Konie czystej krwi arabskiej

Mason, w Large powinien się zmieścić, standardowego bym nie brała. Ale Large z jakiegoś powodu jest tylko w 16", 17 już jest tylko standardowe, więęęc... jeśli piszesz o tym standardowym, to bym nie brała. To na pewno nie jest XL Daw-Maga.
W ogóle kocham podawanie szerokości łęku w cm, bo przecież każda terlica ma sztyce tej samej długości i kształtu i każdy jeździec wie, w którym miejscu tę szerokość zmierzyć, nie? 😅 Wcale wszyscy kiedyś nie próbowaliśmy zmierzyć w randomowym miejscu na przodzie siodła...
Nat87   Pytasz gdzie moje miejsce? Między grzywą a ogonem...
20 kwietnia 2023 07:52
mason, skontaktuj się z Robertem Dolata, może wysłać na przymiarkę bądź nawet przyjechać do Ciebie z większą ilością siodeł, mam od niego dwa siodła w tym jedno na Araba, w super stanie, świetny kontakt i dobra cena ;-)
W dniach 7-8 października 2023 roku w Stadninie Koni Michałów odbędą się XIV Sportowe Mistrzostwa Polski Koni Arabskich Czystej Krwi.
https://stadninamichalow.pl/wp-content/uploads/2023/09/Propozycje-2023-SMPKA.pdf
BUCK   buttermilk buckskin
05 października 2023 15:23
muszę bo się ususzę !

właśnie w głębokim szoku jestem, że w ogłoszeniach są sprzedażowe wystawione przez SK Janów Podlaski 😮 tak upadli ze sprzedażą, że sami dają ogłoszenia ????!!!! 😨 masakra do czego doprowadzono......
Trochę przyznam nie rozumiem...co jest wstydliwego/poniżającego w wystawianiu ogłoszeń?
Kamionna i Kurozwęki też mają na stronie dostępna ofertę młodzieży na sprzedaż, to źle?
Buck, wolę tak niż to jak sprzedawali długie lata... Co 20 szedł na przetarg, a reszta albo pod stołem, albo ktoś sobie przyjeżdżał i kupował te "brzydkie" po 3k od łba. To nie tak, że wszystkie te konie są warte dużych pieniędzy. Te nierokujące zawsze bardzo traciły na dłuższym pobycie w stadninie, za każdego dyrektora. Żyły sobie w takim niezbyt zaopiekowanym stadzie, póki ktoś nie przyjechał i sobie nie wyłowił któregoś. Przyjeżdżali ci, co wiedzieli, że tak można. Personalnie się cieszę, że są w ogłoszeniach, a nie stoją zapomniane, póki ktoś nie wskaże palcem "ile za tego?".
BUCK   buttermilk buckskin
05 października 2023 18:29
🙂 sorki za brak precyzji 🙂 wystawione konie na sprzedaż na stronach tychże stadnin były zawsze, wiem moja główna lektura przez lata długie. mnie szokło że te ogłoszenia są tutaj na RV
Wyhodowało się, to trzeba sprzedać, co w tym dziwnego? Przerażająca jest za to forma tych ogłoszeń.
BUCK   buttermilk buckskin
05 października 2023 18:58
forma ogłoszeń to też, starsze kobyły bez zdjęć ? bo co, że nie mają czy nie bardzo jest co fotografować 🙁 i moje odczucie że ze stadniny gdzie "ludzie stali w kolejce" aby kupić, obecnie stadnina musi takich ludzi szukać, co ja uważam za objaw upadku
A te kolejki to widziałaś na własne oczy czy wnioskujesz po legendach albo aukcjach sprzed lat? 😉
Poza czempionami, gwiazdami i kolejkami po nie - których notabene jest niewiele - zawsze są konie średnie - co z nimi robić, przy założeniu kilkudziesięciu źrebiąt rocznie? To nie są konie powszechnie użytkowe ani popularne...

Te ogłoszenie w porównaniu do ich standardowych aukcji/ogłoszeń na stronie, to i tak jest majstersztyk, to jest podmiot państwowy przypominam, nieszczególnie ogarnia marketing dla prywaciarzy 🙂

