ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Czy ktoś orientuje się jak to teraz jest z oczkami w pomorskim? Kiedyś się zbierało do takiej "książeczki" a teraz? Wystarczy zadzwonić do pani Zosi i ona zweryfikuje ilość przejazdów na 60% (chodzi o uje) i zupdatuje Artemora?
Czytając ten wątek trochę się pogubiłam bo ktoś pisał że już odznaka (mam złoto) daje możliwość startu do C klasy ale czytając dokumenty na stronie PZJ doszłam do wniosku że jednak oczka trzeba zbierać....
Gillian   four letter word
18 maja 2023 12:02
Ja po prostu napisałam maila gdzie startowałam z jakim wynikiem i mi wpisali co trzeba.
rudziczek   Małe i duże.
20 maja 2023 13:33
Hanula mając srebrną odznakę zdobywasz uprawnienia III stopnia. Jeśli nie masz srebrnej odznaki, zbierasz oczka i zdobywasz III klasę sportową, która także daje uprawnienia III stopnia. Z tego co pamiętam na licencji wstępnej, bez klas sportowych i bez srebrnej odznaki można jechać L i P. Jak chce się pojechać N i C, trzeba mieć uprawnienia III stopnia.
Hanula, - nic nie musisz zbierać 🙂 Tylko przypilnuj kupując licencję, żeby Ci dobrze odnzaczyli uprawnienia w systemie. Rok temu na zawodach miałam taką sytuację, że dziewczynie po przerwie na dziecko (2 lata nie startowała) wbili tylko licencję wstępną mimo posiadanych wyższych uprawnień i miała trochę nerwów, żeby konkurs pojechać.
Na srebrze można do C klasy śmigać, ja tak robię 🙂
To są przepisy ogólnopolskie, więc regionalny związek nie może sobie ustalić inaczej.
Czy nadal trzeba mieć ubezpieczenie do startu w zawodach?
Kiedyś było obowiązkowe, potem pamiętam że znieśli i teraz się zgubiłam całkiem.
Perlica, nigdy nie znieśli
_Gaga, na pewno bylo dowolne przez jakiś moment bo pamiętam, że o tym czytałam.

A jak jest w przypadku sytuacji kiedy klub nie wykupil licencji na dany rok bo ma tylko jednego zawodnika i się nie opłaca?
Ja zmieniam klub, ale nie z mojej winy . To muszę zmianę barw ?
Perlica, nie było dowolne, ale od lat nie sprawdza się polis (powinny być w Artemorze). W razie wątpliwości zawodnik wystawia oświadczenie, że ma NNW.
_Gaga, ok, ja dołaczałam scan do zawodów konnych.
Tak czy siak wykupię.

A wiesz może jak to jest z tą zmianą barw nie z mojej intencji?
Nawet jeśli wypisujesz się z klubu na BPK, również jest to jako zmiana barw klubowych (czytaj dodatkowa opłata 😉 )
wszędzie zdzierstwo na kasę.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
28 maja 2023 10:55
Czy na konkurs 50 cm towarzyskie przy regionalnych może jechać 8 latka z odznaka jeżdżę konno czy musi mieć brąz?
Hermes, - do startu w zawodach towarzyskich nie są potrzebne uprawnienia, jedynie zgoda rodziców i badania. Także może jechać 🙂
Hej, orientuje się może ktoś czy organizator ma prawo do wystawienia faktury za wycofanie konia po terminie, jeżeli organizator przedłuża termin zgłoszeń, wysyła informacje że zgłoszenia będą tylko akceptowane po zrobieniu wpłaty. Wycofanie konia nastąpiło bez wpłaty i 2 dni po pierwszym terminie zgłoszeń ale przed zamknięciem panelu zgłoszeń(termin zgłoszeń został przedłużony o kilka dni). Będę wdzięczna za odpowiedź.
mrowka004, zależy co jest w propozycjach
pomocy, bo nie wiem jak sie za to zabrać.

Jade pierwszy raz zawody. towarzyskie. w ujezdzeniu.
Potrzebuję zaświadczenia o braku przeciwskazań - czy to znaczy że musze robic ten cały komplet badan? Czy muszę robić książeczkę sportową? Czy z racji ze sa to zawody amatorskie, towarzyskie to mogę w jakis inny sposob zdobyc to zaswiadczenie? czy musi ono byc od lekarza sportowego?
Jeśli masz powyżej 23 lat to musi być lekarz sportowy. Poniżej tego wieku, może wystawić lekarz rodzinny.
Musisz mieć badania i ubezpieczenie. Ew. zgoda rodziców dla niepełnoletnich.

https://medycynaprywatna.pl/od-1-marca-2019-nowe-przepisy-w-zakresie-medycyny-sportowej/
Nie no, stara baba jestem ale dobija fakt ze to towarzyskie zawody a czlowiek musi wszystkie badania zrobic.

