siodło ujeżdżeniowe

taggi, ja mam właśnie ten sam problem jestem niska i mam krótkie nogi 🙈 jaki model equpia masz/ polecasz ?

Muszę obczaić też inne polecane wyżej siodła😁

Jakie macie wrażenia odnośnie siodeł prestige ?
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
03 maja 2023 14:31
Kamidzow - obecnie mam emporio i jest spoko ale jeszcze lepiej mi się siedziało w oracle
keirashara, nie pali się, ja mam siodło dopasowane na tego konia. Muszę do nich zadzwonić, bo ciekawe czy się zgodzą przyjechać tak daleko na pomiar.
karolina_, - jeśli nie, to mają osoby, z którymi współpracują i one robią pomiary, rysunki, a HB Contact na tej podstawie tworzy/koryguje 🙂 U mnie tak było, że ktoś inny robił odrys grzbietu, a siodło zawiozłam z rysunkiem po prostu. Najlepiej do nich napisać czy zadzwonić.
keirashara, ok. Odrysu nigy nie robiłam, siodła mi koryguje travelling saddler, oni mają ten tomax co się wygina do grzbietu. Na tyle lat i koni raz było nie tak, młody koń z ADHD się tak wiercił że wyszło krzywo na pomiarze i ciasno przy przednim łeku, poprawili w 3 dni. Ale oni nie robią siodel na miarę, tylko korekty. Ciekawe czy na odrysie też to tak sprawnie idzie czy trzeba parę razy patrzeć i korygować.
kamidzow, ja mam prestige D2 16” z tybinką XS która ma jakieś 35 cm? Wypada ciut krotsza od lucky dressage. Siodło jest fajne, ale nie na każdej budowy konia. Zauważyłam ze usadza trochę bardziej na tylnym łęku, znajoma ma to samo odczucie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 maja 2023 11:09
kamidzow, Ja mam dwa Prestige. Jedno GP robione na zamówienie i swojego Lucky Dressage Idol. Mojego małża GP zostało bardzo fajnie dopasowane i do jeźdźca i konia (co nie było łatwe ze względu na dużą różnicę wzrostu), mój Idol na szczęście mógł być standardowy, jedynie dopasowany do konia. Idola mogę polecić, jest bardzo miękkie i wygodne, ja ze swojego wywaliłam klocki całkiem, bo nie lubię jak mnie siodło trzyma (włożyłam takie malutkie skokowe na samej górze, żeby sama tybinka nie lewitowała), mam 158/9 cm wzrostu wiec na kurduple sidło jak znalazł 😉 Jak masz problemy z kręgosłupem to bardzo też polecam Winderena pod spód, fajnie "wytłumia".
Przychodzę z recenzją Kent & Masters - super wygodne, miękkie, szeroki kanał, przyjemnej jakości skóra. Saddlefitter jest w stanie dopasować na miejscu do konia łęk, dopchać panele, ustawić przystuły. W wersji z odpinanym klockiem - mega siodło w niezłej cenie.
Szkoda, że tak mało używek jest dostępnych w PL. Mam nadzieję, że ta firma stanie się u nas popularna, bo daje zdecydowanie więcej możliwości niż Wintec, w porównywalnych cenach. Warto wspomnieć o trzech wersjach terlicy - na konie okrągłe, nie wykłębione, "standardowe", albo mocno wykłębione.
karolina_, bardzo podobnie. Według odrysów robi się sztywny model/szkielet, na którym można ułożyć siodło jak na Tomaxie. Jedynie trochę bardziej pracochłonne to jest, bo trzeba wyciąć kształtki do takiego szkieletu. Zasada ta sama- uzyskujesz "model" konia w pracowni i możesz zrobić, przynajmniej wstępnie, pod danego konia. Tylko Tomaxa sobie ustawiasz, a szkielet musisz najpierw wyciąć i złożyć. Ja jestem zdania, że i tak warto przymierzyć i sprawdzić, czy to działa również w ruchu i ewentualne ostateczne korekty zrobić przy koniu.
Usagi   Unikalne ciasteczko
24 sierpnia 2023 08:30
Jestem w trakcie szukania nowego siodła, czy mógłby ktoś zerknąć na priv na moją fotkę w siodle i podpowiedzieć w kwestii rozmiaru? 🌷🌷🙏
Usagi, nie znam się , ale mnie i większości osób jednak lepiej się siedzi w za dużych ujeżdżeniówkach niż w tych zbyt małych 😉 jakoś tak bliżej i głębiej 😊 kieruj się swoimi odczuciami czy masz wystarczająco swobody w siodle, szczególnie że wiele modeli potrafi nieźle zakleszczyć tyłek w siodle
Usagi   Unikalne ciasteczko
24 sierpnia 2023 21:49
macri, racja, no nie czuję swobody, chociaż z boku nie wygląda to źle.. Poszukam i sprawdzę większe 😉 Dziękuję 🌷
Jakie siodło prestige ma mniejsze klocki od Top Dressage? Dziś miałam okazje wypróbować na mojej klaczy to siodło - dla niej bomba, świetnie w nim chodziła, natomiast jak dla mnie to poduszki kolanowe są zdecydowanie za duże no i tybinka mogłaby być krótsza. Myślałam nad modelami Lucky oraz Roma - raczej należę do tych drobnych osób, które jak śmieje się moja babcia mają ości zamiast kości 😅 Opinii o tym pierwszym jest tutaj dużo, ale wersja Roma raczej rzadko jest wymieniana w dyskusjach
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 września 2023 10:28
patkahm, O Romie nic nie powiem, ale Lucky ma klocki na rzep. W swoim zmieniłam ja na malutkie skokowe i mi pasuje, że mam tylko poduszkę tam, a klocka w zasadzie nie czuć.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
07 września 2023 10:37
Ja przy wzroście 159 jeździłam bardzo długo w swoim D1, nie usadza, nie blokuje, a w top Dressage czułam się jak na..kiblu jak testowałam lata temu😅
Jak coś mogę wysłać fotki jak krociak w tym wyglada.
Hermes, Lucky jest dla niskich i w miarę krótkonożnych :P Powinno mieć klocki i krótszą tybinkę niż Top Dressage - ale lepiej sprawdzić.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 września 2023 08:04
Sankaritarina, To juniorskie siodło, na małego człowieka ogólnie 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 września 2023 08:56
No ja z Lucky miałam jeden problem- nogę mam jak dziecko krotka, ale dupa stanowczo już nie dziecięca 😅 złe mi sie siedziało. Teraz co prawda D1 szuka nowego domu, bo dorwalam Devoux ze skrócona tybinka 😍
Ja mam 162 cm i waga wahająca się między 50 a 52 kg a do długonożności mi daleko 😅 Hermes, chętnie zobaczę!
Nie dodało się zdjęcie w poprzedniej wiadomości
IMG_7734.jpeg IMG_7734.jpeg
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 września 2023 17:08
Tu na gniadym w D1, a na rudym w devoux 😁
IMG_1268.jpeg IMG_1268.jpeg
IMG_7450.jpeg IMG_7450.jpeg
hej!
czy ktoś z Was ma siodło ujeżdżeniowe HB Contact z innym (mniejszym) klockiem kolanowym niż w ich modelu na stronie? siodło w którym jeżdżę (Fairfax) okazało się mieć uparcie za krótką tybinkę, umówiłam już sobie termin w HB ale oryginalny klocek na pewno będzie dla mnie za duży (nie lubię takich wielkich)
AeM, akurat w HB wszystko robi się pod swoją sylwetkę - klocek Ci zrobią taki jak będziesz chciała i pasujący budową i umiejscowieniem do twojej sylwetki
Ale jeżeli na konia pasował konkretny model prestige to trzeba by zapytać, które modele mają taką samą terlicę i poduchy. Bo Lucky akurat na 90% nie ma.
Hej, szukam podpowiedzi.. chce się przerzucić na siodło ujezdzeniowe, wygodnie mi z długą nogą i ostatnio jeżdżę na mojej skokówce wyłącznie bez strzemion. Jakie siodło polecacie? Kiedyś jeździłam w prestige venus i myśle o nim, ale może jest cos lepszego? Zależy mi by mnie dobrze usadziło i było dobre dla konia. Żadne loty w kosmos nie są planowane, ot żeby pojechać p/n w ujeżdżeniu 🙂 jeżeli to ważne mam 174 i w skokowym siodle miałam przedłużana tybinke (nie wiem czy w uje to będzie konieczne) wiec szukam friendly dla wysokich osób 🙂
No to ja zwyczajowo Erreplus Vittorię zaproponuję. Nie jestem ujezdżeniowcem a większość czasu w tym siodle jeżdżę. Jazda płaska, tereny..
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 września 2023 19:33
J0anna,

