Stajnie w Warszawie i okolicach

Post został usunięty przez autora
Czy ma ktoś może do polecenia jakąś stajnię, w której jest szansa na wolny boks w najbliższym czasie? W okolicach Legionowa/Radzymina. Do 45km od centrum.
Nie zależy mi w tej chwili na infrastrukturze, potrzebuję za to full siana, wody, względnej czystości, dobrej opieki i "normalnego" właściciela. Oraz padokowaniu nie w stadzie, tylko osobno/w parze/małej grupce.
Może coś komuś przychodzi do głowy?🙂
Ale siano i woda na padoku powinny być.
Ale siano i woda na padoku powinny być.
Avatar, Co oznacza słowo "powinno"?
exif, to, że wszyscy wiedzą, że to podstawa, a wiele osób się godzi na brak tej podstawy, bo pensjonat taki a nie inny.
Gillian   four letter word
17 marca 2023 12:07
Oj tam, oj tam. A może ktoś lubi sobie wrzody leczyć? Wolny kraj 🤣
Większości ludzi brak siana i wody na padokach przeszkadza tylko w teorii. Gdyby przeszkadzało faktycznie to by w tym zakresie zmiany postępowały bo by klienci powoli ale wymuszali. Większość o to dopytuje i narzeka jak nie ma. Natomiast znamienne jest to, że jak taka możliwość jest tylko dodatkowo płatna albo jest ale trzeba to siano samemu dotaszczyć na padoki w siatkach to najczęściej okazuje się, że zdecydowana większość uważa, że ich koniom to nie jest potrzebne. Taki paradoks.
Dziewczyny pomocy! Czy znajdę stajnie z jednym wolnym miejscem? Moje wymagania:
- porządne padoki, nie kwatery
- super opieka, żeby nie było strachu zostawiając konia na dwa/ trzy dni
- hala i dobry plac zewnętrzny
- do 40km z Pragi południe

Bardzo proszę o pomoc, bo jestem w kropce
Alexxx0090 może DePasso ? Padoki, super opieka i hala, plac zewnętrzny będzie ogarnięty niebawem. Stoję już 1,5 roku i z czystym sumieniem mogę polecić .
AgoJago, obawiam się, że padokowanie w stadach może być problemem, ale sprawdzę ją. Dzięki za odpowiedź!
Alexxx0090, Jest kilka „stad”, są raczej małe . Mój emeryt chodzi z 2 innymi emerytami i bardzo mu to służy, bo zazwyczaj ma problem jak koni jest więcej . Nie ma tez problemu z padokowaniem pojedynczo jeżeli jest taka potrzeba.
Czy mogę prosić o opinię o stajni KJ Bielik? Szukam sportowej stajni w okolicach Piaseczna z dobrym podłożem na placu i hali.
BUCK   buttermilk buckskin
27 marca 2023 12:40
Coli wspaniała stajnia, jeśli nie wymagasz pastwisk, bo poza tym to jest tam wszystko i dla konia i dla jeźdźca 🙂
co konkretnie Cię interesuje ? 🙂
Szukam pensjonatu, okolice Raszyna (do ok 25 km od Raszyna).
Zależy mi na :
-dobrych warunkach,
-czystych boksach,
-odpowiednie ilości siana,
-padoki trawiaste,
-hala,
-plac zewnętrzny,
-komplet przeszkód,
-tereny do jazdy,
-fajnie jak by jakiś sensowny trener był na miejscu,
-mile widziany brak rekreacji,
- nie przesadzona cena 😅
Proszę o jakieś polecajki i takie od których się trzymać z daleka.
dariakolod, co znaczy nie przesadzona cena? Bo szukasz takiej stajni, w takiej odległości, że myśle, że minimum to 2 tysiące..
BUCK   buttermilk buckskin
29 marca 2023 11:49
dariakolod w 30 km masz KJ Bielik, który oprócz pastwisk ma wszystko z Twojej listy oraz wszystkie udogodnienia dla skokowych jeźdźców, a i cenę zwykle nie przesadzoną
Fokusowa, no tak myślałam do ok 1600
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
30 marca 2023 16:47
dariakolod, może Plejada?
Mam pytanie odnośnie stajni Ergos koło Zaborowa. Czy prowadzą ją te same osoby co wcześniej prowadziły stajnię Cogito najpierw w Żółwinie potem w Helence w stajni Romana Kusza?
Hermes,
Witaj, ja od dwóch miesięcy
Hej szukam pensjonatu z padokami/łąkami dla skontuzjowanej kobyłki która na tą wiosnę będzie zaźrebiana. Najchetniej gdzieś koło trasy piaseczno grójec ale cos trochę dalej też może byc 😉 i też w sensownych pieniążkach. Może ktoś coś wie ?
Co powiecie o stajni KJ Tynowo na nowo ?
Potrzebuję odpowiedzi czy jest spoko czy nie 😀
nokia6002, chodzi o Trybułowo? Jeśli tak, to byłam tam jakiś czas temu i wrażenie miałam dobre (zwłaszcza, jak się ma w pamięci tą tragedię, która kiedyś się działa)

Wiem, że teraz ktoś to dzierżawi, zostały tam chyba 2? konie niczyje, którymi chyba trochę się opiekuja dzierżawcy a chyba ktoś jeszcze, w każdym razie jedzą, odwiedza je kowal i weterynarz.

Konie w boksach miały chyba torf, czysto w boksach, siatki z sianem, poidła automatyczne. Konie stały na kwaterkach, bez szału ale tam nie ma chyba dużo miejsca. Na jednym padoku widziałam wiatę, chyba to było coś w stylu wolnowybiegówki (o ile można tak mówić w przypadku małego padoku)

Byłam mile zaskoczona placem do jazdy, podłoże wyglądało bardzo dobrze. Podobno jest tam też mała hala, ale nie widziałam jej.
Ludzi było dużo (byłam w sobotę), na pewno prężnie działa tam rekreacja (dużo ludzi, ale ładnie wyglądały te jazdy, żadnej patologii)
Chyba mają tam jakiś pensjonat, ja bym konia nie wstawiła bo takie tłumy i brak padoków to nie moja bajka, ale na pewno dużym plusem jest lokalizacja.
Malachitowa, możesz zapytać w Pensjonacie dla koni w Całowaniu. To koło Otwocka.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
05 kwietnia 2023 19:16
Malachitowa, Stajnia Boska Wola będzie idealnym miejscem. Ponad 30 ha na 20 koni, siano non stop, pastwiska na których zawsze jest trawa, a konie mają dostęp non stop w sezonie. Cena przystępna 🙂.
Small Bridge, Tak, tą stajnię w Feliksowie prowadzą ci sami ludzie co stacjonowali u p.Kusza
Post został usunięty przez autora
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 kwietnia 2023 20:13
Dementek, a możesz coś więcej o tej stajni napisać? Jak się nazywa i gdzie konkretnie jest?
Ollala,

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063635918022

Byłam tam w sumie raz w 2020 r. , przy okazji, ale nie ukrywam, że warunki mnie pozytywnie zaskoczyły. Stajnia, hala, paszarnia, otoczenie.
Ollala. Dziękuję bardzo za rozwianie moich wątpliwości. I miałaś rację. Stajnia zmieniona nie do poznania, 🙂
Halo Warszawa! Czy może ktoś polecić lekarza sportowego/przychodnię, gdzie da radę załatwić badania w jeden dzień? Bez tournee po innych lekarzach🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się