Oficerki

_Gaga, - ja mam taki problem, że stopę 36, a łydkę 47dł, 34/35 szer i to się mało kiedy zdarza w tabelkach 😅 Na PE się czaiłam, ale po opiniach o rozmiarówce odpuściłam, bo bez szans. Byłyby do połowy łydki. Te MH mają mój rozmiar właśnie.
Lavale też mam w sumie za duże w stopie, ale no, przywykłam, wtedy potrzebowałam czegokolwiek trochę, a konik sobie wywalił budżet na lepsze u weta 🙄
keirashara, auć - nie zazdroszczę rozmiaru. Chociaż mi przy stopie 42 też nie jest łatwo znaleźć wymarzone buty... i to nie tylko jeździeckie
Czy te promki w PE pojawiają się na jakieś specjalne okazje czy jak im akurat wyjdzie? Kupiłam oficerki, ale niestety były za szerokie i od dłuższego czasu czatuję na mniejszy rozmiar 🙂
azzawa, spróbuj i tak złożyć reklamację, najwyżej się nie uda, nic nie tracisz 🙂
Dziewierz, ja na codzień nosze buty rozmiar 40, ale oficerem MH mam 39 i są idealne 🙂 więc skusiłabym się na rozmiar mniejsze 😀
Buffalo, jak im wyjdzie...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 marca 2023 07:44
keirashara, To jaj mam ten sam rozmiar stopy, wysokość potrzebuję taką samą, ale szerokość 32... no lekko też nie jest 😝 Większość mi się kończy albo "w połowie" łydki, albo jest za szeroka mocno. I w ogóle to nieźle, że przy swoim wzroście masz takie małe stopy! Nie przewracasz się? ;P Ja nie mam nawet 160cm i mam taki rozmiar 😉
_Gaga, - mam to samo 😉 jeszcze jakieś płaskie, sportowe to spoko, ale to eleganckie to koszmar.
zembria, - nie przewracam się, ale często dostaje to pytanie 😂 tak samo często ludzie się śmieją z moich mini-butków jak stoją w korytarzu przy butach mojego P.
Przy szerokości 32 to faktycznie też musi być zabawnie z oficerkami, już u mnie jest średnio 🙈
Bajahorses, 🌷🌷🌷
Zamówiłam 39
Póki promka jest w Horseway😈
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
14 kwietnia 2023 22:20
czy jest ktoś, kto posiada Secchiari CLASSIC Line?

Interesuje mnie na ile one siadają w trakcie użytkowania i jaka długość jest rozmiaru 39? I czy ma wąskie czubki? No i jeszcze jak wysoki jest łuczek.

Ze strony www wygląda, że będą dla mnie ok, ale wolałabym się upewnić przed zamówieniem
A propos Secchiari - ktoś ma je w swoim dobytku? Są dość elastyczne, czy długo się dopasowują do nogi? Jak z ich żywotnością?
Witajcie,
Czy ktoś z Was miał może albo widział u kogoś Cavallo Primus (sznurowane)? Zastanawiam się czy to sznurowanie jest 'prowizoryczne' czy rzeczywiście daje możliwość regulacji tej szerokości 🤔
Marti, - daje możliwość 🙂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
23 maja 2023 14:59
_karolina moje secchiari przyszły już i są Mega!!! Od pierwszego dnia bardzo wygodne. Nie wymagają dokładnie niczego, żadnego rozchodzenia. Wsiadasz i jedziesz😍 i do tego są piękne
taggi, właśnie się na nie czaję, powiedz proszę ile siadają- brać tyle ile sobie zmierzyłam czy rozmiar wyższe? I jak z tą długością wkładki w 39?😁
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
15 czerwca 2023 18:37
39 jest dla mnie dobre (zazwyczaj mam 38,5-39 choć niestety (ich jedyny minus) mają dość długie czubki. Ja jednak wolę buty okrągło zakończone.

