Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

kotbury, to pomyśl o tym, żeby wziąć raz końskiego fotografa i niech Ci pokaże co i jak. Nie wiem gdzie jesteś, jeśli gdzieś niedaleko to mogę przyjechać i Cię nauczyć. Tak na sucho przez internet to ciężko wyjaśnić, łatwiej wziąć konia i pokazać.
Facella, jeśli ty byś była chętna mnie wyedukować to ja do ciebie pojadę i prezenciory (sprzęt) przywiozę jako podziękowanie!
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 kwietnia 2023 14:14
kotbury, chętnie, tyle że ja nie mam dostępu do kopytnych, więc bez sensu żebyś jechała. Chodź na priv, dogadamy się.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 kwietnia 2023 14:31
kotbury, Kot Bury, napisz do mnie na priv 🙂 bo jestem z Twojej okolicy, ogarniam konie i ogarniam aparat 😉
Post został usunięty przez autora
Mam mały dylemat.
Sigma EX 70-200mm 1:2.8 DG APO HSM OS (Nikon) czy
Tamron 70-200mm F/2.8 Di VC USD (Nikon)?
Oba używane. Głównie do fotografii konnej.
Niestety poki co uzywany Tamron został wysprzedany I zostala Sigma.
Brać czy czekać na powrót Tamrona?
Screenshot_20230903_164358_Chrome.jpg Screenshot_20230903_164358_Chrome.jpg
Screenshot_20230903_164307_Chrome.jpg Screenshot_20230903_164307_Chrome.jpg
Mam mały dylemat.
Sigma EX 70-200mm 1:2.8 DG APO HSM OS (Nikon) czy
Tamron 70-200mm F/2.8 Di VC USD (Nikon)?
Oba używane. Głównie do fotografii konnej.
Niestety poki co uzywany Tamron został wysprzedany I zostala Sigma.
Brać czy czekać na powrót Tamrona?
Screenshot_20230903_164358_Chrome.jpg Screenshot_20230903_164358_Chrome.jpg
Screenshot_20230903_164307_Chrome.jpg Screenshot_20230903_164307_Chrome.jpg
Post został usunięty przez autora
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 września 2023 21:26
Cobrinha, zależy od egzemplarza. Jeśli masz możliwość tę Sigmę pomacać, podpiąć do puszki i strzelić kilka zdjęć, to to zrób i wtedy podejmij decyzję. Z sigmami jest totolotek, możesz trafić super, a możesz trafić mydło i się frustrować...
I tak, wiem, że można a nawet trzeba skalibrować pod puszkę, ale jak na dzień dobry hałasuje, nie trafia i mydli, to żadna kalibracja nie pomoże.
Niestet wczesniej nie mam jak wyprobowac.
Ma szczescie nie jest to od prywatnego orzedawcy wiec I gwaranca jest I w razie czego moge zwrocic.
Czy ktos sie orientuje czy oby Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC US by wyprodukowany w wersji SP i bez?
Jestem niemal pewna ze w wersji VC byl tylko z oznaczeniem SP, ale oczywiscie moge sie mylic.
Chyba najnowszy model jest na chwile obecna
Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD G2 ktory jest nastepca tego powyzej ?
Nie wiem na ile to pewne źródło, ale Optyczne podają tylko takie 70-200
IMG_4429.jpeg IMG_4429.jpeg
Tez nie udalo mi sie znalezc innych niz powyzej.
Cobrinha, oprócz wspomnianego najnowszego, były jeszcze te z screena, ale chyba pokrywają się z tymi, co wstawił ogurek

