Jak dbamy o zęby naszych koni?

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 stycznia 2023 20:03
keirashara, myślę, że dane raz kiedyś nie będą szkodliwe 😉 dużo koni jak może to obgryza przecież drzewka na padoku itp
Mnie powala tylko cena tych kawałków drewna 😂
JustKaro, ostatnio wiele osób mi polecało dr. Rudzińskiego
Czy ktoś może mi polecić weterynarza specjalizującego się w stomatologii, który dojeżdża w rejony Katowic? Wiem, że polecana jest Pani Hanna Buch, ale niestety od początku roku nie mogę się dodzwonić.
Luizjana, Lek wek Krystyna Witała? Nie korzystałam z usług, ale ogłasza się jako specjalista ds stomatologii i bywa w okolicach Katowic.
Post został usunięty przez autora
Luizjana, Polecam Krystynę Witałę, korzystam i jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor jest z Mikołowa 🙂
Luizjana, również polecam Panią Krystynę 💗
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
19 marca 2023 10:40
Polecam Panią Witałę. Świetny fachowiec.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi🙂
Helou. Ile płacicie obecnie za tarnikowanie zębów? Takie "standardowe" 🙂
Rok temu po podwyżce było 200zl, ciekawe czy poszło znowu w górę. Zachodniopomorskie
Mazowieckie 250-300 w lutym tego roku.
280zl w marcu
Ok. 250 w listopadzie.
300 w marcu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 kwietnia 2023 08:51
W pomorskim też 250 zł jesienią było.
Dzięki! Uchhh, wszędzie tak samo tanio, widzę :< No, ale takie czasy...
Od trzech lat płacę okolice 450zl, po przeliczeniu z euro, więc chyba nie jest tak źle z tymi cenami w Polsce😎
Czardasz, ale chyba zarabiasz nieco inaczej niż w pl się zarabia, musisz przeliczyć tez wypłatę na złotówki i koszty całego życia, żeby to porównać 😉
Fokusowa, mieszkam w Polsce i koń też. Dojeżdża do nas stomatolog z Węgier 😉
Czardasz, ok, z Twojego posta nie wynika okolica, więc myslalam, że za granicą. A czemu aż z Węgier? Temu najbliżej?
Przypadek. Wcześniej korzystałam regularnie z usług miejscowego lekarza (okazało się, że nie widział oznak EOTRH). Przypadkiem zęby widziała osoba, która mi struga kopyta i poleciła Doktora z Węgier, stomatologa i ortopedę, który był w Polsce na konsultacjach i odtąd nas prowadzi. Ortopedycznie i stomatologicznie. Strzał w dziesiątkę. Koszt wysoki, ale jesteśmy już po ekstrakcji 6 siekaczy i obserwujemy dalej. Doktor jest w trakcie uzyskiwania certyfikatu EVDC jeśli chodzi o zęby. Ogrom wiedzy i pełen profesjonalizm.
Ja płaciłam 150 Euro. Wet z Holandii... jest w stajni raz w roku. Zajmuje się tylko stomatologią.
Ja za wizyty stomatologa płacę 450zł.Mam seniora ale bez żadnych rewolucji w uzębieniu, tarnikowanie, ogólne sprawdzenie co się w paszczy dzieje. Jest robiony systematycznie (co pół roku) więc wizyty u niego nie są długie. Korzystamy z usług typowego stomatologa już długo dość i mimo, że drożej niz w przypadku "normalnego weta" to ja jestem mooocno zadowolona i koń zapewne też 😄
Czardasz, ok, z Twojego posta nie wynika okolica, więc myslalam, że za granicą. A czemu aż z Węgier? Temu najbliżej?
Fokusowa, No bo czasami serio ciężko jest znaleźć ogarniającego weterynarza lokalnie, a nawet jeśli się znajdzie nielokalnie z innego końca Polski, to nagle cenowo wyjdzie na to samo co ten pan z Węgier, jeśli mamy jakiś ciężki przypadek, a gość przyjeżdża raz na jakiś czas etc, itp....

Czardasz, Skąd jesteście, tak z ciekawości? 🙂

A, czyli jednak ceny w stylu "400 zł" to wcale nie jest znowu taka rzadka sytuacja... Pytam, bo nie wiem czy nasz pan doktor dojedzie, więc tak się orientuję na rynku, bo się trochę "nowych" (albo przynajmniej nowych dla mnie 😉 ) wetów pojawiło...
Ja we wrześniu płaciłam 250zł za konia i to było ostatnie tarnikowanie w tej cenie przed podwyżką naszej pani doktor (jeszcze po znajomości i hurcie koni policzyła nam starą cenę), aktualnie "standardowa" cena to 350zł
Lubelskie
Sankaritarina, Kraków.
Razem z RTG, 6 zdjęć, za pierwszą wizytę z korekcją placilam 950 ale to było dwa lata temu.
Ekstrakcja cenowo wyszła trochę taniej jak w klinice.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 kwietnia 2023 20:36
Poznań 300 w zeszłym roku i kilka ostatnich lat
Jak będzie w tym to się przekonamy 😀
W październiku płaciłam 350zł z dojazdem, jutro zobaczę czy została cena, czy poszło w górę. Oby nie 😅
BUCK   buttermilk buckskin
18 kwietnia 2023 10:39
ok.Grodziska Maz. dwóch różnych lekarzy. 10/2022 bardziej znany 350 , 03/2023 mniej znany 320 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się