Jakie pasze dajecie swoim koniom?

To się ostatnio wydarzyło w wielu paszach... marka, nazwa itd. to samo... ale zmieniony skład.

Jakby ktoś się zastanawiał jak wygląda Agrobs Alpen Grun Muesli, to po otwarciu worka na prawdę bardzo ładnie, super pachnie, da się go namoczyć, sieczki już nie potrzeba, jest na tyle drobny, że każdy koń wszamie.

Szkoda, że miałam zamówić Alpen Grun Mash, nie Muesli 😂 a skojarzyłam się po otwarciu worka, że jakiś taki inny... dobrze, że mam wszystkożernego konia, w sumie trochę grubiutkiego też, więc w target paszy się wpisuje 😂 I od dwóch dni wmawiam koniu, że ta rozmoczona pasza z dodatkiem mashu spillersa od koleżanki to jego standardowa zupka 🤡 Nie należy zamawiać żarcia przeziębionym i bez mózgu.
pozwolę sobie ponowić zapytanie...
Czy ktoś stosował Musli bez owsa Galopp "Mix Hafefrei"?
Malena, przegapiłam pytanie. Karmię od miesiąca jako dodatek do owsa. U dwóch koni zamieniłam z hoveler gold. Różnic w koniach nie widzę, czyli jest tak jak powinno.
W porównaniu do Golda frakcja jest drobniejsza. Zdjęcia porównawcze, mogę zrobić wieczorem.
Post pod postem, ale wrzucam małe porównanie pasz.
Na zdjęciach ok 20,5 g
IMG_20230406_001120_edit_1232135897685424.jpg IMG_20230406_001120_edit_1232135897685424.jpg
IMG_20230406_000823_compress15_edit_1232229402730201.jpg IMG_20230406_000823_compress15_edit_1232229402730201.jpg
dzikadermi, dziękuję 🙂
dzikadermi, a stosowałaś może Złotowital Hest Musli? Masz jakieś odniesienie?
Malena, Złotowitalem hest karmiłam jakieś 3 lata temu. Był ok. Jednak wróciłam do hoveler gold. Do końca nie pamiętam czemu😊 ale mesz mam od nich.
Miał ktoś otręby ryżowe z Polskiego Żłobu? Warte-niewarte...?
Jak zobaczyłam, że otręby z Unipaszu kosztują 120 zł to się za głowę złapałam, dzizas... Ostatni raz płaciłam za worek 25 kg 60 zł...
Sankaritarina, ja polecam Nuba Rice bilansowane bez dodatków w workach po 20 kg.
anetakajper   Dolata i spółka
06 kwietnia 2023 09:41
Sankaritarina, w bioffedzie z olx masz za 85 zł / 20 kg
Sankaritarina, to musiało być dawno temu 😉 nie przypominam sobie, żebym znalazła gdziekolwiek worek 20 kg za mniej niż 87 zł (w tym roku)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 kwietnia 2023 10:25
Poncioch, w listopadzie kupowałam 20kg otrębów ryzowych na Allegro za 69 zł ze Smartem jeszcze 🙂
o kurczę, a wydawało mi się, że jestem łowcą okazji 😅 no to przepłacałam 🤣
Kastorkowa   Szałas na hałas
06 kwietnia 2023 11:59
Pytanie dotyczące energetyków.
Mam kobyłę na owsie plus brandon xp. Na co dzień jest okej.

Potrzebuję czegoś dodatkowego na same zawody, żeby jej jeszcze dorzucić bo czasem siły brak. Jakieś pomysły? Najlepiej, żeby nie trzeba było dawać dużo bo z kobyły niejadek zwłaszcza na zawodach.
Myślałam o pastach ale wolałabym paszę.
Gillian   four letter word
06 kwietnia 2023 12:25
Kastorkowa, na ostatnich zawodach testowałam paszę i miałam takie dopalacze, że ino się kurzyło za mną. Koń stoik, roznosił mnie na rozprężalni, nie szło iść spokojnie na spacer. Ta pasza to Granenmix-Compleet z Excellent Horsefood, 15,5 MJ. Minus za dużą ilość owsa w składzie ale działa, jest petarda.
Kastorkowa, - Struktur Energetikum - ja go właśnie na zawody dorzucałam 🙂 Najlepiej podawać na posiłek przed startem (bo węgle palą się szybko, więc pik energetyczny będzie około godziny po skarmieniu, ale "normalnie" dany też zadziała, mój z reguły je mikro dawki, więc staram się je podawać najbardziej optymalnie).
Utrzymał mi ślązaka nienawidzącego lata w ponad trzydziestostopniowych upałach przez trzy dni zawodów po dwa czworoboki, na trzeci dzień dalej był świeży i chyba miał więcej energii niż w pierwszy. Zaczęłam dawać kilka dni przed po pół miarki, miarkę na zawodach.
Kastorkowa   Szałas na hałas
06 kwietnia 2023 13:21
Zobaczę tego struktura bo mam go od ręki u naszego dostawcy.
Gillian tą od Ciebie też sobie zapiszę i w razie czego będę ogarniać.
Kastorkowa, Owies :P a jak nie może, to Struktur Energetikum. Competition fit też podobno jest bardzo dobry, ale osobiście nie sprawdzałam.

