Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Usagi, była na promocjji w Equirex, wyszło mi ostatecznie niecałe 700 zł, więc no, niemało.
Usagi   Unikalne ciasteczko
27 maja 2023 12:18
xxagaxx, to i tak chyba dobra cena, na horze.pl jest za 909zł 🙄 A jaki rozmiar wzięłaś?
BUCK, Obiś, obgadam spot on z wetem
karolina_, daj znać co ustalicie, bo ja mam spot on i używałam tez dla karmiącej, ale teraz to już nie wiem…
Dziewczyny, czy któraś z was miała może ta derkę https://www.equippos.com/en/fly-sheets-and-fly-masks/amigo-camofly-waterproof-fly-rug-9879.html. ?

Bardzo spodobało mi się to zapięcie na klacie ale nie jestem pewna czy ten materiał dobrze przepuszcza powietrze, mam konia wolnowybiegowego mieszkającego w lesie i potrzebuje czegos w czym by mógł latac 24hs na dobę z osłoną na brzuch i jeszcze żeby się nie ugotował bo w lecie nie ma dnia ani nocy żeby zeszlo poniżej 30 stopni. Potrzebuje czegoś od ręki a w tym dzikim kraju wybór jest znikomy, mogę wziąć to albo Decathlonowa i nie wiem która lepsza.
Usagi, 145, lezy o niebo lepiej niż premier equine
ash   Sukces jest koloru blond....
28 maja 2023 22:29
kortina, mi wetka dla 2 miesięcznego zrebaka kazała używać Fiprex dla psów w sprayu.
Działa, od użycia ani jednego kleszcza tfu tfu.
Jutro będę powtarzać psikanie lini grzbietu
kortina, jutro bede gadac, to jest wet od malych zwierzat ktory sam jezdzi i ma zajebiste pomysly
U mnie w tym roku tfu tfu nie znalazłam jeszcze kleszcza na koniu, a w poprzednich latach znajdowałam tylko na jeden klaczy raz na jakiś czas, po użyciu spot on już nie.. No ale skoro nie wiadomo czy to na pewno bezpieczne to się wstrzymam na razie
Wyszlo na to, ze mozna i fiprex i deltametryne i permetryne, nic nie bedzie dzialac dluzej niz 3 tygodnie niestety, fiprex wychodzi drogo.
Wtrące. Czy wasze derki egzemowe też kopią prądem przy ściąganiu z konia czy tylko ja mam jakąś dziwną? 😖
Mnie generalnie prądem kopie wszystko, nawet woda z kranu xD
Jak z konia derki ściągam to też. I czasem jak czyszczę to sama sierść mnie prądem kopie.
Mnie kopie derka na owady. Muszę ostrożnie ściągać, bo i koń dostaje.
Używam w tym roku po raz pierwszy CDM Flyguard Extra Strength i jest to zdecydowanie najlepsze psikadło na muchy i komary jakie miałam dotychczas. Lepsze od Deet z Naf’a i od czarnej i zielonej absorbiny. Teraz jest sporo promocji to opłaca się wziąć, bo 1 litr bez promki 199 zł kosztuje.
Choinka... Myślałam, że usłyszę coś w stylu, że mam jakąś dziwną derkę bo strzela, a tu widzę nie jestem jedyna. Nie idzie tego jakoś odelektryzować? 😐
BUCK   buttermilk buckskin
01 czerwca 2023 09:41
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
01 czerwca 2023 21:32
Fokusowa, potwierdzam, w zeszłym roku tylko to nas ratowało 🙂
Co obecnie polecacie na meszkę i gzy ?
777, wspomniany wyżej CDM.
dziękuję
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
21 czerwca 2023 11:28
Poszliśmy w horseware. Jeszcze nie ma u nas much, pewnie w połowie czerwca pojdzie w ruch. Wrażenie robi naprawdę dobre
xxagaxx,

I jak ta derka Rambo Protector z horseware ? Zadowolona jesteś ?

W sierpniu jadę na obóz treningowy w miejsce gdzie może być jeszcze wtedy much znacznie więcej niż u nas. Rozglądam się za derką bo już się raczej nie obejdzie od tego roku. Potrzebuje dla konia niszczyciela ... ale też mega wrażliwca muchowego. Zastanawiam się nad nią póki mam w portfelu .... Daj znać, będę bardzo wdzięczna.
Aleks, Bardzo. Jest naprawdę pancerna, super się układa, fajny jest kaptur bo schodzi na zapięcie na klacie i naprawdę dobrze zakrywa. Kobyła się w tym tarza, chodzi po krzakach i nic się nie dzieje. Mogę polecić, warta tej kasy.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
21 czerwca 2023 11:58
xxagaxx, Dzięki serdeczne. To wezmę ją.
A jak z rozmiarem ? Mierzyłaś według instrukcji czy wzięłaś taki jaki nosi w innych derkach ? Czytałam, że 145cm . Mój nosi 145 z Felixów, ale one wypadają dosyć duże.
Aleks, mam już derki z Horseware więc wiedziałam żeby brać 145 bo takie zwykle nosi moja kobyła. Mam z PE i 145 (czyli 6.6.?) jest za duża. I nie powiedziałabym że Felixy są duże, mam ich 3 derki i powiedziałabym że wąskie w klacie wypadają.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
21 czerwca 2023 13:38
xxagaxx, Dzięki za info 🌻 . Zmierzę mojego w takim razie dla pewności zamiast porównywać bo być może co model i koń to inne odczucia. Horseware nie miałam do tej pory. Dzięki raz jeszcze!
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
21 czerwca 2023 20:54
Już nie mogę edytować, ale jakby ktoś chciał kupić np te derkę, o którą pytałam wyżej to kod NAKNAK - 10% działa. także cena nawet się okazała bardzo przyjemna 🙂 .

Żeby nie było off topa to, okazało się, że znajoma ma tę derkę dla swojej kobyły. Koń mi znany, duży i długi i 155cm jest na nią trochę za duża. Także na mojego kompakta 145cm powinna być idealna, podobnie wynika z pomiarów 😉 . Raz jeszcze dzięki xxagaxx 🌻
Aleks, mam nadzieję że się sprawdzi. Co dla mnie najlepsze to kobyła, pomimo golenia wciąż ma niewytarte łopatki, co się często jej zdarzało.
Jeśli maski wchodzą Waszym koniom do oczu to bardzo polecam Eskadrona! Fajny i przewiewny materiał, oczy mają kilka cm przestrzeni od siatki. Nie wiem jak z trwałością, ale póki co jestem zadowolona z tego jak leży. Nawet Caballa przebija, bo Caball wiecznie do oczu dotykał, chyba dziwny pysk ma ten mój zwierz.
IMG_6662.jpeg IMG_6662.jpeg
Horsewere tez nie dotyka. I equiline
xxagaxx, mówisz o tych z pałąkiem? Tylko one średnio 80 zł drożej wypadają niż ta co kupiłam. No i ta była od ręki, a większość masek była z dostępnością 14-21 dni (co jest dla mnie absurdem w szczycie sezonu).
Bo takie co niby mają nie wchodzić, a nie mają pałąka (jak na przykład Caball) to mojemu i tak do oczu włażą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się