Co mnie wkurza w jeździectwie?

kotbury, bo niektórzy nie myślą, jakie to będzie w skutkach. Najważniejsze że biedne konisie nie będą zjadane 😉
Podpiszmy jeszcze zajaz uboju reszty zwierząt. Krówki, świnki, kurczaczki. W czym one są gorsze od koników? ;p

Co do karania to wydaje mi się, że tu poszło o coś innego. Ja rozumiem ukarać i sprzedać porządnego bata- ale w niektórych nagranych sytuacjach to już nie jest karanie a wylew frustracji i dosłownie chęć zbicia tego konia. Druga sprawa, tak jak napisała flygirl- grunt wyczuć czy to koń zaczyna probowac rządzic i sprawdzac, czy faktycznie cos bylo nie tak, ze kon odmowil.
https://ogloszenia.re-volta.pl/utalentowana-i-urodziwa-irlandzka-klacz/o/502796/?locId=45976&locDist=10&wiekMin=1&wiekMax=26&sortowanie=0

Tyle gadania, nieograniczony dostęp do informacji a ludzie dalej uważają, że takie osiodłanie jest poprawne i co wiecej na tyle super, żeby wstawiać takie obrazki jako zdjęcia sprzedażowe
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 marca 2023 09:55
Kolor, jeśli do mnie, to miej tyle odwagi żeby chociaż zza monitora napisać. Ja tam podpisałam dla wszystkich zwierząt 😉.
Muchozol2, gdyby było do Ciebie to bym oznaczyła. Chodziło mi o wszystkich hipokrytow, ktorzy jedne zwierzeta miluja, a drugie zjadaja 😉
A proba decydowania za kogos kto co chce jesc tez nie jest najlepsza. Zamiast dazyc do tego zeby te zwierzeta mialy po prostu lepsze warunki, to moze zakażmy wszystkim wszystkiego. Wedkarstwo tez jest mega brutalne dla ryb wiec zakazmy. O jezdzie konnej nie wspomne, przeciez tyle koni cierpi- zakazmy wszystkim.
Po prostu takim mysleniem ludzie nie zaszliby daleko, bo wszystko bedzie stawalo sie kontrowersyjne.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 marca 2023 10:00
Muchozol2, to ciekawe czym koty i psy chciałabyś karmić, jak popierasz całkowity zakaz uboju zwierząt 😉 suchym chlebem i wodą?
Muchozol2, witamy znowu - i znów z tym samym nastawieniem: wszyscy mnie atakują.
Też jestem mega przeciwna takim inicjatywom. Konsekwencje wiele lat temu można było prześledzić w USA... ale po co uczyć się na cudzych błędach, skoro można robić własne?

ptyśmiętowy, tam jest jedno niewyraźne zdjęcie. Serio widzisz jak ten koń jest osiodłany (ja nie widzę)...?
Pati2012, niektorzy nawet psy (zmusili??) do weganizmu, więc można i tak 😉

I żeby nie było- też mi się marzy cudowny świat, gdzie zwierzęta nie cierpią, mieso jest tworzonr laboratoryjnie i wszyscy sa szczesliwi. Ale poki co to nie jest realne, trzeba byc realistą i w tych dziedzinach w których mozna cos zdzialac- pomagać tym zwierzakom. Ale swiata sie nie zbawi.
Post został usunięty przez moderatora
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 marca 2023 10:18
Kolor, pisałam o jeździe konnej i zakazie na poprzedniej stronie.
Pati2012, wystarczy wejść w link i ciut poczytać żeby ta kwestia była jasna.
_Gaga, gdzie nastawienie, że mnie atakują 😲? ciach... brzydka szydera
kotbury cooo??? Pierwsze słyszę. Poinformowanie że rzeczy karalne są karalne jest obroną swoich dóbr.
Jeśli ktoś działa na szkodę swojego pracodawcy, to dlaczego ten na się o tym nie dowiedzieć?
Komu łaziłam że policję zawiadamiał? To jest zwyczajne pomówienie, które akurat godzi w mogę dobra osobiste i dobrze byłoby żebyś je sprostowała jeśli nie masz dowodów.
Za ten post użytkownik otrzymał: Ostrzeżenie
Komentarz moderatora: Proszę się pohamować w wycieczkach ad personam, bo następnym razem będzie ban.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 marca 2023 10:30
Mod - a wycieczki osobiste w moją stronę od Gagi i kotbury?
Post został usunięty przez moderatora
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 marca 2023 10:54
Post został usunięty przez moderatora
Post został usunięty przez moderatora
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 marca 2023 10:59
Post został usunięty przez moderatora
Nie no, hit.
Była merytoryczna rozmowa, dobrze się to czytało. Pojawiła się muchozol, nie minęły dwie strony i już lecą pozwy, a rozmowa tyczy się tylko jej.
Revolto, nie uczysz się na własnych błędach 😁
Post został usunięty przez moderatora
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
23 marca 2023 11:05
Co mnie wkurza w jeździectwie?
Osoby z wybitnie wąskim horyzontem postrzegania rzeczywistości, żyjące w świecie jednorożców pierdzących skittlesami.
Dlaczego?
Bo jednorożców nie ma, a skittlesy produkuje Mars Wrigley Inc. Jak by świata nie zaklinać - takie są fakty. The end.
Post został usunięty przez moderatora
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 marca 2023 11:07
Post został usunięty przez moderatora
-Alvika-, hahaha wygrałaś 😀
Ryzyko wchodzenia na wątek, co kogoś najbardziej wkurza - może się okazać, że JA.
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 marca 2023 15:13
Mod - a wycieczki osobiste w moją stronę od Gagi i kotbury?
Muchozol2, wyłącz revolte bo robisz histerię, Gaga napisała do Ciebie J E D N O zdanie, w którym tylko zauważyła brak zmiany w Twoim nastawieniu. Czy Ty umiesz rozróżnić wycieczki osobiste od obserwacji?

