Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Macie może jakiś patent na mycie głowy przy zapaleniu ucha? Wiem, że nie mogę sobie nalać wody do środka ale obawiam się, że np. samo włożenie waty nie wystarczy, bo ona i tak nasiąknie 🤔
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 marca 2023 08:05
FurryMouse, A nie dasz rady umyć głowy schylona nad wanną?
FurryMouse, - czepek kąpielowy/plastikowa reklamówka i gumką w około ucha?
zembria, pewnie dam tylko i tak się obawiam, że coś naleci (chociaż nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek wleciała mi woda przy takim myciu ale teraz mam już schizy 🙈😉

keirashara, hm, brzmi jak plan. Dzięki!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 marca 2023 10:15
FurryMouse, Włoż może stoper, taki jak do wygłuszania, albo załóż woreczek, tak jak keirashara pisała i umyj nad wanną. Myślę, że dasz rade bez zamoczenia 🙂
Woreczek i recepturka dały radę na tyle, że nawet hennę ogarnęłam. Dzięki!
Dziewczyny jakiego termo używacie do jazdy? Konkretnie dół pod bryczesy. Mam merino z Brubeck i wprawdzie świetnie izoluje i ratowało dupsko w zimę, ale widzę że po jednym sezonie zaczyna pękac w niektórych miejscach... Nie wiem czy mi przeżyje kolejny. Jestem trochę zła bo kosztowało niemało. Czego wy używacie?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
26 marca 2023 21:06
Patat, nieco poza tematem, ale spróbuj to reklamować. Ja zaliczyłam reklamację rękawiczek merino i jestem bardzo, bardzo zadowolona jak cala historia się skończyła, a szczerze mówiąc w tym konkretnym przypadku nie liczyłam na wiele 🙂
patat No właśnie, może spróbuj. Ja mam Brubecka, używałam cztery zimy pod rząd, a mam tylko jedne, wiec są na okrągło używane i prane, pewnie dalej by żyły, ale pralka mi je porwała w połowie tej zimy.🙃 Ale jeden sezon to zdecydowanie coś nie tak.
W takim razie spróbuję pójść w tę stronę. Fakt, używane są dość intensywnie i też mam jedne, a pranie w kółko nie pomaga. Nie wiem czy producent przewidział użytkowanie ich w ten sposób ale chyba nie ma określone do czego można a do czego nie? Jakaś szansa zawsze jest.
patat, a co to jest termo?
Termobielizna?
patat, - po prostu się nie przyznawaj 🙃 ludzie robią 10x bardziej bezczelne rzeczy z reklamacjami, serio, mam kilka historii z czasów pracy w sklepie, a normalny człowiek ma problem z normalną reklamacją felernej sztuki.
W przepisach jest określone, że producent ma tak dobrać materiał, żeby przez dwa lata użytku rzecz z niego spełniała swoją funkcję. Także jak najbardziej prawo masz, tylko się absolutnie nie wkop jakimś pisaniem o ponadprzeciętnym użytku czy złej konseracji (np. bardzo łatwo odrzuca się jedwab, który w opisie ma pranie ręczne - jak ktoś napisze "w pralce na programie do jedwabiu", generalnie im mniej szczegółów tym lepiej).

