Perfekcyjny makijaż

Scottie   Cicha obserwatorka
21 kwietnia 2023 23:10
zembria, Ostatnio wśród influencerek bardzo modny jest tusz Sky High z Maybelline (czarna wersja). Jest bardzo wydłużający, nie kruszy się i chociaż ja się z nim nie polubiłam, to może Tobie podpasuje.

savil, w celu zapewnienia dobrej ochrony przed słońcem powinnaś nakładać filtr przed podkładem. Spf w podkładzie traktuj raczej jako dodatek. Nie nałożysz takiej warstwy podkładu, który da Ci skuteczna ochronę, bo wyglądałabyś jak w masce.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 kwietnia 2023 07:43
Spf powinien być nałożony w dużo większej ilości niż podkład - około dwóch palców.

Ja podkład nakładam palcami i później wklepuje gąbką - w każdej drogerii dostaniesz. No i podkład warto przypudrować
Polecicie jakiś mocno nawilżający podkład, który nie wyciąga faktury suchych skorek po nałożeniu?
faith, - a nie lepiej po prostu lekki, nawilżający krem/primer pod podkład?
Tak robię na codzień, ale są takie miejsca że skórki i tak wyłażą i doprowadza mnie to do szału.
Scottie, safie
Dziękuję 😘
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 kwietnia 2023 13:55
faith, stawiałabym na pielęgnacje. Żaden podkład nie ukryje suchych skórek
savil, Zdecydowanie warto zastosować krem z filtrem 50 pod podkład. Możesz ewentualnie spróbować kremu BB lub CC. Dobrze wyrównują kolor skóry, a nie dają efektu maski tak jak podkład. Ja np wakacyjnie używam Erboriana (dopiero po kremie z filterm). Krem z filtrem powinno się w ciągu dnia dokładać, co jest kłopotliwe jeśli masz pełen makijaż.
Są już dostępne kremy z filtrem 100.



Co do nakładania to bardzo długo nakładałam palcami. Gąbka mi nie leży. Teraz używam pędzla i stwierdzam, że jednak jest to mój ulubiony sposób 🙂.

Jeśli chcesz tylko trochę podkolorować twarz, tak jak piszesz, a nie zależy ci na mocnym efekcie to spróbuj BB (CC).

faith, tylko intensywne nawilżanie, nawilżanie i nawilżanie. Na noc i przed makijażem.
EMS,
Mam właśnie krem z filtrem 100 +. Wcześniej miałam 50 i to za mało.
BB próbowałam ale nie są wystarczające do ukrycia kiepskiego wyglądu i za mała trwałość .
Właśnie to dokładnie mnie przeraża najbardziej - wszystko zmywać i nakładać raz jeszcze nie bardzo mam jak i kiedy a " na wierzch" chyba nie ma opcji. Ten krem przeciwsłoneczny jest gęsty dość.
Co do nakładania do tej pory nakładam palcami, ale właśnie chciałam wiedzieć czy to tak ma być. Generalnie wychodzi na to, że trzeba po prostu spróbować i zobaczyć co mi pasuję do użycia.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 kwietnia 2023 15:19
Zgadzam się z EMS, że może lepiej by się sprawdził krem bb albo cc. Można też znaleźć kremy spf z kolorem - nivea chyba taki ma.
savil, nie musisz zmywać podkładu. Wklep delikatnie dodatkową warstwę kremu z filtrem na makijaż. Jeśli nie malujesz oczu to nie powinno się nic rozmazać. Spróbuj tak - zobaczysz jaki będzie efekt. Ewentualnie jakiś puder sypki czy w kompakcie na wierzch żeby lekko zmatowić twarz.
EMS, dobra spróbuje tej opcji. Bardzo wam wszystkim dziękuję za podpowiedzi. Będę testować.
faith, mi Felicea nie robi suchych skórek. I podkład Bell illumi z biedry (jest sztosem). Jeszcze z Bell był taki konopny podkład i był bardzo fajny, ale nie wiem czy jest jeszcze w sprzedaży, bo ostatnio nigdzie go nie widziałam.
Dziękuję 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 kwietnia 2023 08:10
Scottie, Dziękuję! A mogę wiedzieć co Tobie nie pasowało w nim?
Scottie   Cicha obserwatorka
26 kwietnia 2023 06:24
Dla mnie jest zbyt mokry (nawet po miesiącu użytkowania), ma zbyt giętką szczoteczkę i przez to ciężko mi nią dobrze wyczesać rzęsy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 kwietnia 2023 07:23
Scottie, Dzięki! Zdążyłam już go zamówić, a też nie bardzo lubię gęste szczoteczki, wolę takie sylikonowe. No zobaczymy. Ja totalnie nie wiem co jest teraz na rynku, bo od lat nosiłam sztuczne rzęsy, a wcześniej chyba już od liceum używałam tego Loreala bordowego, a teraz klops 😅
Scottie   Cicha obserwatorka
28 kwietnia 2023 11:53
Ona jest silikonowa, nie jest gęsta tylko giętka w porównaniu np do maxfactora czy loreala
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 kwietnia 2023 12:29
Scottie, Tak, tak już wiem, używałam go już. Faktycznie szczoteczka średnia, za miękka jak dla mnie. Ale! To jest tusz jakiego szukałam 😁 Nie wiem czy czytałaś moje poprzednie posty, że szukam zamiennika dla beauty tubes loreala, chodziło mi o to żeby był taki "gumowy" i ten dokładnie taki jest 🙃 Zdziwiłam się jak zaczełam ściągać z rzęs kłaczki pod przlysznicem, zamiast go rozmazać 😅 Także bardzo Ci dziękuję za polecenie go!
Tomas29 Ban permanentny
04 maja 2023 11:36
Post został usunięty przez moderatora
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 września 2023 12:00
Szukam podkładu ze średnim kryciem, dający efekt lekko mokrej/ świecącej skóry.
Czy coś takiego znajdę?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 stycznia 2024 11:01
Szukam palety cieni do powiek z ciepłymi brązami. Obejrzałam ich trochę ale jakoś nic mnie nie grzeje. Brązy z palet nude to trochę za mało.


Szukam też różu z delikatnym świetlistym wykończeniem i chłodnym odcieniem
madmaddie, brązy to może paleta Bohema z Glam Shopu? Jest bardzo fajna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się