Oficerki

jagoda1966, póki co jestem bardzo zadowolona, są bardzo wygodne w stopie. Mimo tego, ze były niesamowicie ciasne to były wygodne do jazdy, nigdzie mnie nie obcieraly. Zobaczymy jak żywotność
jagoda1966,
Ja mam i Ariaty i Tonicsy. Te 2 po 1,5 roku nadal wygladają świetnie - super skora i podeszwa - ( a jezdze po 5 koni dziennie minimum ), ale zdechł mi w jednym zamek. Gwarancja tylko rok. Za wymiane w Schockomohle zaplacilam 95euro... 😶 W Ariatach mi sie raz po prawie 2 latach skora na lydce przetarła, ale dostalam od razu nową parę. Zamek niezniszczalny ( mam teraz 3 pare tych butow - w ani jednym zamek nawet nie wygladal na zniszczony ). Tonicy sa slabiej rozciagliwe, ale bralabym je w rozniarze na styk, nie mniejsze, ani nie wieksze. ( mnie bardzo mało siadły i bardzo malo sie rozciagnely.
KaNie, dzięki 🙂 Na styk nie ma, bo łydka 38 cm, a buty są na 37 lub 39. Zdecydowałam że biorę te na 39, skoro i tak mało się rozchodzą. Nie mam jeszcze pewności co do wysokości, 47 jest i 50. Mam 173 cm wzrostu, poprzednie sporo klapnęły i trudno mi porównać. Te Tonicsy są mierzone po zewnętrznej stronie, tam gdzie ten cycek z logo?

W jakie oficerki najlepiej zainwestować? Mam budżet +/- 1500 pln, najbardziej zależy mi na jakości, wizualnie klasyczne, na długą i szczupłą nogę…
Czy ktoś z Was łatał w oficerkach dziury na łydkach? Przetarły mi sie Ariaty Dziura wielkosci 5 gr, ale reszta buta w bdb stanie więc chce je jeszcze donosić. Zastanaiwam sie czy mała lata nie bedzie przeszkadzać (bedzie czuć szew pod łydką) czy lepiej od razu walnąć łatę na całą łydkę.
A masz te Ariaty dluzej niz 2 lata ?
KaNie, zapomniałam na śmierć, że reklamowałaś przetarcia i wymienili Ci na nowe 😑. 2 lata minęły... 3 lutego, wlaśnie sprawdziłam... 😖. Moje się szybko zeszmaciły na łydce, uzywam ich od roku. Pierwszy rok przelezały w pudełku bo chciałam najpierw dobić stare. Te stare to taniocha z equi theme, używam ich już chyba 6 czy 7 rok, są niezniszczalne.
Mam nauczkę na przyszłość, żeby się tak nie guzdrać, bo z tą dziurą się zbierałam ze 2 tygodnie zanim napisałam.
Trzebabyło je reklamować od razu jak widzialas że na łydce cos jest nie tak. Ja mialam taka jedną felerną parę i kolejne już totalnie ok.
Cześć!

Miał ktoś z Was styczność z Mountain Horse oficerki Veganza?
Interesuje mnie czy zamek jest taki mocny, gruby plastikowy? No i jak ta skóra?

Z Mountain horse mam jedne oficerki - moje ukochane brązowe Opusy, ale nie chce ich doszczetnie dojechać na treningach 🙁
Czy ktoś użytkuje może oficerki HKM Cadiz? Nadaje się to na pierwsze oficerki?

Może coś polecicie? Koniecznie wysokie (mam 180 cm wzrostu, więc muszą być długaśne), standardowej/węższej szerokości. Bez sznurowania, nawet takiego małego. Tylko nie za miliony monet 😅
Fokusowa, - masz jakiś sklep blisko? To jedź i powsadzaj nogę 🙂 Dlatego, że poza wysokością i szerokością łydki trzeba zobaczyć jak się układa na nodze w kostce, czy stopa adekwatnie szeroka itd. Jak w kilka wsadzisz będziesz wiedziała, czego szukasz. I czy wolisz sztywne czy bardziej miękkie.
No i pytanie co dla Ciebie to milion monet 😅