Ja się zastanawiam kto będzie chciał hodować krowy, świnie, kury jak zakaże się całkowitego uboju wszystkich zwierząt i co będą wtedy jadły zwierzęta domowe. Pomijając fakt że taka np. Azja będzie mieć w dupie co sobie Unia wymyśli, im będzie na rękę, bo zwiększą eksport do Europy. Człowiek na diecie wege przeżyje, KOT NIE. A krowy, świnie i kury to będziecie na zdjęciach oglądać jako wymarłe gatunki. I konie czeka ten sam los, gdy zieloni doprowadzą do zakazu jazdy konnej. Ile z was kupiłoby konia tylko po to, żeby płacić za jego utrzymanie i sobie na niego patrzeć?
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 marca 2023 15:23
Facella, stricte rzecz biorąc nie jest to obserwacja a opinia, jeśli już.
Mój prawnik ani mąż nie uważają że robię histerię. Mąż że trzeba ważyć na to co się mówi i brać za to odpowiedzialność. Tym bardziej za bezpodstawne oskarżenia.
Co takie plotki robią na drugim końcu Polski to ja nie wiem, ale na spokojnie będę starała się dowiedzieć, czy raczej prawnik.
Na szczęście nie wywraca mi to pracy, jak wspominał p. Marcin Woldański. Natomiast warto się nauczyć że są jakieś granice.
Muchozol2, stricte rzecz biorąc to obserwacja. Opinia jest oceniająca - ja nie oceniam, opisuję co widzę. Nie obrażam, nie szydzę... także ten... proponuję odstawić emocje i wrócić do merytoryki wątku...
Ps. Średnio nas interesuje Twój prawnik i mąż - wątek jest bardziej o tym co nas w jeździectwie irytuje, nie w forumowiczach...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 marca 2023 15:28
Muchozol2, przepraszam, ale co obraźliwego znajdujesz w tym zdaniu " witamy znowu - i znów z tym samym nastawieniem: wszyscy mnie atakują."
Bo ja absolutnie nic... A tym bardziej nic, przez co pisałabym do prawnika
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 marca 2023 15:28
_Gaga, czemu zwracasz się z tym do mnie a nie do Facelli? Odpowiedziałam na pytanie. Szeroko ok, ale jednak na jej pytanie.
Na szczęście tym razem jakoś bardzo nie obrażasz (może trochę sugerujesz? 🤔 ). Powyśmiewałaś wcześniej ile mogłaś. Fajnie że nad tym pracujesz i teraz jest lepiej.
Proszę już wszystkie prywatne wycieczki zaniechać i nie rozjeżdżać wątku, ewentualnie wyjaśniać sobie resztę na pw.
Eee... bo Ty wróciłaś po dłuższej nieobecności. Co ma do tego Facella?? Ją mam witać? 🙄
https://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/koniec-z-ubojem-koni,129710.html

Organizatorzy inicjatywy wzywają Komisję do zaproponowania przepisów zakazujących uboju koni, w tym także ich hodowli i eksportu do celów produkcji futer, skór i mięsa lub wyrobu leków i innych substancji. Apelują także o zakaz transportu koni w Europie na duże odległości w celu ich uboju oraz o ochronę koni przed nadmierną pracą lub ciężką tresurą.

anetakajper, rozumiem i popieram zakaz transportu żywca na długich trasach, za to ostatnia kwestia jest... interesująca? Bo o co chodzi? Jak zdefiniować nadmierną pracę lub ciężką tresurę? Czy chodzi o obciążenie wysiłkiem organizmu, czy może co innego?
Tworzeniem i egzekwowaniem tych przepisów będą zajmować się głównie ludzie, którzy konie widują na obrazku 😉 także no...

A co do cyrku rozkręconego wcześniej powiem wam że człowiek był w pracy, a tu odwaliło się tyle fikołków że tapczanu by nie starczyło xD żenada.
Dokładnie, mnie również zaalarmowało to słowo tresura wskazujące na to że tym się będą zajmować ludzie którzy na ujeżdżenie mówią ujeżdżanie. Nie podpisałbym.

(laski nie dajcie się wciągać Muchozol w tą spirale narcystycznej histerii bo wciąż się powtarza ten sam schemat z prowokacja i przekierowaniem atencji, lepiej po prostu zignorować i wrócić do dyskusji)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się