żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

redhorse, mnie slim na plecy pomógł.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 maja 2023 08:58
redhorse, Ja sobie slima bardzo chwalę, czuć wyraźnie że wytłumia wstrząsy. Moje plecy i końskie są zadowolone.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 maja 2023 09:29
Ja też ogólnie jestem zadowolona ze slima, ale 🙂 ale mam dopasowane siodło i slim robi, że jest za ciasno. Także ja bym z założenia jednak uwzględniła podkładkę i siodło pasowała mając to na uwadze, że chcę używać podkładki. W efekcie końcowym, mogę używać podkładki (silma) tylko zimą, jak mi koń schodzi zawsze trochę z masy, ale 🙂 ona zimą jest jak deska i bywały takie temperatury, że na zewnątrz jednak średnio.
Aleks, saddlefiter powiedziała przy pasowaniu siodła, że podkładka slim bedzie akurat wiec szukam takiej do 1cm grubości
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 maja 2023 11:44
redhorse, no to jak tak to ja slim polecam bo odczuwalny jest komfort, moim zdaniem zarówno dla jeźdźca jak i konia, ale trzeba wziąć pod uwagę jej mankamenty i zastanowić się czy w tej cenie będą dla Ciebie akceptowalne 😉 .
redhorse, zamów sobie winderena na testy i po tygodniu możesz odesłać jak stwierdzisz, że jednak za bardzo zacieśnia🙂
Ja polecam Kentucky, dla mnie robi robotę jak widneren, a nie twardnieje. Ale to trzeba samemu dupe posadzić żeby poczuć czy faktycznie jest różnica.
Czy ma ktoś porównanie między Acavallo Memory a Torpolem Latex Sport? Który grubszy, który lepiej amortyzuje?
A może nakładka acavallo NA siodło? zamiast pchać pod spód i sobie rujnować dopasowanie siodła, to nałożyć żel na wierzch?
Upnę swoje pytanie z 24 maja, może ktoś ma opinię.
ramolowa   "Co Nas nie zabije, to nas wzmocni"
04 czerwca 2023 10:56
Szukam podkładki futrzanej z kanałem i "jakby ubytkiem wełny" w okolicach kłębu V- żeby tam miejsca nie zabierać, najchętniej bez futrzanej ozdoby w okolicach siodła takie nie zbędne minimum 🙂
Albo czy robi jeszcze ktoś takie podkłady jak kiedyś perforce czy coś takiego na allegro było? 🍀
Sivrite, miałam Acavallo Memory Foam - gruba, dość fajna 🙂 ale Torpol Latex dla mnie to mistrzostwo 🙂 ból pleców odszedł w zapomnienie, podkładka nie jest gruba.

Acavallo grubszy, lepiej amortyzuje Torpol 🙂
Szukam żelu (typu acavallo, pod czaprak, 8-10mm), który jest szerszy przodem niż acavallo. Wszystkie te żele ledwo mi kłąb przykrywają. Generalnie brakuje mi tak po 5cm z każdej strony żeby to jakoś z sensem leżało... Ma ktoś pomysł? Jestem przekonana, że kiedyś te żele były szersze a teraz takie tylko wąskie i krótkie te "skrzydełka".
epk, Hexagon jest dość szeroki...
_Gaga, tak ale on jest gruby 😔
Próbowałaś hexagon micropile? Ona jest cienka i właśnie duża. Pod moim skokowym 17’ mnie wkurzała, że mi wystawała.
redhorse, slimy nie są takie se, nie ma aż takiego wrażenia siadania w fotel jak w zwykłej, ale amortyzacja jest bdb, widzę różnice np. w dodaniach na mega niewygodnym koniu. Jedyne zastrzeżenie mam do trwałości, po kilku latach i to użytkowania na max 3 koniach dziennie wyraźnie wyciera się wewnętrzny pokrowiec i zaczyna pianka w środku
patrycjasz, patrycjasz, nie, nie znam tego w ogóle, dzięki idę szukać <3
epk, mam to samo.
Skończyło się tym, że rozcięłam acavallo na jakieś 15 cm środkiem od przodu żeby się na boki rozeszło i sięgnęło na cały obszar za łopatkami.
kotbury, i nie rozłazi ci się to dalej? Układa się potem jakoś z sensem?

patrycjasz, patrzyłam ale to jest podszyte polarem - ja chcę glut glut, żeby to można wsadzać pod czaprak.
epk, nie zwróciłam uwagi, że to glut ma być 😓
epk, już drugi miesiąc i działa. Nie pęka itd.

Ale... trzeba się wysilić żeby to ułożyć, czyli po nałożeniu żelu, czapraka i siodła muszę wsunąć łapę i poprawić żel z każdej strony. Upierdliwe.
U mnie to jest (oby) etap przejściowy. Po prostu koń mi z masy spadł i siodło przestało pasować. Nie pyli mi się go dopychać bo ma mieć miejsce żeby koń mógł odrobić. A nawet najlepsza logistyka siodłowa nie nadąży za tymi zmianami płynnie. Więc się męczę z januszowymi patentami.
Ramolowa, Mattes robi także podkładki bez obszytych rantów,możesz również wybrać grubość podkładki.
Ostrzegam wszystkich przed podkładka winderen . Nie nadaje się na dłuższe wyjazdy - odparza plecy
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 czerwca 2023 10:52
Konstrukcyjny16, Używam 2, na dwóch koniach od kilku już lat. Nigdy nic takiego się nie wydarzyło. Jeździmy czasem w długie tereny też (3h). Może kwestia czapraka nieoddychającego?
3,4 h jeszcze ok. Piszę o dłuższych trasach , wyjazdach gdzie siodło jest koniu 8 ,10h. Podkładka na kocu wełnianym. Wymiana podkładki na pad i wszystko ok . Także to nie kwestia siodla.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 czerwca 2023 11:20
Konstrukcyjny16, Tylko, że 8 czy 10h to żaden koń cięgiem nie powinien mieć siodła na sobie. Na popasach to się jednak konie powinno rozsiodływać.
Uznałam to za logiczne że kon jest rozsiodlowywany na popasie . Chciałam tylko ostrzec ze ta super pianka nie nadaje się na dłuższe wypady. Osobiście bardzo je lubię i używam też od kilku lat
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 czerwca 2023 11:35
Konstrukcyjny16, zabrzmiało to tak, jakby ten kon miał na sobie siodło przez te godziny caly czas. Na takie wyprawy to jednak najlepsze są grube pady filcowe/wełniane.
Coś co służy do wentylowania pleców to wygląda tak:
https://www.gatusos.com/en/salvacruz-gatusos/

jest tak zrobiona ta podkałdka, ze przy anglezowaniu (ruchu grzbietu) wypompowuje powietrze i zasysa powietrze z zewnątrz.poza tym pot odprowadza się rowkami.
Kładziemy bezpośrednio na grzbiet.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się