Kącik WKKW

Od kwietnia do września mamy 12 imprez międzynarodowych. Do tego dochodzą Kwieki: ze 3 razy, ze 2 Racoty, Jaroszówka, 2xBogusławice, Moszna, Walewice, Facimiech... W kalendarzu jest 28 imprez bez Cavaliady. A tyle tygodni trwa u nas sezon... Serio mało?

Facella, MO zsch-pom WKKW w 2022 roku były w Kwiekach, nie w Racocie
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
26 stycznia 2023 17:43
_Gaga, ale jak już trzeba konia na małej klasie "przetrenować" to nie jest lekko. Mój młody w ub., roku wypadł chyba z 3 zapisów, bo najniższe klasy padały ofiarą popularności wyższych klas.

Ale co do krosów to np. pod Warszawą można pojeździć i potrenować do forumowego Ridera i do EquiKam. Nie wiem jak teraz z krosem w Grobicach jest.
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 stycznia 2023 19:49
_Gaga, w Racocie były w 2021 albo 2020. Zresztą Kwieki też nie są w zachodniopomorskim.
Facella, w zachpomie - jak sama napisałaś - nie ma ośrodka WKKW
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 stycznia 2023 08:45
_Gaga, do tego zestawu imprez z zeszłego roku jeszcze można dorzucić Grobice, SO Białka, bo także robili zawody. Na podkarpaciu nie mamy ani jednego krosu. Najbliższe jakie mamy to Białka lub Facimiech..
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
27 stycznia 2023 10:32
A może ktoś się orientuje... gdyby na "stare lata" zachciało mi się pojechać jakieś małe WKKW - to co potrzebuję? Licencję WZJ czy PZJ wtedy?
Świat WKKW to dla mnie trochę egzotyka jeśli chodzi o zawody, więc nie orientuję się jak to wygląda z perspektywy zawodnika
I co to za nowość "Konkursy Cross dla Wszystkich"? 😅
_Gaga, ale jak już trzeba konia na małej klasie "przetrenować" to nie jest lekko. Mój młody w ub., roku wypadł chyba z 3 zapisów, bo najniższe klasy padały ofiarą popularności wyższych klas.

Ale co do krosów to np. pod Warszawą można pojeździć i potrenować do forumowego Ridera i do EquiKam. Nie wiem jak teraz z krosem w Grobicach jest.

bjooork, O to próbowałam powiedzieć, ale mi nie wyszło 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 stycznia 2023 16:35
Ale zarówno Racot jak i Jaroszówka robią CNC80/90 na każdych zawodach. Baborowko nie robi już ZK przy międzynarodowych, bo mają za duże obłożenie w tych konkursach. Strzegom często robi ZK i też mają CNC90. Niższej klasy nie spotkałam na zawodach. Nikt nie będzie stawiać całego crossu dla debiutów 30 cm jak na skokach, to jest za duże i zbyt kosztowne przedsięwzięcie. Crossy na których można oskakać młodzież już były wymieniane.

