wrzody żołądka

Nique, borkowa., hahha czyli jednak nie jest z moim wzorkiem tak źle

Dzięki za opinię, zobacze jak u mnie, czy będa żarły.
xxagaxx, my byliśmy długo i zjadała bardzo chętnie. No i cena korzystna...
Nique, borkowa., hahha czyli jednak nie jest z moim wzorkiem tak źle
.

xxagaxx, wzorek masz całkiem ok 😉
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
06 marca 2023 19:42
xxagaxx, ja karmię teraz sukcesem i kobyła nie narzeka🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 marca 2023 10:29
Czy zdarzyło się komuś, żeby przy gorączce bolały konia wrzody? Lub odwrotnie, przy bólu wrzodów, koń dostał gorączki?
Blondas wczoraj wieczorem przyszedł na kolację i jej nie tknął. Patrzę, że oczy jakieś takie nie bardzo, termometr w dupę i 39,3 😫 Do tego mi się przeciągał kilka razy, jakby go żołądek bolał. On jest na pełnej dawce omeprazolu na ten moment jeszcze, od 2 tygodni ponad. Dziś rano gorączka nieco mniejsza 38,9 ale nadal nie je. Swojego gastromashu też nie tknął, a bardzo go lubi 🙁
Konia na tym sukcesie mam od jakiś 6 miesięcy, plus wysłodki zbilansowane. Ostatnio robiłam wyniki krwii i wszystko w normie. Jedynie do suplementacji mam lekko poniżej normy cynk, reszta wzorowa. Selen osobno suplementuję. Koń się zajada, czego nie zawsze mogłam być pewna w stosunku do innych pasz.
Witam mam pytanie , czy ktoś podawał zapobiegawczo abprazole 1 saszetka, przy zauważeniu nawrotów wrzodowych? Jesteśmy po wyleczonych wrzodach 2 stopnia, suplementujemy się cały czas , ale niestety mojemu kopytnemu pogoda nie służy totalnie I widzę że znowu zaczyna się przeciąganie,gryzienie i ziewanie.
Aktualnie ciezko mi zrobić gastroskopie bo jak wiemy nie jest to tania rzecz. Mam pozostałości abprazole po leczeniu. Pozdrawiam i czekam na wasze doświadczenia w takich sytuacjach
No to dołączam do wątku z moja kucynką 🙁
Wczoraj było gastro - nie jest tragicznie, tylko część bezgruczołowa, reszta czysta. Zamówione mam już pasty i w przyszłym tygodniu zaczynamy leczenie.
Podpowiedzcie mi proszę gdzie najtaniej kupić rokitnik? I ile płacicie za tubkę equinora?
Ja płaciłam 75 ostatnio u jednego weterynarza a u innego 70. A rokitnik zamawiałam na happy horses.
SzalonaBibi, rokitnik ponoć najtaniej u Podkowy. Equinor 75 zł płacę. Gastro balsam najtaniej w sklepie Eqiestria. Sieczka Helthy Tummy aktualnie najtaniej w Happy Horses. Mash Spillers bananowy dla wrzodków aktualnie najtaniej w OptiFeed. Siemię i kwas hialuronowy - Alledrogo. Drożdżowit (zamiast probiotyku) też alledrogo...
To takie moje ostatnie spostrzeżenia.

Ps. U mnie widać działanie pasty. Koń "znormalniał", w końcu normalnie i z apetytem je. Pod siodłem znów cieszy się z roboty (typ, który serio lubi pracować) Uff. Oby się na tym leczeniu skończyło - kontrola przed Wielkanocą wychodzi.
_Gaga, mesh Saracen masz na myśli na pewno, a nie Spillers
Rokitnik Podkowa 68 zł za 1 kg - wychodzi 5,44 zł za dzień (2x40g).
Sok z rokitnika (Dary Syberii na alledrogo) 200 ml 5,50 zł - wychodzi 2,2 zł za dzień (2x40ml).

Soki obecnie wychodzą najtaniej.
Perlica, tak, dzięki 🙂
Z tym, że dziś widzę, że już nie jest w promocji...
Dzięki wam wszystkim. Moje właściwie bez treściwej się obywają. Na razie mam zalecony rokitnik i żelatynę. Oprócz omeprazolu oczywiście. Potem dopiero jakiś suplement dla wrzodków. I leczenie też zaplanowane nie za długie, bo 7 tygodni tylko. I jeśli ustąpią objawy bólowe to nawet kontrolnej gastroskopii nie musimy robić. Oby tak było, bo już z przerażeniem myślę o spotkaniach z lekarzami, wetami, mechanikami, hydraulikami i specjalistami branż wszelakich. Poproszę o przynajmniej miesiąc przerwy.
Sorry, za offa, musiałam 😤
Gdzie kupujecie mizoprostol? Znowu mamy kolejny nawrót wrzodów, receptę oczywiście mam, ale apteczna cena zabójcza, dr Biazik rzuciła temat, że w Szwecji/Norwegii jest dużo taniej, ale trochę nie wiem jak to ogarnąć. Może komuś zostało po leczeniu?
Najlepiej zamówić na apteline (tylko trzeba zamówić każde opakowanie osobno).
Witam jestem nowa, mam pytanie jak jest z podawaniem ulgastrolu. Bo już nic nie wiem każdy mówi inaczej, czy mogę podawać do paszy czy przed, a jeśli tak to ile wcześniej. 2 czy 3 razy dziennie
olka, a jakie dostałaś zalecenia od weta?

