Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Jonnyer Ban permanentny
09 maja 2023 11:55
Post został usunięty przez moderatora
powiedzcie mi jak sprawdza się posiadanie grzywki (na włosach) i jeżdżenie w kasku? chodzi za mną zrobienie sobie takiej długiej grzywki, takiej nie do wysokości brwi tylko co najmniej do ucha, ale moją obawą jest moment, gdy zdejmę kask po treningu 🙈 czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami?
kamcia665, - ja mam grzywkę, ale prostą do brwi - nie jestem w stanie żyć bez niej, bo mam wysokie czoło i nie czuję się komfortowo bez 😅 Co do kasku, to jak się spocę nie wygląda to dobrze, ale też mam na to trochę wywalone. W stajni jestem w stajni, większość ludzi ściągając kask nie wygląda jak z żurnala, a zanim pójdę gdzieś w miasto to się ogarnę 😉 Czasami myje samą grzywkę po prostu. W zimie i tak jak ściągam kask to wrzucam czapkę, w lecie odpuszczam, bo w czapce z daszkiem wyglądam gorzej niż z wymemłaną grzywką 😂
Generalnie dużo daje samo rozczesanie jej i jest względnie ok. Włosy myje średnio co 3 dni.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
11 maja 2023 12:03
kamcia665, miałam taką :P do ubrania pod kask włos "zarzucałam" na głowę, żeby nie wystawały, a po zdjęciu kasku albo były przyklapnięte albo się prostowały na swoje miejsce 😉 zalezy jak ciepło jest i jak przewiewny kask :p
ale tak jak keirashara, polecam czapkę po jeździe i tyle :p
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 maja 2023 13:04
Używa ktoś może do odkłaczania takiej ściągaczki? Działa faktycznie tak fajnie? https://maldero.com/pl/product/lint-remover/
zembria, mam i... nie używam. Kłączki ściąga bardzo fajnie ale razem z materiałem. Nie ma szans użyć na ubraniach bo robi dziury. Dywan jakoś daje radę ale to i też zależy który (jeden udało mi się tym zniszczyć)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 maja 2023 11:43
Sayu, o kurde! Już zamowiłam, znalazłam za 12 zl więc stwierdziłam, że zaryzykuję. Potrzebuję czegoś skutecznego do ściągania kłakow z narzuty na łóżko 🙄 Mam taką zarąbistą rękawicę, sciąga wszystko, ale się zapycha i to mocno upierdliwy sposób przez to.
Poszukaj czegokolwiek z gumową końcówką, jak ściągaczka do wody, możesz sobie końską nawet spróbować czy ci się sprawdzi.
Mój zakręcony w detailingu chłop zakupił lilly brush i to na prawdę fajnie działa. Ogarnia nam meble, drapak, nawet mojego starego wielkiego pluszaka tym odkłaczył bez szkody dla niego 🙂 Tylko jest już ciut droższym gadżetem, za to działa.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 maja 2023 12:33
keirashara, Troszku drogo za kawałek plastiku z gumką. Odczuwam wewnętrzny sprzeciw 😉
zembria, - wierzę 🤣 ja z zasady nie pytam ile jego zabawki kosztują, tak długo jak nie narzeka na ilość czapraków w domu. No, ale widzę, że to działa, wiele z tych zabawek ma sens 😉
keirashara, pytanie czy inny kawałek plastiku z gumką nie będzie też działał?
Przychodzą mi do głowy ściągaczki do szyb samochodowe 😆 koszt <10zl
Sonika, - kurka nie wiem, czy nie będą właśnie niszczyć materiału, albo czy ta guma w ściągaczce nie będzie zbyt wiotka lub sztywna. Pytać się boję, bo ryzykuję ponad godzinnym wykładem o zajebistości i wyższości tego plasticzka z gumkiem nad innymi 😂
To działa. Tanie nie jest, ale działa, na kanapie, drapaku, pluszakach, krześle biurowym, w aucie itd. Wszyscy zdrowi, futra mniej mimo dwóch fabryk kłaków działających na pełnych obrotach 😉
zembria, - wierzę 🤣 ja z zasady nie pytam ile jego zabawki kosztują, tak długo jak nie narzeka na ilość czapraków w domu. No, ale widzę, że to działa, wiele z tych zabawek ma sens 😉
keirashara, ty musiałaś być bardzo dobrym człowiekiem w poprzednim wcieleniu, że w tym takiego chłopa dostałaś, co to jego zabawki to są min. gadżety do sprzątania i on ich używa.