Patid, potrzebujesz licencji PZJ - WKKW zawsze są w randze zawodów krajowych, nie regionalnych. O konkursach Cross dla wszystkich nie słyszałam, nie wypowiem się.
Facella, to ciekawe co piszesz, bo jechałam wkkw , fakt kilka lat temu, ale na licnecji regionalnej.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 stycznia 2023 19:56
Perlica, może się coś zmieniło, kiedyś miałam ciągoty żeby pojechać miniLL i nawet do PZJ dzwoniłam z pytaniem o licencję.
Facella, pewnie tak, dawno już nie mam z wkkw nic wspólnego.
W Drzonkowie, w tym roku będą dwie imprezy WKKW o randze ZR, więc wydaje mi się, że np. na nich regionalna licencja wystarczy.
Facella, od dłuższego czasu do CNC1* można startować na licencji regionalnej, a do CNC100 zawody mogą być regionalne.
fabapi, Na prawdę? Przekazuje na potomstwo? Chcieliśmy 2 klacze pod niego, ale nie wiedziałam, że bilarduje.
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 lutego 2023 14:40
Coś wiadomo o MP Seniorów w tym roku? W kalendarzu PZJ tylko młodziki, dzieci, kuce, juniorzy i młodzi jeźdźcy...
Hej moi drodzy - dobra wiadomość! Nowy projekt PZJ: cross dla wszystkich. W Baborówku będą przejazdy crossowe już od 50 cm https://www.equestrian.baborowko.pl/index.php/zawody/zawody-krajowe
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 marca 2023 20:45
Figarusowa, w Jaroszówce ogólnopolskie odwołane, ale właśnie CDW się będą odbywać.
Oooo widziałam już przeszkódki!!!
Piękne są i bardzo, bardzo "horse friendly".
Aż żałuję, że mam nieskaczącego konia🙁
Jakby co są już propozycje Festiwalu i panel otwarty https://www.equestrian.baborowko.pl/index.php/zawodnicy-efb-2
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 maja 2023 10:41
Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z Baborówka ze skoków?
Wszystkie konie drużyny przeszły przegląd wet, Węgrzy odpadli z kwalifikacji, więc wystarczy że wszyscy ukończą parkur i mamy to 😍
Facella, na Świecie Koni jest transmisja.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 maja 2023 15:25
Nie mogło być inaczej - mamy kwalifikację olimpijską drużynowo +1 wynik indywidualny.
Pięć pierwszych miejsc w konkursie zajęte przez Polskę!!!
Czy jest tu ktoś kto orientuje się w wymaganiach do mpmk w WKKW? Mam w domu 3.5 latkę, bardzo mała i drobną, więc możliwość oddania jej w trening jest bardzo ograniczona. Jej obecny jeździec to skoczek. Zajezdzilismy ja niedawno, umie mało i mam delikatne obawy, że nie wyrobimy się z przygotowaniem. Czy koń, który w październiku nie jest jeszcze naskakany ma w ogóle szansę się dobrze pokazać w mpmk? Program ujeżdżenia wkkw dla 4 latkow nie jest prosty, bo skutecznie sprawdza poprawne podstawy, ale jest w zasięgu. Nie wiem jak reszta, a jakby albo inwestuje w tym kierunku albo ja naskaczemy, nagramy i puścimy w świat taniej ale bez ryzyka że MPMK skończą się porażka.
karolina_, wymagania nie są skomplikowane, ale to jednak zależy czy koń ma predyspozycjami czy nie. Na crossie przeszkody są łatwe, ale jest woda. Wiadomo nie wskok do wody,no ale musisz sprawdzić sobie co ona na to.

To są wymagania cnc90 , skoki 95cm więc no nisko, cross chyba do 2km, głównie kłody.
Przynajmniej tak było za moich czasów, może teraz jest inaczej jakoś.
Dokładnie tak jest. Ważne jest też, że oceniany jest styl skoku w krosie i na parkurze, oraz koń w ruchu na trójkącie (4 latki).
No i łatwo zająć dobre miejsce, jeśli koń rzetelny i się nie lampi.
W tym roku na 10 koni 8 ukończyło, bo dwa odpadły na crossie.
Więc jeśli masz zielony paszport to miejsce na pudle jest łatwo.

Edit. Przejrzałam wyniki i wychodzi że chyba lepiej w wkkw mięć paszport zagraniczny, bo na 10 koni tylko dwa nie były polskie
Perlica, w wkkw nie ma zagranicznych paszportów. Zagraniczne startują sobie w konkursie otwartym
Perlica, nie boi się wody, miała dostęp do wody na wybiegach letnich, wchodziła sobie, nawet pływała. Na pewno trzeba będzie pokazać, ale nie przewiduje problemów.

Gaga czy ta ocena stylu przebiega tak jak w skokach? Ona skacze bardzo ok, ale to nie jest Dominator żeby zachwycać technika (chociaż dla mnie zad Dominatora jest aż dziwny, ale ja się nie znam). Co do płyty to cóż, musi przeżyć i nadrobić punkty gdzie indziej. To klacz z dobrym papierem, gdyby była płytowa to by przy tych walorach użytkowych została na matkę. Jest w krótkich liniach, z płaskim zadem i na krótkiej nodze z za mocno skatowanym stawem skokowym, cudów na płycie to nie będzie.
anetakajper, a widzisz,tego nie wiedziałam.
Widziałam jednego oldenburga w wynikach i jedną trakenkę, to myślałam że to są jednak "obce" , bo nie są sp.

karolina_, płyta nie ma aż tak wielkiego znaczenia, bo wyżej punktowane jednak jest jechanie.
To że koń nie boi się wody i do niej wchodzi wcale nie oznacza, że wgalopuje bez obawy pod jeźdżcem w "obcą" wodę.
Przyjrzyj sobie wyniki na zawodach konnych, masz tam poszczególne noty.
I co jest dziwnego w zadzie Dominatora?Dla mnie dziwna w nim jest jego budowa ( jak stary wałach z rekry) i sztorcowe kopyto🤣 a stl skoku ma fenomalny, co jest dziwne przy takiej niekorzystnej budowie😝
Ty chyba nie widziałaś nigdy zawodów WKKW na polskim poziomie?
Te konie skaczą płasko, jakby się miały za chwilę potknąć o te przeszkody parkurowe i zabić😁
Naprawdę konie na wysokim poziomie wkkw skaczą skoki jak skoczki, chodzą ujeżdzenie jak ujeżdżeniowcy i skaczą fenomalnie crossy świetnym galopem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się