ciąża, wyźrebienie, źrebak

Po Radiusie od Cichoni.
tajnaa, Gratuluję. Super że po Radiusie aż jestem ciekawa jak wyrośnie. Miałam podejście pod Radiusa ale niestety nie udało się.
adriena, obok Ebano najciekawszy ogier z tej oferty imho, też jestem ciekawa jak dalsze zrebaki, pierwsze roczniki były bardzo fajne z tego co widziałam. Szkoda, że przyznawanie premii ogierom za pierwsze roczniki jest mało popularne wśród związków, to ważne hodowlane informacje
Zastanawiam się nad Ebano w tym roku, ale tak bardzo chciałam klaczkę po Radiusie, ze chyba pokryję znów Radiusem. Poza tym dodał lekkości, bo moja kobyła jest wielka.
Karolina mam podobne typu, Ebano i Radius. Niestety moja wtedy 20 latka juz nie załapała, w kolejnym roku próbiwałam jeszcze ze skokowym Cascado ale tez nie wyszło, także z siwą to już The End. A mógłby to być ciekawy eksperyment bo kobyla wysoka, wielka, długie linie, dobrze ruszająca się, w 1/4 trakeńska krew. Ciekawe czy Revolution by się odezwał w genach. Chociaż ona pokrojowo to podobna do Revolution. Tutaj trochę obawiałam sie czy źrebak nie pójdzie wzrostem w Revolution, życie by pokazało, finalnie nie udało się.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 marca 2023 11:25
adriena, Nie myślałaś, żeby spróbować jeszcze raz? Matka mojego Blondasa miała 24 jak go rodziła, jak go kupowałam, to 26 i była całkiem rześka 😉

Kto teraz następny?? Na kogo czekamy? Pokazywać cycki! 😂
adriena, Jak zarodek był, tylko resorbowała wziełabym wycinek macicy do badania pod kątem endometrium. Przyjdzie Ci wynik % ile klacz ma szans na zaźrebienie.
Chyba, ze w ogóle nie było zarodka ani razu to już wtedy grubsza sprawa. Zobaczyc czy zapalenia nie ma, wypłukać macice, przeleczyć i próbować. 20 lat to wcale nie za późno.
moja miała termin na wczoraj 🙂 pewnie jeszcze z 5-6 dni ponosi
Moja miała termin 2 dni temu, a po cyckach dalej się nie zanosi na poród
IMG_20230325_081427.jpg IMG_20230325_081427.jpg
dzikadermi, wygląda jakby miała miesiąc do rozwiązania 🙂
tajnaa, bym się nie zdziwiła, tak jak wyżej już wspominałam, przy swojej pierwszej/poprzedniej ciąży rozpakowała się po roku
U nas termin na 26.04 ale to kucyk B grupowy. Myślę, że się wcześniej rozpakuje. Cycki od tygodnia nabierają dzień po dniu po troszeczku, już zrobił się gruczoł twardszy. 🙂
IMG_20230325_103845.jpg IMG_20230325_103845.jpg
ash   Sukces jest koloru blond....
25 marca 2023 17:56
Lubię zadawać głupie pytania 😉
Skąd wiadomo, że źrebak sie najada?
Badanie siary po porodzie wskazywało na turbo dobrą siare. Mleko jest, słyszę jak mała przełyka przy ssaniu. Jest radosna, bryka, dużo śpi i dużo je 🙂 sika tez często, kupa ładna.
Mogę sie nie martwic? 🤔
U nas termina na wtorek
20230325_122607.jpg 20230325_122607.jpg
ash, A skąd wątpliwości? Jakby się źrebak nie najadał, byłby apatyczny, a nie wesoły, rozbrykany 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
25 marca 2023 18:41
tajnaa, Chyba lubię się martwić, jak uważa mój mąż.
Sama miałam problemy z laktacją 🙄 stad jakieś głupoty w glowie.
ash, ludzie często mają problemy z laktacją (nie mówię że Ty, tak ogólnie) przez przeszkadzacze - smoczki, butelki, historie słyszane o tym co może pójść nie tak. 😉 Bez tego zwierzętom łatwiej. 😀
ash   Sukces jest koloru blond....
25 marca 2023 19:10
lenalena, racja.
Dobra, nie nakręcam się tylko cieszę się rozbrykanym źrebolem i jego turbo matką kwoką 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
25 marca 2023 19:12
Mój 8 letni syn
ABD32CEA-5516-41BD-BDD5-FAA007756BD3.jpeg ABD32CEA-5516-41BD-BDD5-FAA007756BD3.jpeg
adriena, Jak zarodek był, tylko resorbowała wziełabym wycinek macicy do badania pod kątem endometrium. Przyjdzie Ci wynik % ile klacz ma szans na zaźrebienie.
Chyba, ze w ogóle nie było zarodka ani razu to już wtedy grubsza sprawa. Zobaczyc czy zapalenia nie ma, wypłukać macice, przeleczyć i próbować. 20 lat to wcale nie za późno.

