Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Ma ktoś dzieci po Conthargosie? Jak z jakością nasienia?
Kuniaa, u nas właśnie termin na dniach jest na żrebaczka po tym ogierze.
Nasienie ok, ale było świeże jak pamiętam, a że on wziął i zdechł to już tylko mrożonka.
Jestem mega fanką tego ogiera.
Post został usunięty przez autora
Perlica, Jak już będzie pajęczak to daj znać, tak strasznie mi się podoba że chyba będę ją tą mrożonka częstować 🙄
keirashara, mysle ze trzeba poczekac tak do maja az sie tegoroczne urodza i ocenic. O poowodach wycofania z oferty swiezej sie nie dowiemy, wiec to najsensowniejsza opcja
Przeczytałam opis tego ogiera u Cichoniów i nic się nie zgadza z tym koniem po nim, co mam w pracy.😅 No poza potencjałem skokowym, to wiadomo.
flygirl, ale Contarghos? Czy który?
Tak tak, Conthargos.
flygirl, ale co konkretnie ? Nic tam nie ma na tej stronie poza opisem potomstwa i pochodzenia.
No właśnie nie zgadza się nic, co jest opisane jako to, co przekazuje potomstwu. Ja nie znałam tego ogiera w ogóle wcześniej i nawet mi nie przyszło do głowy go sprawdzać po tym, co mam tu do jazdy, bo uznałam, że to raczej jakiś przypadkowy mało znany ogier. Wiadomo, że jeden koń to słaba statystyka, ale znając tego jednego po nim, to nie przyszloby mi do głowy, że ogier może być warty rozważenia.
flygirl, wszystkie konie mają też i matki 😉 jeśli nie wiesz jaka była to może i tak mega poprawił
Maitienne po Stakkato. Może poprawił, tego nie wiem, opisuje tylko swoje wrażenia po jednym koniu, na jego podstawie nie zainteresowałabym sie ogierem, także dla mnie to taka ciekawostka, ja lubię rozkminiać co te konie biorą od rodziców, jak sie to rozkłada i czy w większości przekazują jakieś konkretne cechy.
flygirl, są ogiery i klacze które stepluja konkretne cechy u potomstwa, ale niestety nie znalazłam jeszcze producentow koni idealnych w pierwszym pokoleniu, a jak znajdę to na pewno się nie podzielę 😉 u mnie np żaden ogier nie poprawił ADHD u potomstwa jednej klaczy, późnego dojrzewania u potomstwa innej (ładne źrebaki, ale potem do 3 lat proponuje nie oglądać). Ale miałam np jednoczenie duża poprawę wszystkich chodów - tylko nie bez swojej ceny, źrebię wyszło dosc ciężkie w typie i takie zostało, aczkolwiek urody mu nie brakuje
flygirl, na stronie piszą tak:
Conthargos przekazuje na potomstwo duże ramy i atletyczną budowę. Jego potomstwo dziedziczy po nim odwagę, ostrożność, potencjał skokowy, technikę i ponadprzeciętną jezdność.

Z matki, która rzadko jest inkubatorem tylko, a jednak daje dużo od siebie często tu raczej może być trudno o jezdność, bo masz Stakkato, więc i też może być to mniejszy koń.

