Kącik Ujeżdżenia

Moon   #kulistyzajebisty
10 maja 2023 20:21
Mnie bardzo uderzyło pytanie „czy naprawdę łączy nas pasja…?”
Już jakiś czas pisałam - jesteśmy paskudnym i zawistnym środowiskiem.
Gillian,
W skokach mam wrażenie że ciut lepiej, bo spadlo albo nie. Ale wiadomo klimaty podobne - skacze, bo konia ma drogiego 😀

epk,
Przoduje wydaje mi się, ten mix duża kasa, plus zwierzaki, plus sedziowanie subiektywne (innego nima, ludzka natura), - ładunek wybuchowy.


Bardzo przykry i prawdziwy filmik. Okazuje się, że można człowiekowi zrujnować życie w ramach zemsty i pozostać bezkarnym. Pzj to już poważnie dno dna. Bardzo mi żal Marcina i mam szczerą nadzieję, że się pozbiera i faktycznie będzie tylko lepszy i silniejszy oraz znajdzie sprawiedliwość. Nie powiem, że akcja przeciwko niemu zorganizowana perfekcyjnie, ze wstydem przyznaję, że sama się zastanawiałam czy przy takim natłoku informacji o jego winie, popartych oficjalnymi pismami oraz wielkimi fundacjami, może być niewinny. Sport to totalnie nie moja bajka, ale wszystkie kuniareczki stajenne są tak samo toksyczne i to jest tylko kolejny wielki plus stajni prywatnej pod domem, a kontakt ze środowiskiem tylko ograniczony i wynikający z własnych wyborów, głowa przestała parować.
Mnie dodatkowo przeraża ta cała otoczka sprawy Marcina.
Co z monitoringiem na ujeżdżalni? Nie ma go w takim ośrodku?
Babka robi co chce, utrudnia innym korzystanie z infrastruktury i jest bezkarna.
Lekarz na zlecenie osoby trzeciej przyjeżdża do konia, robi obdukcje, właściciela konia nigdzie w tym cyrku nie ma.

Moon   #kulistyzajebisty
11 maja 2023 11:16
Milla, no właśnie mnie też to uderzyło, albo coś tu nie zostało dopowiedziane - bo jakim prawem, bez mojej zgody, jako właściciela, przyjeżdża sobie ktokolwiek, wyciąga mojego konia z boksu i robi obdukcję, czy jakiekolwiek inne czynności?! No w głowie mi się to nie mieści. I jeśli w danym momencie, koń jest w treningu u kogoś, to ten ktoś jest osobą decyzyjną, kto, jak i czy w ogóle danego konia dotyka! 😤
Słowo przeciwko słowu.
Żyję już tak długo na tym świecie, że tak do końca nie ufam żadnej stronie.
Prawdy nie znam i nie poznam bo musiałabym być przy tym co się wydarzyło. Ale Marcinowi współczuję bo dużo ten ktoś poświęcił energii żeby go zniszczyć. Życzę mu spokoju bo nie ma nic gorszego niż trafienie na mściwego manipulanta.
Moon, Moon nie zdziwiłoby mnie gdyby właściciel nie był poinformowany o planowanej obdukcji konia 😉 a biorąc pod uwagę, że ta Pani jak widać nie bardzo szanuje innych to jest to całkiem możliwe. Ale to tylko domysły.
Sprawa jest okropna i nie wyobrażam sobie co Pan Woldański musiał i musi dalej przeżywać. W tym momencie dla zdrowia psychicznego to chyba tylko wyjazd za granicę i całkowita zmiana środowiska na inne może pomóc mu wrócić do jako takiej normalności. Masakra.
kotbury, skoro znalazłaś mnie na FB - to czemu nie posłuchasz mojej wersji wydarzeń, tylko nękasz dalej? Bo po mnie można? Przecież nawet dowodów na te pomówienia nie przedstawiłaś.
Muchozol2,

”oddal się w trybie przyspieszonym”!!!
Twoja wersja wydarzeń już została mi przez Ciebie osobiście przedstawiona- jak mnie szykanowałaś pozwami od influencerek!!!
Tylko kanalie szantażują!! Niby dla czyjegoś dobra, bo to przecież z dobroci serca było, ostrzegawczo!!!
Żegnam ozięble.

Nie pisz do mnie, o mnie i niczego obok mnie.

