występuje. Bo chyba sama nie wiesz o czym mówisz. Ja na pewno nigdzie nie powiedziałam nic na temat agresji do ludzi. Instynkt łowiecki do zwierząt - tak.
W UK akurat Jacki Russelle na pierwszym miejscu ugryzień były według jednego ubezpieczyciela, staffiki drugie, ONki trzecie.
https://www.walesonline.co.uk/news/wales-news/dogs-most-likely-bite-uk-24246918
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 marca 2023 07:09
Na podstawie kilkuletnich doświadczeń w pracy w weterynarii z psami. Rasa nie ma większego znaczenia jeśli idzie o agresję lub zachowania. Ba, powiedziałabym, że na wszystkie psy które mnie dziabnely, albo chciały to zrobić 75% z nich to były chichuahy, shih tzu i małe kundelki do kolana...
ONki, wszystkie pitbulle zwykle machają ogonem i bez problemu dają się obsłużyć

Więc nie ma co dramatyzować nad daną rasą, bo są psy i psy
Jedyną rasą jakiej ja osobiście nie lubię i nie toleruję (co ciekawe moje suki też nienawidzą) są husky
Becia23, nie wdaje się już w dyskusję,bo jednak nie ma sensu. Twoj mózg jest ograniczony jednak chyba jak tego właściciela z filmiku🤔
Wogóle nie rozumiesz tego co napisalam 🤣
Bo wyżej napisałam o przykładzie kota właśnie czy sarny, wiec nie czytasz albo nie rozumiesz.
Charty w UK uczy się szarpać właśnie na żywych kotach , co uważam że jest nienormalne.
Również w Polsce byly wypadki zagryzienia ludzi przez Maliny jak i mix ON, wiec i tym rasom się zdarza, nie na darmo sa to psy używane w służbach.
Tak JRT gryzą często, ale nie zabiją człowieka. Yorki też potrafią chapnąć. Każdy pies potrafi bo jest drapieżnikiem.
ZROZUM,ŻE NIE CHODZI O ILOSĆ ATAKÓW A O POTENCJALNE SKUTKI jednego ATAkU TAKIEGO BULLY.

I wyzej tez napisałam ze znam TTB super mile i wychowane, tylko co z tego jeśli część ludzi nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem kilku linijek prostego tekstu🤣

Nie zmienię zdania, taki pies jest jak broń , bo jak zaatakuje to nie kopniesz go i się nie odczepi.






Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się