Jakby ktoś był chętny na zestaw startowy foto, to zapraszam do ogłoszenia. Chce kupić Sigmę 50 mm 1,4... w 85ce się zakochałam i potrzebuję kasy 😉
1000008829.png 1000008829.png
Nadejszed czas, że szukam zooma do sportu. Coś klasycznie, czyli 70-200 2.8, pytanie tylko co konkretnie? Sigma sport? Chcę coś szybkiego i ostrego (konie, zawody, psy). Najchętniej bym nikkora Z, ale nie mam wolnych 13 tysięcy niestety 😂 Tak powiedzmy do 5k za używkę, ale im taniej tym lepiej oczywiście. Co wam się sprawdza w np. skokach?
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 września 2023 19:04
70-200/2.8 totalnie podstawa. Fotografuję sport jeździecki od WKKW po zaprzęgi i nie wyobrażam sobie nie mieć tego obiektywu. Odkąd przesiadłam się na FX trochę mi brakuje zbliżenia, więc kolejny cel to 200-400... oczywiście systemowy > sigmy i tamrony.
Nooo, tak, ale jaki model obiektywu z tymi parametrami xD Bo masz sigmy takie i siakie, tamrony, nikkory.
Zapomniałam dopisać, że szukam do nikona.
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 września 2023 00:17
budyń, no to Nikkor, w tych pieniądzach to wersja 70-200/2.8 VR II, nie pytaj mnie o więcej literek bo nie pamiętam 😆
Moon   #kulistyzajebisty
29 września 2023 07:30
budyń, moim zdaniem, szukaj systemowych. Z perspektywy czasu twierdzę, że moja Sigma była dość kapryśna, jeśli chodzi o celność.
(w połączeniu z Canonem co prawda)
Oki, dzięki za opinie!
emptyline   Big Milk Straciatella
07 października 2023 17:35
Jak zwykle powracam co kilka lat, bo znowu potrzebuję pomocy. 😉

Nadszedł czas na kolejne body i obiektyw; tym razem szukam nowych modeli, nie będę patrzyła na używki. Jeśli chodzi o zdjęcia, niewiele się zmieniło, dalej jestem amatorem z dużymi wymaganiami. Zależy mi głównie na dobrych zdjęciach z wakacji (pejzaże, architektura, street-foto, portrety, wnętrza), ale ważna jest też dla mnie możliwości zrobienia dobrych zdjęć zwierząt: konie (raczej nie zawody, ale chciałabym, żeby zdjęcia w ruchu nie były płaskie jak naleśnik), pieski, chomiki etc.

W oko wpadł mi Nikon D7500. Dotychczas miałam Nikona D3300, którego nie darzę największą sympatią. Czy jest coś bardziej sensownego na rynku (raczej jednak nie bezlusterkowiec, jakoś nie jestem chyba gotowa na tę zmianę), w podobnej cenie? Od zawsze byłam fanką Nikonów, ale rozważę zmianę, jeśli oznacza to, że znajdę coś lepszego.

Dalej największym problemem jest jednak obiektyw. Zdaję sobie sprawę, że konie i wakacje to raczej dwa różne obiektywy, priorytetem są więc podróże. Teraz mam Sigmę 17-50, f2.8, do której też nie pałam jakąś ogromną miłością, choć mam wrażenie, że to raczej kwestia puszki nie samego obiektywu. Pomijając to, że nie do końca podoba mi się obrazek (głównie szerokokątny, portrety są ok), mam czasem wrażenie, że brakuje mi i szerokości i zoomu. 🙈

Tutaj też szukam nowego sprzętu, chętnie Nikorra, ale rozważę inne opcje. Jeśli chodzi o ceny, oczywiście chciałabym wydać raczej mniej niż więcej, ale absolutnie nie jest to kryterium. Tym razem jestem gotowa zainwestować większe pieniądze w porządniejszy zestaw, który będzie mi służył.