wzięłam też 1,5cm wyższe z założeniem, że tyle siądą.
Hej. Mam pytanie które oficerki są trwalsze. Petrie Riva czy Cavallo linus jump slim?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
10 lipca 2023 23:40
Pomierzylam się ostatnio bo gdzieś już pora na nowe oficerki. I chyba nie mieszczę się w żadnych normach tabelkowych . Stopa 40 , łydka 39 i wysokość od podłogi pod kolano 40 . Szukam i klops. Nie chciałbym też niewiadomo jak drogich. Jak coś na promocji to wymiar nie ten. Co łatwiej obciąć
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
11 lipca 2023 05:33
domiwa, z klasyków to Mountain Horse'a: Aurora 40SR albo Sovereign 40SR - powinny usiąść spokojnie tych kilka cm (mają 43cm wys.). Busse Laval 40KW będą miały już 44cm, wg mnie już ciut za dużo na wygodę, ale spróbuj przymierzyć.
Z takich równych 40-tek na wysokość to w Mountain Horse są kaloszowate Cumberlandy itp., ale to raczej nie ten design.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 lipca 2023 00:13
Dziękuję to już jakiś trop 🙂
domiwa, - jak będzie brakować Ci z 1cm nogi, to polecam kupić podpiętki, ja w podpiętkach rozjeżdżałam swoje drugie oficerki i to był game changer. W zasadzie ich nie czuć, więc można wsadzić na stałe po prostu 🙂
I sprawdź czy dobrze zmierzyłaś, bo 40cm to jest malutko.
Zerknij też cavallo, oni podają długość z obcasem, więc 42 wypadnie jak 40, czasem mają coś w fajnych promkach.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lipca 2023 10:40
keirashara, Pytałaś kiedyś o Mountain Horse Sovereign, pojeździłam w nich już nieco więcej, teraz też w nich jeżdżę bo Ariaty u szewca się łatają. Bardzo jestem zadowolona, skórka super, szwy trzymają, nie wyciera się nic, a w Ariatach właśnie już kilka razy szyłam przy zamku bo szwy się przetarły. Także jakby co to polecam. Ładne są i trwałe. Jak umrą mi Ariaty to chyba się szarpnę na te MH nowe. Mają nawet rozmiar co powinien mi pasować, bo 36 o wysokości 46 nie tak łatwo dostać, a przy tym szerokość 32.
zembria, - dzięki! Właśnie dlatego pytałam, że uwzględniają ludzi z długą łydką i małą stopą 😂 Obecnie jeszcze dojeżdżam stare, ale już postanowiłam, że za przyszłoroczną premię roczną z pracy machnę sobie nowe.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
19 lipca 2023 22:51
No dobra zmierzylam się jeszcze raz i wyszła łydka 38-39 ale poszłabym chyba w 38 i wysokość 43 . W tabelkach i tak 47 zazwyczaj oprócz tych podanych przez was . Wiem, że opadają ale 4 cm to sporo , a teraz nie wiem czy 43 nie opadną i nie będą za krótkie .
domiwa, - popatrz na Busse Laval, one chyba od 44cm się zaczynają, z ten 1cm to usiądą, ewentualnie podpiętkami ogarniesz 🙂 I Ego7 chyba też jest szansa.
Lavale są o tyle spoko, że szerokość dociągniesz lub poluźnisz na sznurowaniu. Natomiast jeśli chodzi o jakość to mam takie średnie odczucia (ale przesiadłam się na nie z oficerek z wyższej półki, więc też mogę nie być do końca obiektywna).
4cm raczej żaden but nie opadnie, zależnie od sztywności i specyfiki bierze się idealnie na wymiar lub 1, no maks 2cm wyższe.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
20 lipca 2023 10:06
Laval odpada dla mnie sa okropnie brzydkie przez to sznurowanie😅 czyli albo 43 albo na wymiar 🙄
domiwa, a masz może opcje podjechania do sklepu jeździeckiego i przymierzenia dostępnych tam rozmiarów? Bo jak ja się mierzyłam w domu to wychodziły mi wyniki poza podanymi w tabelkach i byłam załamana. Pojechałam do sklepu i tam obsługa pomogła mi w doborze oficerek - okazało się że jednak mam wymiarowe łydki i od dwóch lat cieszę się dobrze dobranymi oficerkami 😉 a przymierzenie w sklepie nie zobowiązuje Cię do zakupu a choć trochę nakieruje na zakup internetowy
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 lipca 2023 10:21
domiwa, Miałam identyczną sytuację jak patkahm, moje pomiary były dziwaczne 😉 a finalnie się okazało, że potrzebuję butów o prawie 5 cm wyższych i 1,5cm węższych niż myślałam 😅
Ja po wypadku mam dwa różne wymiary łydek :/ Lepiej brać oficerki pasujące bardziej do też węższej łydki czy szerszej?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 lipca 2023 10:43
Kayraa, Ja bym brała węższe, bo skóra się rozciągnie i potem się może okazać, że będziesz miała za dużo luzu w tej węższej nodze. Zawsze tą ciaśniejszą cholewkę możesz olejem potraktować, żeby szybciej i bardziej się skóra naddała. Ps. ja wypadku nie miałam żadnego, a też mam sporą różnicę w szerokości łydek, tą samą stopę też mam nieco większą i szerszą 😅😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się