Co do termo - ja mam jakąś myśliwską, dobre 15 lat już 🙈 Męską w ogóle, bo babskiej wtedy nie przewidywano, ale jest sztos i nieśmiertelna. Te myśliwskie termo mam wrażenie są nieco lepszej jakości niż takie "mainstreamowe". Sprawdziły mi się też po prostu ciepłe bryczesy/legginsy.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
29 marca 2023 12:07
Długonogie dziewczyny, gdzie kupujecie spodnie?
Szukam sobie długich rurek. Takich, które nie skończą się w połowie łydki przy wzroście 176, ale też w ogólnym szczupłym rozmiarze
Pati2012, tylko droższe sklepy typu Levi’s itp.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 marca 2023 12:30
Pati2012, Ja jestem niziutka i dorbna, ale mam długie nogi, tak że najczęściej spodnie które mam dobre w tyłku, to kończą się przed kostką 😝 I również polecam Levisa. Już jeansów nie kupuję nigdzie indziej. Nie dość, że trwałe i mam na kilka lat spokój, to właśnie fasony mi tam łatwo dopasować
Pati2012, - Lee, Levis, Mustang, Wrangler - tam gdzie można osobno długość nogawki do szerokości w pasie. Udało mi się też kupić spoko w Pull&Bear, aż w szoku byłam, są do połowy kostek, ale takie "na lato" nie "woda w piwnicy" i mają fajny, wysoki stan. Choć jakościowo to zdecydowanie lepiej wypadają te wcześniej wymienione.
Uwaga na niektóre Levisy, bo paskudnie łapią kłaki. Mam takie. Czarne. Mam też białe koty. Zdecydowanie złe połączenie 😂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
29 marca 2023 13:26
keirashara, Fokusowa, zembria, dzięki! Wrangelry właśnie mam i są to moje ulubione jeansy ever. Szukam jeszcze czegoś bardziej eleganckiego do pracy, na Mohito i inne sieciówki nie ma co liczyć 🙁
Pati2012, - Lee Cooper ma chinosy 🙂 Jest tez Zalando Tall, ale nigdy nie próbowałam.
Pati2012 , ja od lat tylko w C&A. Jakościowo nie mam się naprawdę do czego przyczepić, a tam są też takie wersje "normal" i "L" gdzie wszystko jest tak samo tylko nogawki dłuższe.
Pati2012, mnie się udało znaleźć na zalando długie spodnie. tam jest opcja sortowania bo rozmiarze extra long czy coś w tym stylu i wtedy wyskakują ciuchy na wysokich i szczupłych 🙂

edit: i jeszcze jest tam opcja zaznaczenia rozmiar specjalny: tall
Martita   Martita & Orestes Company
31 marca 2023 11:52
Pati2012 Stradivarius ma też spodnie "tall".
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 marca 2023 15:19
Jak wyprać skorane, zamszowe, robocze rekawiczki, żeby skóra nie zesztywniała?
zembria, - no zasadniczo skóry się nie powinno prać 😅 ale może w płynie typu mattesowy melp? W końcu futro mattesa jest na skórze, a tej się nic nie dzieje w praniu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 marca 2023 16:54
keirashara, niby nie powinno, jednak robocze rękawiczki tego wymagają 😉 Średnio mi się kalkuluje kupowanie Melpa do wyprania jednej pary rękawiczek.
Dlaczego ludzkie pępki są takie dziwne w porównaniu do pępków kotów, psów, koni? 😂 czy to jest kwestia tego, że jednak zwierzęce nie są zawiązywane jak ludzkie? 😂
suchajcie mam zagwozdkę.

Od dłuższego czasu mam okropne wypalenie zawodowe i eweidentnie potrzebuje odpoczynku od miejsca pracy; szef momentami ociera się o mobbing mojej osoby.

Chce iść do psychiatry po zwolnienie i w związku z tym mam pytanie.

Mam dwa konie, jak mają się wypady do stajni przy takim zwolnieniu?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
19 kwietnia 2023 10:19
Bajahorses, psychiatra może Ci zalecić spacery i ruch na świeżym powietrzu 😉
Bajahorses, jak ja byłam na takim zwolnieniu to pani doktor wręcz kazała mi jeździć do stajni, wypoczywać tam i ładować baterie.
Bajahorses, nijak się nie mają, bo przecież zwolenieni dostajesz z powodu pwiedzmy sobie "lęków" pracowych, a konie to hobby po pracy. Nie dostajesz zwolnienia do leżenia w łóżku przecież.
Bajahorses, - przy psychiatrycznym jak najbardziej możesz wychodzić z domu i żyć 🙂 To nie złamana noga, że masz siedzieć. Do koni bez problemu, wręcz można to uznać za potrzebne dla zdrowia psychicznego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się