ciąża, wyźrebienie, źrebak

Post został usunięty przez autora
zembria, Budzik mam ustawiony co godzinę, ale w przerwach też się budzę i zaglądam.
Zombiaka mogłabym już w filmie zagrać, bez charakteryzacji 😂💀
Młody wczoraj na pierwszym spacerze, a jutro termin na następnego.... jak tu żyć ?!?!
tajnaa, straszna ta Twoja czarna, nic Cię nie oszczędza😂
Ja nie zdążyłam ani jednego budzika nastawić przed porodem mojej. Grzecznie po godzinie 23 się położyła i tyle z oczekiwania.
Melduję też, że Frejka ma 9 dni i już wariuje z ciotkami!
20230316_100042.jpg 20230316_100042.jpg
20230316_095248.jpg 20230316_095248.jpg
Dominika, Cudny pająk! 😍😍
Tajnaa Jak dobrze przyśniesz to się oźrebi.

Ja tam sprawdzam na paskach. Póki jest mocno zielone, to nawet kobyły nie zamykam.
Chyba, że się któregoś roku mocno zdziwię.
nokia6002, Ani razu jeszcze nie przeoczyłam!

Ciekawa jestem jak zareaguje moja trzylatka na źrebaka? Nie wiem czy rozdzielać czy nie? 🤔 Są tylko we dwie.
tajnaa, ja jak miałam dwie to normalnie wypuszczałam razem,oczywiście przy pierwszym wypuszczaniu byłam i pilnowałam . Najgorsze są pierwsze chwile tak na prawdę ,jak się ze sobą zapoznają i skumaja co to,to małe na długich nogach i się oswoją ze sobą to już zajmują się sobą i nie zachowują jak nabuzowane ogiery 😅
ash   Sukces jest koloru blond....
16 marca 2023 19:13
tajnaa, to tak jak ja 😂
Cycek identyczny jak u Twojej, do terminu mamy 4 dni.
Dziś pojawiło się bezbarwne narazie „mleko”.
Pasek do pomiary pH ciemnoniebieski
karolina_, moja jest ogromna, chyba większa niż w poprzedniej ciąży. W poprzedniej chodziła pod siodłem - w lutym jeszcze hasała, nawet jakieś mini drążki, w marcu w 3 chodach, kwiecień powiedziała sama, że tylko stęp kłus. Rodziła na koniec maja. Teraz już jakoś wrzesień/październik wyłączyłam ją z pracy bo wkurzała się na łydkę i nie chciała się za bardzo ruszać, termin ma na 7-8 kwietnia. Jak tylko wyszło słonko to też poleguje na padoku i przyprawia mnie o zawał 😂

Cycki dziś jeszcze większe niż wczoraj… chyba pasożyt się śpieszy na świat 😅
5BEDBBA5-B2EB-4455-BBD8-2FECA4987DA9.jpeg 5BEDBBA5-B2EB-4455-BBD8-2FECA4987DA9.jpeg
Nirv, to jest wieloródka, czyli jak same strzyki zaczną się odwracać czubkami od siebie to ja bym zaczęła uważnie patrzec. W takim stanie to może polazic jeszcze parę tygodni.

A co do poprzedniej ciąży, to była jej pierwsza? Pierwiastki często wyglądają fit prawie do końca. No i pod siodlo też łatwiej odpalić zrebna klacz która jest w pierwszej ciąży albo miała wiele lat przerwy na trening. Każda kolejna ciąża obciąża i kręgosłup i tkanki miękkie, to widać nawet w ruchu luzem. Moje "zawodowe" klacze hodowlane rodzą co roku (czasem z przerwami jak widać że trzeba albo tak wyjdzie) więc nie chodzą pod siodłem, bo sensu to by miało zero. Ale były zajezdzone żeby je poznać od tej strony (o ile nie było przeciwskazan zdrowotnych, taka mam jedna, ale polsiostra śmiga w DE pod juniorka N/C po krótkiej zajazdce plus to w ogóle topowa rodzina, więcej nią wierzę)
Moja 343 dzień. Cisza 🤦 Brzuch opadnięty, przy ogonie "galareta".
cyc5.jpg cyc5.jpg
Mało ruchu to słabe mięśnie, słabe mięśnie i pełna macica to brzuch wiszący do ziemi. 🤷
Tak z grubsza 😉
ogurek, tajnaa po prostu relacjonuje nam oczekiwania na poród.

