Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
24 lutego 2023 13:43
Megane, dzięki, chwilowo chyba rozważę 35-100 2.8 i zobaczymy jak będzie dawać radę 🙂
Zna ktoś może Sigme 170-500? Kilka tysięcy za zabawkę na kilka razy w roku to dla mnie dużo, ale tysiąc za taką ogniskową to niepokojąco mało 😁
ogurek, to prosta, leciwa konstrukcja. Waga prawie 1400 bez stabilizacji, więc statyw konieczny. Ciemna f 5-6,3. Do 400 mm jest ok, powyżej potrafi mglić. Zakres 400-500 raczej już dla bliższych odległości. Jak za 1000 to cena ok. Możliwe, że ktoś się chce pozbyć, bo za bardzo drażnią go minusy 🙂 (AF dość powolny, mydlenie powyżej 400, waga, światło, itp)...
Wpadłem na to na interfoto, ciężar i AF przeboleję, jaśniejsze to naście a nie kilka tysięcy .0246974398934E+34;, ale to mydlenie …
Pomyślę jeszcze.
No coś, za coś 😉
Cena niska, choć ten obiektyw w dniu premiery (2005 rok) kosztował kilkaset euro, więc cudów nie ma się co spodziewać.
Zdaje sobie z tego sprawę.
Dzięki
Zdaje sobie z tego sprawę.
Dzięki

ogurek, I jak? Zaryzykowałeś?

Ja sobie ostatnio kupiłam fotopułapkę 😀
Ostatnio przed 6 rano, sąsiadka jadąca do pracy, widziała na naszej ścieżce dojazdowej wilka, więc chcę go namierzyć, jeśli będzie jeszcze podchodził. A jak nie, będę ustawiać tam, gdzie podejrzewam, że wilcza rodzinka dość często przebywa. Wilcza, sarnia, łosiowa 🙂 popodglądam trochę przyrodę nie wychodząc o świcie z łóżka 🙂

Na razie mam ponad 30 zdjęć nocnych kotów 😀 i sąsiada 😀
Nie, poczekam i dorzucę pare złotych 😉, może Sigma S150-600?
Narazie mam 200mm i musi wystarczyć 🤷
Kolega, przyrodnik ma właśnie S 150-600 i jest bardzo zadowolony 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 marca 2023 16:40
ogurek, dziś na giełdzie sprzętu fotograficznego na Facebooku widziałam sigmę 150-600 do Nikona za 3 tys.
70-200 też daje radę w lesie 😉 jak zwierzyna śpi 😉
img_3_1673520227801.jpg img_3_1673520227801.jpg
img_1_1673520199473.jpg img_1_1673520199473.jpg
Post został usunięty przez autora
Wiem 😉
36C82490-5426-4527-B8FC-1F171026AA6C.jpeg 36C82490-5426-4527-B8FC-1F171026AA6C.jpeg
FFE8680A-160C-400A-A49E-CDA93756503F.jpeg FFE8680A-160C-400A-A49E-CDA93756503F.jpeg
Ale jednak 600mm kusi
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 marca 2023 21:51
ogurek, a może telekonwerter?
Mam pytanie związane ze sprzętem, ale z zupełnie innej strony. Czy macie jakiś sposób na zabranie lustrzanki albo podobnego gabarytowo sprzętu na rajd lub długi teren?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 marca 2023 07:11
EMS, uuu ciężka sprawa
Jedyna opcja jaka mi przychodzi do głowy to jakiś stabilny plecak przypięty do człowieka, bo w sakry chyba jej nie upchniesz? :p
Pati2012, no właśnie raczej zastanawiałam się nad tym jak to przypiąć do sakw. Bo to chyba najlepsze rozwiązanie. Ale jestem dość zielona w temacie. Normalnie aparat noszę w torbie na ramię typu kabura. Nie jestem żadnym profesjonalistą. Robię zdjęcia dla przyjemności, więc nie muszę wozić ze sobą wymiennych obiektywów, zapasowych baterii i cudów wianków.
Plecak, który nie będzie się majtał na plecach to chyba nierealne marzenie. 🤷
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 marca 2023 20:07
EMS, jak duży jest i ile waży Twój aparat? Możesz wsadzić go w taką małą dopasowaną torbę fotograficzną i to spróbować upchnąć w sakwie (zależy też jak dużymi sakwami dysponujesz).
Ja osobiście jak pomyślę, że miałabym jakkolwiek transportować na koniu mojego D750 z 70-200, to mi się słabo robi 🤣 ale wzięcie staruszka D3000 z 18-55 już bym rozważyła, więc to też zależy od sprzętu i Twojej psychy, ja generalnie na konia to nawet telefonu nie biorę.
Hej, pytanie laika, który musi ogarnąć,ale potrzebuje takiego naprawdę ABC na rozruch.

Dostałam do poużywania sobie aparat: Nikkon D70s plus obiektyw ...na razie wiem tylko,że "duży", heheh.
Potrzebuję instrukcji w jakie ustawienia mam celować, żeby zrobić zdjęcia koni, ale produktowe.
Czyli chce np.ogłowia na koniach i napierśniki... żeby nie robił mi się efekt, że koń ma łeb jak wiadro, a zad jak kijanka.
Nie pstrykać z bliska.
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 kwietnia 2023 18:23
kotbury, nie da się tak, sorry. Nie ma jednych uniwersalnych ustawień, żeby było ładne zdjęcie, bo ustawienia zależą od ilości światła i tego, jaki efekt chcesz uzyskać... A nie wiedząc, jaki masz obiektyw, tym bardziej ciężko coś podpowiedzieć. Jeśli to mają być zdjęcia produktowe dla jakiegoś sklepu czy coś, to lepiej wziąć do tego fotografa, bo przy sprzedaży i marketingu dobre zdjęcia robią 75% roboty...
Nie pstrykać z bliska.
budyń, to jest złota rada i zajęło mi chwilę żeby do tego dojść. dziękuję!!!

