Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Książek nie znam ale w tym wieku dostałam mikroskop i kupę czasu przed nim spędziłam.Hodowałam pleśniaki i pantofelki na okrągło.Ja natomiast przychodzę z innym pytaniem .W mojego 3 latka wstąpił jakiś demon i nie umiem sobie z nim poradzić .Pytałam już masę osób ,ale nikt nie umie mi doradzić . Sytuacja wyglada np tak : Mamo chce iść na pole Ja: dobrze ubieramy się 🤔yn nie chce iść Ja: to zostańmy Syn :chodźmy na pole po czym zwykle następuje ryk godzinny bo mu nie pozwolę a jak pozwolę to się i tak drze ,gdzie wcale tak naprawdę nie chce iść .Takich sytuacji jest mnóstwo ,włącz mi telewizor ,włączę to się drze,ze włączyłam , chce gdzieś jechać za chwile ryk ,ze jedziemy ,chce ściągnąć skarpetki to mówię to sobie ściąg to nie on chce spać w skarpetkach a za chwile się drze ,ze chce ściągnąć . Dawanie wyboru przykładowo :chcesz ściągnąć skarpetki czy chcesz w nich spać bo to zaostrza jeszcze sytuacje .O te nieszczęsne skarpetki potrafi być godzinna jazda a mnie już psychika wysiada .Wiem ,ze wiek ,ze może być bunt ale co robić ? Najgorsze ,ze potrafi przyjść ze słodką minką ze cos chce i nawet jak od razu powiem Ok to on zmienia nagle zdanie,ze nie i zaczyna się jazda .Jak już udaje ze nie słyszę to będzie chodził dopóki mnie nie wciągnie w swoją intrygę ,albo przerzuci obiekt zainteresowań na coś innego .Zauważyłam ,ze dzieje się tak zwłaszcza jak jest zmęczony ,ale nie zawsze .
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
01 kwietnia 2023 03:13
Drogie mamy, czy możecie polecić jakieś fajne książki o eksperymentach dla dzieciaków w wieku 8+? ;>
martva, bardzo fajnie wspominam tą książkę, jeśli dobrze pamiętam to ma kilka eksperymentów typu zrobienie własnego glutka do zabawy, itd.: https://www.empik.com/monstrrrualna-erudycja-ksiega-dziwnych-eksperymentow-opracowanie-zbiorowe,2655119,ksiazka-p
Gillian   four letter word
01 kwietnia 2023 13:12
Przyjmujecie jeszcze nowych? 😎🙈🙉🙊
Ooooo ooooo!! Gratulować??
Gillian   four letter word
01 kwietnia 2023 14:27
Nieśmiało można 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 kwietnia 2023 14:45
Gillian, gratuluje 🙂
Po cichu dorzucę, że rodziłam w styczniu 🙂
Gillian gratki! Jaki etap?😀
Gillian, Ciotka Gratki !!!
Gillian   four letter word
01 kwietnia 2023 18:00
lenalena, stabilna rosnąca beta i jakieś plamy na usg 😜 szaleństwo! 😋 Oczywiście zawsze nie w porę, właśnie miałam kupować młodego konia 😜
Gillian, to kciuki mocne, mówią że nigdy nie jest odpowiedni moment i jednocześnie zawsze jest odpowiedni. 😉) U mnie na stanie 4 lata + 7 miesięcy.
Dekster, to jest niestety normalny etap dla tego wieku, mój syn miał podobnie, no może jedynie histerię były krótsze 😉 także kup sobie melisy na kilogramy i staraj się przetrwać, to minie 🙂🙂
Gillian nie wrzuca się takich info 1 kwietnia 😅
Gratulacje!
Gillian   four letter word
02 kwietnia 2023 10:02
Kurde zapomniałam o tej dacie 😜
Gratulacje �
efeemeryda   no fate but what we make.
02 kwietnia 2023 10:54
Gillian,
Gratulacje !
Dekster, U mnie też często podobne haje z 3 latkiem. Jedyne co mnie ratuje to świadomość, że on tego nie robi na złość tylko sam ma taką bombę w głowie, że nie umie sobie z nią poradzić. Ile mogę tyle pomagam ale czasem to po prostu musi po eksplodować i wyciszyć się samo.

Czasem jest bardzo trudno. Przytulam mocno!

Edit:Gillian jeśli to nie prima aprilis to wielkie gratulacje! 🙂
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 3 dni
Komentarz moderatora: Spam
Czy któraś z Was latała samolotem w 1 i 2 miesiącu ciąży? Zdania podzielone, także wśród ginekologów.
fanelia,
Ja nie, bo ja nie dzieciata, ale moja mama latała w obu ciążach, raz w 1 miesiącu, raz na przełomie 2/3.
Ja żyję, brat żyje. Tylko to trochę dowód anegdotyczny, natomiast z tego co słyszałam przy okazji tego latania to żaden z 2 ginekologów mamy nie robił problemu.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 kwietnia 2023 19:12
fanelia, na logikę - w 1 miesiącu kobiety rzadko wiedzą, że są w ciąży. W 2 to bym zaufała lekarzowi prowadzącemu i własnemu samopoczuciu.
Gillian   four letter word
01 maja 2023 19:17
Zwalniam miejsce - może następnym razem będę tu dłużej 😑
Przytulam, trzymaj się.
Gillian, przykro mi, trzymaj się. 🙁
Chyba melduje się ponownie :p
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 maja 2023 11:18
Gillian, bardzo mi przykro.

Dekster, gratulować?

A ja chyba wymacałam pierwszy ząbek 😱 jak ten czas dziwnie płynie. Dni mijają wolno, a jednocześnie dopiero co mi go pokazywali takiego malutkiego, co jeszcze nie wiedział, że go wyjęli 😭
Będę wiedzieć w środę .Poszłam w sumie do lekarza z obawy bardziej o moje jajniki poturbowane bo w pierwszej ciąży miałam operację i wolałam uniknąć niespodzianki.Jeszcze nic nie widać .Będzie to będzie nie to trudno . Patrząc na to co się dzieje wśród moich znajomych to trzeba się cieszyć bardzo,ze przynajmniej jedno jest.
Dekster, też mam mnóstwo znajomych którzy starają się po kilka lat i nic z tego. Ale kuzynce właśnie się udało po 5 latach starań 🙂 a jak młody?
Młody spoko .Jak to trzylatek .Raz aniołek raz diabeł wcielony :pOstatnio już jako tako panuje nad jego wybuchami a mąż wyjechał w delegacje ,więc nie ma widowni to i show bez sensu jest robić 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się