Derki

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 marca 2023 14:35
One działają długo! Ja kiedyś wyjęłam z szafy polarówkę, po całej wiośnie i lecie nie używania, i jak ją zarzucałam na konia, to nieopatrznie oddech przez usta wzięłam 😝 Pokruszyło się tego jeszcze mnóstwo i wylądowało w mojej buzi. Nie polecam 😂
Nique mój sam sporadycznie coś rozwalił, teraz ten jeden koń ma zabawę, maski też nie założę bo idzie w strzępy

zembria ja próbowałam, o mało sie nie 🤢 jak pryskałam. Gnojowi to nie przeszkadza.

Próbowałam również ocet, chili, mydło, płyn do naczyń. Chce jeszcze kwasek cytrynowy spróbować.

Mam zamiar
Rudzielc_23, - a nie idzie może inaczej stada podzielić? 😅
keirashara nope :-(
Czy ktoś użytkuje derki siatkowe Waldhausena i mógłby powiedzieć jak wypadają rozmiarowo? Chodzi mi o siatkową do jazdy.
Przejrzałam forum pod tym kątem, ale praktycznie nic nie znalazłam stąd pytanie - jak sprawdzają się wam derki softshell z eskadrona?
Macałam w sklepie, materiał bardzo przyjemny w dotyku, producent gwarantuje, że jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Jednak w jakich warunkach się sprawdza? Jakie macie spostrzeżenia w użytkowaniu tych derek? Bo nie powiem - z samego wyglądu złapały mnie za oko, ale jednak wolałabym mieć coś więcej niż „ładny wygląd”.
patkahm, nie wiem jak akurat te z eskadrona, ale jestem fanką softshelli jako stajennych derek oraz treningowych. Nie jest to nieprzemakalne, ale nie wchłania moczu a oddycha. Nie przyczepiają się też wióry ani słoma.
Witam, prosiłabym o podzielenie się opinia na temat derki siatkowej Bucas Buzz-off z kapturem i maska - jak się sprawdza ?
Hej,
Zapytam też tutaj, jakich derek na owady używacie do jazdy?
Szukam jakiejś dość taniej polecajki i ważne, żeby była luźna, na smoka.
Taka mi wpadła w oko:
https://www.equusvitalis.pl/busse/derka-padokowa-moskito-fransen-iii-teal
Lub jest też wersja bez frędzelków 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
20 czerwca 2023 21:50
Alaska, zwykła zebra z hkm 🙂 za 160 w zeszłym roku upolowalam
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 sierpnia 2023 21:58
szukam derki na deszczowe dni na pastwisko - w zwykłej koń ma zacieki na łopatkach po całym dniu ;/
Czy wystarczy przedłużana szyja czy brać coś z kapturem??
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 sierpnia 2023 08:12
Pati2012, Nie każda przedłużana szyja będzie wystarczająca. Szukaj takiej która ma jakby linię prostą od góry w dół, bo wiele ma niby podwyższony kłąb, a potem na łopatce jest "wcięcie" i i tak leci. Ale ogólnie to już poszłabym jednak w kaptur, skoro ma być typowo na deszczowe dni.
Słuchajcie może wam wpadła gdzieś w oko derka na zimę z lekkim wypełnieniem padokowa w rozmiarze 105?
espérer, ja zamawiałam z Jarpola na wymiar, bo o sensowne padokowe w tym rozmiarze ciężko niestety.
no właśnie o co chodzi z tymi rozmiarami, większość producentów albo wgl nie ma albo pojedyncze modele w tym rozmiarze a o dostępności ich w sklepie to już wgl szkoda gadać...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 września 2023 18:58
espérer, zobacz Ponyo i Horseware
espérer, jak by co ja mam padokową podszyta polarem w rozmiarze 105. i miała bym tez stajenna 100g mogła by służyć jako podderka
miałam kiedyś do czynienia tylko z podderką ale dedykową do kompletu z tą zewnętrzną, to sie nie rozjeżdża wtedy jak jest jakaś inna stajenna a na to plandeka ?
Jak wypadają rozmiarowo derki Horsenjoy? Przymierzam się do kupna czegoś przeciwdeszczowego z kapturem na konia ze sporą klatą i masywną szyją, polecacie coś bardziej budżetowego?
Hkm'y są obszerne
Potwierdzam, HKM winter time spokojnie zapinam na ślązaku 🙂 Decathlonowe też pasują.
jestemzlasu mierzyłam kiedyś na gruboklatesa i nie poszło, zdecydowanie nie są derki dla takch koni.

na mojego pół grubaska świetnie pasują derki Horze Nevada, można upolować fajną promkę tylko trzeba polować bo Horze jest dziwne :P
Która firma ma derki na mastodonta? 400 g z kapturem, lżejsze jeszcze mi żyją. Z padokowej Horsenjoy Aristo Combo 155 cm wystaje mu pół tyłka a większych nie ma...

jestemzlasu na gruboklatesy u mnie idzie Decathlon albo Masta. Horsenjoy na trakeny, one są dość wąskie i suche.
Karolina co to znaczy mastodont dla Ciebie? Wzrost >180 czy pogrubiane/szerokie?
BUCK   buttermilk buckskin
30 września 2023 12:22
karolina_ widziałam na horze derki 170 i się zdziwiłam bo do niedawna kupić 165 nie było łatwo
karolina_, - PE, horseware, weatherbeeta. Z półki ekonomicznych może być problem, HKM też czasem ma 165, ale u nich te rozmiary różnią się między konkretnymi modelami i to trochę loteria.
adriena, wzrost koło 176-7, nie jest pogrubiany, wręcz przeciwnie, szczupły. keirashara, dzięki. Rozjerze się w tych markach.
karolina_,
Na wielkokonia 175 i naprawdę potężnego mam HKM Inssbruck w rozm 160 i jest Ok
I Imperial Riding w rozm 165, i jest bardzo Ok
karolina_, derki w rozmiarze 165 i nawet 175 ma Felix Buhler, mam kilka na mojego mastodonta od Emiliady.
adriena, wzrost koło 176-7, nie jest pogrubiany, wręcz przeciwnie, szczupły. keirashara, dzięki. Rozjerze się w tych markach.
karolina_, to z budżetowych HKM'y są duże i w dobrych cenach bo te >300 to chyba im nie schodzą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się