Tak z moich obserwacji - pierwsze miałam cavallo, potem kupiłam busse. Ostatnio poszedł mi zamek w busse (trochę żenua na to jak mało były używane), wyciągnęłam spod paki stareńkie cavallo. I kurka, może nie są takie ładne, może ciut za krótkie, ale jak się w tym jeździ! 😍 Skóra, szycie, no czuć tą różnicę. Pierdziele, kolejne choćby w kredyt, ale biorę porządne 😂

Btw. Gdzie wysyłacie oficerki na zmianę zamka, chętnie nie za miliony? Albo może ktoś tu jest z Wrocka i poleci szewca, który to ogarnie? 🙂
keirashara, mam pasi-konika, ale nie mają jakiegoś wybitnie szerokiego asortymentu z tego co patrzyłam. Myslalam, że mogę poświecić kasę na wysyłkę i ewentualnie pozamawiać kilka par i oddać po prostu.
Co do miękkości - właśnie dlatego nie chce sznurowania żadnego. Miałam sztyblety sznurowane i myslalam, ze oszaleje, strasznie mnie wkurzały i czekam na byle pretekst, żeby je wywalić. Jakoś tak mnie gniotły wręcz.
Zimą kupiłam HKM Arctic Country zimowe i one są bardzo wygodne dla mnie, a właśnie nie mają żadnego sznurowania, tylko gładziutkie są.
Chyba tak zrobię jak mówisz - pojeżdżę i spróbuje poprzymierzać, o ile coś będzie na stanie, bo ja mam rozmiar 40, a zazwyczaj jakies 37 i tym osobne rozmiary królują 😂
keirashara, ja nie z wrocka, ale oficerki to jak kazde wysokie buty, wiec tak na prawde każdy szewc powinien dać rade wszyc zamek. Tam gdzie ja nosilam (pierwszy lepszy szewc z pozywywnymi opiniami na googlu), facet mi tylko powiedzial ze zeby moc wimienic zamek, od wkladki musi byc przynajmniej 1 cm odleglosci, bo inaczej nie da sie go przeszyc na końcu
Zależy jakie oficerki, jak sztywne ujezdzeniowe albo jeszcze do tego z extra sztywnikiem to już nie każdy podoła.
Już mam namiar 🙂 Nie każdy podoła, mi w moich skokowych cavallo kilku odmówiło, a zapas był... no i fajnie, jakby ktoś to zrobił jakoś ładnie jednak.

faith, - aż taką masochistką to nie jestem 🤣 Do typowych ujeżdżeniowych się chyba nigdy nie przekonam.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
17 marca 2023 16:44
A jak już mowa o tych że sztywnikiem to jak ogarnąć które mają a które nie?

Niby mam ujezdzeniowki Petrie ale nie są jakieś specjalnie sztywne od kiedy je rozjezdzilam. Tzn. trzymają same swój kształt, nie klapna, siadły tylko przy kostce ale nie powiwdzialabym że tam jest coś usztywniającego lecącego przy zamku.

Chyba że ja mam złe wyobrażenie jak wygląda ten sztywnik bo mam w głowie nie wiem jakiś drut/plastik idący przy zamku ale to tylko moja wyobraźnia nie podparta żadnym zdjęciem.
donkeyboy, trzeba bylo pomacac moje, ja mam wlasnie usztywniane. To nie jest wyczuwalny drut, tylko taka jakby zbroja po calosci, od srodka jest miekki ten but, a od zewnatrz calkowicie sztywny. But osiada tyle co w kostce, nie lamie sie, nie wygina - czyli nie nadaje sie na zadna mlodziez na ktora trzeba wsiadac powoli i ostroznie, nie da sie tez w nim przewiesic, wiec ja mam tez normalne miekkie buty z hippiki.
Dokładnie, kiedyś robili często bambusowy, w koenigsach np, teraz nie wiem niestety 🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
18 marca 2023 18:39
karolina_, mówiąc od środka masz na myśli od wewnątrz łydki? Bo moje właśnie takie są że się nie kładą ani nic, po zewnętrznej stronie łydki są sztywne, tyle co siadły w kostce i od wewnątrz łydki trochę (chociaż tu chyba ja skopsalam smarując preparatami do zmiękczania)

