Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Milla, ale używkę rozumiem?
Myślałam,że gdzieś sprzedają paki poniżej tej ceny i mnie zatkało

A teraz mnie zatkało podwójnie, paka co prawda nie z kubła, ale plastikowa :
https://www.x-horse.com.pl/awa-paka-jezdziecka,3,43,2818

Cena zabija, ale przydałaby by mi się taka na zawody.

BTW przydałby się taki wątek z januszami jeździectwa, chętnie bym podglądała triki jak coś zrobić po taniości 🤣

donkeyboy,

Odwiedź konia to zobaczysz parę nowych januszowych patentów. Rownarke do hali z palet (tak zrobiona ze normalnie na podnośniku od traktora chodzi, gora-dol też więc można odgarniać przy śladzie) i patent na podlewanie hali wodą z bagna w 5 minut a placu w 10, plus 5 minut montażu ustrojstwa.
karolina_, podzielisz się tym patentem na podlewanie hali wodą z bagna ? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić 😁
Aniii95, porządna motopompa (taka która mieli jakieś liście, gałęzie, itd i ich nie zasysa) i trzy węże strażackie żeby sięgnąć z bagna na halę. Taka motopompa ma tak silny strumień że podlanie hali to jakieś 5 minut (15x30m)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 kwietnia 2023 11:03
donkeyboy, Bo tu po prostu bierzesz za rączkę i odjeżdżasz na kółeczkach w siną dal z całą kubło-paką 🤣😜
Perlica,
A cóż takiego jest we wnętrzu? Wieszak na ogłowie za 13zl i na siodło za 50zl? 😆 przecież tam nic więcej nie wejdzie nie mówiąc o tym, że wątpię żeby inne siodło niż kucykowe się zmieściło bo kubły są wąskie. Poza tym na handel nikt by czegoś takiego nie robił wiec logiczne, że to się nie zwróci 😆
Nie wiem czy takie coś tez można ale jazda na czymś tak małym a zwłaszcza skoki to samobójstwo
Rolia, ale co dokładniej?
IskraADHD,

Był link do tiktoka ale chyba jednak nie można dodawać bo zniknął 😅

Natomiast trafiłam kolejną perełkę 😆
62B2F47F-AD31-407E-9C78-431D7BBB6687.png 62B2F47F-AD31-407E-9C78-431D7BBB6687.png
Rolia, E No… ja latem wsiadalam pare razy o 4:30 żeby zdążyć przed żarem z nieba xD. A tu widzę w druga stronę…
Swoją drogą siłownie tez są otwarte nieraz do 23-24.
martrix,

Ale nikt jazd nie prowadzi w takich godzinach. Wsiadanie na własnego konia o świcie to co innego 😜
Rolia, u nas w stajni swego czasu bywały jazdy na 22;00 😉
Ja tam bym poprowadziła za odpowiednia stawkę. I mysle, ze pod postem tez się znajdzie ktoś. Ale stawki tam widziałam zabójcze, 500/1000zl od osoby XD
Ja bym poprowadziła, jestem nocny człowiek.
Sama najbardziej lubię wsiadać po 21, mimo że w stajni jestem cały dzień i rano mam najwięcej czasu, to jakoś tak nie umiem od rana 😅
Nie wiem co musiałoby się stać żeby ludzie o takiej mentalności zrozumieli, że to niszczy konia. A nie brakuje też takich dla których taka oferta jest kusząca bo przecież już przyuczony..
Gillian   four letter word
04 maja 2023 12:49
Rany boskie :-(
Przykre. Pewnie ktoś rzeczywiście ogarnięty mógłby coś z tym koniem zrobić, zamiast spisywać ją na straty.
Bardzo przykre, do tego 650-750 kg to ona na pewno nie waży. Szkoda kobyłki 😤
klik
Już nie skupiając się na samym koniu który wg mnie nie łapie za oko, kopyta ehhh, sama prezentacja zwierza i zdjęcie poniżej krytyki 😳 ale przez treść ogłoszenia uznałam ze zasługuje na to żeby tu trafić.


„ Sprzedam wałacha 5cio letniego. Koń chodzi w zaprzęgu i pod siodłem bardzo spokojny. Polecam do dalszej chodowli. Więcej informacji pod telefonem zapraszam Możliwa zamiana możliwy transport.”

Po co mi walach do hodowli? Chyba ze „chodowla” to coś innego.

Edit. Nadal nie umiem skracać linków…
Edit2. Jednak już umiem 😅

Z dobrych wiadomości jeśli chodzi o kobyłkę z olx - w zachpom jest nią zainteresowanie, znajoma jedzie dzisiaj oglądać, Pan zmienił trochę ogłoszenie, podobno bardzo miły ale zrezygnowany, może dzisiaj ja wykupi 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 maja 2023 13:03
Koniuszek, super to słyszeć, daj znać jakbyś wiedziała jak ten koń w rzeczywistości się zachowuje
Pracuję już kilka miechów z koniem podobnie skrzywdzonym przez człowieka, ale kompletnie pozbawionym agresji - sam wręcz paniczny strach. Każdy błąd to masa kroków w tył, potrafi z dnia na dzień kompletnie zapominać czego się już nauczył jak jakieś skojarzenia wlecą, ale zwierzak mimo wszystko pięknie rozkwita jak zaczyna ufać. Trzymam kciuki, żeby znalazł się ktoś cierpliwy dla kobyłki 🙂
Koniuszek, Tez właśnie widziałam ze treść ogłoszenia uległa zmianie. Tez chętnie się dowiem co z kobyła, czy faktycznie jest tak źle.
Gillian   four letter word
05 maja 2023 21:48
Ogłoszenie o klaczy zniknęło.
Jedzie do nowego domku 🙂 w niedziele/poniedziałek postaram się podjechać, wychudzona 🙁 ale teraz będzie już tylko lepiej
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 maja 2023 22:17
Koniuszek, Super, trzymam kciuki <3
Gillian   four letter word
05 maja 2023 22:56
Koniuszek, wspaniałe wieści!!!! Dawaj znać co z kobyłką!
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 maja 2023 11:06
https://m.olx.pl/d/oferta/sprzedam-ogierka-wielkopolskiego-CID103-IDUfXUt.html

……

Fokusowa,
Na jednej z grup na fb facet szukał konia do zrywki drewna. Ktoś zaproponował 3,5-letniego ogiera. Gdy napisałam, że do takiej pracy koń powinien mieć skończone 5 lat, wyśmiano mnie. A to nawet w ustawie o ochronie zwierząt jest napisane. Ale cóż, przecież ja się nie znam... Grubasy roczne lub dwuletnie chodzące w zaprzęgu to norma, bo późniejsza nauka jest zbyt trudna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się