U mnie dwa lata temu było 30min przed treściwym lub 2 godziny po.
Co 8 godzin.
olka, zależy od zaleceń lekweta. Raczej nie z paszą.
https://twitter.com/kwpkrakow/status/1636772470945611777

Ja chodziłam z tymi receptami średnio co 2 tygodnie po 20 opakowań i przez pół roku nikt się nawet nie zainteresował xD
Co prawda pani w aptece mówiła, że oni mieli kontrolę, ale tylko pod względem prawdziwości zrealizowanych recept.
martrix, ja tez nie miałam, ale jest cyrk w aptekach i dobrze że się szum zrobił. Kłamią że nie ma leków, że nie da się zamówić. Koleżanka kupowała tabletkę po, to się trrochę nachodziła :P
xxagaxx, aale dlaczego kłamią? Nie chcą zarabiać? Przecież recepty weterynaryjne są na 100%...
_Gaga, nie wiem, może jakiś strach przedpotencjalnymi problemami ? Że przyjdzie jakaś kontrola? Ale no, im nic przecież nie zrobią skoro zgodnie z prawem wydały lek... tez nie kumam.

Kilka dni temu bylam z recepta na tobradex, pani nie wydała bo jej się data nie podobała. Niby rok 23 był mało wyraźny. A też recepta wet, tez na 100% i to na lek który nie jest przecież "kontrowersyjny" . Poszłam do apteki po drugiej stronie ulicy i 0 problemów. dużo zalezy niestety od człowieka.
_Gaga, - a dlaczego ginekolog ma klauzule sumienia i nie chce wypisać anty? 😉 Niektórzy mają mózg wyprany przez kościół i religię 🤷 I oni zawsze widzą jakieś zło i niemoralność.
Pochodźcie tak jeszcze po tych aptekach, to zamiast o pojedyncze morderstwo oskarżą was o ludobójstwo 😉
A ja mam pytanie o wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy, dlaczego akurat "wielko"?
Znalazłam w necie raczej kosmetyczne rzeczy typu:
"W zależności od wielkości cząsteczek kwasu hialuronowego wyróżnia się:
wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy – utrzymując się na skórze, tworzy filtr zabezpieczający ją przed odparowaniem wody;
średniocząsteczkowy kwas hialuronowy – wspiera silne nawilżanie zewnętrznej warstwy naskórka;
małocząsteczkowy kwas hialuronowy – dzięki zdolności wnikania w głębokie warstwy skóry, wspomaga jej nawilżanie."

Pytanie to jaki to jest np. kwas:
https://allegro.pl/oferta/kwas-hialuronowy-200mg-hialuronian-sodu-50-kaps-12436237208
W porównaniu do zawsze przewijającego się:
https://allegro.pl/oferta/kwas-hialuronowy-wielkoczasteczkowy-hmw-25g-12641159199

Co ciekawe w składzie Omega Equine Ulsoothe Gel też jest: "8000mg/kg hialuronian sodu (kwas hialuronowy)" to teraz moje pytanie czy w takim razie może zwykły hialuronian sodu wystarczy?
Akurat wielkocząsteczkowy jest w np. Brandonie Gastro Balsam z nową formułą.
A podkowa np. pisze, że to drobno jest lepiej wchłaniany: [[a]]https://podkowa.eu/pl/p/Kwas-hialuronowy-%E2%80%94-VET-HA-%E2%80%94-wysokie-stezenie-0%2C66-500ml/1704[[a]]
"drobnocząsteczkowy (molekuły wielkości 1,14 x 10000000) dzięki temu dobrze wchłaniany z przewodu pokarmowego"

Ktoś może coś wie na ten temat bardziej? Najwyżej skonsultuję się z Panią Biazik.
Bo chętnie bym sobie zamieniła na tańszą wersję. 😂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
21 marca 2023 13:07
Melanie, wielkocząsteczkowy dlatego, że on ma tworzyć na wyściółce żołądka filtr, ma się nie wchłaniać tylko powlekać, koić i wspomagać gojenie podrażnień. Osobiście jak rozpuszczam proszek to zawsze mi coś z tej strzykawki kapnie więc wcieram sobie w palce bo zdarza się, że mam spękane. Ostatnio miałam po prostu ranę na kciuku, którą sobie zafundowałam podczas dopinania popręgu i ... błyskawicznie mi ten kwas wielkocząsteczkowy zagoił dziurę w opuszce.
Melanie, tak jak pisze Aleks, wielkocząsteczkowy kwas jest właściwie takim żelem i to o tę jego fizyczną właściwość chodzi.
Odnośnie właściwości nawilżających to też nie jest takie proste. Teraz firmy ładują ten jest hialuronowy wszędzie, bo ma właściwości higroskopijne. Tyle że nikt nie mówi, że te właściwości często powodują zabranie wody ze skóry, bo zabiera ją kurwa, a nie utrzymanie jej w skórze... Kwas może utrzymać nadmiar wody za później, ale nie nawilża, wręcz wysusza. To taki offtop, ale może Wam się przyda kosmetycznie. 😆

A dla koni chcemy tego żelu.
Drobnocząsteczkowy to chyba przy problemach ze stawami?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się