tajnaa,
Nawet nie było zarodka, przeleczona była bo to był priorytet. Miała 2 źrebole, pierwszego jako 4 latka, drugiego w 2015. Miałam nadzieję ale po 2 latach prób poddałam się.
adriena, Jak dobra kobyła i warto zainwestować, to w Niemczech mają klinikę dla takich panienek, laserowo ściągają
nabłonek macicy, mają maszynę do stymulacji itp., ale tylko pytanie czy warto zainwestować, bo mało pewnie nie biorą.
Ja nie umiem wstawiac fotek 🙁 ale mleko sie leje, juz bieglam raz dzis w nocy ale jednak nie, chyba sie podgazowala troche. A juz lezala na sztywno i dyszala🙄 srom dlugi luzny, ale od godziny znowu je radosnie sianko. Ustawiam budzik co godzine i ide spac bo juz padam.
Powiedzcie czy autostrada w jelitach to normalny objaw porodowy czy jedbak kolkowy pomysl w terminie sobie wymyslila?
adriena, Jak dobra kobyła i warto zainwestować, to w Niemczech mają klinikę dla takich panienek, laserowo ściągają
nabłonek macicy, mają maszynę do stymulacji itp., ale tylko pytanie czy warto zainwestować, bo mało pewnie nie biorą.

tajnaa, bardzo dobra matka, bo daje wzrost, pokrojowo fajne, uzytkowo bardzo ambitne konie, miśki w obejściu, pod siodłem jest to coś, ten pierwszy doszedł do C skokowo, mój też by mógł bo ma możliwości tyle że to się juz nie uda, no szkoda, za późno sie za to znowu wzięłam.
ranczoszarbia   Glowapelnapytań
26 marca 2023 19:03
U nas dzis tak 😄
IMG_20230326_102947.jpg IMG_20230326_102947.jpg
Ooo świeczki?
U nas termin na 28-30 kwietnia.
Często się wam zdarzało, że klacze niedojadały treściwego? Kiedyś miałam sporo hodowlanych ale żadna nigdy nie zostawiła treściwego, chyba że w dzień porodu to już wiedziałam. A ta obecna (nie miała baba zmartwień to sobie kupiła klacz w wysokiej ciąży) potrafi zostawić i nawet meszem smrodzić. No i oczywiście przyprawiać mnie o zawał. 🙄
secretary, moja często w ostatnich dwóch miesiącach nie dojada treściwego.
Kolację zjada na raty przez noc, śniadanie max połowę.
secretary, pamiętam,że moja w zeszłym roku też tak miała i nic się nie działo ,posiłki znikały na raty ,tzn śniadanie nie dało się na raty bo wychodziła na pastwisko ale kolację jadła tak że zjadła trochę , zostawiła, wróciła ,zostawiła tak że rano było czysto .
Moje nie dojadają ostatnie parę dni - poza pierwiastkami, one produkują źrebaki z nikąd
karolina_, Z tym się zgodzę, że produkują znikąd 😂. Moja ma jeszcze miesiąc do terminu, za pierwszym razem wyźrebiła się dzień po terminie, teraz będzie miała drugie, siano niby skubie. Chyba, że jej nagle pasza przestala smakować...
kasia2107rafal, Zachowuje się normalnie, jest spokojna ale zauważyłam, że mało się kładzie ostatnio.Iskra de Baleron, To tak jak teraz u mnie.
Moja z kolei nic nie robi tylko stoi, żre i sr**. Nawet się z miejsca nie rusza. Pisałam ostatno, ze miała taki apetyt dzień przez porodem. Z resztą ona ciągle maapetyt, ale ten dzień poprzedzający był wyjątkowy. Z jednej strony wchodziło, z drugiej wychodziło. Treściwe prawie z korytem wciągneła. Dobrze, ze przyśrubowany do ściany 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się