Oczywiście że to nie jest to ten sam Janów,który był, nie bronie nowego zarządu, ale jednak zeby wyrobić sobie opinię na temat - polecam odwiedzić osobiście.
O mamo, ale żeby "na sprzedasz" i "łonkach" było w ogłoszeniu to już jest gruba przesada i bycie podmiotem publicznym ich nijak nie tłumaczy. Wręcz przeciwnie 😅
Tu się zgodzę ofkors 🙂
Kiedyś ogłoszenia o sprzedaży koni z Janowa wyglądały o tak o :p Żadnych zdjęć ani opisów dla żadnego konia. Ogierki/przyszłe wałachy szły w pęczku do Niemiec czy gdzieś jako przyszłe konie rekreacyjne za ceny typu 1000 Euro. Więc to akurat bez zmian. Myślę, że takie konie akurat warto ogłaszać na ogólnych portalach, oczywiście bez błędów ortograficznych, bo wiele ludzi nie szuka araba i nie sprawdza przetargów w Janowie, ale jeśli już zobaczą w ogłoszeniach młodego, zdrowego konia w korzystnej cenie, to może przeboleją, że to arab i się zainteresują 😉
Właśnie te ceny mnie zastanawiają. 6500 zł za roczniaka? Nie orientuje się w cenach arabów, ale to chyba cena poniżej średniej?
Za ogierka - nieszczególnie.
No takie niestety są ceny rocznych ogierków arabskich.
Kurcze ceny koni tak poszybowały w covidzie, teraz trochę spadły, ale aż tak.. ładne te chłopaki są, mam nadzieje, że dobrze trafią.
No dokładnie, te roczniaki nie są jakieś tragiczne ani nic, po prostu normalne ogierki, ale są ewidentnie bez przyszłości pokazowo-hodowlanej w Janowie, więc nie ma co zaklinać losu, tylko lepiej sprzedać jak najszybciej za realistyczną cenę i niech kogoś cieszą, a nie stoją. 😁 Zwłaszcza, że koni w Janowie i tak jest sporo, a aukcja poszła dla nich tak sobie.
Nie sądziłam, że kiedyś będę musiała pisać w takiej sprawie, ale jednak - z powodu bardzo skomplikowanej sytuacji osobistej (choroba w rodzinie i brak pieniędzy na cokolwiek poza opieką nad chorym...) muszę prosić o pomoc w utrzymaniu Rudej. I tak sobie myślę, że w arabiarzach siła 🙂
Będę bardzo wdzięczna choćby za udostępnienia, gdzie tylko jesteście w stanie.

pomagam.pl/e4r6y7
Murat-Gazon, coś poleciało, trzymajcie się z kobyłką 💗 Internetowo kojarzę Was od bardzo dawna, więc tym bardziej mam nadzieję, że dacie radę.
Coriolania, Dziękujemy <3
Odkopuje w nowym roku 😉
Czy istnieje możliwość zmiany imienia koniowi czystej krwi arabskiej posiadającego paszport PASB?
Nie znalazłam na ich stronie żadnego takiego druku, a jestem w tym temacie zielona, bo posiadałam do tej pory tylko konie z paszportami PZHK 😉
Jeśli taka opcja jest proszę o pokierowanie jak to wygląda, i czy tez to jest tylko wklejka w paszporcie jak w PZHK?

PS: nie przyszłam po porady "a czemu chcesz zmieniać, itp, itd"
Koń piękny, szlachetny, rodzice niczego sobie, a imię... żenujące. Więc jak się da to chce tego jakoś dokonać
Zadzwoń do Redakcji Ksiąg - 22 331-59-90
Piaffallo, znam co najmniej kilka arabów, których nie kupiłabym ze względu na imię. Nie że jakieś głupie czy mi się nie podoba, ale wprost uwłaczające koniowi. Albo właśnie chciałabym zmienić.
Średnio co roku widzę tak ponazywane konie na torze, więc w pełni rozumiem.
Sivrite zrobiłam właśnie największy błąd w tym wszystkim, że kupiłam konia, a imię zobaczyłam dopiero na paszporcie i zbierałam zęby z podłogi...
W takim momencie te konie na starcie tracą gdziekolwiek się pokażą jak ktoś zobaczy ich imię 🙄

Zanim zadzwonię do redakcji i zrobię z siebie "debila" to chciałam się dowiedzieć czy jest taka opcja i myślałam że ktoś tu wie
BUCK   buttermilk buckskin
03 stycznia 2024 08:49
🙏 umrę z ciekawości please podajcie jakieś przykładowe imię które uważacie za wstydliwe
Buck Pusia
Rozumiem nazwać tak kucyka, ale araba?!?!?!

Ps: Nie podałam imienia swojej, wolę nie ryzykować, że będzie tu hodowczyni konia i będę mieć jakiegoś focha z jej strony 😅
BUCK   buttermilk buckskin
03 stycznia 2024 08:53
ale to byłby hit gdyby PUSIA wygrywała derby i Oaks itp 😉
Imię mojej jest niestety bardzo podobne do tego wyżej, i wiem czyn się rządzą pokazy, zawody które jednak zależą od czyjejs opinii, i można się domyśleć że na pewne imiona źle się patrzy i z automatu skreśla trochę tego zwierzaka
Wiec no nie, nie mogę tego przeżyć i nie wyobrażam sobie w przyszłości startować i być wywołana na koniu z taki wsiowym imieniem...

Wiem wiem, fajnie mieć takie problemy na początek roku 🤣 ale zakończyłam poprzedni rok weterynarzami i walka o życie zwierzaka więc miło się zająć głupotami na chwilę
Pusia zrobiła mi dzień 😆 Ostatnia prosta, Pusia na prowadzeniu! 🤣
Toż to i dla kucyka jak obelga, taka mała PUSIA. Dramat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się