Jak będę u ciebie to obczaje sobie 🙂

faith, no właśnie słyszałam że koenigsy i Cavallo (ale nie wszystkie) coś tam mają ale nie mam jakoś okazji żeby obmacać w jakimś sklepie/na zawodach
Jakbyście miały wybrać oficerki spośród tych dwóch, to które?:
- Busse Paris
- Kavalkade Maximus
Busse nie miałam, ale miałam te Kavalkade i pod względem wygody są nie do pobicia. Aczkolwiek nie wiem, kto mądry wpadł na pomysł pociągnięcia zamka od stopy, więc w praktyce jeśli jeździsz w skokówce w tym miejscu zamek jest non stop zgięty. Ja wymieniałam w obu butach zamek tyle razy przez to, że przestałam liczyć. Będę naprawiać ostatni raz i zostają ze mną jako takie na czarną godzinę.
Jeżdżę w ujeżdżeniówce 😀
Jeszcze rozważam Busse Laval, ale nie mogę się przekonać wizualnie do tego wiązania, nie wiem czy będzie mi się to na żywo podobać 🙁
bazylia44, - ja mam busse laval i mam mieszane odczucia. Tj. jak na budżetowe oficerki są spoko, pewnie one vs. kavalkade to kwestia typowo wyglądu. Natomiast czuć, że to są budżetowe buty z półki na jednego konika na jakieś 2/3 lata, dłużej w solidnym użytku nie wytrzymają.
Mi się na żywo podobają, ale ja lubię wiązane 😉 Plus mam bardzo wąskie kostki i wiązanie mi trochę załatwia temat. Z minusów, to trzeba uważać przy wsiadaniu, żeby haczykiem nie przeorać siodła.
HELP!!!
Chcę nabyć oficerki Mountain Horse Aurora, ale kompletnie nie mam pojecia w jaki rozmiar celować: długość stopy: 25,5cm; brać 39 czy 40?
Czy posiadaczki oficerek/sztybletó MH mogą wspomóc 🙏🙏🙏
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 marca 2023 13:43
Dziewierz, Ja mam inny model https://www.horze.pl/oficerki-mountain-horse-sovereign-high-rider/301448.html i moje 36 wypada spore, spokojnie jako 37 by przeszło. Nie wiem czy to norma, czy takie trafiłam.
zembria, Dziękuję🌻
No własnie nie wiem, brać 39 czy 40... 🤷
zembria, - a jak je oceniasz po użytku? Bo tak sobie czyściłam te moje lavale przed oddaniem do szewca i wróżę im jakieś pół roku życia patrząc po cholewce jednego, więc pora się rozglądać 🤐 a tu nawet bym się mieściła w tabelkę i to przy moim rozmiarze stopy 😱
Niby miałam iść w drogie szyte, ale mogłabym sobie takie brązowe pierdyknąć na treningi, kusi mnie brązowy laczek od uhuhuhu lat.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 marca 2023 14:32
keirashara, Ja mam te brązowe właśnie, jasne z ciemnymi wstawkami. Kupiłam jako używane, ale w super stanie. Tu pisałam https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/211/218/#post3015881 Ja je póki co mało używałam, bo one są na mnie nieco za szerokie, takie w sam raz na ciepłe bryczesy, na taki okres przejściowy, jesień-wiosna, jak już za ciepło na termobuty, ale za chłodno ta cienkie bryczki. Także nie powiem Ci za dużo jak po bardziej intensywnym użytkowaniu się zachowają. Teraz pewnie więcej ponoszę, bo w moje Ariaty szkoda mi grube bryczesy wciskać, żeby się nie rozeszły za mocno. Generalnie same dobre opinie tu były i póki co jestem bardzo zadowolona, skóra fajna, mięciutka, ale ile pożyją, to powiem za 2 lata 😉
keirashara, jak chcesz czegoś fancy na treningi, zapoluj na promki PE - mam kolejne ich oficerki i szczerze je kocham 😉 nawet mi wyszły pod kolor siodła
A kosztowały ze 3 stówki...
20220524_182709.jpg 20220524_182709.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się