Dopasowanie siodła

Może chodzi o wykłębione beczułki?
Raczej o łękowate plecy 😉
Raczej o łękowate plecy 😉
olq, chyba trzeba poczekać na odpowiedź na autorkę pytania bo tak to domysły
Szukam saddle fittera który jeździ w okolice Bydgoszczy/Chojnic
faith, chyba chodzi o to, że środek panelu jest niżej względem grzbietu niż początek i koniec? Przez co jeśli koń ma środek miejsca na siodło niżej niż resztę pleców to będzie pasować? Tak podejrzewam.
Fokusowa, dokładnie o to mi chodzi, dość niejasno mogłam się wyrazić 😅 wypukła jako przeciwieństwo prostej terlicy.

Mam lekko łękowatego konia, grzbiet mu lata jak ampituda, jak jest ciepło i są mięśnie, to wygląda nawet w zbliżonej figurze do normalnych grzbietów, ale zimą mięśnie dramatycznie mu spadają. Dla saddle-fitterów to niestety na tyle zagadka, że załamują ręce (co nie znaczy, że po znalezieniu nieźle wyglądającego siodła nie będę jakiegoś wzywać do weryfikacji). Większość siodeł mu mostkuje. Teraz właśnie mamy znowu moment szukania jakiegoś nowego i trochę jestem pogubiona wśród jakich marek szukać, żeby na ślepo nie brać na przymiarkę 50 siodeł 🙄
Kieffer z Terlica Excellent.
corma, przy takich, okresowych zmianiach pomagałabym sobie podkładkami. Acavallo ma podkładkę z podniesionym środkiem, co mogłoby wypełnić opuszczony grzbiet.
Post został usunięty przez autora
Corma masz to na zdjęciach? Ni wuja nie potrafię sobie tego zwizualizować.
_Gaga, wolałabym jednak poszukać na początek czegoś z odpowiednią terlicą, żeby koń miał jak największy komfort :/ nie wykluczam okresowo podkładki, ale chcę spróbować znaleźć coś rzeczywiście dobrze dopasowanego.

adriena, Czego zdjęcie? Łękowatego konia? No normalnie grzbiet zamiast być +/- prosty to się zapada w kierunku ziemi w odcinku piersiowym, tak jak zwykle w tych przypadkach. A terlice mogą być klasycznie proste, lub nie do końca proste, są różne kształty do różnych grzbietów, jakby zawsze była ta sama terlica w każdym siodle, to większości koniom nie dałoby się nic dopasować 😅

faith, Dziekuję! Będę się rozglądać i mierzyć.
Corma chodzilo mi zdjęcie pleców tego konia z mięśniami i bez. Mam konia który nie pracuje w okresie zimowym ale nigdy nie było problemu zeby jakoś strasznie spadła z mięśni więc cieżko mi sobie wyobrazić jaka to może być duża różnica.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
24 kwietnia 2023 12:25
Słuchajcie - jestem w temacie zielona jak szczypiorek. Potrzebuję z jednego miejsca kupić dwa siodła (najlepiej nowe) - ujeżdżeniowe i skokowe/WKKW. Nie mam sprecyzowanego budżetu (ale raczej bez większych ograniczeń). Kto pod Warszawą jeździ, pasuje siodła i dalej dba o serwis? Chciałabym ściągnąć kogoś możliwe sprawnie- bo koń bez siodeł, a nie chce go w nieskończoność lonżować
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 kwietnia 2023 12:46
bjooork, A Prestige? Mam dwa nowe siodła od nich, i z siodeł i z dopasowania do koni i późniejszego serwisu jestem zadowolona bardzo. Jedno było szyte dla nas, drugie standardowy model, tylko dopasowane do konia.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
24 kwietnia 2023 12:53
Zembria a długo czekałaś na finalne siodło?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 kwietnia 2023 12:58
bjooork, Nie pamiętam już, ale nie jakoś bardzo długo, 3 czy 4 tygodnie na to szyte, jakiś tydzień na to standardowe, tak mi się wydaje przynajmniej, bo to już 3 lata minęły.
bjooork, ja jestem zadowolona z serwisu Equipe.
Equipe/Amerigo
BUCK   buttermilk buckskin
30 kwietnia 2023 13:35
nie całkiem o dopasowaniu, ale jest tyle wątków o siodłach, że tu wrzucę bo trafiłam na FB o renowacji, a to bywa mega ważny temat 😉

