Jakie pasze dajecie swoim koniom?

O dzięki! Spróbuje, nie przeszkadza mi, ze drobne - nawet lepiej! 🙂
Karmi ktoś paszami Polski Żłób ? Kuszą mnie bardzo, konkretnie podstawowe muesli i jakaś sieczka. Jakieś opinie ? Ktoś używa ?
PannaDziewanna, sieczki mocno różnej jakości są.
PannaDziewanna, dokładnie tak jak Fokusowa napisała, sieczki zdecydowanie różne. Jeden worek mega super, drugi moze być już mocno kiepski.
Pasze miałam raz, konia nie powaliła wiec nie zamawiałam nic wiecej.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 marca 2023 12:41
Czy ja dobrze widzę, że Brandon XS za 134 zł jeszcze w połowie marca był (na pewno bo kupowałam), a dziś 139 zł ... 🙄😖🙈
Aleks, to możliwe, Hippolyt znowu podniósł ceny. Jakoś kilka dni temu.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 marca 2023 12:48
Kurcze, jakoś te 134 po poprzedniej podwyżce było dla mnie jeszcze do przyjęcia, ale teraz ... niby tylko 5 zł na worku jednak no się dużo robi 🙁 .
rox   ogony trzy
28 marca 2023 13:03
Przychodzę sobie pomarudzić.
Po pół roku wróciłam do Slimmera, kupiłam dwa wory i rozczarowanie. Jakie to brzydkie, szare, słomowate..i nawet jakby trochę pylące. Gdzie się podziała ta piękna paszunia?😕
Hippolyt podniósł ceny wczoraj po ok. 4-6zl na worku 🙄
Aleks, nadal wychodzi taniej niż inne pasze wrzodowe, bo to jest 25kg jednak.
Jedyne co wychodzi taniej to Combii, bo też 25kg, no ale to nie jest typowo dla wrzoda, ale jak na ten skład i cenę to spoko się sprawdza.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 marca 2023 13:50
Perlica, ja wiem, wiem, że za bardzo nie opłacalnej alternatywy bo jest to jednak 25kg. Ja się niejednokrotnie przymierzałam do zmiany, ale na tym wyglądamy bardzo dobrze. Pomijając wrzody bo nas to nie dotyczy, ale że ja mam korbę na punkcie jego jedzenia to z bólem portfela, ale przy obecnej dawce zostaniemy. Po prostu byłam zaskoczona, że przecież przed chwilą było taniej jednak o te 5 zeta. Szkoda, że wczoraj czy przedwczoraj nie zamówiłam, byłabym trochę do przodu 😉 .
Aleks, obiegły ma jeszcze chyba te tańsze bo zamawiałam Brandona XP i było po niższej cenie niż na hippovecie. I jest jeszcze hasło „rabat” -5% i darmowa dostawa powyżej 900 zl
Faktycznie.. Mebio Basic też skoczyło, 99 zł.
Gdzie te czasy kiedy kupowałam tą samą pasze za 60 zł 😭
Tylko zakupy w obiegłym to niestety loteria. Raz zamówienie bez zarzutu a raz nie ten towar, pół zamówienia, zero kontaktu itp
megi007, ja nigdy z nimi problemu nie miałam jeszcze 😉 ale w sumie zamawiałam tylko kilka razy.
Zamowilam tylko to. Może nie pomylą z niczym innym :p
Pasza dla konia po kontuzji, stojącego w boksie, ze stałym dostępem do siana, ale jednak depresja go dopada, zjada mniej tego siana niż do tej pory i chudnie.
Chciałabym go podtuczyć jednak nie dowalić energii i go pobudzić w tym boksie.
Czeka nas jeszcze trochę karceru.
Co polecacie?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 marca 2023 16:13
Aleks, obiegły ma jeszcze chyba te tańsze bo zamawiałam Brandona XP i było po niższej cenie niż na hippovecie. I jest jeszcze hasło „rabat” -5% i darmowa dostawa powyżej 900 zl
martrix,

Dzięki za info sprawdziłam, tylko się wzdrygam czytając opnie ostatnio o tym sklepie. Nigdy tam niczego nie zamawiałam, a bym chciała jeszcze w tym tygodniu dostać. W każdym razie dziękuje za cynk 🌻 .
No mi Mebio Buildup też skoczyło o kilka zł... 🙄
Spillers najlepiej trzyma ceny.

