Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.

zembria, tak pytałam o twojego srokatego
elita17, oby wyrównała, bo znam ślązaka który niestety tak został a ma już 5 lat
blucha mam nadzieję, że się wyrówna, bo to ostatnio tak mocno podskoczyła zadem, a rodzice dość wysocy, więc ona pewnie też
zembria, mój był dokładnie tego samego wzrostu w tym samym wieku - teraz 167 cm. Wiadomo, każdy inny, ale może da to jakiś pogląd 😀
Jest przeuroczy!😍
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 kwietnia 2023 07:25
Fokusowa, Dzięki 😁 On już ma nadpęcia dłuższe niż moje chłopaki więc na pewno będzie od nich większy, o ile, to się dopiero okaże. Stawy ma ogromne też. Matka przy wpisie jako 3 latka 168/9, ojciec 170 więc mały ma sporą szansę pod 170 dociągnąć, a to już nam w zupełności wystarczy.
elita17 po kim ona jest? 😀 ma jeszcze czas na wyrównanie się, tym bardziej jeśli rodzice byli wysocy
zembria jak nie jestem fanką srokaczy, tak ten jest fantastycznie umaszczony 😍
wiecie co jest najgorsze? dopiero co przesiadałam się z wątku źrebakowego na ten, a tu już trzeba uciekać dalej 🙈 trzy lata skończone nieco ponad miesiąc temu, a za nami pierwsze założenie ogłowia i siodła, dzieciak jest niemożliwy, totalnie wyluzowany i nie robi to na nim żadnego wrażenia 😎 zostawiam fotki i pozostaje mi iść dalej 😀
Post został usunięty przez autora
Post został usunięty przez autora
nie wiem czemu zdjęcia nie chcą się dodać, ale to moja ostatnia próba 🙁
20230331_100956aa.jpg 20230331_100956aa.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 kwietnia 2023 16:57
borkowa., Dziękuję 😁 To na was czas teraz na wątek o młodych koniach 😎 Każdy czas ma swój urok.
borkowa. https://baza.pzhk.pl/horse/id/1397377.html

ona rośnie skokowo, raz tył, raz przód dogania
A był już moment, że było prawie równo
338332331_1328272281432892_4664407760437903090_n.jpg 338332331_1328272281432892_4664407760437903090_n.jpg
Vangelis skończył dzisiaj rok 🦄
Z tej okazji odbyły się pierwsze postrzyżyny - ten koń jest rewelacyjny, nic nie robi na nim wrażenia 😇
Sorry za jakość - kamerkę obrosły pajęczyny 😅

Jutro muszę chłopaka zmierzyć - wydaje się być dryblasem 😀
84AE40E2-FF0E-47EE-AA46-FE4939F1672C.jpeg 84AE40E2-FF0E-47EE-AA46-FE4939F1672C.jpeg
3987D657-8656-4366-A68A-4530A19AC8A1.jpeg 3987D657-8656-4366-A68A-4530A19AC8A1.jpeg
Iskra de Baleron - tekst o pajęczynach - trzeba być koniarzem, żeby czytać coś takiego i żeby nie zrodziło się w głowie pytanie: eee, ale że co?!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 kwietnia 2023 08:43
Chuda doopka rośnie 🤠 Zaczyna też łapać jakąś kondycję, chętniej sam z siebie biega i dzikuje.
20230412_084022.jpg 20230412_084022.jpg
Czy ktoś oduczył roczniaka grzebania przy jedzeniu ? Jak stoję przy nim to nie grzebie, stara się 🤣 ale nie jestem w stanie być przy nim przy obydwóch posiłkach. Czy samo przejdzie ? Bo tak namiętnie grzebie, że kopyto ściera...
Mamy trzylatka w stajni, który nauczył się grzebać od matki. I nie, nie przeszło mu. Właścicielka konia zainwestowała w maty, by sobie nadmiernienie nie ścierał kopyt.
Moja tylko nogę podnosi, ale i tak krew mnie zalewa jak to widzę. 😀
Ziuum, pewnie sporo zależy od przyczyny grzebania - dla pocieszenia mojej przeszło 😉 ale u niej to było najprawdopodobniej spowodowane tym, że zanim do mnie przyjechała musiała 'rywalizować' z resztą stada o treściwe (jedzenie z jednego 'korytka' razem z rówieśnikami więc które sprytniejsze/szybsze te się więcej mogło najeść - agresji przy tym nie było, ani prób bronienia żarcia przed innymi - aby wiaderko było odpowiednio duże to mogły by jeść razem z moim drugim koniem z jednego 😅😉
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
16 kwietnia 2023 19:16
maluda, mój też sie nauczył od matki i tak samo - nie przeszło.
Oh... Dałam też porządną gumowa mate, od 2 tygodni, taką nie do zajechania, zobaczymy jak będzie dalej... Dają coś te maty? Widoczny efekt mniejszego ścierania?
Tak, efekt jest.
Moja hucułka się oduczyła. W młodości grzebała tak, że jedno kopyto ścierała na maksa a potem samoistnie przeszło. Także nadzieja jest.
Synuś mój wyjechał na odchów.
Właściciel stajni jak go zobaczył upewniał się czy aby napewno jest z 2022 😅
Smarkaczowi ostatnimi czasy się urosło i mierzy skromne 160cm a ma dopiero rok i dwa tygodnie 😅

