Pielęgnacja ciała

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
12 grudnia 2022 08:38
Nie do końca jestem przekonana czy to odpowiedni wątek, ale... 😉

Czy mamy na sali kogoś, kto ogarnia temat pistoletów do masażu?

Wiem, że jedna z osób, której kupuję prezent pod choinkę, bardzo chciałaby dostać właśnie taki sprzęt. Nawet dość konkretny, bo wspominała o Pistolecie do Masażu Mięśni Xiaomi Massage Gun. Tylko jak tak przeglądam "internety" to wychodzi mi na to, że to jedna z droższych opcji, a jednocześnie dość uboga w osprzęt (końcówki).

Czy ten wymieniony model to faktycznie taki wspaniały sprzęt i warto go brać czy jednak powinnam zwrócić uwagę na coś innego (może i nawet tańszego 😉 ), a tym nie zawracać sobie głowy?

A może Wy macie po prostu sprawdzone modele, które są godne polecenia?

Z góry dzięki za każdą podpowiedź! 🙂
martva, mam jakiś no name za mniej niż stówkę z Allegro. Porównywałam do super hiper pistoletu za grube hajsy i ten mój chyba lepszy nawet 😉
Ale ekspertem nie jestem totalnie.
Dodam, że pistoletu używam w domu i w stajni. Konie go uwielbiają 😉 (tfu - koń)
Gillian   four letter word
12 grudnia 2022 16:50
Mam jakiś najtańszy z Shopee, kupiłam dla konia a koń go nienawidzi :-) próbowałam na sobie ale jakoś mój małż nie odróżnia tkanek miękkich od kości i srednio przyjemne odczucia 🤣 czytałam że należy uważać przy masowaniu szyi i karku bo można narobić jakiejś biedy w naczyniach tętniczych ale musiałabym to znaleźć. Ogólnie spoko gadżet :-)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 grudnia 2022 09:06
Szukam ciepłych dresów. Takich z jakimś misiem/polarem pod spodem, nie taką drapaną bawełną, bo to po kilku praniach przestaje być ciepłe. Fajnie jakby wierzch był z materiału nie obłażącego futrem, mam stado kotów w domu. Widział ktoś cos ciekawego?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 grudnia 2022 09:20
OOOO... nie ten wątek, nie wiem jak to się stało 🤷
kamma Ban permanentny
25 lutego 2023 15:42
spam
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 kwietnia 2023 15:27
Szukam dobrego balsamu do cery bardzo wrażliwej i alergicznej, suchej. Sama takiej nie mam, średnio się orientuję. Ktoś coś?
edit: na razie wytypowałam CeraVe
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 kwietnia 2023 18:04
U mnie fajnie się sprawdził Neutrogena Intense Repair CICA - balsam do ciala
madmaddie, ja używam na taką skórę jak opisałaś produktów Emolium, La Roche-Posay, a jak mam mniej kasy to Mixa :P. Przy czym sucha wrażliwa skóra jest "ciężka w obsłudze" i często nie da się przewidzieć czy balsam nawet apteczny nie podrażni... Mi wyszukanie produktów którym ufam zajęło sporo czasu.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 kwietnia 2023 20:03
kurczak_wtw, safie, dzięki. Robię prezent i chciałam dorzucić taki jakiś super miły balsam, który ukoi taką skórę starzejącą się i wszystko powyżej.
Znalazłam też z ozonem. Warte to czegoś?
madmaddie, - Nuxe. Moja mama używa, ostatnio dostałam też od niej butelkę i jest na prawdę top. Nie uczula, pięknie pachnie i nawilża bez pozostawiania takiej tej paskudnej, lepkiej warstwy.
Mam ten, ale mamcia używa różnych kosmetyków z Nuxe i je uwielbia, a też ma właśnie cerę alergiczną, suchą i nie przepada za oglądaniem swojego peselu 😜 Ten balsam pięknie pachnie, nie tak chamsko, ale delikatnie, elegancko, wysmarowana nim czuję się "jakby luksusowo".

Jeszcze Avene, La Roshe Posay i Ministerstwo Dobrego Mydła się u mnie sprawdza, ale na prezent brałabym tego Nuxa, bo on jest dla mnie taki właśnie elegancki.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 kwietnia 2023 22:07
keirashara, tylko, że dla takiej skóry dotkniętej alergiami balsam, który ma perfum tak wysoko w składzie jest raczej kiepski. Unikam też kosmetyków do pielęgnacji z miką w składzie 😉

A w ogóle, to ja kocham ten balsam z estrid, tylko estrid działa w trybie swojej subskrybcji
https://estrid.com/pl/produkty/body-lotion/

I ostatnio szukałam balsamu do zmieszania z kwasem i kupiłam ziajkę naturalnie pielęgnujemy. Jest prawie bliźniaczy z tym estridowym, tylko zapach milszy. Za dychę, to bardzo polecam.