Dobre siodło dla konia: dopasowane

Dobre siodło dla ciebie: też dopasowane do anatomii jeźdźca

Sam wzrost to jedna składnia tego co potrzeba, np. jak masz długa kość udowa i mały tyłek to bym szukała siodeł z klockiem który można przesunąć gdyby nie pasowało (sama tak mam). Jeśli chodzi o usadzenie też bym się mocno do modelu nie przywiązywała - popatrz na siodło z boku i gdzie wypada tyłek, im prostszy łuk tym więcej luzu, im ciaśniejszy łuk tym bardziej usadzi (a przynajmniej taką mam swoją teorię która się jakoś sprawdza)

W ogóle wydaje mi się że wszelkie nowe modele mają tendencję usadzić, nawet aż za bardzo.
J0anna, - jeśli masz opcję pożyczyć i popróbować różnych siodeł to zrób tak 🙂 Będzie Ci łatwiej określić czego potrzebujesz.

Ze swojej strony - Albion SLK jest moją miłością 😅 Mam dość długie nogi i spokojnie mieszczę się w tybinki standard w nim.
Co do Prestige Venus - ono z reguły wypada ciut mniejsze niż reszta Prestiga, a rozmiary są w nich co 1", nie co 0,5", więc jeśli pasowało Venus, to inne w tym rozmiarze mogą być za duże. Plus Venusek było/jest kilka, trochę różniących się.
Osobiście też nie lubię tych nowych siodeł, z bloczkiem blokującym od góry udo. Natomiast to indywidualna preferencja i warto spróbować różne siodła, żeby wyczuć co nam pasuje, a co nie.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 września 2023 00:02
J0anna, też mam albiona już kilka lat, bardzo wygodne siodło 🙂
Dziewczyny help !
Szukam jakiegoś siodła na mocno wykłębionego konia zbudowanego pod górę … 😵‍💫😵‍💫😵‍💫
Najlepiej jeszcze żeby ktoś brał siodła obecne w rozliczenie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się