NIE CHCĘ CIĘ ZNAĆ ani z Tobą, bądź o Tobie rozmawiać.
NIE CHCĘ cię w żadnym aspekcie mojego życia. Zrozum i się odpiernicz.


Nie przeklinamy choć rozumiem, że sytuacja tego wymaga. G.
Komentarz moderatora: Prywatne sprawy wyjaśniajcie sobie na PW
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
11 maja 2023 12:20
kotbury, ale to Ty rozpowiadasz o mnie nieprawdziwe i krzywdzące rzeczy, na które nie masz dowodów.
Kilka razy dałam szansę na polubowne załatwienie sprawy. Ale widać nie chcesz. Ok. Twój wybór.
Muchozol
Idź stąd.
Wyloguj się.
Idź żyć.
Czy ktoś mógłby wyłączyć tej pani internet? Albo ją zbanować na tym forum ponieważ nęka wszystkich użytkowników swoimi pasywno-agresywnymi jękami i problemami osobistymi wytwarzając offtop w każdym temacie?

Btw wracając do tematu, to mnie też zastanowiła ta nieobecność właściciela konia w tym całym procesie. Może został przekabacony przez tą babkę żeby też zeznawal przeciwko? Nie wiem jak bym się zachowała na jego miejscu szczerze mówiąc, jeśli nie byłoby odpowiedniego zapisu z kamer.
mindgame, Wydaje mi się, że na samym początku była informacja, że właściciele konia to byli amatorzy, którzy sobie z koniem nie radzili, a takie osoby bez jakiejś rozbudowanej wiedzy w temacie łatwo zmanipulować i nawinąć makaron na uszy.
Dopiero miałam czas obejrzeć film, o którym mowa. Rzeczywiście mega przykre jak można zniszczyć człowieka i jak bardzo źle działa PZJ w takich tematach - tu wytknięte wielokrotnie łamanie własnych przepisów i regulaminów.

Alaaale skąd tu Muchozol2, ??
Muchozol tu stąd, że jej tragiedia na forum jest tego samego kalibru, co tragedia pana Woldańskiego - i raczyła nawet podzielić się tym w komentarzu pod jego filmem 😉

Film obejrzałam i z obrzydzeniem słuchałam o postępowaniu PZJ. Dramat. Bezprawie, z którym naprawdę szary człowiek nie ma szans tak zwyczajnie wygrać.
Gillian   four letter word
11 maja 2023 13:23
W 2017r jedna z użytkowniczek forum napisała post, że „zgłoszenie nie było bezpodstawne ani robione przez osobę nie mającą pojęcia o pojęciu. Zresztą więcej niż jedna osoba zeznaje w tej sprawie i nie są to laicy”.
Ciekawe co powie nam ta osóbka teraz po ogłoszeniu wyniku. Pewnie nic :-) czy w tamtym czasie uległa presji błędnych informacji? Jest z Warszawy, może jednak coś widziała? Słyszała? Taka zagadka.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
11 maja 2023 13:44
Post został usunięty przez moderatora
Komentarz moderatora: idźcie załatwiać prywatne sprawy na prywatnych wiadomościach
ptyśmiętowy, a tak, faktycznie była taka informacja, że właściciel to amator.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
11 maja 2023 13:49
edit mod: prywatę proszę przenieść do prywatnych wiadomości

Wracając do tematu dla mnie ten reportaż jest najzwyczajniej w świecie... Smutny
Wiele osób nie miałoby środków, możliwości i samozaparcia do wygrania takiej wojny

Gillian, jeśli zapisu z monitoringu nie było, bądź nie pozwalał na ustalenie co tam się wydarzyło, to to jest słowo przeciwko slowu, dwóch osób które są w środowisku od lat i mają tak swoich fanów jak i wrogów, być moze też sprzeczne finansowo interesy. W ogóle mnie nie interesuje co sobie ustalili i jak, nie moja sprawa a prawdy się nigdy nie dowiemy. Dziwię się, że najpierw było tak na hurra Woldański fe a teraz jest na hurra jaki on biedny, bo zobaczyliście jeden dobrze zrobiony filmik w necie gdzie opowiada jak został skrzywdzony. Sytuacja wypisz wymaluj taka, jak na początku covida gdzie każdy miał conajmniej doktorat z wirusologii albo wojny w Ukrainie gdzie się nagle net zaroił od świetnych tylko nikomu nieznanych strategów wojskowych z koziej Wólki. Tu widzę mamy samych speców od przepowiadania co się stało kilka lat temu - lepiej niż sąd, który najwyraźniej do niczego konkretnego nie doszedł, a na szczęście nadal w tym kraju obowiązuje domniemanie niewinności.
Moon   #kulistyzajebisty
11 maja 2023 14:14
Mnie wciąż zastanawia, ze chce się Wam karmić trolla… 🙈
Muchozol nie zamierzam przechodzić korekty płci, więc nie będę psychologiem 😉 Proszę mnie nie pomawiać i nie rozsyłać kłamstw na temat mojej tranzycji!