Poncioch, Max 2 lata temu płaciłam właśnie coś w okolicach 60 zł za te otręby 🙂

tereska, Taaaak, te z Nuby są bardzo fajne, tylko trochu drogawe dla mnie na dzień dzisiejszy.

anetakajper, O, dzięki za namiar! 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
06 kwietnia 2023 17:38
Sankaritarina ona jest na owsie. Ale to typ, że nie zje więcej jak uważa i owsa nigdy nie dojada.A na zawodach to nawet nie tknie. Więc sypanie więcej się nie sprawdzi. Paszę je tylko na mokro podaną. Więc potrzebuję czegoś mocniejszego na zawody czego mogę dać mniej.
Kastorkowa, przy takim najlepiej sprawdza się booster w paście. Polecam Cavalor
Jaką pasze polecacie dla konia z przymusowym aresztem boksowym po klinice? Koń z tych że energie czerpie z powietrza nawet 🙈
I w dodatku typ wybrednego na maxa - probowane agro vital calm (znudziło sie po 2 worach) oraz vital fiber - pol worka i koniec, nie będzie jadła 🙄
Ręce mi juz opadają, sieczki też nie wszystkie je.
Mesz z agro vitala za to chetnie wcina, ale nie zawsze mogę być, a nie chce nikogo obciążać karmieniem na mokro
A na owsie rozniesie stajnie oraz mnie na spacerach
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 kwietnia 2023 10:41
azazu93, A musi coś dostać? Siano samo w takich wypadkach powinno wystarczyć. Jak się wścieka kiedy inne konie jedzą to może Nuba Slimmer? Albo ich sieczka "kopytowa"? Ta sieczka to taka w sumie pasza, bo tam sporo dodatków jest, Slimmer też objętościowo dużo wychodzi, a kalorii malutko, do tego dostarczysz w nim potrzebne mikro i makro.
azazu93, - agrobs alpen grun muesli? Energia nisko, pachnie pięknie i niby 15kg, a objętościowo ledwie wlazło do pudła Ikei, gdzie tam 20kg standardowej paszy wchodzi z zapasem. Do tego w zasadzie już sieczki nie trzeba, ma jej sporo. Mogę strzelić fotę w stajni jak wygląda.
zembria, niestety musi cos dostać, samą sieczke napewno będę próbować dawać, ale chce miec alternatywę jak się zwierz znudzi 🙄 a nastąpi to szybko. To koń ekstra wybuchowy, jak coś nie pasuje to kopie w ściany i musi być czymś wiecznie zajęta.
keirashara będę wdzięczna za fotke. Vital fiber też pachnie tak że sama bym go zjadła, no a ta jak piesek francuski jeśli nie gorzej🙈
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 kwietnia 2023 12:07
azazu93, Ja bym w takim wypadku poleciła tego Slimmera, to w pełni zbilansowana pasza, a bardzo niskokaloryczna i objętościowo sporo zajmuje, z sieczką już, niczego dodawać nie trzeba.
zembria, a lubią tą pasze wredne niejadki? 🤣
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 kwietnia 2023 12:13
azazu93, A tego to się nie dowiesz dopóki nie wypróbujesz 🤷 Ale można próbki u nich zamówić.
BUCK   buttermilk buckskin
07 kwietnia 2023 12:20
azuzu93 jeśli musi być zajęta to może te "brykiety" których zgryzanie trwa wolniej niż zjedzenie sieczki ?
To koń ekstra wybuchowy, jak coś nie pasuje to kopie w ściany i musi być czymś wiecznie zajęta.

azazu93, Sedalin...kreseczkę dziennie🙂

Moja dostawał przy wdrażaniu przez 3 miesiące.Żyje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się