Tylko no, mnie w życiu żaden kosmetyk nie uczulił, średnio się orientuję .018731559256E+34;
madmaddie, - no, u mnie i mamci nie uruchamia alergii o dziwo 😅 a ona np. takiego vishy, niby też aptecznego, nic nie może używać, żadnych mascar drogeryjnych itd. Mnie za to uczula jak diabli olejek arganowy (walony w jakieś 80% kosmetyków, już mniej niż kiedyś, ale na prawdę trudno mi coś kupić bez tego dziadostwa).
Avene i La Roche Posay mają takie totalnie nieperfumowane, tylko mi Avene robił jednak wyczuwalną warstwę i to mnie irytuje. Za to mojego chłopa wyciągnął z łupieżu różowego, mi pomaga na zmiany skórne od hormonów i wody z żelazem (tak, wysypuje mnie od wody z większą ilością żelaza, niech żyją absurdalne alergie skórne).
Z takich tańszych to Hebe ma linie takich naturalnych, białe pudełka i drewniane zakrętki - krem do rąk i na noc są sztos. Krem na dzień ma olejek arganowy niestety 😑
Może Dexeryl? Bardzo delikatny balsam, sprawdza się przy różnych problemach skórnych.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 kwietnia 2023 17:12
Dzięki dziewczyny, obczaję wszystkie opcje i coś wybiorę 💐
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 maja 2023 00:23
Szukam samoopalacza. Z ładnym, chodnym odcieniem. Im taniej, tym lepiej. Na razie mam kropelki z dax i są w miarę, ale to nie to
keirashara, u mnie Nuxe działa strasznie drażniąco na skórę, a wcale nie mam tak mocno wrażliwej cery. Poza tym zapach jest tak intensywny, że nie do wytrzymania. Po godzinie czuję wręcz odruch wymiotny z powodu tego zapachu:/
Dziewczyny polećcie jakiś balsam czy cokolwiek do ciała co nie jest lepkie na skórze. Szlag mnie trafia, bo na opakowaniach napisane, że nie zostawia tłustej warstwy a po posmarowaniu przyklejam się do mebli.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
30 maja 2023 07:24
larabarson, LaRoche mają fajne suche produkty
larabarson, - no widzisz, a u mnie i mamci działa mimo wrażliwości, zapach odczuwam jako przyjemny 😅 ale rozumiem, bo sama mam z zapachami tak, że każde nowe perfumy testuje przed kupnem, po niektórych mi niedobrze.

Bez tłustej warstwy to potwierdzam LaRoche, z tańszych Miya, Yope lub Neutrogena malinowa. Zobacz też ile nakładasz, bo czasem to kwestia zbyt dużej ilości, nie daje rady się wchłonąć 😉

keirashara, jutro jadę coś kupić z tych tańszych, bo już mam w domu caly zestaw gunwianych balsamów i pewnie będę musiała je wyrzucić:/
Nie wiem, może daję za grubą warstwę ale kurczę to chyba tak czy inaczej po jakimś czasie powinno się wchłonąć?
larabarson, - jak dasz za grubo to może się utleniać i zostawiać takie nieprzyjemne uczucie. Miałam tak z kremami do paszczy, żaden mi nie pasował, bo przeginałam z ilością 😅
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 maja 2023 20:27
larabarson, ziaja naturalnie pielęgnujemy. Nie cierpię warstw na skórze, a ona się wchłania świetnie
madmaddie, dziękuję za polecenie. Kupiłam i faktycznie jest świetny ten balsam, bo nie dość że sie fajnie wchłania to czuć, że nawilża skórę a nie zalepia.
Szukam samoopalacza. Z ładnym, chodnym odcieniem. Im taniej, tym lepiej. Na razie mam kropelki z dax i są w miarę, ale to nie to
madmaddie,

Ja używam z Lirene Espresso (na nogi - bo Dax w kropelkach to chyba do twarzy?) i jestem zadowolona - odcień jest naturalny (nie wiem czy chłodny, na pewno nie pomarańczowy), jak po urlopie i rękawicą dobrze się rozprowadza bez zacieków i smug, ekspresowo się wchłania i nie brudzi.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 czerwca 2023 10:34
Achaja, dzięki 🌻
Nie wiem gdzie pisać… kupowałam ostatnio na Internecie w yves rocher trochę kosmetyków. Dostałam dwa kupony z kodami rabatowymi. Może komuś się przydadzą? W razie czego zapraszam na PRIV.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 marca 2024 21:55
CeraVe ma fajny żel z kwasem salicylowym i chyba Q+A też coś wypusciło, ale tego drugiego jeszcze nie probowałam. Z Cera za ciut mniejszą kasę masz opakowanie prawie 0,5L
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 marca 2024 16:49
Dzięki 🌻
no problem. Jak wypróbujesz któryś to daj znać jak wypada w porównaniu do Veoli, bo sama jestem ciekawa czy jest w nim coś szczególnego 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się