Ja to ciagle muszę znajdować miejsce dla kolejnych kolekcyjnych wydań jakiś albumów, koszulek z autografami, szklanek z limitowanych serii do alkoholi...
... ostatnio znajduję im miejsce... w śmietniku.
😂
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
16 maja 2023 17:02
A macie coś co wyciąga podczas prania ludzie włosy? Mam dosyć długie blond i po praniu mam na wszystkim kłaki
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
16 maja 2023 18:55
santa, piłeczki-rzepy, o ile prane tkaniny to zniosą. Ja te wrażliwsze rzeczy wrzucam i tak do siateczkowych worków do prania i jakoś to działa (a kłaki z delikatnych ubrań zbierają się w rogach tych siatek).
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 maja 2023 08:10
Wracam z opinią na temat tej ściągaczki do kłaków metalowej i faktycznie szarpie. Do bluz np sie nie nadaje, z dywanu bardzo fajnie zbiera, z gładkiej tapicerki takiej welurowej i z alkantary też fajnie, ale jakiegoś szału nie robi. Za to super zbiera sierść prosto z dystrybutora 😜
efeemeryda   no fate but what we make.
17 maja 2023 13:41
santa, suszarka bębnowa do ubrań, nic innego nie zadziała na poważnie.
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
19 maja 2023 14:28
No właśnie tak myślałam, że tylko suszarka.
efeemeryda   no fate but what we make.
19 maja 2023 22:24
santa, mam dwa mco i jednego devona, czarne ubrania na powrót stały się czarne 😀 ( w sensie pozbawione stałej warstwy kłaków).
Próbowałam wcześniej różnych rzeczy ale nic tak nie działa.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 maja 2023 20:14
Suszarka jest wspaniała.
Ja teraz nie mam możliwości posiadać, ale w temacie gumy :P to kupiłam zooplusową szczotę i wybiera z tapicerki wspaniale. Z ubrań zależy, ale generalnie - daje radę
Screenshot_20230521_201323_zooplus.jpg Screenshot_20230521_201323_zooplus.jpg
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
22 maja 2023 12:15
Nie jestem pewna czy to najlepszy wątek, może telefoniczny był by bliższy, ale też nie o telefon chodzi, a o słuchawkę bezprzewodową do telefonu. Przejrzałam sobie rankingi, niby wiem jaką powinnam wybrać, ale może ktoś jest w stanie mi polecić. Potrzebuję spory zasięg, powiedzmy te 30m, żeby jakość dźwięku była dobra, z tym bajerami przeciwwiatrowymi chyba w związku z tym, bo będę ją w większości użytkować na zewnątrz.

Macie może jakieś sprawdzone modele ? Będę wdzięczna za info. Zakup raczej pilny.
Pytanko o Netflix, jak mam w pakiecie że można oglądać na dwóch ekranach jednocześnie to dotyczy to dwóch ogółem czy dwóch na jedno konto ( czyli w sumie może być 10 ekranów)?
Nigdy mi się co prawda nie pojawił komunikat że nie mogę oglądać pomimo współdzielenia konta ale zgłupiałam
Sonika, na raz można oglądać na 2 różnych ekranach.
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na muchy i inne owady w domu/mieszkaniu/biurze? Lep nie działa, bo lep nie wabi. Złapie tylko jeśli mucha przypadkowo na nim usiądzie. Potrzebuję coś co by je wyłapywało.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 maja 2023 15:49
EMS, zapobiegać - moskitiery w oknach.
Mnie zastanawia czy te lampy owadobójcze działaj, ale nie te wielkie kratki wieszane tylko takie małe stojace
Facella, no niestety nie da się tego załatwić moskitierami. Latem żyjemy w otwartym domu, mamy wielkie okna balkonowe, otwarte non stop, kręcimy się między domem a ogrodem. Dlatego myślałam o jakiejś pułapce raczej. Żeby wyłapać wieczorem lub przez noc te owady co wpadły w dzień.
Ale są takie moskitiery na framugę drzwi i przez nie się normalnie przechodzi. Nie są 100% skuteczne, ale znacznie zmniejszają ilość much w domu. My nie zamykamy mieszkania w ogóle, mamy taka moskitierę i w środku są pojedyncze muchy, ale zawsze to nie rój. W stajni tez do socjalu taka wieszamy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się