naturalna pielęgnacja kopyt

Fokusowa, dzięki 🙂 prawdopodobnie je kupię. Portfel trochę popłacze ale jak już kupować to porządny sprzęt!
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 maja 2023 17:06
Fatalita, też polecam Mustad. Mam je już dobrych kilka lat, wciąż niezawodne.
Ja mam żałobę bo save edge ciągle.
Nie chce innego tarnika!!! Chcę taki!!!

Ktoś ma jakieś dojście jeszcze do nich?

Edit.
widzę, że jeszcze zostały gdzieniegdzie.
chyba zapasy zrobię, heheh
kotbury, w styczniu kupowałam save edge the Beast 17 za 230 pln a teraz widzę, że w tym samym sklepie kosztuje już 300 pln 😱
A czy ktoś z Was, posługuje się może takimi cęgami, albo innymi z oferty tego sklepu:
https://allegro.pl/oferta/cegi-obcegi-do-korekcji-kopyt-profesjonalne-36cm-11677037927?reco_id=d54bfd7f-fec6-11ed-8388-1e1878705ace&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951
i może coś na ich temat powiedzieć. Potrzebuję na własny użytek dla jednego konia.
brzezinka, mi na własny użytek do 3 koni polecono shapson lub nawe. Na Facebooku możesz znaleźć.

brzezinka one wyglądają jak pull-ofy do ściągania podków, to już to lepsze: https://allegro.pl/oferta/cegi-obcegi-do-korekcji-kopyt-racic-38cm-10594412953?reco_id=19ab2163-fed8-11ed-a281-ee571ecdc1b8&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951
Miałam kilka noży od niego i były spoko, cęgi do jednego konia wydaje mi się, że nie ma co wydawać kasy na nawe.
Dzięki za info. Kupiłam te z linka Piaffallo, zobaczymy, na weekendzie będę testować na mega twardych kopytach.
Jaki balsam do kopyt polecacie , bo sucho jest i twarde kopyta.

Coś lepszego jest niż to:
https://www.mksklep.pl/plusvital-hoof-care-1000-ml-p-484.html
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
06 czerwca 2023 21:21
Perlica, Kevin bacon's albo NAF hoof dressing. KB (w formie pasty) wolniej się zużywa w moim odczuciu bo jest gęstszy
Perlica, - carr day martin, żółty, choć zielony też spoko nawilża, tylko to olej. Zielony lubię na zawody i "wyjścia" bo robi piękny efekt błysku i kwarc się mniej lepi, żółty jest typowo na suszę. Nie wiem czy lepsze, bo nie miałam tego plusvitalu, ale sprawdzają się super.
Kevin Bacon też spoko, ale cdm jakoś bardziej lubię.

Nie polecam za to Doctor Horse, no jak dla mnie to kujawski w puszce z konikiem i nie ogarniam jego fenomenu 🤷
Tylko słyszałam,że oleje to wysuszają. Olej to ja mam, dlatego szukam balsamu właśnie.
Obczaje opisy tego co podajecie.

Ej i ja coś muszę mieć co na mokre kopyto można nałożyć.
W sumie kopyta rosną jak szalone i nie pęka nic, więc sama nie wiem czy mi to potrzebne, no ale w dotyku są suche jednak.
Perlica, - weź do stajni stary ręcznik, wystarczy przejechać kopyta takim i od razu na tyle suche, że posmarujesz czymkolwiek 😉
Żółty carr day martin to balsam, ttpowo na suche miesiące. Ekonomiczniej i na zimę lubię najtańszego leoveta z olejkiem laurowym i eukaliptusem. Też nawilża i zostawia taką warstwę, że mniej brud przywiera, łatwiej błocko zmyć, zdarzało mi się smarować wilgotne kopyta nim.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
06 czerwca 2023 23:16
Perlica, KB w oleju to ozdobny jest bardziej IMHO, pasta jest dużo lepsza i wydajniejsza. Jedyny minus pasty to to że przy niskich temperaturach jest ciężka do pobrania pędzlem (chociaż też zależy od partii) bo po prostu twardnieje jak to tluszcz. Ale poza tym super. Jak szukasz typowo kremu to ten z naf, tylko że on nie jest bardzo tlusty (taki jogurtowy bardziej 😀). CDM też jest fajny i kremowy (tlustszy), plus że jest od razu z pędzlem ale wydobywanie ostatków z tej puszki jest wkurzające (przynajmniej dla mnie). A i jeszcze nie wiem jak żółty, ale niebieskiego CDM nie można używać 24h przed zawodami bo coś tam ma w składzie "nielegalnego"

Co do wysuszania kopyt - tak, olej jest hydrofobowy więc będzie utrudniał wnikanie wilgoci. Więc o ile nie wysusza sam, to ułatwia wysuszanie 😀 też jestem team balsamy, łatwiejsze i nie trzeba kopyt moczyć żeby dobrze nawilżyć.

