kącik skoków

mindgame, można alternatywe
mindgame, ten konkurs nazywa się "o wzrastającym stopniu trudności z Jokerem", w skrócie Joker. Nie słyszałam jeszcze nazwy "konkutrs na punkty" (przy czym to, że ja nie słyszałam, nie znaczy że ktoś tak nie mówi 😉 )
I tak, jak xxagaxx, pisze - pokonuje się wszystkie przeszkody. Za wyłamania jest -4 i -8 (za drugie do 125 cm) pkt. Po odmowie można jechać alternatywę.
_Gaga, startuję w de i tu jest rozróżnienie między konkursem o wzrastającym stopniu trudności (Springprfg.m.steigenden Anforderungen), a takim na punkty (Punktespringprüfung) dlatego takiego sformuowania użyłam.
Dzięki za wyjaśnienie 🙂
mindgame, niemiecki regulamin i przepisy mogą się od polskich i FEI różnić...
_Gaga, zgadza się, ale póki co nie zauważyłam większych różnic poza szerszą gamą konkursów do rozgrywania. Dopytam jeszcze.
powiedzcie mi proszę jakimi ćwiczeniami można zwiększyć siłę w skoku u konia?
mindgame, skokami z kłusa, ćwiczeniami na skok - wyskok, plus górki w stępie.
_Gaga, dzięki!
mindgame, jeszcze skoki ze wskazówką (kłus lub galop) nad niskim ale szerokim okserem.
Hej zna ktoś realia treningów w stajni w Gajewnikach? Jak to tam wygląda i czy warto jechać z koniem na konsultacje np na tydzień/dwa?
Hej ile razy w tygodniu robicie treningi skokowe i jak to wygląda w sezonie zawodów? Już słyszałam tyle wersji, że nie wiem co jest dobre. Od 3ch razy w tygodniu do 1, a to wydaje mi się duży rozrzut.
Raz. Plus wyjazdy na zawody średnio co 2-3 tyg.
mindgame, no jeśli przyjąć, że chciałabyś startować co 2tyg i skakać trzy razy w tygodniu. To na 14 dni- 8 jest ze skokami, a jeśli przyjąć jeden dzień w tygodniu wolny, to na 12 dni. Więc na 12 dni które koń pracuje, 8 ze skokami to gruuba przesada według mnie.
Ja przyjmuję ogólnie 2 treningi w tygodniu, a jeden jeśli planowane są zawody. Ale my startujemy nieregularnie, raz na miesiąc/dwa.
mindgame, no, ale to przecież zależy od konia i tego ile potrafi, w jakim jest wieku, jaki charakter.
Konie młode 2 razy w tygodniu, ale jak miałam klacz po konkursach 155cm to nią skakałam max raz w tygodniu albo wcale, bo jeździlam dużo zawodów.

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie różne podejścia widzę i zastanawiam się co jest dobre dla konia, tak żeby utrzymać formę, ale żeby nie przesadzić.
To już od konia zależy. U nas jest bardzo różnie. Niektóre musza przed zawodami poskakać nawet jeśli startują co 2 tygodnie, niektóre wtedy nie skaczą w ogóle, młode teraz tylko raz w tygodniu, normalnie dwa. Ogólnie jeżeli nie ma sezonu startowego i jest normalny tydzień to wszystkie skaczą dwa razy w tygodniu. Jak już wchodzą zawody to trzeba dopasować.
flygirl, dokładnie.
To jest indywiudalne, do uzgodnienia z trenerem.

Jedne się nakręcają to nie można za dużo skakać, bo się spalą styki.
Inne zrobią zrzutki jak nie będą się gimnastykować regularnie.
Co koń to inaczej.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2023 12:53
Mam problem, że po skoku puszczam konia. Najazd się pilnuję, sam skok spoko, a po lądowaniu głupi odruch puszczania konia "w nagrodę", przez co knocę najazd na następną przeszkodę oczywiście, bo tracę kontrolę. Oczywiście to nie jest tak, że rzucam całkiem wodze 😉 Ale na pewno wiecie o co mi chodzi. Jakieś podpowiedzi jak to poprawić? Jak jest trenerka i mnie sztorcuje, to jest lepiej, ale nadal mam z tym problem.
zembria, mam ten sam problem. Mi pomogły trochę drążki, cavaletki po przeszkodzie (foule, 2 czy 3) ale nie wiem czy da się z tego dobrze wyleczyć :P Na mnie się to zemścilo parkurze zrzutką, bo koń sobie z nosem przy ziemi leciał, zamiast patrzeć co dalej bo pańcia tak pozwala...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2023 13:10
xxagaxx, Nie pocieszasz 😅 Ale dobry pomysł z tą kawaletką za przeszkodą gdzieś, wymusi nieco dłużej koncentrację na prowadzeniu, dzięki!
zembria, Połóż kilka metrów za przeszkodą, prostopadle do niej 2 drążki w odległości 1- 2 m od siebie. Będziesz musiała między nie wcelowac wiec nie puscisz wodzy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2023 13:36
diuk, Dzięki! Tez brzmi dobrze 🙂
Gillian   four letter word
08 sierpnia 2023 20:26
Czy ktoś się orientuje dlaczego Klara Kozioł porzuciła jeździectwo? Mogłabym zapytać na instagramie ale nie odczytuje wiadomości od randomów poza tym pewnie ma tych wiadomości setki tysięcy.
Mam szczerą nadzieję, że nie z powodu hejtów 🙄
Gillian, ja zrozumiałam, że rezygnuje z kariery sportowej i będzie jeździła tylko dla siebie plus coś tam towarzysko startowała, bez presji.

Ale też chętnie się dowiem, bo szkoda mi że rezygnuje...
Gillian, ale jak porzuciła?
Przecież startowała w MP przed chwilą.
Perlica, dzisiaj dodała post o rezygnacji
Gillian   four letter word
08 sierpnia 2023 23:23
Jak ktoś latał takie konkursy a przesiada się na rekreację szeroko rozumianą to dla mnie trochę jak porzucenie, może lekko zbyt dramatycznie ujęte…
Wątpię, że przerzuca sie na rekreację. W wyróżnionych relacjach WSZYSTKIE konie są wystawione na sprzedaż. I niestety myślę, że hejt był składową tej decyzji
a w jakim wieku jest ta dziewczyna? nie wyjeżdża na jakieś studia czy coś? życie różnie się układa.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
09 sierpnia 2023 09:46
Mi to nie wygląda na rezygnację z powodu hejtu... myślę, że może jednak jakieś osobiste przesłanki? Że to jednak nie ta droga w życiu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się