Czy to ktoś ma jakiś pomysł, głównie w kwestii obiektywu? Marzy mi się jeden obiektyw do wszystkiego, ale zdaje sobie sprawę, że to nie do końca możliwe, rozważam więc zestaw 2.
Chyba ma trochę wymagania jak fotograf National Geographic, z tym, że chciałabym wersję 7 w 1 i dużo niższym budżecie - proszę mnie więc sprowadzić na ziemię. 💖😝
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 października 2023 20:08
emptyline, Nikon mocno pcha się w Zetki, może Z30 z dedykowanymi obiektywami, np. 16-50 (będziesz mieć trochę szerzej niż obecnie) i 50-250 (nie jest to wybitnej jakości zoom jak 70-200, ale masz wtedy ciągłość ogniskowej i większy zasięg). Są obiektywy typu 18-200, 18-300, ale wg mnie jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego i nie zamieniłabym na taki zestawu 70-200 + szeroki kąt (choć ja mam akurat stary kitowy 18-55).

Btw, 18-55 mam pod DX, przydałby mi się podobny zakres ogniskowych i w podobnych pieniądzach pod FX, czego szukać? Nie musi to być nic wybitnego, bo ten kitowy obiektyw jest no, kitowy z D3000... odpadają jedynie manualne obiektywy i stałki. Rzadko używam tego zakresu, ale jednak czasami się przydaje...
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
07 października 2023 21:05
Ja mam 7500 i jestem bardzo zadowolona. Zwłaszcza z ptaków w ruchu. Wcześniej wzięliśmy reklamowane jako super ekstra P1000 i... oddaliśmy po trzech dniach. Miało być głównie do fotografowania samolotów, ale to była totalna porażka.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
07 października 2023 21:25
Ja również mam od niedawna d7500 (przesiadka z d90) I absolutnie nie mam na co narzekać. Nieco musiałam poduczyć się "klawiszologii", ale generalnie jestem zadowolona. Wykorzystuję go głównie do zdjęć w ruchu (mecze, psy) i jestem zadowolona z efektów.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
07 października 2023 21:58
Ja właśnie też z D90. 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
08 października 2023 01:57
Facella, no właśnie bezlusterkowce to jednak nie jest coś na co się w tej chwili chyba zdecyduję, także to odpada - jakoś nie mogę się przekonać.🙁
Mogę przerzucić się na Canona, jeśli ma coś lepszego w ofercie, ale jednak chciałabym lustrzankę.

Rozważam właśnie AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G albo AF-S DX Zoom-NIKKOR 17–55 mm f/2.8G ED-IF, później może dokupiłabym 70-200. Chciałabym jednak na wakacje zabierać tylko jeden, dlatego bardzo wzbraniam się przed szerokim kątem plus tele, bo zwiedzając nie będę chciała tachać dwóch obiektywów.🙁

Też mam wrażenie, że jak coś jest do wszystkiego do jest raczej do niczego, ale może się mylę?


martva, Lanka_Cathar, jakie obiektywy do niego macie?
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 października 2023 07:44
emptyline, zabieranie na zwiedzanie 70-200 to proszenie się o ból pleców, ja ostatnio po Krakowie łaziłam z 18-55 właśnie a i tak miałam dość tachania tego i doszłam do wniosku, że na takie wyprawy to tylko jakieś lekkie, małe bezlustro albo kompakt 😅
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
08 października 2023 09:18
Moim podstawowym obiektywem jest 70-200 właśnie, ale tak jak Facella mówi - nie zwiedzam z mim, bo to byłby jakiś dramat 😉


Aa no i to d7500 kupiłam po marudzeniu właśnie Facelli i jej mądrych radach, za które jestem bardzo wdzięczna!
emptyline   Big Milk Straciatella
08 października 2023 10:25
Facella, hahah, to prawda. Teraz nestaq waży trochę ponad kilogram, spokojnie może być ciut cięższy (bes przesady, ale jakies pół kilo extra to nie problem) - nosimy na zmianę z mężem. 😁

martva,
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 października 2023 11:59
martva, a ja Ci nie marudziłam o D750? 😅
emptyline   Big Milk Straciatella
08 października 2023 15:41
Chciałam uprzejmie przeprosić za trylion literówek w poprzednim poście. 🤣

martva, wrzuciłabyś może jakieś zdjęcia zrobione setem 70-200 i D7500? 😇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się