Na nfz to w ogole nie do wykonania jest zeby zdazyc na czas
Ale to nie trzeba całego wielkiego kompletu badań robić. Moja wizyta u lekarza sportowego trwała sekundę. Zrobili tylko EKG, na które lekarz nawet nie spojrzał, zapytał czy jem zdrowo i czy jestem zdrowa i podpisał zaświadczenie 😜 120 zł i papier do startów z zawodach na rok.
Remson, - na NFZ to w ogóle się tego nie zrobi po 23 roku życia, tylko i wyłącznie prywatnie. To nie są badania refundowane, potrzebne czy profilaktyczne, tylko no, Twoje widzimisię poniekąd 😉 Z jakiej racji NFZ ma to sponsorować?
Oddajesz mocz i ogarniasz morfologię, a glukozę i EKG zwykle robią na miejscu. W sumie mocz+morfo też bywa na miejscu czasem. Jak nie ma jakiś hardcorowych odchyłów to jak infantil, pisze lekarz pyta, czy czujesz się dobrze i wbija pieczątkę, rok spokoju.

Co do potrzeby - jeśli nie masz badań, a dostaniesz np. zawału to sędzia główny jest za Ciebie odpowiedzialny, za dopuszczenie do startu. Dlatego nikt tego nie zrobi, bo mu się nie uśmiecha mieć zawiasów za bycie miłym dla osoby, której szkoda było kilku godzin na badania.
keirashara, błagam cię, toć to jest tylko jakiś głupi przepis, właśnie dupchron, bo tak prawo mówi 😉 80% jeźdźców to chodzi po pieczątkę bez żadnych badań i to faktycznie trwa 5 min :P Co mi po badaniu sprzed roku jak zawału dostanę? Czy zatoru? Badania co pół roku faktycznie weryfikowałaby choć odrobinę stan naszego zdrowia, przez rok to mozna naprawdę byc wrakiem.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 lipca 2023 11:52
Jak potrzebowałam takiego zaświadczenia na zawody kajakarskie jako dzieciak, to sama poszłam do lekarza, zapytał czy jestem zdrowa, powiedziałam, że tak. I tyle 🤣 Dzieciak jakieś 12 lat wtedy 😅
xxagaxx, - ale to przecież nie chroni Ciebie, tylko sędziego zwalnia z odpowiedzialności 😜 Dokładnie to napisałam.
Możesz chodzić/dostać na pół roku, ale w sumie mało kto to robi, większość ma wypaprane i wpisuje rok z marszu. Choć zdarzyło mi się z raz czy dwa, że lekarz mnie faktycznie przeczołgał na badaniach, ale to wyjątek potwierdzający regułę (i potem typa unikałam jak ognia 😂 ).
Mi tez się jeden zdarzył bardzo badający i patrzący na wyniki i więcej nie poszłam. 😅 Ale jak miałam pierwszy raz robione ekg u sportowego, to wyszło, że mi za wolno serce bije i musiałam potem robić szereg badań u kardiologa. Także czasami się przydają jednak.
Czy w przypadku startu w zawodach trzydniowych na koniu bez licencji to wykupujemy jednorazową licencje na jedne zawody czy na każdy dzień musi byc opłacona osobna? (chodzi mi o wysokość opłaty, czy jak za jedne zawody czy jak za 3 😉 ?)
Drugie pytanko:
Czy na zawodach ujeżdżeniowych robi róznice miejsce zapięcia numerka startowego? Czy bedzie to czaprak czy ogłowie?
Piaffallo, jednorazową na jedne
Piaffallo, - miejsce przypięcia numerka nie robi różnicy, ma być widoczny 😉
Dziękuję dziewczyny 😘
Przepraszam za post pod postem ale latam po przepisach ujezdzeniowych i nie mogę znaleźć...
Czy mozna jechać na wedzidle prostym z portem na język?
Znalazłam że wędzidełka munsztukowr tak, a mi chodzi o standardowe wedzidlo plastikowe lub metalowe proste z portem?
Można, o ile port ma minimum 3 cm szerokości i maksimum 3 cm wysokości.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się