flygirl, Pewni możemy być cech dziedziczonych przez allele dominujące, ale to bywa rzadko. Większość cech jakościowych warunkowana jest przez wiele genów i o ile są na jednym chromosomie jest większa szansa na dziedziczenie cech. Większość cech użytkowych nie istnieje gdzie indziej jak w naszych głowach i są wynikiem interakcji genów i środowiska wiec ich przejaw w postaci spodziewanego fenotypu to spora loteria. Raczej więcej nie wiemy w tym zakresie niż wiemy o czym świadczą rózne szczęśliwe przypadki się zdarzają.
melehowicz, a jak skomentujesz fakt tego,że jeden z lepszych koni na świecie i jeden z lepsych reproduktorów ma sztorca? Plus kilka innych wad budowy.
Jak to jest możliwe ?
Perlica, Nie ma w tym nic dziwnego - na takiej podstawie został zakwalifikowany do hodowli. Nie ma międzynarodowego wzorca ogiera hodowlanego, W zasadzie każda księga może robić co chce, zwłaszcza prywatna. Marketing namieszał zdrowo, często odwołując się do emocji....... Hodowcy często nie rozumieją że koń wybitny użytkowo to za mało na ogiera.
melehowicz, mmie to serio mega zadziwia.
Jednak jest to dość oczywista wada postawy, w dodatku może być dziedziczna.
Nie czepiam się już o te krótkie plecy czy inne niedostatki, ale na litość boską sztorc u repa?
Co ciekawe konie po nim są proste, przynajmniej te kilka które znam.
Prawda,że w marketing wpompowane jest tu mnóstwo kasy, to ogólnie nie uniknione dla każdego repa, jeśli ma być modny i rozwchwytywany.
Strach w zasadzie kryć modnym ogierem , bo wiadomo że na parkurze czy fotkach nie widać wielu rzeczy, które są widoczne na żywo czy na takim pokazie.
Perlica, Wspomniany reproduktor siej różnymi wadami, ale na plus trzeba przyznać, że jego potomstwo ma duże uzdolnienia skokowe. Ten problem dotyczy wielu ogierów i nie jest to temat świeży.
Perlica, Wspomniany reproduktor siej różnymi wadami, ale na plus trzeba przyznać, że jego potomstwo ma duże uzdolnienia skokowe. Ten problem dotyczy wielu ogierów i nie jest to temat świeży.
melehowicz,

Z ciekawosci, jakie to wady?
melehowicz, to prawdą skaczą obłędnie.

Lullaby,
Perlica wspomniała o nich powyżej.
Perlica, z ciekawości o kim mowa?
Kuniaa, Dominator
Perlica oglądałaś Z STALLION SHOW 2023 ten dostępny u nich na stronie 2,5h czy coś innego? 🙂
kortina, tak dokładnie ten. Bardzo polecam , naprawdę fajnie zrobione. Wszystko widać jak na dłoni, jakie charaktery mają te ogiery, jak zbudowane są, bardzo fajne podsumowanie na każdego ogiera na końcu ze zcoringiem.
Judy fajnie o nich opowiada.
Bardzo szczere to było, wręcz mnie zatkało jak pokaz zaczęła od tego że nie będzie Air Jordana bo on nie lubi jeździć🤣 swoją drogą jak durny musi być , że taka ekipa ma problem z wożeniem go😉 a jeden 4 latek miał kolkę to nie chcą go stresować. I nie było Solida bo leciał do Doha.
Ogólnie więcej mówią po flamandzku, no ale po angielsku także.
Dla mnie top pokazu to Dourkhan💔
Ja się troche rozczarowalam Querido - galop jak świnia 🙈 teraz mam zagwozdke czym kryć 😅
Lullaby, nie efektowny, ale efektywny na parkurze 😉
Perlica, ja jednak polecam wyjazd na żywo. Fajny weekend i dużo info. Na pokazach jest i szczerze i sympatycznie, ale ustawienie kamer, światło i montaż (w sensie przeskoku między kamerami) są bardzo profesjonalne i możesz liczyć się z tym, że pewne rzeczy były dyskretnie pominięte. Parę razy mi się zdarzyło pokazać mężowi na CMH retransmisje pokazu na którym byłam - można odnieść odmiennie wrazenia, mimo że CMH to nadal super narzędzie, też do obczajenia filmów potomstwa.
karolina_, tutaj nie jest nic pominięte, nawet możesz wywnioskować metody treningowe , jak jesteś spostrzegawcza😉
Myślę sobie że siedząc na widowni, w którymś tam rzędzie czyli tak samo jak na zawodach to nie widać nic, poza koniem skaczącym , ale na pewno bym nie wyaptrzyła sztorca z widowni.
On line było mnóstwo zbliżeń kamery, więc na żywo jak tam siedzisz to niesteyty tego nie ma, więc widzisz tylko tyle ile pozwoli ci wiek😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się