Edit: jak na mokre kopyta to coś tlustszego pewnie lepiej żeby "zamknął" wilgoć w kopycie
Perlica, ja używam balsam do kopyt z horse line pro i jest spoko 🙂
Perlica, - weź do stajni stary ręcznik, wystarczy przejechać kopyta takim i od razu na tyle suche, że posmarujesz czymkolwiek 😉
Żółty carr day martin to balsam, ttpowo na suche miesiące.

keirashara, to nie jest balsam tak realnie.
To jest krem nawilżający.jedyny na rynku chyba preparat zrobiony na bazie wodnej, a nie olejowej. No po prostu jak nawilżający krem, a nie natłuszczający krem.
On jest dedykowany do pracy na kwarcu i na suche pory roku.

kotbury, - dla mnie krem i balsam to jedno, ja się tam nie znam 😂 ale właśnie bardzo go lubię na lato.

Dżizas, w ogóle początek czerwca, a u nas susza jak nie wiem 😭
Gillian   four letter word
09 czerwca 2023 08:22
U nas jest taka susza, że normalne smary nie dają w ogóle rady. Posmaruję i za dwie minuty wszystko wsiorbane. I tu w sukurs przychodzi Hoof Gold 🙂 najlepsze smarowidło na świecie 😍
Cześć,
Kto z was stosował cremolith i jaki był efekt?wrzucę niżej skład i nie wiem czy działa nawadniająco czy wstrzymująco odparowywanie wody.
Niestety nasz kowal poleciał mocno w kulki,nikt go nie kontrolował, pobrał pieniądze a kopyta wyglądają jakby były w powietrzu robione….za niedługo zawita nowy kowal i mam nadzieje że będzie lepiej.Strzałka jest mocno wysuszona, bo faktycznie do niedawna był problem i traktowałam ją siarczanem miedzi.Zastanawiam sie czy kupić dedykowany balsam do kopyt czy lanoline kosmetyzną czy ten crematholit który kiedys dostałam używać częściej.
Skład:
Colophonium, creosotum 5,9 %, Oleum Jecoris Aselli (tran z wątroby dorsza atlantyckiego), podłoże maściowe.
nie trybie połączenia kowal-mazidło 😮 czyżby kopyta przesuszyły sie przez ,, w powietrzu,, zrobione,, a nie przez warunki w jakich przebywa koń ?
Ameena, najlepiej moczyć kopyta w wodzie i później zabezpieczyć smarem. Ja bardzo lubię lanolinę, szczególnie z dodatkiem olejów typu arganowy lub migdałowy - mają właściwości nawilżające, zwiększają elastyczność rogu i chronią przed odparowaniem wody. Moim zdaniem takie połączenie woda plus tłuste mazidło będzie najlepsze na odżywienie kopyt w okresie suszy.
blucha, nieodpowiednio werkowane kopyta mają tendencje do pękania szczególnie gdy są przesuszone.Koń wychodzi na 15-18h dziennie na pastwiska,więc nie jestem pewna skąd takie duże wysuszenie
patkahm, kupuje Pani gotowe smart czy sama coś komponuje?prosilabym o link do sprawdzonych produktów,ponieważ jest tego trochę i nie chciałabym w ciemno kupować.Dziękuje 🙂
Ameena, wysuszenie stąd, że jest mega susza niestety. Nawet jeśli rano kopyta się napiją trochę rosy to i tak później schną na wiór 😕 moim zdaniem najlepiej będzie (jeśli masz czas i możliwość) moczyć kopyta 10-15 minut - postawić konia w kałuże/do wiadra i niech stoi, albo wersja druga - namoczyć ręczniki i takie ociekające zawinąć na kopyta i też 10-15 minut jeśli ustoi to super. Nie smarowała bym już niczym jeśli masz możliwość chociaż 2 razy w tygodniu je porządnie namoczyć.
Ameena, kupuję lanolinę, podgrzewam w kąpieli wodnej i dodaje do tego olejek arganowy i migdałowy. Z gotowych preparatów to u mnie fajnie sprawdziły się smary z Veredusa - Golden Hoof jest na bazie lanoliny.
Kupiłam swojego pierwszego Double S, model Loop. Jaki on jest piękny 😍 aż szkoda go do konia zabierać 😅
Wcześniej miałam/mam Mustada i Mustad zdecydowanie brzydszy, jak z jakością stricte pracową to jeszcze nie wiem.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
11 lipca 2023 22:13
Fokusowa, Double S przy Mustad to jak dzieło sztuki 😅 . Nie miałam Loop, ale modele Classic sprawdzały się u mnie wile lat bardzo dobrze i znacznie lepiej niż Mustad. Potem odkryłam Ikara 😉. Miłej pracy 🙂 .
Aleks, a gdzie można kupić ten tarnik? Szukałam w necie,ale zwątpilam.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
16 lipca 2023 08:17
Agu, a który, pytasz o save edge ?
Nie o Icara, bo trafiłam tylko na takie precyzyjne do drewna, ale może właśnie o takie chodziło :-).
Aleks, mówisz, że Ikar jeszcze lepszy? Wypróbowałam dzisiaj tego Double-S i jest boski!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się