Nikt się w tym wątku nie dziwi, że przed porodem klacz ma opadnięty brzuch i puszczone mięśnie przy ogonie... 🤔🙄🤦

Edit: No i się ujawniłam, że po cichu śledzę wątek i czekam na te wasze pająki <3
Nie chodziło mi o tajnaą tylko o to, o czym piszą karolina i Nirv
ogurek, moje mają swobodny ruch, bo klacze i młodzież są na wolnym wybiegu, ale w porównaniu z końmi w treningu i tak mięsni zero. Brzuch do ziemi ma tylko najstarsza, ale w wieku 17 lat miesiąc przed terminem ma prawo.
karolina_, poprzednia ciąża (Pepis urodzony 2021) to była jej trzecia, teraz będzie czwarta. Aczkolwiek miała bardzo długą przerwę - poprzednie źrebaki są z 2009 i 2010. Ona względem tego jak wyglądała w treningu to mocno spadła z mięśni, ale co się dziwić - raz, że druga ciąża, w dodatku mało ruchu, a dwa - w tym roku będzie miała 21 lat już 😳
Moja dzisiaj już 6 dzień ma trochę krwi na sromie. Nie spotkałam się z tym wcześniej.. poprzednia klacz rodziła 3 razy i tak nie miała. Mam nadzieje ze poród już blisko
U mnie 10 dni po terminie. Cisza 😑
tajnaa, ciepło jest, za chwilkę zmieni zdanie 😉
U mnie nuda, Esme w 7 miesiącu, Cookie dzisiaj badana - macica i jajniki jeszcze śpią. Czarna w zajazdce - wróci jakoś w maju dopiero.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 marca 2023 13:11
Iskra de Baleron, dziśa być pierwsza noc bez mrozu, to nie wiem czy tak ciepło 😅 Choć już dzis dzień całkiem ladny nawet na dalekiej północy.
Mam pytanko do doświadczonych hodowców, może mi pomożecie😉 Odsadziłam źrebaka od klaczy po prawie roku, nie pytajcie tak wyszło, super to zniosły obie ale teraz zastanawiam się czy klacz straci całkiem mleko jeśli ma termin kolejnego wyźrebienia na polowe maja? Już wymie jest dużo mniejsze ale dalej spore, a rozdzielilam je 2 tyg temu
Nirv, no to juz babcia, może jej wszystko wisieć

kortina, zależy od diety, ja bym dbała w tej sytuacji na maxa o dokarmianie (poza zapobieganiu zapaleniu wymienia tuż po odsadzeniu), wtedy mleko by pewnie zostało, bo też jak się postarasz to klacz rodząca rok po roku wydoisz
A jakie są objawy zapalenia wymienia? Zeszło jej trochę i nie ma już tak nabranych strzyków, ale dalej jest duże
ash   Sukces jest koloru blond....
19 marca 2023 09:52
No to my już po 🙂
Poród ekspresowy, o 2:54 odeszły jej wody a o 3:17 źrebak był już na świecie.
Klaczynka na pokładzie
ash, zazdroszczę rozwiązania expres no i klaczki. Moja 11 dni po terminie. Cycki jak kamienie, w jednym strzyku mleko, w drugim mętna woda. Myślę że dziś lub jutro, ale kto ją tam wie 😂
Fotki się nie załadowały
IMG_20230319_111138.jpg IMG_20230319_111138.jpg
Fotki się nie załadowały
ash   Sukces jest koloru blond....
19 marca 2023 16:43
tajnaa, u nas nic nie wskazywało na poród. Srom krótki, papierki lakmusowe do sprawdzania pH pokazywały ze jeszcze czas 😉
Także no, gdyby nie kamera i mój czujny mąż to bysmy zetknęli jak już byłoby po , bo ja miałam budzik nastawiony co 45minut
kortina, nie do pomylenia, wymie jest wielkie, napuchniete a klacz ledwo lazi
ash, Gratulacje i pokaż pająka😁 wszędzie się rodzą a tu jeszcze tyle czekania na swoje, to trzeba nacieszyć oczy cudzymi 😀😀😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się