Karmi ktoś z Was Spillersem Conditioning mix? Nie grzeje w beret? 😝 Bo ma znacznie więcej energii niż Mebio i się zastanawiam...
Uuu, to mi się udało natur solo kupić przed podwyżką, zaoszczędziłam 12 zł za te 4 worki!
Piaffallo, zobacz sobie Structovit Mastersa.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 marca 2023 17:52
Infantil, ja karmię. Tylko po 15 latach z Rudą nie patrzę już na energię z paszy. Czy to na samym sianie, owsie, paszy Cool czy paszy Sport i tak jest torpeda, więc tu nie pomogę. 😂 U nas kryterium jest to, czy pasza podejdzie kubkom smakowym księżniczki i, jak księżniczka na danej paszy wygląda. Na Conditioning Mix wygląda dobrze (dostaje pełnoporcjowo). I sieczkę do kompletu też łaskawie je. Najlepiej wyglądała na D&H Build Up, ale po 7 latach zaczęło kłuć w ząbki. Hippolyt też jadła, ale po pół roku już się znudził.
No mój jest wybredny, ale to Mebio mu smakuje i łaskawca je zjada, a do tego zaczyna mi ładnie wyglądać po ciężkiej jesieni, kiedy mi trochę zleciał.
Małej energii nie zauważyłam, ostatnio to mam rakietę pod tyłkiem 😅, więc trochę się obawiam mocniejszej paszy.
Ale prawdopodobnie stajnia będzie lecieć na Spillersie i byłoby mi łatwiej się podczepić pod grupowe zamówienia, cenowo ten Conditioning też kusi...
infantil, ja lata karmiłam Mebio i potem zmieniłam na jakieś bardziej ąę pasze, bo mniej cukru, bo wtedy kupa ma kolor tęczy itp.. i pokornie wróciłam do Mebio. Koń nagle żre bez problemów..
Dzisiaj w happy-horses.pl macie promke na nube.
Screenshot_20230328_183432_com.instagram.android.jpg Screenshot_20230328_183432_com.instagram.android.jpg
Czy ktoś też miał problem po pro linen day complex sport musli z nadpobudliwoscia konia? Dosypuje doslownie pol , 3/4 łopatki od tygodnia i nie poznaje tego konia. Nie wiem czy to kwestia tej paszy czy rui i wiosny, ale nigdy nie sadzilam ze mozna w sekunde spasc tak latwo z konia. Kon mega sie ploszy i az zrywa w miejscu, czego nigdy w zyciu nie robila i sie zastanawiam czy jej nie odciac zarcia, bo nie da sie na niej jezdzic.
infantil, ja kariłam trochę tą paszą, ale chyba nie pomogę. Mój koń pobiera energię z kosmosu, niezależnie co je, ale nie zauważyłam na tej paszy pogorszenia z mózgiem w sumie.

kotbury,
Kurczę nie zauważyłam odpowiedzi. Pasza na niego niestety nie działa… Skupia się na tym, że nie widzi konia niestety :/
Co powiecie o musli Hoveler Galopp Mix Haferfrei? Możecie dać jakąś opinie?
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
29 marca 2023 13:53
Piaffallo, zobacz sobie Structovit Mastersa.
patrycjasz,

a co powiecie, że w składzie tej paszy jest:

Skład olej palmowy a energia strawna to ponad 10MJ/kg.

Łuska owsiana*, mączka z nasion słonecznika, kasza pszenna, jęczmień, melasa, łuski fasoli, kiełki kukurydzy, łuska sojowa, lucerna, siemię lniane, kreda pastewna, chlorek sodu, olej palmowy, tlenek magnezu, olej lniany, kwasy organiczne.

to już bym wolała Brandon XL - przynajmniej czystszy skład - albo HOVELER Puritan albo Eggersmann ReVital Cubes...


albo SPILLERS Horse & Pony i cena i marka bdb 🙂
trzeszczki, jestem w lekkim szoku. Skarmiałam to ponad rok temu jak nie dalej dla kontuzjowanego konia i na bank skład został od tego czasu bardzo zmieniony. Na pierwszym miejscu była soja, nie pamiętam reszty.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się