https://www.facebook.com/loremterapiakoni/
Czy w skokówkach również działa ta zasada, że przy dobrze dopasowanym siodle przystuły zwisają prostopadle do ziemi?

Mimo że siodło dobierał mi saddle fitter, mam wrażenie że moje przystuły są źle przyszyte 🤔 i od samego początku leżą źle. No ale człowiek debil i teraz zaczął się dokształcać w oczekiwaniu na innego specjalistę.
Mam nietypowa sprawę!
Poszukuje gapy na kucyka w typie szetlanda. Zależy mi żeby dzieci w niej siedziały stabilnie. Na co patrzeć?
rudziczek   Małe i duże.
06 maja 2023 12:26
rtk Polecam gapę z winteca. Ma świetnie wyprofilowane siedzisko i sama zajeżdżałam w nim kuce. Nie okręca się mimo braku kłębu. Jedyna wada to cena...
https://sklep.bergo.pl/wintec-kids-siodlo-szkoleniowe-dla-dzieci-gapa

Obiecująco wygląda też to:
https://koniu.pl/siodla/813-7496-siodlo-dzieciece-rexine-norton.html

Za to to, nie nadaje się do niczego:
https://cavalloshop.pl/produkt/siodlo-na-szetlanda-gapa-starter-hkm.html

Zapytaj jeszcze w wątku kucykowym.
Kto w Warszawie może mi pomóc dopasować siodlo? Szukam bardzo dobrego saddle fitter, najlepszego 😀
Roksana get the balance 😀 najlepsza
Meduza, Ja polecam Michała Dobrowolskiego.
Podrzucie kto pasuje siodła w rejonie Chojnic?pomorskie. Interesują mnie osoby posiadające zasób używek,żeby coś wybrać.
Chciałabym ostrzec przed panią Natalią Banach, która oferuje usługi fizjoterapii oraz dopasowania sprzętu. Dopasowanie siodeł było na zasadzie „a może damy podkładkę?”. Przy sprawdzaniu jakości jednego z siodeł okazało się, że ma pękniętą terlicę - skrzypiało wręcz książkowo, sama pani Natalia stwierdziła, że terlica poszła. Tylko zamiast powiedzieć, że siodło należy wyrzucić padło zdanie „na tego konia będzie pasować, ale wsadzajcie lekkie osoby, bo łęk jest jeszcze cały więc można w takim na spokojnie jeździć”. Panele w siodle lewitowały, siodło było bez równowagi ale oczywiście żel pod siodło załatwi sprawę. Dodaję zdjęcie tego konkretnego siodła. Nie polecam jakości usług oferowanych przez tą panią.
D83A9EB4-5579-4C2A-B8E7-87A245E60C06.jpeg D83A9EB4-5579-4C2A-B8E7-87A245E60C06.jpeg
patkahm, to musi byc zart bo az nie wierzę….
Kolor, niestety to nie jest żart. Pani Natalia najchętniej wszystkim koniom założyłaby syntetyczne FairPlay bo według tego co sprawdziła manualnie konie chodzące w tych siodłach miały najlepsze grzbiety
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
23 czerwca 2023 22:28
kojot, ja polecam Siodło Serwis - Natalia ostatnio u Nas była, jest przemiła i ma ciekawe używki na każda kieszeń 🙂
JustKaro, Ok, rozumiem, że oprócz bycia przemiłą zna się również na swoim fachu? 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się