Facella - to wiem, i ogarniam (powoli). bardziej potrzebuję takie rady w stylu "jak chcesz klatę konia, żeby nie wyszła jak przecinek to ustaw się tak i siak."

U mnie niestety branie fotografów jest skomplikowane i też się nadziałam kilka razy.
Jak biorę profi (ale niekońskich, produktowych) to jest dramat z tym jak wyglądają konie. Możesz gadać po 100 razy a potem i tak masz spłaszczony ganasz i uszy w drugą str. Z produktami też różnie bo nie ogarniają, że jak robią kantary to np.ma być widać sprzączki.

Z kolei przy końskich nadziałam się na brak profeski - bardzo długi okres oczekiwania na foty potem. jak smary z nosa. Pora roku mi mija i już się nie nadają foty do publikacji na sociale np.

Do tego ja potrzebuję takich fot co jakiś (częsty) czas. A sesja to jest zorganizować konie, zorganizować ludzi do ich trzymania, zorganizować ludzi do ich "zabawiania" i do tego zorganizować foto. Jak policzysz koszty to się robi sporo. Jak policzysz czas (żeby to było regularnie) to się robi na granicy wykonalności.

Stąd muszę sama🙂 się nauczyć.
Nie jestem foto trąba taka zupełna. I jak już sobie jakiegoś tutka przeczytam to mi wychodzą nienajgorsze dane foty. Mój tata "umiał w focie". Miał ciemnię i nawet jakieś wystawy miejskie wygrywał swego czasu. mam po nim jakieś stare aparaty analogi nawet i jako małe dziecko nimi mnie tata uczył robić foty. ...ale to było b.dawno i sobie teraz przypominam.

Facella   Dawna re-volto wróć!
13 kwietnia 2023 13:03
kotbury, to pomyśl o tym, żeby wziąć raz końskiego fotografa i niech Ci pokaże co i jak. Nie wiem gdzie jesteś, jeśli gdzieś niedaleko to mogę przyjechać i Cię nauczyć. Tak na sucho przez internet to ciężko wyjaśnić, łatwiej wziąć konia i pokazać.

ogurek, I jak? Zaryzykowałeś?


Megane, 70-200 pożyczałem, porządne 600mm jednak boli 😉 a widoki z okna cudne wiec padło na S100-300/4 z Interfoto, dzisiaj ma być. Dla APS-C to już fajne tele, pomyśle jeszcze o konwerterze x1,4 (macie doświadczenie?).
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 kwietnia 2023 14:14
ogurek, sugerowałam Ci już wcześniej.
ogurek, pożyczałam kiedyś do Canona 70-200 f4 konwerter x 2 - było akceptowalne, tzn w miarę poprawnie. Na apsc lekka aberracja wychodziła przy zdjęciach z większej odległości, przy tych bliżej było dobrze (bez TC nie było tego efektu).
Boki też po większym przybliżeniu robiły się mydlane, ale też bez problemu bo i tak kadrowałam. Przy okazji wtedy tych testów miałam podgląd zdjęć z obiektywu S 100-400 (.?.-6,3) i pełnej klatki i było lepiej.
Ja przy TC x2 miałam f8, Ty przy 1,4 będziesz miał f 5.6 czyli bardzo przyzwoicie i może bez tych lekkich niedogodności. Nie znam niestety systemu Sigmy jeśli chodzi o TC + obiektyw. Mogę tylko napisać o samym Canonie, po chwilowej pożyczkowo testowej przygodzie i innym TC 🙂 Jeszcze pamiętam problem z pracą AF, ale trzeba się z tym mierzyć, bo przy f8 niektóre punkty AF świrują, bo np krzyżowe "są aktywne" np do/chyba* 5,6 (albo jakiejś podobnej wartości, ale już nie pamiętam) Ot pisząc jednym zdaniem: Praca na "gorszym" obiektywie była płynniejsza i zdjęcia miały mniej wad 🙂

Tak więc jak możesz, poczytaj sobie o tym jak będzie Twoje body współgrało z obiektywem i TC - ale moim zdaniem powinno być dobrze, bo mnie też namawiali właśnie na 1,4 a nie x2 do f4.
Canon ma tabelkę, (jak znajdę, to podeślę jako ciekawostkę) gdzie są informacje, z jakim obiektywem jak pracuje TC, może Sigma też taką ma?
Nie wiem jak teraz się wrzuca krótkie linki 🙁 Nie chcę rozjechać forum 🙁
Tak więc nie wrzucę tabelki Canona jako ciekawostki.
Tak jeszcze patrząc na nią, to jasność obiektywu spada o 1 i 2 wartości EV (ale jak wspomniałam, przy 1,4 jest przecież przyzwoicie)

Myślę, że będziesz zadowolony 🙂
Czekam na fotki testowe 🙂
Facella, dwusetke miałem „do dyspozycji”, wiec wtedy o tym nie myślałem, teraz wiem jaki będzie następny zakup 😉

Wczesne wstawanie jest przereklamowane 😡
54B71CCE-65FF-4BE4-BEF9-0919CE23D7E3.jpeg 54B71CCE-65FF-4BE4-BEF9-0919CE23D7E3.jpeg
No trochę ciemno jeszcze było 😉
Ale zdjęcia chyba w porządku? Patrzę teraz na marnej komórce, więc nie mam dobrego odtwarzania obrazu.

Tzn pytam o pierwsze wrażenie 😉
Narazie też tylko telefon, ale chyba git 👍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się