Do koniowozu wszedł jak stary wyga, jak ruszyli kopnął dla zasady z zadu a potem grzecznie jechał 8 godzin.
Dzisiaj rano, o dziwo, dał się zapakować do przyczepy z nowym kumplem, balam się że po takiej trasie będzie protestował.
Od rana cieszy się towarzystwem innych ogierków, wreszcie ma z kim gryźć się po nogach 😁

Jak się koleżance uda to gnoma obfoci 😋
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 kwietnia 2023 07:59
Iskra de Baleron, O, gratuluję pierwszej udanej podróży 🙂
Nasz maluch ma bardzo bogate życie wewnętrzne... mimo odrobaczenia ivermektyną u hodowcy jakiś miesiąc przed naszym odbiorem go, po przyjeździe dostał pyrantel i po tygodniu drugą dawkę. Miesiąc później "zgubił" kilka słupkowców dużych 🤢 Odrobaczyliśmy Equestem pramox... po dobie "zgubił" wielką glistę 🤦 , a wczoraj znów poleciała kupa ze słupkowcami 😖 Masakra! Nie miałam jeszcze tak zarobaczonego konia, żeby leciały całe robale z niego! Została mi połowa Equestu i zastanawiam się kiedy podać powtórnie, żeby to miało najwięcej sensu, a wet mi nie odpisuje 🙄
zembria, o matulu...
Ja mam świra na punkcie odrobaczania, podaję pasty co kwartał.
Badam kupy i niby są czyste...

Dawno temu do pensjonatu w którym stałam przyjechał nowy koń w wątpliwym stanie. Poprosiłam żeby do czasu porządnego odrobaczenia nie dodawali go do stada, oczywiście był foch i inne takie... aż wypadły z niego olbrzymie glisty w ilości hurtowej.
🤢
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 kwietnia 2023 08:11
Iskra de Baleron, Ja swoich starszych chłopaków też odrobaczam 4x w roku, no czasem się zgapie i wyjdzie 3x, ale nigdy robali w badaniu nie mieli, oni kontaktu z innymi końmi nie mają za bardzo więc raczej małe ryzyko, że coś złapią. A teraz sobie "Konia Trojańskiego" przywieźliśmy 🤣
zembria, - czasem konie są "robakoprzyjazne", patrz mój 🙈 Z niego nie leciało, ale w morfologii wyszło bogate życie wewnętrzne, a też był odrobaczany, razem z całą stajnią. Nie lepiej polecieć schematem klinicznym? Choć kurka, przy roczniaku to też średnio takie ilości pakować...
Equest jeśli dobrze pamiętam po 2 tygodniach powtarzasz.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 kwietnia 2023 09:20
keirashara, wszystkie odrobaczenia po kolei z zalecenia weta podawałam teraz. Mowiła, że nie ma potrzeby powtarzania Equestu, ale to było zanim ta glista wyszła i kolejne słupkowce, stąd się zastanawiam czy nie podać jeszcze raz. Tylko muszę się właśnie dowiedzieć, kiedy będzie optymalnie na te dwa rodzaje pasożytów o których wiem, zże je ma. On ma 10 miesięcy więc nie wiem czy tu się podaje takie same schematy jak u dorosłych koni. Nie pamiętam już zwyczajnie.
zembria, w przypadku czegoś takiego jak opisujesz to leci się schematem 7 dniowym, bo jednorazowe podanie pasty zabija tylko dorosłe.
keirashara, jeśli nie zrobi się dobrze przy roczniaku to potem może być za późno. Obejrzyj sobie filmy na equitop operacji roczniaków zatkanych robalami.

Jeśli z konia wychodzą robale to inwazja jest ogromna.
Koleżanka odwiedziła muminka <3
Zmęczony ale zadowolony 😀
Vangi 1.jpg Vangi 1.jpg
Vangi 3.jpg Vangi 3.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się