Moon Kurde no, zawsze próbuję się powstrzymać, ale to silniejsze ode mnie 😜
karolina_ 👏👏👏
Re-volta standardowo - z jednej skrajności, w drugą.
O jak doskonale powyższa wypowiedź pasuje do obecnej farsy w tym wątku XDDD

budyń, 😉

Trzeba przyznać że nawet na najniższych szczeblach środowiska jeździeckiego (ośrodkowe koniareczki, instruktoreczki) jest już mnóstwo zazdrości i zawiści, kierowanych zwykle do tych którzy mają, mogą, potrafią więcej. Nikt tego nie temperuje bo dorośli robią to samo, i tak to leci już któreś pokolenie.
patat, to jest podłe. Chociażby ostatnia nagonkana na FB na fanpage'u Świata Koni, na 13 -sto latkę, jadącą rozgrywkę w konkursie CSIO GP, Konkurs wygrała, ale "miłośniczkom koni" nie spodobał się styl w jakim to zrobiła. Wstyd, hańba, żenada, kto ją wysłał na takie zawody, tak się jeżdzi jak się ma bogatych rodziców, to tylko niekróre z określeń jakie padły pod jej adresem. Dla mnie to jakaś porażka. Można napisać wszystko, obrazić, poniżyć,opluć, zmieszać kogoś z błotem bez najmniejszych konsekwencji. A hasłem flagowym jest zawsze, bo mam prawo wypowiedzieć swoje zdanie. No ku..a brak mi słów.
brzezinka, takie hejty internetowe na zawodników to jest imo przejaw zazdrości, o sport lub po prostu dostęp do koni, trenerów i możliwość rozwoju. Niektórzy całe życie nie potrafią dojrzeć do radzenia sobie z tymi emocjami.
Tyle ze ten przejazd był ochydny...
karolina_, ale to nie jest kwestia dobrze zmontowanego filmu. Pzj nie przestrzegało procedur, zrobili jak chcieli nie zgodnie z prawem i nara. Nie wiem czy Pan woldanski pląsa po tęczy i w wolnej chwili śpiewa konikom piosenki czy się znęca, ale to jak ta sprawa wyglądała ze strony pzj sprawia że trudno jednak.wierzyc ze chlop jest kątem. A już nie wspomnę o tym, że zeznaje przeciwko pani a ta raptem jest świadkiem jak się znęca.. no ludzie.

brzezinka, ale ten przejazd był tragiczny stylowo. Szarpany tak, że ciężko się patrzyło. Skuteczny na pewno, ale obrazek okropny. I to nie ze się nie dogadali raz czy dwa, cała jazda tak wyglądała. Czy jak to napisze to znaczy że hejtuje dziecko?
Był stylowo kiepski ale czy to upoważnia kogoś do pisania w sposób taki jak większość komentarzy, wstyd, hańba, itp. No proszę Was, można było chyba wyrazić swoje zdanie inaczej a nie żeby tylko przycisnać do ziemi.
brzezinka, nie czytałam komentarzy, widzialam przejazd. Nie podobal mi się. Styl był dla mnie okropny, nawet jak kon trudny to i tak wyglądało to fatalnie. I chodziło tylko o prowadzenie, bo żadnych angoli, kopaniny itp nie było. Ale nie jest to coś co oglądać chcemy na najwyższym poziomie.
Ludzie w internecie są różni i różnie będą komentować. Część to idioci i niestety trzeba to zaakceptować. Ale mam wrażenie ze obecnie krytyka =hejt. Bo nie można złego słowa powiedzieć.
xxagaxx, poczytaj komentarze to zrozumiesz o co mi chodzi. Nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce, ale tam w większości był chamski hejt.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się